سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

تاثیر رنگ ها بر روحیات / رنگ آمیزی منحصر به فرد برای دکوراسیون داشته باشید

اشتراک:
دکوراسیون منزل
بیشتر روانشناسان براین معتقد هستند که رنگ ها بر چگونگی دریافت ما از برخی موقعیت ها اثر می گذارند. بعضی از پژوهشگران معتقدند که مغز ما به طور ذاتی رنگ ها را با احساسات پیوند می دهد، از طرفی عده ای نیز بر این عقیده اند که احساساتی که ما به هر رنگ ربط می دهیم اکتسابی هستند. با ما همراه باشد.

تاثیر رنگ هاروی اشخاص ممکن است خودآگاه یا ناخودآگاه باشد وبیشتراز آن چیزی که فکر می کنیم قدرت دارد. قوی ترین و بهترین حس در این زمینه بینایی است که به ما توانایی درک عکس ها ، شی ، رنگهایی که روزانه می بینیم رامیدهد. تاثیر رنگ ها بر روحیات را در پرشین وی ببینید.

تاثیر رنگ ها بر روحیات

رنگ ها در طراحی داخلی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. می توانیم در خانه فضای منحصر به فردی تنها با استفاده از رنگ ها ایجاد کنیم.باورش کمی سخت است اما رنگ ها و نقاشی های روی دیوار می تواند ما را خوشحال، ریلکس و یا حتی هیجان زده کند.اگر تصمیم دارید دکور خانه را عوض کنید چند پیشنهاد در رابطه با رنگ اتاق ها دارم که میتوانید در طراحی داخلی از آن ها استفاده کنید.

مشکی رنگی قوی و در عین حال ساده و زیباست.شاید برای اتاق خواب و پذیرایی خیلی تیره باشد.اما می تواند رنگ بسیار مناسبی برای دفتر کارتان باشد.فراموش نکنید که یکسری وسایل رنگ روشن هم به اتاق اضافه کنید.سفید رنگی بسیار زیبا و آرام بخش است.این رنگ به درد یک نمای داخلی پر زرق و برق و پر انرژی نمی خورد.اما برای یک فضای تمیز، ساده و آرام بخش کاربرد دارد.

تاثیر رنگ ها بر روحیاتتاثیر رنگ ها بر مغز انسان

بنفش  نکته جالب درباره بنفش این است که در بالا بردن غرایز جنسی بسیار موثر است.پس این رنگ می تواند رنگ مناسبی برای اتاق خواب باشد.بنفش در طراحی های مدرن بیشتر با رنگ خاکستری ترکیب می شود.آبیرنگ آبی یک رنگ خنک است و معمولا در حمام استفاده می شود.در دکور حمام رنگ های آبی و آبی دریایی می تواند مناسب باشد.ترکیب فیروزه ای و سفید هم دکوری عالی برای حمام می سازد.

تاثیر رنگ روی شخصیتتاثیر رنگ ها در روانشناسی

تاثیر رنگها بر فکر و جسم

سبزرنگ های کمی هستند که با رنگ سبز تکمیل می شوند.اما این رنگ رنگی آرام بخش است.می توانید از آن هم در اتاق خواب و هم در اتاق نشیمن استفاده کنید.قهوه ای رنگی است عالی برای ایجاد یک فضای زمینی و ساده.این رنگ رنگی است گرم و راحت و طراحی داخلی محلی به سبک روستایی بدون این رنگ امکان پذیر نمیباشد.معمولا این رنگ به دلیل حس آرامشی که ایجاد می کند رنگ مطلوب مردان است.

قرمز شکی در این نیست که قرمز رنگ عشق و انرژی است.قرمز برای مکان های سرگرمی مناسب است.به عنوان مثال اتاق نشیمن.اما به خاطر داشته باشید که در کاربرد این رنگ میانه رو باشید.صورتیاین رنگ از نظر طراحان رنگی مشکل ساز است.چون صورتی به رنگی دخترانه شناخته شده است اکثرا بدون هیچ تردیدی آن را رد می کنند.اما این رنگ آنقدر تنوع دارد که می تواند اتاق شما به اتاقی لوکس تبدیل کند.از آن برای کودکستان ها هم استفاده می کنند.

تاثیر رنگها بر روح، رواناثرات رنگها بر خلاقیت فکری

تاثیر جالب رنگها روی بدن

نارنجی گرم و لذت بخش، این رنگ حس تندرستی می دهد و اشتها را بالا می برد.استفاده از رنگ نارنجی باعث می شود که مهمان ها احساس راحتی کنند.همچنین برای آشپزخانه و غذاخوری هم بسیار مناسب است.زرد رنگ زرد بهتر است که در رنگ های حاشیه ای استفاده شود.مثلا فرش های زرد و دیگر اسباب اتاق بیشتر برای چشم ها رضالیت بخش هستند.اما دیوار زرد هیچوقت ایده خوبی نمی تواند باشد.

قرمز یکی از برجسته ترین رنگهاست که نشان دهنده عشق، احساسات، گرمی، زنده دلی ،راحتی است اما احساسات منفی مثل اعصبانیت ، خشم ، کمبود کنترل ، پرخاشگری راهم نشان میدهد بنابراین رنگ قرمز بهترین مثال برای چگونگی تاثیر انواع رنگهاست، به علاوه رنگ قرمز تاثیراتی مثل افزایش ضربان قلب ، افزایش اشتها، احساس گرمی ، دربدن ایجاد می کند هم چنین باعث مجذوب شدن افراد می شود .

رنگ های گرم و سردتاثیر رنگها بر فکر و جسم

نارنجی رنگ گرمی است البته نه به اندازه قرمز . رنگ نارجی مخصوص افراد باانرژی ، مسلط است. این رنگ گستاخی ،اشتها ، جوانی ، خطرکردن، خیال بافی ، تحرکات مثبت رانشان میدهد و حس تشنگی ، گرسنگی را برمی انگیزد این رنگ برای آشپزخانه ها و رستورانها مناسب است اما دراتاق خواب موجب بی خوابی می شود .

بدونیم – ستاره

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس