شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

برخورد قانون با کشیدن شیشه

اشتراک:
برخورد قانون با کشیدن شیشه خانواده
کشیدن شیشه از سوی دیگر این نوع مواد به شدت سهل الوصول هستند و اگر کسی سعی داشته باشد تا مصرف کند بسیار ارزان تر و سریعتر می تواند این مواد رابه دست آورد در حالی که به دست آوردن مخدر های سنتی مانند تریاک به سختی صورت می پذیرد. یکی از این مواد مخدر […]

کشیدن شیشه

از سوی دیگر این نوع مواد به شدت سهل الوصول هستند و اگر کسی سعی داشته باشد تا مصرف کند بسیار ارزان تر و سریعتر می تواند این مواد رابه دست آورد در حالی که به دست آوردن مخدر های سنتی مانند تریاک به سختی صورت می پذیرد. یکی از این مواد مخدر صنعتی شیشه است که قانون گذار  خطر آن را در سطح هروئین می داند ، با این وصف خلاء هایی در این خصوص قابل ملاحظه است که  باید با سرعت و دقت  به آن توجه نمود.

ملاحظات قانونی موجود در مورد شیشه در مورد ماده مخدر شیشه و سایر مواد مخدر صنعت  به نظر می رسد خلاء قانونی در مورد هیچیک از موارد ذیل نداریم و همه  این موارد در قانون مبارزه با مواد مخدر با آخرین اصلاحات والحاقات مربوطه ملاحظه شده است ؛

۱٫کشت روان‌گردان‌های صنعتی غیرداروئی  .
۲٫وارد کردن، ارسال، صادرکردن، تولید و ساخت  .
۳٫نگهداری، حمل، خرید، توزیع، اخفاء، ترانزیت، عرضه و فروش 
۴٫ دایر کردن یا اداره کردن مکان برای استعمال 
۵٫استعمال به هر شکل و طریق، مگر در مواردی که قانون مستثنی کرده باشد.
۶٫ تولید، ساخت، خرید، فروش، نگهداری آلات و ادوات و ابزار مربوط به ساخت و استعمال  .
۷٫ قرار دادن یا پناه دادن متهمین، محکومیت مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیرداروئیکه تحت تعقیبند  و یا دستگیر شده‌اند.

۸٫ امحاء یا اخفاء ادله جرم مجرمان.
۹٫ قرار دادن  مواد یا ا آلات و ادوات استعمال در محلی به قصد متهم کردن دیگری.
اگر کسی سعی داشته باشد تا مصرف کند بسیار ارزان تر و سریعتر می تواند این مواد رابه دست آورد در حالی که به دست آوردن مخدر های سنتی مانند تریاک به سختی صورت می پذیرد. یکی از این مواد مخدر صنعتی شیشه است که قانون گذار  خطر آن را در سطح هروئین می داند ، با این وصف خلاء هایی در این خصوص قابل ملاحظه است که  باید با سرعت و دقت  به آن توجه نمود

خلاء های قانونی  در مورد شیشه 
خلاء های قانونی  در مورد شیشه در خصوص مسایل ذیل به نظر می رسد :

۱٫ کسانی که اعمال فوق را در خصوص مواد اولیه لازم برای مواد مخدر صنعتی صورت می دهند یا آموزش لازم را در آن خصوص به دیگران ارایه می دهند، اگر موفق شوند کارشان را  به اتمام برسانند  ممکن است در صورت  احراز شرایط لازم ، حسب مورد به مجازات معاون جرم یا شروع به جرم محکوم شوند اما در غیر اینصورت  پیش بینی لازم برای مجازات ایشان طرح نشده است لذا پیشنهاد می شود :
"همه موارد نه گانه احصاء شده در خصوص مواد اولیه لازم برای موارد مخدر نیز به عنوان یک جرم مستقل جرم انگاری شود."

۲٫ عدم پیش بینی  راهکاری قانونی و ضمانت اجراهای  الزام رسانه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مبارزه با مواد مخدر و یا حداقل  اجتناب از ترویج زمینه های آن از طرق گوناگون  مانند موسیقی های خاص  راک و …. لذا پیشنهاد می شود :
" یک ضمانت اجرای کیفری مناسب  برای رسانه های مختلف در این خصوص پیش بینی و جرم انگاری شود "
3.عدم  الزام دولت برای ترویج  همگانی ورزش جوانان  و سوق دادن بودجه از  باشگاه های خاص  و مسابقات  فاقد اهمیت شرعی و اساسی به سمت ورزش های  همگانی اسلامی  برای عموم مردم  .

لذا  پیشنهاد می شود :
" یک ضمانت اجرای کیفری مناسب  برای  دولت در این خصوص پیش بینی و جرم انگاری شود "
4.عدم نظارت کافی و فوری در فروش و عرضه مواد دارویی مرتبط با مواد مخدر صنعتی مانند پیش بینی  ممنوعیت فروش دارو هایی مانند آنتی هیستا مین بدون نسخه  یا عرض آن در سطح داروهای بیمارستانی  .

تبیان

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین ویآرون گروپ
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
خانواده
بیشتر >
آرون گروپس