یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱

دکوراسیونی مناسب برای آپارتمان کوچک خود بچینید / خانه های کوچک خود را متحول کنید

اشتراک:
نکات دکوراسیون خانه کوچک دکوراسیون منزل
دکور کردن خانه‌های کوچک اغلب کار دشواری است؛ چرا که در این خانه‌ها فضای کافی برای تغییر دکوراسیون یا قرار دادن وسایل اضافی نخواهید داشت. با ما همراه باشید .

اگر در خانه‌ای کوچک زندگی می‌کنید و دغدغه چیدمان وسایل و دکوراسیون همیشه ذهنتان را درگیر می‌کند، این مطلب را بخوانید تا با مهم‌ترین راهکارها و نکات آشنا شوید. نکات دکوراسیون خانه کوچک  را در پرشین وی ببینید.

نکات دکوراسیون خانه کوچک

فقط چون فضای خانه کوچک است دلیل نمی شود با دکور کوچک هم زندگی کنید.با استفاده از این نکات می توانید دکوری مناسب برای آپارتمان کوچک خود بچینید.به سراغ انحنا برویداز آنجا که بیشتر آپارتمان ها جعبه ای هستند، اضافه کردن مقداری انحنا به آن ایده ی مناسبی است.به همین خاطر توصیه می شود از میزهای گرد، صندلی های دارای انحنا، و همچنین فرش و قالیچه های گرداستفاده کنید، یا می توانید برای کف مانند عکس بالا از یک پوست استفاده کنید.

روشنش کنیدیک فرش روشن می تواند اتاق را باز کند و آن را بزرگتر جلوه دهد.اگر دیوارهای آپارتمانتان تیره است سعی کنید رنگ فرش را همیشه مقداری روشن تر از آن انتخاب کنید.پرده های مناسب پرده روی آپارتمانتان تاثیر زیادی می گذارد پس نباید آن را نادیده بگیرید، حتی می توانید با کمک پرده خانهخود را بزرگتر جلوه دهید.پرده را می توانید از سقف تا روی زمین بگیرید تا ارتفاع بسازید، و یا از بالا کمی بیشتر بگیریدش تا چوب پرده پنهان شود.

نکات دکوراسیون خانه کوچکنکات چیدمان خانه

دکوراسیون داخلی

لایه بسازیدبر خلاف آنچه ممکن است فکر کنید، در فضاهای کوچک لازم نیست از تخت خواب با چند لایه منسوجات و پارچه چشم پوشید.لایه ها و ترکیب زیبای رنگ ها در بالش و دیگر لوازم تخت می تواند فضا را دنج جلوه دهدو به آن عمق ببخشد.اندازه را رعایت کنیدبرای آپارتمان های کوچک مبلمان خیلی بزرگ می تواند دردسر باشد به همین دلیل سعی کنیداندازه مبل ها را معمولی و به گونه ای انتخاب کنید که فضای آپارتمانتان بزرگ جلوه کند.

دکوراسیون خانه نحوه چیدمان دکوراسیون خانه

به وضوح ببینیدمیز و یا صندلی های شفاف ( یا فقط صندلی هایی که پشتشان شفاف است ) علاوهبر اینکه کاربردی هستند باعث می شوند خانه باز جلوه کند.تاشویکی از راه حل های کلاسیک حل مشکل کمبود فضا استفاده از تخت هایی است که تا می شوند.این نوع تخت ها علاوه بر زیبایی باعث می شوند فضایی بیشتر در اختیار داشته باشید.چیزها را درخشان کنیدبالا، پایین و اطراف خانه چراغ اضافه کنید تا به فضا احساس اضافه شود.نور بهترین روش برای گرم و دلپذیر کردن یک خانه است.استفاده از چندین چراغ در سراسر یک فضا باعث ایجاد فضایی گرم می شود.

مدل مبلمان خانه های کوچکوسایل خانه های کوچک

چیدمان خانه

اولویت هاچون فضاهای کوچک بسیار محدود هستند، باید ابتدا اولویت های خود را مشخص کنید و بیشتر کار رابه آنها اختصاص دهید.برخی دوست دارند در قسمتی از خانه میز داشته باشند اما به میز ناهار خوری علاقه ای ندارند.برخی اتاق نشیمن می خواهند و بعضی نیز برایشان یک تخت تاشو در اولویت است.فضا را طوری بچینید که به نیازهایتان جواب بدهد.خود را اسیر چیدمان های سنتی خانه نکنید.قفسه بسازیدیکی از مواردی که خیلی خوب در آپارتمان های کوچک جواب می دهد استفاده از قفسه های طاقچهای است.علاوه بر اتاق ها و اتاق نشیمن می توانید در دکوراسیون آشپزخانه نیز از آنها استفاده کنید.

چیدمان وسایل و دکوراسیون نحوه چیدمان دکوراسیون

ساده ترین راه برای بزرگ تر جلوه دادن فضای خانه استفاده از رنگ های سرد و روشن برای دکوراسیون منزل شما می باشد اگر قصد دارید فضای نشیمن خود را چیدمان کنید رنگ های سرد و روشن را در اولویت کار خود قرار دهید. مبلمان ال می توانند گزینه ی مناسبی برای چیدمان نشیمن شما باشند در خانه های کوچک بهتر است که از مبلمان راحتی استفاده کنید مبلمان استیل و کلاسیک مناسب خانه های کوچک نیستند برای خانه های کوچک خود می توانید مبل های ال، نیم ست ها،مبلمان تاشو و مبلمان راحتی سایز کوچک را انتخاب کنید. و اگر خانه برای خود شماست و مستاجر نیستید بهتر است تلویزیون خود را به دیوار نصب کنید تا فضای کمتری از نشیمن شما اشغال شود.

بدونیم  –  آسمونی

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
دکوراسیون منزل
بیشتر >
فرادرس