کوله گردی و طبیعتگردی به یادماندنی را با ابن نکات داشته باشید

اشتراک:
کوله گردی و طبیعتگردی به یادماندنی را با ابن نکات داشته باشید گردشگری
نکاتی که باید قبل از رفتن به طبیعت‌گردی بدانید که ما در این مجموعه ان ها را جمع اوری کرده ایم .یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری، طبیعت‌گردی است با ما همراه باشید .

تور طبیعت گردی یکی از جذاب‌ترین اشکال سفر در دنیای امروز است. تور طبیعت گردی مخصوصا در بین تورهای ایرانگردی جذابیت بالایی دارند و هر سال هم به تعداد طرفداران آن افزوده می‌شود. با ما در پرشین وی همراه باشید .

تور طبیعت گردی

گشت‌و‌گذار در طبیعت با یک کوله‌پشتی که به آن کوله‌گردی نیز می‌گویند، یکی تفریح لذت‌بخش و هیجان‌انگیز است.البته این تفریح چندان بی‌خطر هم نیست و نیازمند تحقیق و برنامه‌ریزی دقیق قبل از شروع سفر است.برای اینکه بدانید چطور برای یک طبیعت‌گردی به یادماندنی آماده شوید.کمی تلاش و برنامه‌ریزی، گشت‌و‌گذار در طبیعت یا کوله‌گردی (Backpacking) به یکی از تفریحات لذت‌بخش و جدی شما تبدیلخواهد شد.اگر برنامه‌ریزی برای چنین سفرهایی را یاد بگیرید، این فرصت را خواهید داشت در طبیعت زیبا به دور از گروه‌هایطبیعت‌گردی مختلف، ماشین‌های کاروان یا اردوگاه‌های شلوغ، در جایی دنج چادر بزنید و اقامت کنید.

اگر دوست دارید هیجان اقامت و گشت‌و‌گذار در طبیعت را تجربه کنید باید یاد بگیرید که چطور سفرتان را برنامه‌ریزی کنید تا در نهایت، صحیح و سالم با کوله‌باری از خاطرات شیرین به خانه برگردید.
باید بدانید که چه وسایلی ببرید، چطور سفرتان را زمان‌بندی و برنامه‌ریزی کنید و گروهتان را تا جایی که امکاندارد از انواع خطرات حفظ کنید..ابتدا با پیاده‌روی‌های روزانه شروع کنید سپس گشت‌و‌گذار در شب را برنامه‌ریزی کنید.قبل از اینکه برای یک سفر چند روزه در دل طبیعت برنامه بریزید، ابتدا یک سفر دو روزه در آب‌و‌هواو محیط‌های جغرافیایی مختلف ترتیب دهید تا متوجه شوید کدام شرایط برای شما مناسب‌تر است.

تور طبیعت گردی راهنمای طبیعت‌گردی

آموزش کوله گردی

ابتدا چند باری گردش کوتاه در دل طبیعت را با یکی از دوستان خود تمرین کنید بدون اینکه وسیله‌ای باخود ببرید فقط مقدار زیادی آب، غذای سبک، یک نقشه‌ از منطقه‌ای که در آن هستید و کفش مناسب داشته باشید.کافی است که هر بار، دو تا سه کیلومتر طبیعت‌گردی کنید.اگر این تجربه برای شما لذت‌بخش بود، یک گردش طولانی‌تر ترتیب بدهید.چند کیلومتر بیشتر در زمین‌ها و مناطق ناهموارتر بگردید.اگر این سفر کوتاه نیز برایتان تجربه‌ی دلپذیری بود، می‌توانید برای سفرهای طولانی‌تر آماده شوید و به تدریج تجربیات لازم را کسب کنید.

یک مقصد کلی برای این سفرهای خود انتخاب کنید.آیا به کوهستان علاقه دارید؟ مراتع و چمنزارها را ترجیح می‌دهید؟ یا دوست دارید اطراف دریاچه‌های زیبا اقامت کنید؟با توجه به محلزندگی‌تان، ممکن است چنین مکانی در نزدیکی شما قرار داشته باشد یا شاید مجبور شوید مسافت بیشتری برای رسیدن به آن طی کنید .در بیشتر مناطق، با یک سفر چند ساعته با ماشین به یک پارک ملی یا محیط طبیعی می‌رسید که می‌توانیددر آن گردش کنید، چادر بزنید و چند ساعت یا چند روز را در دل طبیعت بگذرانید.برای این کار، زمان مناسبی از سال را انتخاب کنید.

برخی از مقاصد طبیعی در برخی ایام سال یا در روزهای تعطیل، بسیار شلوغ هستند یا بعضی از آنها ممکناست برای کوله‌‌گردی در زمان خاصی از سال، مناسب نباشند.مسلما اگر تازه‌کار باشید، سفر به کویر در وسط تابستان، اصلا کار درستی نیست.بهتر است از مناطقی که خرس‌ها در آن زندگی می‌کنند یا در برخی ایام سال محل تجمع خرس‌ها هستند اجتنابکنید که این در هر منطقه‌ای با منطقه‌ی دیگر متفاوت است..برای ترتیب دادن یک سفر چند روزه به دل طبیعت، می‌توانید از پارک‌های ملی و محیط‌های طبیعی که در اطرافشما قرار دارند استفاده کنید.
در این لینک می‌توانید با مقاصد تورهای طبیعت‌گردی در ایران آشنا شوید و برای سفر به آنجا برنامه‌ریزی کنید.

آموزش کوله گردینکاتی برای بقا در طبیعت گردی

نکاتی برای طبیعت گردی

درباره‌ی مسیر حرکت خود در منطقه برنامه‌ریزی کنید.محیط‌های طبیعی و پارک‌های مختلف، مسیرهای متفاوتی برای گردشگران در نظر گرفته‌اند.برای پیدا کردن یک مسیر خاص از نقشه‌ی محل استفاده کنید یا در وبسایت پارک ملی مورد نظر مسیر سفرتانرا بررسی کنید.معمولا مسیرهای گشت‌و‌گذار طولانی در پارک‌ها و مناطق طبیعی، در سه دسته قرار می‌گیرند که شما می‌توانید بر اساس دشواری مسیر، نوع محیط طبیعی و مناظری که در مقصد خواهید دید، یکی را انتخاب کنید.سه نوع مسیر اصلی گشت‌و گذار در پارک‌های ملی و طبیعت به این ترتیب هستند:

مسیرهای حلقوی که در واقع شامل یک مسیر دایره‌ای بزرگ هستند که به نقطه‌ی شروع بر می‌گردندt مسیرهای رفت و برگشت که در آن گردشگراناز طریق یک مسیر به مقصدی مشخص می‌رسند و برای برگشت نیز همان مسیر را بر می‌گردند(مسیرهای طولانی‌تر که معمولا بخشی از آن را با ماشین طی می‌کنند.این مسیرها معمولا برای افرادی مناسب است که به دنبال گشت‌و‌گذارهای طولانی و در بردارنده‌ی مناطق مختلف طبیعی هستند.

زومیت  –  الی گشت

گردآوری:
برچسب ها:

دکتر طاهری

اخبار مرتبط:
روف گاردن های رویاییجراحی بواسیر ، سرپایی
فیلم پرشین وی
چکاد بام