تاریخ نشر :یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵مشاهده : 121حقوق و جزاRSSاشتراک:

وظایف کارفرما در مقابل کارگران

وظایف کارفرما در مقابل کارگران
وظایف کارفرما ۱. انتخاب نوع قرارداد کار به تناسب شرایط مربوط سه نوع قرارداد کار در قانون کار برشمرده شده است که عبارتند از: قرارداد کار مدت موقت، قرارداد کار مدت غیرموقت و قرارداد کار برای انجام کار معین. نوع اول مربوط به کارهایی است که طبیعتا مستمر و ادامه‌دار نیستند، درحالی‌که نوع دوم بر […]

وظایف کارفرما

وظایف کارفرما

۱. انتخاب نوع قرارداد کار به تناسب شرایط مربوط

سه نوع قرارداد کار در قانون کار برشمرده شده است که عبارتند از: قرارداد کار مدت موقت، قرارداد کار مدت غیرموقت و قرارداد کار برای انجام کار معین. نوع اول مربوط به کارهایی است که طبیعتا مستمر و ادامه‌دار نیستند، درحالی‌که نوع دوم بر خلاف این و مربوط به کارهایی است که طبیعتی دائمی و مستمر دارند. مورد سوم که با توجه به نام آن واضح است که برای کارهای معینی پیش بینی شده‌اند که غیرمستمر هم هستند. دسته‌بندی ارائه شده باید توسط کارفرما رعایت شود زیرا از لحاظ مقررات مربوط به خاتمه قرارداد کار، تابع احکام متفاوتی هستند و هدف آنها تضمین امنیت شغلی کارگر است.

۲. انجام تعهدات مندرج در قرارداد کار
کارفرما ملزم است شروط قرارداد را که با توجه به قانونِ کار تنظیم شده‌ یا مزایای بیشتری را که برای کارگر در نظر گرفته‌اند و کارگر و کارفرما بر آن توافق نمودند، رعایت کند.

۳. رعایت سایر تکالیف مندرج در فصل دوم قانون کار
تکالیفی همچون بازگشت کارگر پس از رفع حالت تعلیق قرارداد کار، پرداخت مزایای پایان کار در مورد قرارداد کار انجام کار معین و مدت موقت، پرداخت حق سنوات به هنگام اخراج موجه، بازگرداندن کارگر به کار و پرداخت حق‌السعی او از زمان اخراج تا وقت بازگشت به کار.

۴. رعایت مقررات مربوط به شرایط کار
برخی شرایط کار توسط مقنن به منظور حمایت از کارگر تعیین شده است. مقررات حاکم بر تعیین حداقل دستمزد، طبقه‌بندی مشاغل، حداکثر ساعت‌های قانونی کار، میزان اضافه‌کاری و حمایت‌های مربوط به آن، کارهای سخت و زیان آور، تأکید بر تعطیلی هفتگی، ویژگی‌های شرایط کار بانوان و نوجوانان مواردی است که قانون‌گذار پیرامون شرایط کار به منظور حمایت از کارگر تعیین نموده است.

به عبارت دیگر؛ الزام به رعایت ساعات کار کارکرد شبانه روز (۸ ساعت) و رعایت ساعات کار مشاغل سخت و زیان‌آور (۶ ساعت) و همچنین کار نوجوانان، تکلیف به ارجاع ندادن کار اضافی به کارگر مگر با شرایط مذکور قانون کار، الزام به رعایت ممنوعیت انجام کارهای خطرناک، سخت و زیان آور و نـیز حمـل بار بیشتر از حد مجاز با دست و بدون استفاده از وسایل مکانیکی برای کارگران زن و کارگران نوجوان، تکلیف به رعایت امکان استفاده از مرخصی بارداری و زایمان زنان کارگر و رعایت فرصت شیردهی آنها به کودکان، ممنوعیت به کار‌گیری افراد کمتر از ۱۵ سال، حمایت‌های حداقلی است که قانون پیرامون شرایط کار مقرر کرده است.

۵. رعایت مقررات مربوط به ایمنی و بهداشت کار

ایمنی و بهداشت محیط کار و تضمین آن برای حفاظت از سلامتی کارگران اهمیت زیادی دارد. به این ترتیب باید اصول کلی فصل چهارم قانون کار و مقررات دقیق و جزئیات پیش‌بینی شده در آیین‌نامه‌های مدون شورای عالی حفاظت فنی نیز باید رعایت شود.

۶. بیمه نمودن کارگران
طبق قانون تأمین اجتماعی و قانون کار، کارفرمایان کارگاه‌های مشمول قانون کار، مکلفند بر اساس قانون تأمین اجتماعی نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند. همچنین برای این مهم ضمانت اجرایی در قالب پرداخت جریمه در قانون کار مقرر شده است. به عبارت دیگر؛ در صورتی که کارفرما از بیمه کردن کارگران خودداری کند، علاوه بر تأدیه‌ی تمامی حقوق متعلقه به کارگر (سهم کارفرما)، با توجه به شرایط و امکانات به جریمه‌ی نقدی معادل ۲ تا ۱۰ برابر حق بیمه مربوطه محکوم خواهد شد.

۷. تعهدات کارفرما در برابر کارگران کارآموز
در قانون کار مقرر شده است که رابطه‌ی استخدامی کارگر در مدت کارآموزی قطع نمی‌شود و این مدت از هر لحاظ جزءِ سوابق کاری کارگر محسوب می‌شود. مزد کارگر نیز در مدت کارآموزی از مزد ثابت یا مزد مبنا کمتر نخواهد بود. مزایای غیر نقدی، کمک‌ها و فوق‌العاده‌هایی که برای جبران هزینه‌ی زندگی و مسئولیت‌های خانوادگی به کارگر پرداخت می‌شود در دوره‌ی کارآموزی همچنان پرداخت می‌شود.

۸. تکالیف مربوط به ارائه‌ی خدمات رفاهی
فصل هشتم قانون کار تکالیفی را در زمینه‌ی همکاری با تعاونی‌های مسکن، احداث خانه‌های سازمانی، ایجاد محل مناسب برای ادای فریضه‌ی نماز، تأمین غذای کارگران با شرایط مزبور، ورزش کارگران، تأمین وسیله‌ی نقلیه در صورت دوری کارگاه و…. برشمرده و برای عدم انجام برخی از آن‌ها نیز مجازات پیش‌بینی نموده است.

۹. تکلیف به تسلیم گواهی انجام کار

هر چند تسلیم گواهی مزبور به درخواست کارگر صورت می‌پذیرد، اما تعهدی قانونی است که بر دوش کارفرما استوار است. بنابراین کارفرمایان مکلفند پس از پایان قرارداد کار به درخواست کارگر، گواهی انجام کار با قید مدت، زمان شروع و پایان، و نوع کار انجام شده را به وی تسلیم نمایند. در هیچ یک از مواد قانون کار ضمانت اجرایی (اعم از مجازات و جریمه) برای این تکلیف مقرر نشده است.

۱۰. رعایت آزادی شغل و اجبار نداشتن افراد به کاری معین و جلوگیری از بهره‌کشی از کار دیگری
اصل بیست و هشتم قانون اساسی نیز به این مهم تصریح نموده است. کار اجباری با توجه به قانون کار به هر شکل ممنوع است و متخلف علاوه بر پرداخت دستمزد واقعی که کارگر به موجب انجام آن کار اجباری، استحقاق دریافت آن دارد (اجرت‌المثل کار انجام یافته) و جبران خسارت، با توجه به شرایط به حبس محکوم خواهد شد. هرگاه چند نفر به اتفاق یا از طریق یک مؤسسه، شخصی را به کار اجباری بگمارند، هر یک از متخلفان به مجازات‌های فوق محکوم و به طور مشترک مسئول اجرت‌المثل خواهند بود.

موارد ۱۰گانه‌ی فوق، حداقل‌ وظایف کارفرماست که باید به منظور تضمین امنیت شغلی کارگر – حتی پس از اتمام قرارداد کار- رعایت کند. تکالیف برشمرده در نصوص قانونی برای ایجاد تعادل میان طرفین قراردادِ کار است. کارگر، صاحب کار و کارفرما، صاحب سرمایه است و نمی‌توان نسبت به عدم تساوی میان طرفینِ رابطه‌ی کار بی‌توجه بود. از طرف دیگر تکالیف و تعهداتی نیز در قانون کار برای کارگر برشمرده شده است. بنابراین وظایف کارفرما – که برشمرده شد- عادلانه و مبتنی بر قدرت و توانایی هریک از طرفین به نظر می‌رسد.

چطور دات کام

اخبار مرتبط :

اقدام به خودکشی یک کارگر به دلیل اختلاف با کارفرما/ ۵. ۵ ساعت تلاش برای انصراف از خودکشی

نقش قرارداد کار در تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما

کارفرما حیا کن، افغانی را رها کن! تصاویر

سرقت اینترنتی از حساب کارفرما

۳۴ ساعت شکنجه کارگر نگون بخت توسط کارفرما تصاویر

2017-01-08
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
رایانمهر
عروس شدن سحر قریشی در کیش !عروس شدن سحر قریشی در کیش !
ستاره های معروف در اکران فیلم سینمایی کاتیوشا | از لیلا اوتادی تا محسن افشانی و همسرش و فرزاد حسنیستاره های معروف در اکران فیلم سینمایی کاتیوشا | از لیلا اوتادی تا محسن افشانی و همسرش و فرزاد حسنی
اعتراف نویسنده سریال پدر به شیطنت در صحنه جنجالی این سریال!اعتراف نویسنده سریال پدر به شیطنت در صحنه جنجالی این سریال!
هنرمندان مشهور در مراسم رونمایی آلبوم ایران من همایون شجریان | از سحر دولتشاهی تا مهدی پاکدل!هنرمندان مشهور در مراسم رونمایی آلبوم ایران من همایون شجریان | از سحر دولتشاهی تا مهدی پاکدل!
توهین‌ به علی صبوری و خراب شدن حال او!توهین‌ به علی صبوری و خراب شدن حال او!
ایوانا همسر سابق دونالد ترامپ در شهر سن تروپه فرانسهایوانا همسر سابق دونالد ترامپ در شهر سن تروپه فرانسه
استایل جنیفر لوپز و نامزدش الکس رودریگز برای صرف صبحانهاستایل جنیفر لوپز و نامزدش الکس رودریگز برای صرف صبحانه
ترفندهای پیشنهادی برای آب کردن چربی دور شکم در ۱۴ روزترفندهای پیشنهادی برای آب کردن چربی دور شکم در ۱۴ روز
عجیب ترین خودنمایی زنانه که تاکنون در عمر خود شنیده اید!عجیب ترین خودنمایی زنانه که تاکنون در عمر خود شنیده اید!
ترفندهایی برای خواب خوب از زبان پزشک خواب اپرا وینفری!ترفندهایی برای خواب خوب از زبان پزشک خواب اپرا وینفری!
تشییع پیکر ضیاءالدین دری | از گریه های مریلا زارعی تا آوازخوانی دختر ضیاءالدین دری در مراسم پدرش +فیلمتشییع پیکر ضیاءالدین دری | از گریه های مریلا زارعی تا آوازخوانی دختر ضیاءالدین دری در مراسم پدرش +فیلم
مراسم تشییع پیکر عزت الله انتظامی | از هدیه تهرانی تا بهنوش طباطبایی !(۲)مراسم تشییع پیکر عزت الله انتظامی | از هدیه تهرانی تا بهنوش طباطبایی !(۲)
مراسم تشییع پیکر عزت الله انتظامی | از حضور چهره های مشهور تا وفای علی نصیریان به قولی که داده بود! (۱)مراسم تشییع پیکر عزت الله انتظامی | از حضور چهره های مشهور تا وفای علی نصیریان به قولی که داده بود! (۱)
اینستاگرام هنرمندان (۸۷) از از خوشتیپی های لیلا اوتادی تا تولد بازی امیرمهدی ژوله!!!اینستاگرام هنرمندان (۸۷) از از خوشتیپی های لیلا اوتادی تا تولد بازی امیرمهدی ژوله!!!
اینستاگرام ستاره های خارجی ۲۲ | از جاستین بیبر تا عکس تبلیغاتی سلنا گومزاینستاگرام ستاره های خارجی ۲۲ | از جاستین بیبر تا عکس تبلیغاتی سلنا گومز
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
رایانمهر
شکایت از واحد صنفی مزاحمشکایت از واحد صنفی مزاحم
گاهی اوقات محل برخی مشاغل به گونه ای است که باعث آزار و اذیت اطرافیان می شود . برای اینکه بدانید چگونه می توان از این واحد های صنفی شکایت کرد در ادامه با ما همراه باشید .
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
انواع جرم سرقت و روش رسیدگی به آنها
فروختن مال وقفی چه شرایطی دارد؟
دارایی مرد و تملک نصفی از آن پس از طلاق
توقیف اموال برای مهریه چگونه انجام می شود؟
صلح نامه به چه معناست و انواع آن کدامند؟
اعاده حیثیت در قانون جدید مجازات اسلامی
با ویژگی های جرایم سایبری آشنا شوید
مالک شدن و راه های آن
انواع عفو کدامند و چه جرایمی شامل عفو نمی شوند؟
چگونه وکالت در طلاق بگیریم؟
توهین به افراد در شبکه های اجتماعی
اقرار کردن به چه معناست و چه شرایطی دارد؟
احتکار چیست و مجازات آن
در قوانین حقوقی ایران برای خواستگاری چه موانعی وجود دارد؟
طلاق از طرف مرد و مزایای آن
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
شکایت از واحد صنفی مزاحم
شکایت از واحد صنفی مزاحم
انواع جرم سرقت و روش رسیدگی به آنها
انواع جرم سرقت و روش رسیدگی به آنها
فروختن مال وقفی چه شرایطی دارد؟
فروختن مال وقفی چه شرایطی دارد؟
دارایی مرد و تملک نصفی از آن پس از طلاق
دارایی مرد و تملک نصفی از آن پس از طلاق
توقیف اموال برای مهریه چگونه انجام می شود؟
توقیف اموال برای مهریه چگونه انجام می شود؟
صلح نامه به چه معناست و انواع آن کدامند؟
صلح نامه به چه معناست و انواع آن کدامند؟
اعاده حیثیت در قانون جدید مجازات اسلامی
اعاده حیثیت در قانون جدید مجازات اسلامی
با ویژگی های جرایم سایبری آشنا شوید
با ویژگی های جرایم سایبری آشنا شوید
رایانمهرامیران پرواز