۸ ایده نظم دهی آسان به ریخت و پاش آشپزخانه!

اشتراک:
۸ ایده نظم دهی آسان به ریخت و پاش آشپزخانه! دکوراسیون منزل
نظم دهی به آشپز خانه بسیار مهم است وقتی این فضا درست چیده نشده باشد یا دچار آشفتگی و بی نظمی باشد،آشفتگی به ذهن ما نیز نفوذ میکند با ما همراه باشید .

آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های خانه است که نظم و ترتیب آن از تمام بخش های خانه مهم تر است .نظم دهی به آشپز خانه  و نظم دادن و مرتب کردن آشپزخانه از دغدغه ای خانم ها می باشد با ما در پرشین وی همراه باشید .

نظم دهی به آشپزخانه

۱. اپن دو طبقه در آشپزخانهاگر نمی توانید هنگام آشپزی از ریخت و پاش اجتناب کنید، حداقل آن را از مهمانان تان پنهان کنید.با یک جزیره ی دو لایه (دو ردیفه) که لایه ی عقبی بالاتر است، لایه جلویی می تواند به عنوانمیز کار هنگام آشپزی مورد استفاده قرار گیرد که از دید بقیه ی فضاهای خانه مثل نشیمن نیز پنهان میماند.اگر جزیره ی عقبی بلند باشد، حتی با قرار دادن صندلی ها و چهارپایه های اپن، دیدن ریخت و پاش روی کانتر جلویی دشوار است.

نظم دهی به آشپز خانهنظم دهی و تمیزکاری آشپزخانه

۲. سطل زباله توکار در کابینت نظم دهی به آشپز خانه وجود سطل زباله های بزرگ در   چندان خوشایند نیست.در عوض اگر همین ظروف زباله در کابینت جاسازی شوند، علاوه بر اینکه از دید دور می مانند، به راحتیمی توان خرده های زباله ی روی کانتر را به آن ها منتقل کرد.چیدانه پیش از این شما را با تفکیک آسان زباله های خانگی با اکسسوری های داخل کابینت آشنا کرده است.

۳. انتخاب سینک بزرگ در آشپزخانه در طی فرآیند آشپزی، ظرف های کثیف تلنبار می شوند.یک سینک بسیار بزرگ می تواند آن ها را در بر بگیرد و دور از دید نگاه دارد.
مدل های تک لگنه و جلو آمده بدین منظور بسیار مناسب اند.مطلب پیشنهادی: انتخاب سینک مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه اگر از طرفداران سبک صنعتی هستید، می توانید یک سینک استیل رستورانی مستقل انتخاب کنید.

راهکار های تمیزکارینظم دهی منزل

ترفند مرتب کردن کابینت ها  و نظم دهی به آشپز خانه

۴. تعبیه سینک آماده سازی مواد غذایی در د نظم دهی به آشپز خانه اگر در آشپزخانه فضای کافی دارید، یک سینک را به آماده سازی مواد غذایی اختصاص دهید تا پوسته ی تخم مرغ ها، پوست میوه ها و سبزیجات و چیزهای دیگر را از فضای اصلی آشپزی دور نگه دارید.اگر برای دکوراسیون آشپزخانه تان به دنبال تجهیزات مناسب هستید، پیشنهاد می کنم سری به بخش تجهیزات آشپزخانه در اهالی فن چیدانه بزنید.

دکوراسیون آشپزخانهمرتب کردن کابینت

۵.سبد مواد غذایی در آشپزخانهاحتمالا برای شما هم پیش آمده که اغلب بعد از آشپزی، شیشه ها و جعبه های مواد غذایی را به جای درست خود باز نمی گردانید.
داشتن ردیفی از سبدها برای کالاهای مختلف به نظم و تمیزی آشپزخانه کمک می کند.شما می توانید این سبدها را در فضای انباری، فضای باز کانتر یا در قفسه های توکار یا مستقل استفاده کنید.همانطور که قبلا به شما گفته ایم این یکی از ۱۰ قدم برای داشتن آشپزخانه‌ای مرتب و منظم است.

به طور مشابه، یک سبد کم عمق دقیقا نزدیک میز کار، از پراکنده شدن ظروف مواد خام در آشپزخانه جلوگیری می کند.سبدهایی در دیواره های جزیره ی آشپزخانه می توانند دسته ی حوله های تاشده، کتابچه های دستور غذا و ابزاردیگر را پنهان کنند.از ایده های نو برای نظم دهی به وسایل آشپزخانه تان غافل نشوید..نگهداری وسایل آشپزخانه در ظروف استوانه ایاین ظروف استوانه ای نه تنها قاشق های چوبی، انبرها و کفگیرها رامرتب نگه می دارند، بلکه دسترسی به این ابزارها و برداشتن آن ها را آسان می گردانند.

چیدمان آشپزخانهایده های نظم بخشی به دکوراسیون آشپزخانه

ترفندهای نظم دهی  و نظم دهی به آشپزخانه

اگر می خواهید این چیدمان از سطح بالاتری برخوردار باشد، ظروف توکار در یک کشو، گزینه ی بسیار خوبی است.مطلب پیشنهادی: اکسسوری و یراق آلات کابینت آشپزخانه، کوچک اما مهم.ماشین ظرفشویی با فضای کافی در دکوراسیون آشپزخانه فضای کافی ماشین ظرفشویی به این معناست که می توانید ظرف هایکثیف را در آن قرار دهید و دور از دید نگه دارید.آیا با نحوه ی تمیز کردن ماشین ظرفشویی آشناهستید؟ چیدانه به شما می گوید.کشو های ظرفشویی منعطف و دارای قسمت های کوچک در نزدیک سینک بسیار مناسب اند.

 ترفندهای نظم دهی آشپزخانهنظم بخشیدن به خانه

۸.جزیره آشپزخانه قابل حملبعضی مواقع در هنگام نظم دهی به آشپز خانه با کمبود فضا برای لوازم مورد نیاز مان رو به رومی شویم.یک جزیره ی کوچک چرخ دار می تواند به طور شگفت آوری در وسعت دادن به فضای کار مؤثر باشد.جزیره کوچک آشپزخانه شما می تواند در کنار شما باشد.

چیدانه  – شهرخبر

گردآوری:

دکتر طاهری

اخبار مرتبط:
جراحی بواسیر ، سرپایی
فیلم پرشین وی
بچه های کایلی جنر و دکوراسیون اتاق آنها و محتویات لاکچری کمد دخترش بچه های کایلی جنر و دکوراسیون اتاق آنها و محتویات لاکچری کمد دخترش

تصاویری از دکوراسیون مینیمالیست اتاق بچه های کایلی جنر جوانترین میلیاردر دنیا و همچنین محتویات لاکچری و گرانقیمت کمد لباس دخترش استورمی را تماشا کنید.

با این طرح ها اتاق نشیمنی مدرن داشته باشید
اهمیت ورودی و طبقه همکف در نمای بیرون
ظروف چینی غذاخوری شیک با طراحی بازیگر معروف پریانکا چوپرا
با این ایده ها خانه های کوچک خود را جادو کنید و دکوراسیونی شیک بسازید
عوض کردن حال و هوای خانه، با تغییرات جسورانه
تزئین و استفاده کاربردی ستون در طراحی داخلی
دکوراسیون مناسب برای رفع افسردگی
۱۲ نکته برای طراحی اتاق خواب بر اساس فنگ شویی
بهترین کفپوش برای دکوراسیون شیک اتاق خواب انتخاب کنید
هماهنگی جالب کاغذ دیواری و روتختی اتاق کودک
با این رنگ های جذاب دکوراسیون آشپزخانه خود را متفاوت تر ازهمیشه کنید
خانه جنیفر لوپز و همسرش بن افلک بعد ازدواج ، شیک و لاکچری
خانه ابری شکل، اوج خلاقیت استرالیایی ها
دکوراسیون داخلی خانه ای که از طبیعت آفریقا الهام گرفته است
قواعد فنگ ‌شویی در حمام
دکوراسیون آرامش دهنده و ضد استرس با ۷ راه کار عالی طراحان داخلی
دکوراسیون فوق مدرن و زیبایی کاخ سلن دیون که تا کنون ندیده اید
با این روش دستمال سفره ای زیبا با قلبهایی سرخ و آتشین داشته باشید
چطور از پرده‌ به جای کابینت استفاده کنیم؟