یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چارتر

اشتراک:
خرید بلیط چارتر گردشگری
بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر هواپیما چه بازه‌ای است؟ در این مطلب به بررسی فصول مختلف سال ، مناسبت‌های خاص و مقایسه قیمت در روزهای مختلف هفته خواهیم پرداخت . با ما همراه شوید .

کسانی که زیاد به سفر می‌روند، بدون شک نام بلیط هواپیما چارتر را شنیده‌اند. بلیط هواپیما چارتر نوعی بلیط است که ارائه آن از خدمات آژانس‌های هواپیمایی به شمار می‌آید. آژانس‌های هواپیمایی با دربست گرفتن بخشی یا تمام صندلی‌های هواپیما آن را به قیمت مناسب‌تر از بلیط‌های سیستمی یا همان بلیط‌های معمولی ارائه می‌دهند. خرید بلیط هواپیما چارتر یکی از راه‎های مقرون به صرفه سفرهای هوایی است. اما خرید این نوع بلیط فوت‌وفن‌هایی دارد که با دانستن آنها می‌توان بلیط چارتر را به بهترین قیمت خریداری کرد. یکی از این موارد، آگاهی از زمان مناسب برای خرید بلیط چارتر است که به مسافران کمک می‌کند بلیط را با مناسب‌ترین قیمت خریداری نمایند.

بهترین زمان خرید بلیط چارتر برای سفرهای داخلی

خرید بلیط چارتری هواپیما با قیمت مناسب، با زمان خریداری کردن آن نسبت مستقیم دارد. گاهی اوقات خرید بلیط هواپیما چارتر در فصل‌های پرمسافر بسیار به صرفه است زیرا در زمان‌هایی که تقاضای بیشتری برای سفر وجود دارد، از بلیط‌های سیستمی ارزان‌تر است. به عنوان مثال یکی از بهترین زمان‌ها برای خرید بلیط چارتر در سفرهای داخلی تعطیلات نوروز است که مسافران زیادی برای خرید بلیط سفرهای اقدام می‌کنند و همین تقاضای بالا، باعث گران‌تر شدن بلیط‌های سیستمی می‌شود. در این شرایط، خرید بلیط چارتر کاری به صرفه است. البته باید در نظر داشت که گاهی نیز این بلیط‌ها قیمت بالاتری نسبت به مواقع دیگر سال دارند.

بلیط چارتر در سفرهای داخلی

فصل مناسب برای خرید بلیط چارتر در سفرهای داخلی

در برای پیدا کردن بهترین بلیط چارتر باید به زمان سفر توجه داشت و علاوه بر آن، مقصد سفر را نیز در نظر گرفت. زیرا برای کشور ما که شرایط آب‌وهوایی آن در مناطق مختلف جغرافیایی متفاوت است، تقاضای سفر برای هر یک از مناطق در فصل‌های سرد و گرم، فرق دارد. به عنوان مثال تابستان فصل سفر است و بسیاری، در این زمان برای سفر در مقاصد داخلی برنامه‌ریزی می‌کنند. بدون تردید در این زمان از سال قیمت بلیط‌های سیستمی به ویژه برای مقاصد خوش آب‌وهوا و سردسیر بیشتر از فصل‌های سرد است.

از سوی دیگر مسافران در تابستان کمتر به شهرهای گرمسیری جنوب کشور سفر می‌کنند و تنها مقصد پرگردشگر تابستانه در جنوب ایران، کیش است. از همین روی، اگر قصد خرید بلیط چارتر ارزان برای سفرهای داخلی دارید، می‌توانید مقاصد گرمسیر را در تابستان و مقاصد سردسیری را در زمستان انتخاب نمایید تا بهترین و مناسب‌ترین قیمت بلیط را برای آن مقاصد خریداری کنید.

مناسبت‌های خاص و خرید بلیط چارتر

شرایط استثنایی را نیز هنگام خرید بلیط چارتری هواپیما نباید فراموش کرد. می‌توان تصور کرد که مقاصد مختلف سفر در زمان‌های مختلف پذیرای مسافران بیشتری باشند. به عنوان مثال شهر مشهد در اعیاد مذهبی متقاضیان بیشتری برای خرید بلیط هواپیما دارد. این موضوع موجب می‌شود که آژانس‌های بیشتری به چارتر کردن بلیط‌های پرواز مشهد بپردازند و از سوی دیگر ممکن است به دلیل میزان تقاضای بالا، قیمت بلیط بالاتر برود. پس هنگام خرید بلیط هواپیما چارتر در شرایط خاص، باید به هر دو مورد توجه کرد.

بهترین زمان خرید بلیط چارتر برای سفرهای خارجی

در سفرهای خارجی، فصل‌های پر مسافر زمان تعطیلات است که در آن گردشگران زیادی در سراسر جهان به سفر می‌روند. در نتیجه قیمت بلیط سیستمی در آن بازه‌های زمانی بالاتر است و خرید بلیط چارتر، که تخفیف‌های ویژه‌ای را برای مسافران در نظر می‎گیرد، می‌تواند به صرفه‌تر و مناسب‌تر باشد. مهم‌ترین زمان پرتردد در سفرهای خارجی، تعطیلات ژانویه و سال نو است که بر اساس تقویم ایرانی در دی ماه روی می‌دهد.

در این زمان، قیمت بلیط‌های سیستمی به اوج خود می‌رسد اما آژانس‌های هواپیمایی زیادی به چارتر کردن بلیط‌های پرواز برای مقاصد خارجی می‎پردازند که در نتیجه قیمت این بلیط‌ها بسیار مناسب‌تر است. علاوه بر این در فصل تابستان، سایر تعطیلات تقویم میلادی مانند عید پاک که تعطیلی بهاره است و سایر مناسبت‌ها و تعطیلات خاص در کشورهای مختلف، ممکن است قیمت بلیط‌های سیستمی افزایش داشته باشد. و به همین دلیل خرید بلیط چارتر به صرفه‌تر و مناسب‌تر است.

چگونه در هر زمانی بلیط چارتر ارزان پیدا کنیم؟

به منظور یافتن بلیط چارتر ارزان در هر زمانی از سال، باید به آژانس‌های هواپیمایی و گردشگری معتبر مراجعه نماییم. هر اندازه که آژانس از اعتبار بیشتری برخوردار بوده و شناخته ‌شده‌تر باشد، مسافران بیشتری برای خرید بلیط به آن مراجعه می‌کنند. در نتیجه آن آژانس، بیشتر از سایر شرکت‌های گردشگری و مسافری به چارتر کردن بلیط‌های هواپیما می‌پردازد. به همین روی، می‎توان به راحتی این بلیط‌ها را در هر زمانی از سال و هر روز هفته در آن پیدا کرد و خریداری نمود. اصولا مراجعه به آژانس‌های مسافرتی معتبر، باعث راحتی خیال مسافران در هر زمینه‌ای شده و مسافران می‌توانند علاوه بر یافتن بلیط چارتر ارزان در هر زمانی، از خرید خود نیز مطمئن باشند.

بلیط چارتر ارزان

مقایسه قیمت بلیط چارتر در روزهای مختلف هفته

در سفرهای داخلی معمولا آخر هفته و تعطیلات رسمی کشور، تقاضا برای سفرهای هوایی بیشتر است. بر اساس آمار می‌توان مشاهده کرد که به طور معمول مسافران در روزهای پنج شنبه و جمعه و یا تعطیلات مذهبی و ملی، بیشتر برای رفتن به مقاصد مختلف داخلی اقدام می‌کنند. مسافران چه قصد رفتن به شهرهای خودشان برای یک سفر کوتاه مدت را داشته باشند و چه به هدف گردشگری به سفر بروند، تعطیلات آخر هفته برای آنها گزینه بهتری است. البته به جز موارد استثنایی مانند اهداف اداری یا درمانی برای سفر که در آنها شرایط مسافرت در روزهای اداری مناسب‌تر است. بنابراین به طور کلی می‌توان گفت که بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چارتر برای سفرهای داخلی، روزهای آخر هفته و یا روزهای غیر تعطیل است که کارمندان سر کار می‌روند، دانشجویان به دانشگاه و دانش آموزان به مدرسه رفته و بسیاری از افراد شرایط سفر رفتن را ندارند.

مقوله زمان برای خرید بلیط چارتر در سفرهای خارجی نیز، اهمیت ویژه‌ای دارد. از آنجایی که تعطیلات آخر هفته بر اساس تقویم میلادی موقعیت سفر بیشتر افراد خارجی را فراهم می‌آورد، قاعدتا بلیط چارتر در آن زمان گران‌تر از سایر روزهای هفته است. اما باز هم باید در نظر داشت که زمان تعطیلات آخر هفته برای مسافران ایران با کشورهای دیگر فرق دارد. بنابراین هنگام خرید بلیط سفرهای خارجی به مقاصدی مانند استانبول که گردشگران ایرانی زیادی دارد، باید هم به تعطیلات آخر هفته بر اساس تقویم هجری توجه کرد و هم تعطیلات آخر هفته تقویم میلادی را در نظر گرفت. از همین رو می‌توان گفت برای سفرهای خارجی بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر، روزهای دوشنبه تا چهارشنبه است که در هر دو تقویم، وسط هفته حساب می‌شود. به این ترتیب می‌توانیم مطمئن باشیم که در این روزها، بلیط به راحتی پیدا می‌شود و بهترین و ارزان‌ترین بلیط چارتر در این روزها به فروش می‌رسد.

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس