جاذبه های بسیار زیبا و بکر که در کشور بوسنی ندیده اید

اشتراک:
جاذبه های بسیار زیبا و بکر که در کشور بوسنی ندیده اید گردشگری
مکان ها دیدنی بوسنی هرزگوین برای گردشگران شامل جاذبه های تاریخی است که خیلی از آن ها از دوران جنگ جهانی باقی مانده اند. برای آشنایی با مکان های دیدنی بوسنی هرزگوین و نقاط تماشایی آن با ما همراه باشید .

کشور بوسنی و هرزگوین در شرق اروپا قرار دارد  آّب و هوای کوهستانی و معتدل باعث ایجاد پوشش گیاهی سرسبز و زیبایی در این کشور شده است. برای اطلاعات بیشتر
جاذبه های گردشگری بوسنی با ما در پرشین وی همراه باشید .

جاذبه های گردشگری بوسنی

بوسنی و هرزگوین، کشوری است که در جنوب شرقی اروپا و در شبه جزیره‌ی بالکان واقع شده است.بوسنس کشوری است که با به قتل رسیدن آرشی‌دوک فرانتس فردیناند (Archduke Franz Ferdinand)در پایتختش سارایوو، جنگ جهانی اول آغازشد، سپس در ادامه و در جریان جنگ جهانی دوم به یکی از جمهوری‌های یوگسلاوی سوسیالیستی تبدیل شد. و در نهایت بعد از استقلال، دچار درگیری‌های فرقه‌ای بین صرب‌ها و بوسنیایی‌های مسلمان شده و جنگ خانمانسوز دیگری راتجربه کرد.

جاذبه های گردشگری بوسنیجاذبه هایی در اروپا

بوسنی و هرزگوین، کشوری است که در جنوب شرقی اروپا و در شبه جزیره‌ی بالکاناما کشور بوسنی اکنون دردوران ثبات و آرامش به سر می‌برد.فرصتی ناب برای نمایان کردن زیبایی‌های نهفته در آن، زیبایی‌هایی که شاید هنوز آن گونه که باید و شاید درنزد جهانیان شناخته شده نی، عکاسی خوش ذوق وماجراجو است که سفری به این کشور زیبا و خوش منظره داشته است.
او می‌گوید که بدون هیچ گونه برنامه ریزی قبلی به بوسنی سفر کرده و با کرایه‌ی یک خودرو و بدون برنامه‌ای از پیش تعیین شده، به اقصی نقاط آن سر زده است.

جاذبه های فرهنگیپل قدیمی شهر

جاذبه های بوسنی

او دو هفته را در دامان مادر طبیعت و سرگردان در زیبایی و چشم اندازهای مسحور کننده این کشور سپری کرده و تجربه‌ای ناب را پشت سر نهاده است.او در مورد تجربیات خود چنین می‌گوید:” حیرت زده‌ام که چگونه کشوری با چنین زمینه‌ی بکر، زیبا و سرگرم کننده،آن گونه که باید و شاید در نزد گردشگران شناخته شده نبوده و جمعیت توریستی چندانی ندارد.در این مدت در جستجوی زیبایی‌های این کشور به گوشه و کنار سفر کرده و هر صحنه‌ی مسحور کننده وچشم نواز را در حافظه‌ی دوربین خود به یادگار ذخیره کردم.

جاذبه های تاریخیرودخانه‌ی پیلوا (Pilva)

بوسنی و هرزگوین کشوری است در جنوب شرقی اروپا که پایتخت آن سارایوو است. این کشور در غرب و شمال غرب با کرواسی، در شرق با صربستان و در جنوب شرقی با مونته نگرو همسایه است.در کشور بوسنی و هرزگوین سه قوم مسلمان، صرب و کروات زندگی می‌کنند.بوسنی و هرزگوین کاندیدای بالقوه پیوستن به اتحادیه اروپا و همچنین از آوریل ۲۰۱۰ کاندیدای عضویت در ناتو است. علاوه بر این بوسنی و هرزگوین از آوریل ۲۰۰۲ عضو شورای اروپا، عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) و نیز عضو ناظر در سازمان همکاری اسلامی است.

مکانهای دیدنی نا شناخته کشور بوسنیبوسنی و هرزگوین، کشوری است با زیبایی هایی بی کران

آشنایی با مکان های دیدنی بوسنی

کشور بوسنی و هرزگوین به لحاظ موقعیت جغرافیایی در جنوب شرق اروپا و در شبه جزیره بالکان قرار گرفته‌است با آب و هوایی معتدل و کوهستانی و سرسبز زیبا؛ که باکشورهای کرواسی، صربستان و مونته نگرو مرز مشترک دارد. این کشور از دو ناحیه بوسنی (در شمال) و هرزگوین (در جنوب) تشکیل شده‌است. مرز آبی این کشور به طول ۲۲ کیلومتر در جنوب تنها راه دسترسی این کشور به آبهای آزاد دریای مدیترانه است، بندر نئوم در این منطقه واقع شده است.

تصاویری زیبا از کشور بوسنیجاهای دیدنی بوسنی

پل موستار، پلی است تاریخی در شهر موستار در کشور بوسنی و هرزگووین است. پل موستار یکی از معروف ترین پل قوسی در بوسنی هرزگوین است.این پل تاریخی به سال ۱۵۶۶ میلادی توسط امپراتوری عثمانی به روی رودخانهٔ نارنتا ساخته شدهاست.پل موستار توسط یکی از شاگردان معمار سنان به نام (معمار خیر الدین) طراحی شده است. پل موستار که شهر موستار را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم می‌کند در اوایل سال ۱۵۶۶ میلادی ساخته شده بود. این پل دارای ۴ متر عرض، ۳۰ متر طول و ۲۰ متر ارتفاع نسبت به سطح آب رودخانه بود، و ۲ برج در دو طرف شرقی و غربی پل احداث شده بودند.

زومیت  –  ویستا

گردآوری:

دکتر طاهری

اخبار مرتبط:
روف گاردن های رویاییجراحی بواسیر ، سرپایی
فیلم پرشین وی
چکاد بام