آیا زن بعد از فوت همسرش می تواند نفقه اش را بگیرد؟

مشاهده : 2837
آیا زن بعد از فوت همسرش می تواند نفقه اش را بگیرد؟ خانواده
دریافت نفقه بعد از فوت همسر , از ملاک های مهم کارشناس برای تعیین نفقه نیازهای زوجه و شان او می باشد.

دریافت نفقه بعد از فوت همسر

دریافت نفقه بعد از فوت همسر , نفقه زن اصولاً و برخلاف نفقه خویشاوندان نسبی مرد، طلب ممتاز محسوب خواهد
شد، بنابراین در صورت فوت شوهر، ورشکسته شدن شوهر و یا اینکه اموال شوهر برای پرداخت دیون و
بدهی وی کفاف ندهد، نفقه زن بر سایر بدهیها مقدم خواهد بود.

دریافت نفقه بعد از فوت همسر

بر طبق ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی نفقه شامل همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن می شود مثل مسکن، پوشاک،
غذا، اثاثیه منزل و هزینه های درمان و حتی خادم البته در صورتی که زن عادت به داشتن خادم داشته باشد و یا
به واسطه مریضی نیاز به آن داشته باشد. موارد ذکر شده در این ماده حصری نیست و به عنوان
مثال ذکر شده است.

قاعده کلی این است که نفقه شامل همه نیازهای متعارف و متناسب با شآن زن است. از ملاک های
مهم کارشناس برای تعیین نفقه نیازهای زوجه و شان او می باشد.

دادرس

2017-09-18 / گردآوری:
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
فیلم پرشین وی
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی