سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

ایده های ناب برای چیدمان اتاق کودک

اشتراک:
چیدمان اتاق کودک با ایده دکوراسیون منزل
با استفاده از رنگهای شاد یا تصاویر رنگارنگ ، پرده های زیبا و یا روتختی هایی با تصاویر و رنگارنگ در اتاق کودک لازم است ، تا فضایی سرگرم کننده برای کودک ایجاد شود. با ما همراه باشید .

طراحی اتاق کودک تاثیر زیادی روی روحیه او دارد از این رو بهتر است شما در هنگام چیدمان اتاق کودک خود حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید و فضای اتاق را به گونه ای دیزاین کنید که فرزندتان احساس رضایت و آرامش بیشتری داشته باشد. چیدمان اتاق کودک با ایده را در پرشین وی ببینید.

چیدمان اتاق کودک با ایده

کودکان ساده هستند و خواسته هایشان از آنها ساده تر، بعضی مواقع حتی با داشتن یک توپ رنگی ساده راضیمی شوند و مواقع دیگر با یک عروسک زیبا؛ تمام خواسته های آنها همانی است که در دنیای شیرین کوچکشانمی گذرد.در این بین خوب است در کنار آوردن رویاهای رنگی آنها به واقعیت با توجه به خواسته هایشان، فضایی برایآنها فراهم کنیم تا روحیه پر انرژی، هنری و تفکری خلاق را از همان دوران کودکی در آنها پرورش بدهیم.وسایلی مانند میز تحریر هنری یا فضایی برای نفاشی و استفاده از برچسب های هوشمندانه بروی دیوار از جمله مهمترین وسایل برای این کار هستند.

معمولا بچه هایی که پایشان به مدرسه می رسد اولین دغدغه والدینشان فراهم کردن فضایی برای انجام تکالیف آنها میباشد.برای داشتن یک میز تحریر هنری لازم نیست به سراغ میزهای بزرک بروید یک میز کوچک و زیبا کنج دیوارهم می تواند بهترین انتخاب باشد.فقط باید حواس تان به نیازهای خاص کودکان باشد، مثلا چسباندن یک نوار رنگی دور تا دور دیوار پشت میزبرای چسباندن استیکرهای آموزشی یا از همه مهم تر وجود دو یا سه طاقچه و قفسه درست بالای سر میزتحریر، همین طاقچه های بظاهر ساده کمک بزرگی به ایجاد تمرکز در ذهن کودکان می کنند.

چیدمان اتاق کودک با ایده های جذاب چیدمان اتاق کودک با کمک ایده های خلاقانه

چند ایده و ترفند برای چیدمان اتاق

مورد دیگر فراهم کردن فضایی برای نقاشی ها کودکانه است.خیلی از بچه ها دوست دارند روی در و دیوار نقاشی کنند این کار به گفته تمام روانشناسان خلاقیت دربچه ها را شکوفا می کند.
اما اگر می خواهید هم خانه تان تمیر باشد و هم خلاقیت فرزندتان شکوفا شود باید سراغ کاغذ دیواری هجدید بروید.این کاغذ دیواری ها تازه به بازار آمده اند و کاملا قابل شست و شو هستند و هیچ اثری ازلکه بروی آنها باقی نمی ماند این کاغذها مخصوص اتاق کودک طراحی شده اند و بخاطر جنس خاصشان اندکی گرانهستند اما این قیمت نسبتا زیاد به رشد ذهنی و شکوفایی استعداد کودکان کاملا می ارزد.

چیدمان دکوراسیون اتاقچیدمان اتاق کودک با وسایل ساده

رنگ میتواند مهم ترین عنصر در طراحی و چیدمان اتاق کودک باشد،انخاب رنگ های شاد و خوش آب و رنگ میتواند اتاق را زنده کند و تاثیر به سزایی در محیط را ایفا میکند، بنارباین در انتخاب رنگ باید دقت کرد. بسیاری از رنگ های پر طرفدار امروزی برای اتاق کودک و حتی نوجوان مناسب نیستند. بنابراین در انتخاب رنگ میتوانیم از رنگ هایی مانند: آبی ملایم، لیمویی، رنگ هایی با تناژصورتی و سبز ملایم، رنگ های آرامش بخشی که هم برای مادران و هم کودکان مناسب میباشد. انتخاب یک طرح مناسب برای یکی از دیوارهای اتاق از راه های مناسب برای تزئین اتاق کودکان میباشد.

اتاق کودک سادهدکوراسیون اتاق کودک
 چیدمان اتاق کودک اتاق کودک

چیدمان اتاق بچه

در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک باید از طرح های شلوغ کارتونی پرهیز کنیم، زیرا خیلی زود باعث خستگی کودک میشود. برای یکی از دیوار های اتاق کودک میتوانید با استفاده از پانل های مخصوص یا نصب فوم این امکان را به کودک دلبندتان دهید تا نقاشی‌های خود را رو آن ها بکشدنور یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر فضا میباشد. در اتاق کودکان نیز یکی از فاکتور های مهم به شمار می‌آید زیرا کودکان برای جذب ویتامین D به نور آفتاب نیازدارند و کودکان بیشتر زمان خود را در آنجا سپری میکنند، همینطور برای انجام تکالیف و بازی کردن به نور مناسب نیاز دارند. فضایی با نور طبیعی و شاداب اثرات مثبتی بر فضا و روحیه کودکان دارند همانطور که نور نامناسب و مصنوعی اثرات منفی در پی خواهد داشت.

اتاق  –  چیدانه

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده