جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

با این لوسترها درخشش اتاق خوابتان را دوچندان کنید

اشتراک:
نکات انتخاب لوستر دکوراسیون منزل
نورپردازی اصولی اتاق خواب با لوستر ، همان گونه که می دانید، یکی از مهم ترین فضاهای خانه اتاق خواب است که باید به نحو احسنت چیدمان شود. از طرف دیگر نورپردازی اتاق خواب از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد،با ما همرا باشید .

از ملاک های مهم در زیبایی دکوراسیون منزل بعد از خرید خانه، نور و روشنایی آن است. اما نکته مهم دیگر انتخاب مناسب ترین منبع نور برای خانه است. منابعی مانند لوستر که نه تنها خانه را زیبا تر می‌کند بلکه روشنایی زیادی نیز دارند. نکات انتخاب لوستر  ا در پرشین وی ببینید.

نکات انتخاب لوستر

ایده هایی برای داشتن اتاق خوابی زیبایکی از فاکتورهای مهم در تزیین اتاق خواب, نورپردازی است.نورپردازی اتاق خواب موجب روشنایی و جلوه ی بیشتر وسایل درون اتاق می شود.امروزه مدل های مختلفی از لوستر اتاق خواب ساخته می شود که با توجه به سلیقه افراد و دکوراسیونداخلی اتاق خواب می توان هر یک از این مدل ها را انتخاب نمود.لوسترها انواع مختلفی دارند.

برخی از آن ها دست ساز, کریستالی, کنفی و برخی دیگر چوبی هستند.با توجه به فضای اتاق خواب, توجه به اندازه لوستر مهم است.یکی از پرطرفدارترین لوسترهای تزیینی اتاق خواب, لوسترهای ساخته شده از برنج و کریستال ونیز کنف می باشد.تصاویر زیر نمونه هایی از جدیدترین این مدل لوستر ها را نشان می دهد.

تصاویر زیر ایده های دکوراسیون و تزیین اتاق خواب با استفاده از انواع مدل های لوستر را نشان می دهد.همان طور که مشاهده می کنید لوسترها علاوه بر زیبایی موجب روشنایی و رومانتیک شدن فضای اتاق خواب می شوندو جلوه زیبایی به وسایل اتاق خواب می بخشند.در تصاویر زیر می توانید ایده های طراحی لوستر برای اتاق خواب کودکان را مشاهده کنید.این لوسترها در عین زیبایی, جذابیت بیشتری به اتاق خواب کودک می دهند و جزء وسایل تزیین اتاق خواب کودک به شمار می روند.

نکات انتخاب لوسترروشنایی و نورپردازی

راهنمای خرید لوستر سقفی مدرن

امروزه برای انتخاب لوستر اتاق خواب, علاوه بر زیبایی باید فاکتورهای دیگری مانند اندازه اتاق خواب و میزان نور اتاق خواب را نیز مدنظر قرار داد.گفته می‌شود که اولین طراحی لوستر، متعلق به ایتالیایی‌ها و در حدود سال ۱۵۰۰ میلادی بوده است که جرقه طراحی و کاربرد اولین لوستر‌ها را به عنوان وسیله‌ای برای روشنایی و دکوراسیون به جهان ارائه کردند. لوستر به سرعت در اروپایی که به تازگی وارد دوره رنسانس و توجه هرچه بیشتر به هنر، شکوه و زیبایی شده بود، مقبولیت یافت.

لوستر برای پذیرایی انواع لوازم روشنایی

اعیان و ثروتمندان اروپایی در انگلیس، هلند، ایتالیا و به ویژه فرانسه، اکنون می‌توانستند علاوه بر روشنایی بیشتر کاخ‌های خود، با استفاده از لوستر شکوه بیشتری نیز به آن‌ها بدهند و بدین ترتیب لوستر به سرعت تبدیل به بخش جدایی ناپذیر در معماری و دکوراسیون طبقه ثروتمند در جوامع اروپایی آن زمان شد. اولین لوستر‌ها به طور معمول از چوب ساخته می‌شد و روشنایی آن‌ها نیز با بهره گرفتن از شمع‌های متعدد صورت می‌گرفت. در واقع این لوستر‌ها با تجمع تعداد بسیار زیادی شمع بر روی آن ها، روشنایی لازم را تامین می‌کردند.

راهنمای خرید لوستر برنزیلوسترهای مخصوص اتاق پذیرایی

دکوراسیون منزل

پس از مدتی شمع‌ها جای خود را به گازی دادند که از فاضلاب تأمین می‌شد، اما به تدریج گاز طبیعی و لامپ‌های برقی جایگزین آن‌ها شدند. لوستر‌های اولیه بسیار بزرگ و سنگین بودند و به دلیل همین ابهت، نمادی از عظمت و شکوه بنا‌های اعیان و خاندان‌های سلطنتی به شمار می‌رفتند.لوستر کلاسیک یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های لوستر به‌حساب می‌آید. لوستر‌های کلاسیک مورد توجه بسیاری از سلایق بوده و می‌باشد و محبوبیت و جذابیت خود را تا به امروز حفظ کرده است.

ین نوع لوسترها، از مواد مختلفی ساخته می‌شوند، این لوستر‌ها خود به انواع لوستر‌های برنزی، چوبی و کریستالی تقسیم می‌شوند. مهم‌ترین نوع لوستر کلاسیک، لوستر برنزی است که همچنان از محبوبیت و بازار خوبی برخوردار است. همان‌طور که از نام این لوستر پیداست، دارای ظاهری چندطبقه و لایه‌لایه است و از مواد مختلفی؛ اعم از کریستال، شیشه، برنج و… ساخته می‌شود. لوستر چندطبقه، لوستری مناسب برای فضا‌هایی با سقف بلند است، چراکه ارتفاع خود این لوستر زیاد بوده و معمولاً از آن در فضا‌های بزرگ مانند باغ تالار و ویلا و مسجد و… استفاده می‌کنند. این لوستر‌ها برخلاف لوستر‌های معمولی که به صورت سری تولید می‌شوند متناسب با محیط و المان‌های موجود در محیط تولید می‌شود.
برترینها  –  چیدانه

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده