سه شنبه, ۱۶ خرداد , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

هم سنتی، هم مدرن,دکوراسیون خانه تان را تلفیقی کنید!

اشتراک:
تلفیق دکوراسیون سنتی با سبک مدرن دکوراسیون منزل
انسان ها به فراخور سلیقه شان درباره محیطی که در ان زندگی می کنند طرز تفکر متفاوتی دارند. برخی در محیط های سنتی احساس آرامش می کنند و برخی افراد نیز مایلند خانه و محل کاری با سبک مدرن داشته باشند.

خانه های امروزی از دکورسیون مدرن و سنتی ترکیب و تلفیق شده است. معمولا در دکوراسیون سنتی از رنگهای گرم و حرارتی استفاده میکنند. این نوع دکوراسیون جذابیت خاص خودش را دارد و فضای ارامبخشی ایجاد می کند . دراین مجموعه تلفیق دکوراسیون سنتی با سبک مدرن را به نمایش گذاشته ایم . طراحی دکوراسیون خانه با تم سنتی و مدرن را در پرشین وی ببینید.

تلفیق دکوراسیون سنتی با سبک مدرن

انتخاب سبک چیدمان داخلی منزل اهمیت بسیار مهمی دارد و می توان با تغییرات کوچکی روحیه افراد را متحول کرد.بسیاری از افراد فکر می کنند چیدمان سنتی شور و هیجان چندانی به خانه نمی دهد و قدیمی بودن سبکذ چیدمان می تواند زندگی را یکنواخت کند، بنابراین به سبک های مدرن چیدمان روی می آورند، در مقابل عده ایدیگر هم که کلا معتقدند مدرنیته باعث افسردگی و روزمرگی می شود بنابراین ترجیح می دهند که سبک های سنتی و پر نقش و نگار را انتخاب کنند و نظرشان بر این است که حضور رنگ ها و طرح هایزیاد و متنوع افراد را سر کیف می آورد، اما به طور کلی این نظرات بیشتر بسته به شخصیت وروحیات افراد شکل می گیرد و هرکس با توجه به روحیاتش با یکی از نوع چیدمان احساس بهتری دارد وعواملی مانند سن و جنسیت و منطقه زندگی هم می تواند تاثیر بسزایی روی این تصمیم گیری بگذارد.

تلفیق دکوراسیون سنتی با سبک مدرنسبک تلفیقی

بسیاری از افراد هم ترکیبی از سبک مدرن و سنتی را انتخاب می کنند و تجربه هم نشان داده که اگر تلفیق این دو به درستی صورت گیرد در کنار هم می توانند ترکیب چشم نوازی به وجود بیاورند.اما در واقع تا قبل از سال ۱۹۵۰ سبک مدرن چندان در زندگی افراد مطرح نبود و این حاصل صنعتیشدن جوامع بود و کم کم در زندگی مردم نقش پیدا کرد و مهم شد.

یکی از اصلی ترین ویژگی های سبک مدرن زندگی، سادگی و استفاده از رنگ هایی در یک طیف و باشید های متفاوت است که معمولا هم تُناژ خاکستری دارند و خود رنگ خاکستری نشان دهنده مدرنیته است.یکی دیگر از ویژگی های بارز خانه های مدرن داشتن پنجره های بسیار بزرگ و بلند است که باعث ایجادحس متفاوت می شود.استفاده زیاد از رنگ سفید و استیل هم ویژگی های دیگری از سبک مدرن است و مخصوصا استیل فضای مدرنرا به خوبی و به شدت می تواند به نمایش بگذارد.

طراحی دکوراسیون خانه چیدمان سنتی خانه

یکی از تفاوت های اصلی خانه های مدرن و سنتی در شکل معماری آنها است، خانه های مدرن برخلاف خانه های سنتی که در معماری شان اغلب از شکل های منحنی استفاده می شده بیشتر مکعبی هستند و گوشه دار و اگر خانه هایی را که به تازگی ساخته می شوند در نظر بگیرید حتی اشکال هندسی زاویه دارغیرمعمولی همچون مثلث و شش ضلعی و…
را هم مشاهده می کنید.
بنابراین چیدمان این خانه ها باید ساده تر باشد و اگر شما در چنین خانه هایی سکونت داریدو تلفیق دکوراسیون سنتی با سبک مدرن  بهتر است تا می توانید از رنگ های ساده و روشن و چیدمان منزل با وسایل ساده استفاده کنید تا به خاطرزاویه دار بودن معماری اتاق ها ظاهر خانه شلوغ و عجیب به نظر نرسد.معمولا یکی از مواردی که در هر دو سبک ثابت است نور داخلی است که معمولا در هر دو سبک سعی بر بزرگ تر نشان دادن فضا می شود مگر در خانه های بسیار بزرگ که برعکس عمل می کنند.

آشپزخانه یکی از فضاهایی است که بیشتر به صورت سنتی چیدمان می شود و ترجیح افراد هم بر این است اما شما می توانید با به کار بردن وسایل آشپزخانه با رنگ های نقره ای و دودی آن را مدرن جلوه دهید یا مثلا از لامپ های سقفی شیشه ای استفاده کنید و به جای چوب از سنگ برای سطوح کابینت ها استفاده کنید و وسایل آشپزخانه را اغلب استیل انتخاب کنید.

اگر اتاق های شما مکعبی شکل و ساده است می توانید با اشکال هندسی و گوشه دار یا استفاده ازدکورهایی جعبه مانند به آن شکلی مدرن بدهید، یک روش دیگر برای مدرن جلوه دادن فضای نشیمن استفاده از مبلمانی با طراحی غیرمتعارف و تضاد رنگی تیره و روشن است، برای چیدمان مبلمان هم بهتر است علاوه بر اینکه مدرن بودن آن را حفظ می کنید طوری چیده شوند که حس صمیمیت را هم در بین اعضای خانه در اتاق نشیمن القا کند.

نمای خانه سنتیلوازم دکوری سنتی

 ترکیب مدرن و سنتی

یکی از کارهایی که برای ترکیب چیدمان مدرن و سنتی می توانید انجام دهید این است که در کنار میزهای مربع شکل مدرن از مبلمان چوبی کلاسیک استفاده کنید یا برعکس.لزومی ندارد کوسن هایی که برای مبلمان کلاسیکتان انتخاب می کنید حتما مطابق با پارچه آن انتخاب شود و گاهی با یک تضاد درست هم می توانید چندکوسن با طراحی های مدرن برایشان انتخاب کنید.

در مورد پارچه های پرده ای هم همین طور؛ لزومی ندارد هر سه تکه پارچه پرده اتاق پذیرایی شما ازپارچه های کلاسیک و گلدار باشد می توانید با ترکیب پارچه های گلدار و پارچه های ساده و مات مدرن ترکیب بسیار زیبایی به وجود بیاورید.

به طور کلی ویژگی بارز چیدمان سنتی زرق و برق و تجمل است و سبک مدرن سادگی و مات بودن،بنابراین می توانید اینها را در کنار هم قرار دهید و فضای دلنشینی را به وجود بیاورید، مثلا برای مبلمان مات خود یک میز براق انتخاب کنید یا روی میز یک شیشه قرار دهید تا براق جلوه دهد.در مورد کف پوش ها نظرات متفاوتی وجود دارد بسیاری از افراد با وجود مدرن کردن تمام وسایل خانه ترجیح می دهند که از فرش اصیل ایرانی برای کف پوش خانه شان استفاده کنند.

استفاده از فرش های مدرن

اما به تازگی با آمدن فرش های مدرن امروز با طراحی های ساده و تک رنگ در اندازه های نسبتا کوچک تر از فرش های معمولی یا شکل های هندسی مختلف بسیاری از افراد این فرش ها را انتخاب می کنند.اما گاهی می بینیم که قرار دادن فرش ایرانی در کنار دکوراسیون مدرن جلوه خوبی پیدا می کند، چون فرشایرانی نقش و نگار بسیار دارد و رنگ های متنوع و شادی دارد که در کنار رنگ های خاکستری وسفید فضای مدرن می تواند روح و تازگی به فضا ببخشد.

دنیای اقتصاد

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس