پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱

به این چهار اصل در چیدمان خانه خود توجه کنید

اشتراک:
قانون نحوه چیدمان منزل دکوراسیون منزل
بعد از مدتی که از تغییر دکوراسیون منزلمان می‌گذرد به این نتیجه برسیم که باید رنگ مبل‌ها یا پرده‌ها را طور دیگری انتخاب می‌کردیم. طراحی دکوراسیون و چیدمان منزل از اصول مشخصی پیروی می‌کند.یکی از اصلی‌ترین اصول طراحی دکوراسیون منزل این است برای دکور کردن خانه را با خرید مبلمان شروع نکنید.

نحوه چیدمان منزل و به صورت کلی فنگ شویی مبلمان نیز از دیگر نکات فنگ شویی در این مقاله برای گردش انرژی مثبت در خانه است. فنگ شویی چیدمان منزل ، تعیین محل وسایل و مبلمان در فنگ شویی یکی از مهمترین تصمیمات در طراحی دکوراسیون منزل است .قانون نحوه چیدمان منزل را در پرشین وی ببینید.

قانون نحوه چیدمان منزل

با سلیقه خانه‌آرایی کنیدتعجب نکنید! دوستتان به گنج دسترسی پیدا نکرده است که بتواند یک طراح دکور خلاق و توانمند را برای تغییرچیدمان منزلش به کار گیرد.او تنها به یک نکته دقت داشته است، سلیقه و علائق شخصی! طراحان دکور همواره معتقدند که یک چیدمان جذاب،قطعا بازتابی از سلایق، علایق و رنگ مورد پسند ساکنان خانه است که با اصول علمی دکوراسیون تلفیق شده وماحصلی ماندگار خلق می‌کند.برای اینکه اصول یک چیدمان مناسب را بدانید با ما همراه شوید:

قانون نحوه چیدمان منزلاصل مهم در در چیدمان داخلی

چیدمان اشیاء داخل بوفه و بالای شومینهبرای اشیاء داخل بوفه بهتر است که ازهر شی سه سایز متفاوت در نظر گرفته شود (مثلا سه سایز مختلف شمع)؛ در این صورت بوفه شما جلوه‌ای
زیباتر خواهد داشت.هنگام چیدن لبه بالای شومینه توجه داشته باشید که تقارن را حتما رعایت کنید.برای دو طرف لبه بالای شومینه همیشه از اشیاء جفت استفاده کنید.

اصل مهم برای چیدمان دکوراسیون داخلی

ایجاد بافت در چیدمان اتاق یک چیدمان خوب، در اصل می‌بایست تلفیقی از تمام مواد از جمله شیشه، چوب، سرامیک، آینه، پارچه، شمع و… باشد؛این مواد گوناگون در نهایت می‌بایست به شکل یک بافت منسجم به نظر برسند.این بافت باید دارای یک زمینه رنگی باشد، خصوصا در مورد اشیائی که روی زمین قرار می‌گیرند، باید تناسب رنگی را به خوبی رعایت کنید.برای اینکه فرش شما با اشیاء دیگر تناسب داشته باشد، بهتر است رنگ‌های خنثی را برای فرش در نظر بگیرید.

اصول طراحی چیدمان دکوراسیون منزل چیدمان مبل‌ها

مقیاس و اندازه مناسب برای وسایلاین نکته بسیار مهم و قابل توجه است.هر قدر وسایلی که در نظر می‌گیرید دارای مدل و رنگ زیبا و مناسبی باشند اما نسبت به فضای اتاقشما سایز مناسبی نداشته باشند، هیچ‌گاه زیبا جلوه نخواهند کرد.برای مثال اگر قصد داشته باشید برای دیوار بالای کاناپه قاب عکسی نصب کنید، حتما می‌بایست سایز قاب با اندازهکاناپه تناسب داشته باشد.

چنانچه کاناپه شما ۵/۲ متر طول دارد، نصب یک قاب کوچک ۶۰ در ۹۰ سانتی‌متری برای بالای آن کاناپه بزرگاصلا مناسب نیست! طول قاب عکسی که بالای یک کاناپه قرار می‌گیرد می‌بایست حدود دو سوم طول کاناپه باشد.بنابراین برای بالای کاناپه مورد مثال، یک قاب ۵/۱ متری مناسب است.از آنجایی که قاب با این سایز را نمی‌توان به راحتی در بازار یافت، می‌توانید از دو قاب کوچک‌تر درکنار هم استفاده کنید.در این مثال راه دیگری که برای پر کردن فضای بالای کاناپه وجود دارد، نصب شمعدان‌های دیوارکوب در کنار قابعکس‌ها است.

 فنگشویی برای چیدمان خانهنحوه چیدمان وسایل

چیدمان دکوراسیون در منزل

جلوگیری از ریخت و پاش و شلوغیبرخی از شما هر آنچه را دوست دارید داشته باشید، سریع خریداری می‌کنید و آن را به هر نحو کهشده در چیدمان خانه خود جای می‌دهید.باید به شما بگوییم که این کار اصلا صحیح نیست! در برخی از خانه‌ها روی میز اُپن آشپزخانه یا رویکنسول، آنقدر پر از اشیاء گوناگون است که از شلوغی زیاد هیچ‌یک دیده نمی‌شوند و نمی‌توانند جلوه کنند! به شما
توصیه می‌کنیم در مورد خرید همه وسایلی که دوستشان دارید زیاد تعصب نداشته باشید و تنها به این فکر کنیدکه چگونه می‌توانید جلوه و دکور خانه خود را جدید و متنوع سازید.

قوانین چیدمان منزلچیدمان مبل‌ها

توصیه دیگر ما این است که هر بار وسایل دلخواه خود را به دکوراسیون اتاق اضافه می‌کنید، یک وسیله قدیمی‌تررا حذف و آن را به فرد دیگری هدیه کنید تا شیء جدید بیشتر جلوه کند.یادتان باشد هرچه تعدد وسایل در اتاق بیشتر باشد تمیز کردن آنها نیز مشکل تر است.پس از اتمام چیدمان سعیکنید با اضافه کردن وسایلی مثل یک گلدان پر از گل‌های خوش رنگ، به فضا جان دهید.
این را فراموش نکنید که خانه و اتاق‌هایش متعلق به شما است و در نهایت بهترین حالت آن زمانی است

که شما در آن احساس راحتی و آرامش کنید.این توصیه‌ها و نکات برای شروع کافیست، دیگر بدون هیچ نگرانی اقدام به تغییر محیط پیرامون خود کنید و بدانیدکه تغییر و تنوع همیشه لازم است.

زیبا شو – خبرآنلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
دکوراسیون منزل
بیشتر >
فرادرس