حضانت افراد بالغ|وضعیت حضانت افراد بالغ زیر۱۸ سال در قانون خانواده

مشاهده : 506
حضانت افراد بالغ|وضعیت حضانت افراد بالغ زیر۱۸ سال در قانون خانواده خانواده
حضانت افراد بالغ, در قانون جدید حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست در خصوص افراد بالغ زیر ۱۶ سال تعیین تکلیف شده است.

حضانت افراد بالغ

در خصوص افرادی که به سن بلوغ رسیده‌اند؛
اما دلیلی بر رشد ایشان نیست و مادر مدعی است
که زوج صلاحیت نگهداری فرزند مشترک را ندارد
و با عنایت به اینکه عنوان طفل را ندارد و به سن بلوغ رسیده است،
نظریه آن اداره محترم در خصوص حضانت افراد بالغ زیر ۱۶ سال چه است؟

حضانت افراد بالغ

نظر به اینکه در قانون جدید حمایت از کودکان بی‌سرپرست

و بد سرپرست در خصوص افراد بالغ زیر ۱۶ سال تعیین تکلیف شده است.

با رسیدن طفل به سن بلوغ که در پسر ۱۵ سال تمام قمری
و در دختر ۹ سال تمام قمری است موضوع حضانت منتفی و فرد بالغ
در مرحله انتخاب می‌تواند با هریک از والدین خود که بخواهد زندگی نماید
و ضرورت احراز رشد بعد از سن بلوغ
صرفاً به‌منظور تجویز دخل و تصرف فرد بالغ در امور مالی‌اش است.

حضانت افراد بالغ

ضمناً ماده ۹ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بد سرپرست

مصوب ۳۱/۶/۱۳۹۲ که کـلیه کودکان و نوجـوانان نابالغ
و نیز افراد زیر ۱۶ سال را که به تشخیص دادگاه عدم رشد
و یا نیاز آنان به سرپرستی احراز شده است
مشمول مفاد آن قانون دانسته است، در محدوده همان قانون قابل اعمال است
و نافی قواعد عام ناظر به حضانت کودکان توسط والدین نیست.

گروه وکلای سنا

2017-05-01 / گردآوری:
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
فیلم پرشین وی
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
logo-samandehi