یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

ایده های برتر طراحی اتاق آفتاب گیر برای استراحت و سرگرمی

اشتراک:
طراحی اتاق آفتاب گیر دکوراسیون منزل
اتاق‌های آفتاب گیر کوچک می‌توانند زیباترین قسمت خانه باشند و این پناهگاه‌های کوچک و آفتاب‌گیر که در نور غرق شده‌اند و مناظری از فضای بیرون دارند، اغلب به فضاهای مورد علاقه برای استراحت تبدیل می‌شوند.

طراحان داخلی ایده‌های مورد علاقه خود را برای طراحی اتاق آفتاب گیر کوچک به اشتراک می‌گذارند و به شما کمک می کنند تا فضاهایی ایجاد کنید که بتوانید در آن سرگرم شوید، استراحت کنید و از دیدن مناظر لذت ببرید.

طراحی یک اتاق آفتاب گیر برای استراحت و سرگرمی می‌تواند بسیار جذاب و آرامش‌بخش باشد. این فضا معمولاً با ویژگی‌هایی مانند پنجره‌های بزرگ، نور طبیعی فراوان و دید به بیرون، به‌ویژه به باغ یا منظره‌ای دیگر، تزئین می‌شود. در ادامه ایده های برتر برای طراحی اتاق آفتاب گیر برای استراحت و سرگرمی را در پرشین وی بخوانید.

طراحی اتاق آفتاب گیر برای استراحت و سرگرمی

اتاق‌های آفتاب گیر کوچک می‌توانند زیباترین قسمت خانه باشند. این پناهگاه‌های کوچک و آفتاب‌گیر که در نور غرق شده‌اند و مناظری از فضای بیرون دارند، اغلب به فضاهای مورد علاقه برای استراحت تبدیل می‌شوند.

چاد گراسی، طراح داخلی می گوید: “من فکر می کنم اتاق آفتاب برای دو یا چند نفر برای گفتگو، نوشیدنی کوکتل، قهوه، چای ایده آل است.” و در واقع یک اتاق نشیمن اضافی که بدون هیچ‌گونه رسمیت و واقعاً برای استراحت طراحی شده است.

اتاقی برای استراحت واقعی اما فقط به این دلیل که کوچک هستند به این معنی نیست که نمی توانند قدرتمند باشند و با چند ترفند طراحی می توانند بسیار فراتر از اندازه خود پیشرفت کنند. از انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها گرفته تا پرکردن آنها با مبلمان عالی و چیدمان، در اینجا طراحان بهترین ایده های اتاق آفتاب گیر کوچک خود را به اشتراک می گذارند.

۱- پر کردن اتاق آفتاب گیر با گیاهان

اتاق‌های آفتاب گیر به‌طور طبیعی فضایی هستند که در آن‌ها با بیرون ارتباط برقرار می‌کنید. پنجره‌های بزرگ، تابش نور طبیعی و… مناظری از حیاط خلوت که تماشای آن لذت بخش است در روبروی شما قرار می گیرد.

پر کردن اتاق آفتابگیر با گیاهان یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود فضا و ایجاد حس نزدیکی به طبیعت است. گیاهان می‌توانند به فضای اتاق انرژی و زندگی و آرامش ببخشند، و همچنین به بهبود کیفیت هوا کمک کنند.

از گیاهان مختلفی با اندازه‌ها و اشکال متفاوت استفاده کنید تا جلوه‌ای زیبا و پویا به اتاق بدهید. گیاهان آویزی، گلدان‌های بزرگ و کوچک و گیاهان آبزی همگی می‌توانند به زیبایی اتاق کمک کنند.

بریژت ، درباره طراحی اتاق آفتاب گیر می‌گوید: «با گسترش فضای سبز به واقع در داخل خانه، حس واقعی گرمای هماهنگ به وجود می‌آید». گیاهان زندگی می آورند. آنها شما را راحت می کنند. هدف این است که هر کجا که چشم برود بتوانید از چیزی که زیباست لذت ببرید.

طراحی اتاق با گل طبیعی

۲- تزئین با نوارها

از آنجایی که اتاق آفتابگیر مکانی برای استراحت، فضایی پر از نور و معمولاً اتاقی با صندلی‌های معمولی و راحت است، به راحتی می توان شباهت هایی بین اتاق های آفتابگیر و تعطیلات ایجاد کرد.

حتی اتاق‌های آفتابگیر کوچک را می‌توان طوری تزئین کرد که انگار در تعطیلات هستید، با طرح‌های شاداب مانند نوارهای صندلی‌های ساحلی که اگر به‌طور هوشمندانه استفاده شوند، می‌توانند احساس بزرگی بیشتری به فضا ببخشند.

پنجره اتاق های آفتاب گیر

استفاده از نوارها یکی از روش‌های مؤثر برای تزئین اتاق آفتاب گیر است. نوارها می‌توانند به فضای کوچک ابعاد بیشتری بدهند و آن را بازتر و روشن‌تر نشان دهند.

از نوارهای عمودی برای افزایش ارتفاع ظاهری اتاق و از نوارهای افقی برای پهن‌تر به نظر رسیدن فضا استفاده کنید. همچنین، ترکیب رنگ‌های متضاد در نوارها می‌تواند جلوه‌ای جذاب و پویا به اتاق بدهد.

انتخاب پارچه‌ها و کاغذ دیواری با الگوی نوار می‌تواند به شما در ایجاد یک فضای دلنشین و زیبا برای طراحی اتاق آفتاب گیر کمک کند.

۳- بازی با الگوهای تیره در طراحی اتاق آفتاب گیر

ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما در اتاق‌های آفتاب‌گیر کوچک، ترکیب کردن برخی الگوها با زمینه‌های تیره می‌تواند عاقلانه باشد. این پارچه‌ها تضاد شدیدی را با نور و هوایی که از پنجره‌ها وارد می‌شود ایجاد می‌کنند و در کمال تعجب می‌توانند به بزرگ‌تر کردن فضا کمک کنند. و به همان اندازه مهم، برای فضایی که خانواده تمایل به استراحت در آن دارند، می توانند یک انتخاب بسیار کاربردی باشند.

تزئین اتاق های آفتاب گیر

کارولین ترنر، طراح داخلی ساکن شیکاگو، می‌گوید: «من و مشتری با هم خرید می‌کردیم و وقتی با پارچه مبل روبرو شدیم وسواس پیدا کردیم. مشتری‌ یک خانواده جوان دارد و عاشق سرگرمی هستند، بنابراین این پارچه برای پنهان کردن نقص‌ها عالی بود و در عین حال به فضا حال و هوای جذابی اضافه می‌کرد.

استفاده از الگوهای تیره برای طراحی اتاق آفتاب گیر کوچک اگرچه ممکن است که رنگ‌های تیره باعث کوچک‌تر به نظر رسیدن فضا شوند، اما در واقع می‌توانند عمق و بعد بیشتری به اتاق بدهند و آن را شیک‌تر و دلنشین‌تر کنند.

برای ایجاد توازن، می‌توانید این الگوهای تیره را با مبلمان و تزئینات روشن‌تر ترکیب کنید تا فضا همچنان باز و دلنشین باقی بماند.

۴- مبلمان تیره را با دیوارهای سفید تضاد کنید

اتاق‌های آفتاب‌گیر کوچک که با رنگ سفید نقاشی می شوند نه تنها به طور کلی روش خوبی برای بزرگتر نشان دادن آنهاست، باعث انعکاس نور خورشید به فضای اطراف هم می شوند و اتاق را روشن تر و پرنور می کنند.

اما برای اینکه به اتاق کمی ظرافت طراحی بدهید، رنگ انتخابی را با مبلمان تیره تر در تضاد کنید.

کوری دیمن جنکینز، طراح داخلی مستقر در نیویورک، که این اتاق آفتابی را در بالا ساخته، می‌گوید: «احساس می‌کنم هنگام تضاد عناصر طراحی خنثی، می‌توان برابری بصری بیشتری کسب کرد.

به عنوان مثال، هنگامی که مبلمان تیره رنگ را در کنار پس‌زمینه‌های واضح و روشن‌تر قرار می‌دهید، همه چیز کیفیتی گرافیکی و مجسمه‌ای به خود می‌گیرد.»

مبلمان اتاق استراحت

این تضاد باعث می‌شود که هر دو عنصر (رنگ دیوار و مبلمان) به طور جداگانه برجسته شده و به تناسب و تعادل ظاهری اتاق کمک می‌کنند. و همچنان از انعطاف پذیری طراحی لذت ببرید و فضای آفتابگیر کوچک خود را به شکلی که دوست دارید تزئین کنید.

۵- استفاده از اصول طراحی کلاسیک

تاق‌های آفتاب‌گیر کوچک می‌توانند به راحتی از اصول طراحی استفاده شده در بقیه خانه استفاده کنند. به عنوان مثال، اصول ترتیب و تقارن که در طراحی اتاق نشیمن موجود هستند و طرح‌های آرام‌بخشی را ایجاد می‌کنند، در اینجا نیز به خوبی کار می‌کنند، همانطور که در این اتاق آفتابگیر توسط طراح شاد گراسی از نیوآرلئان استفاده شده است.

طراحی اتاق آفتاب گیر

چاد می گوید: «طرح تقارن واقعاً به برقراری ارتباط کمک می کند. “علاوه بر این، تنظیم تقارن می تواند یک اتاق آفتابگیر را که نور و منظره زیادی دارد و بهتر است که یک باغ اطراف فضا وجود داشته باشد، پایدار کند.”

این اصول طراحی اتاق آفتاب گیر به شما کمک می‌کنند تا به شکلی منظم و آراسته، در حالی که همچنان از نور زیاد و منظره‌های بیرونی استفاده می‌کنید یک محیط آرام و دلپذیر ایجاد کند.

۶- کفپوش شطرنجی را انتخاب کنید

اتاق آفتاب گیر کوچک ممکن است به اندازه کافی بزرگ باشد که حتی یک پیانوی بزرگ را هم در خود جای دهد، اما رویکرد برای کفپوشی آن به طوری است که می تواند حتی در کوچکترین فضاها اعمال شود.

این استودیو که توسط گروه طراحی Mathews طراحی شده بود، با ویژگی‌های معماری موجود همکاری کرده و یک اتاق با جریان زیبا ایجاد کرده است.

کفپوش شطرنجی برای اتاق

نینا لانگ، طراح داخلی ارشد در گروه طراحی Mathews می‌گوید: «این خانه تاریخی در آتلانتا توسط معمار نیل رید در سال ۱۹۱۱ طراحی شد و اتاق آفتاب‌گیر در ابتدا یک تراس باز بود که بعداً با دقت به این اتاق آفتابی تبدیل شد.

این اتاق عالی برای خوردن قهوه صبح و نگاه کردن به باغ است. کفپوش شطرنجی سیاه و سفید گرافیکی با دست نقاشی شده‌اند و در عین حال که همچنان کلاسیک و متناسب با خانه است، جذابیت کاملی را به اتاق اضافه می‌کنند. ما یک میز با پارچه‌های برگدار Sister Parish و تزئینات Samual & Sons اضافه کردیم.

صندلی‌های عتیقه پایه فرانسوی با پارچه Sister Parish پوشیده شده‌اند. مجموعه‌های مختلفی از چنین چیزهایی مشاهده می‌شود که شامل بشقاب‌های آبی و سفید و جعبه‌های چینیزری هستند.

ما عاشق پالت ساده سیاه و سفید با جزئیات سبز هستیم که به طور واقعی یک گذر ساده را از داخل به منظره‌های زیبای خارجی ایجاد می‌کند.

۷- رنگ سبز را آزادانه استفاده کنید

یک کفپوش شطرنجی دیگر، اما این بار پالت تک رنگ با انتخاب رنگ سبز روشن و آرامش‌بخش برای دیوارها و پنجره ها که توسط کارولین ترنر طراحی شده است.

کارولین می‌گوید: “شاید این کلیشه ای باشد، اما من می‌خواستم حیاط خلوت سرسبز را به فضای داخلی بیاورم.” من از یک درخشش بالا برای تقلید از نور خورشید که به یک قطعه چمن می‌خورد استفاده کردم و فضا را خیس کردم تا کاملاً محصور شده باشم.

انتخاب رنگ سبز به عنوان رنگ اصلی برای دیوارها و پنجره‌ها این اتاق آفتابگیر را به یک فضای آرامش‌بخش و دلپذیر تبدیل می‌کند که همچنان از جلوه کلاسیک و شیکی برخوردار است. این رنگ به طور طبیعی با رنگ‌های سبز طبیعت و باغ‌های اطراف هماهنگی دارد و احساس یکپارچگی و هماهنگی بین داخل و خارج فضا را تقویت می‌کند.

رنگ سبز در اتاق ها

۸- استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی

روش دیگر برای طراحی اتاق آفتاب گیر کوچک، الهام گرفتن از اسکاندیناوی ها و ایجاد یک پالت لایه ای از سفیدهای گرم است.

این کار می‌تواند به افزایش حس نوری که این فضا برای آن ساخته شده است کمک کند، همانطور که در این اتاقی که توسط AP Design House طراحی شده است، دیده می‌شود.

تزئین اتاق آفتاب گیر

الکساندرا پونتینگ، موسس استودیو، می‌گوید: «من برای این اتاق آفتاب گیر رنگ سفید را انتخاب کردم تا نور طبیعی و محیط‌های پربرگ زیبا را به حداکثر برسانم.

اتاق شبیه یک خانه درختی در آسمان است و امیدوارم فضای داخلی مانند یک ابر آرام باشد که توسط طبیعت احاطه شده است. اگرچه فقط رنگ‌های سفید و خنثی معرفی شدند، اما هر کدام دارای بافت‌های متضاد زیادی هستند.

این رویکرد نشان می‌دهد که با استفاده از تنها رنگ‌های سفید و نئوترال، می‌توانید یک فضای آرام، طبیعی و پر از نور برای آفتابگیر خود ایجاد کنید، که همچنین با ترکیب سطوح و بافت‌های مختلف، جذابیت و زیبایی خاصی را به آن اضافه کنید.

۹- لایه‌بندی منسوجات در طراحی اتاق آفتاب گیر

بسیاری از اوقات، طراحی اتاق آفتاب گیر مانند بقیه جاهای خانه طراحی نشوند، به گونه ای که انگار بخشی از حیاط هستند تا بخشی از خانه. اما دلیلی وجود ندارد که آنها را مانند یک اتاق نشیمن با بالش و قالیچه لایه لایه نکنید. به عنوان مثال، طراح داخلی آشلی هانلی در ویرجینیا، این اصل را به خوبی درک کرده و به نقل از وی می‌گوید، این کار باعث می‌شود فضا بسیار دعوت‌کننده‌تر شود.

تضاد در رنگ های اتاق

اشلی می‌گوید: «این طراحی اتاق آفتاب‌ گیر که در بیش از ۹۰ هکتار از منظره‌های وحشی معتبر، مزارع گل‌های وحشی رنگارنگ، و منظره‌ای از کوه‌های Blue Ridge قرار دارد، مشرف به باغ‌های سبزی و میوه‌ای چشمگیر در مزرعه است.

«این فضا که در گذشته یک تراس اصلی بوده است، به یک اتاق آفتاب گیر آماده، با نورگیرها تبدیل شده است تا نور طبیعی به خانه وارد شود.

مشتریان من می‌خواستند این فضا فضایی راحت و معمولی باشد، اما به خوبی در برابر نور خورشید مقاومت کند. ما اتاق را با منسوجات فضای باز، از جمله فرش الیاف پلی پروپیلن که به ایجاد یک بافت نرم و دنج در برابر کف تخته سنگ کمک می کند، تزیین کردیم.

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس