دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

شهمیرزاد؛ بهشت گم شده ایران

اشتراک:
جاذبه‌ های گردشگری شهمیرزاد گردشگری
شهمیرزاد منطقه‌ای در شمال استان سمنان است. این شهر یکی از معدود مناطق سرسبز این استان نیمه کویری محسوب می‌شود. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید .

شهمیرزاد منطقه‌ای معتدل و مرتفع است. این منطقه سرسبز و خوش آب‌وهوا تابستان‌هایی خنک و دل‌انگیز دارد. از جمله مقاصد تفریحی پرطرفدار بین مردم سمنان و شهرهای اطراف است. اگر شما هم قصد سفر به این شهر خوش آب و هوا را داریدبرای جاذبه‌ های گردشگری شهمیرزاد با ما در پرشین وی همراه باشید .

جاذبه‌ های گردشگری شهمیرزاد

سرزمین ایران اقلیم بهشت هاست ، شهمیرزاد نیز در ۲۰ کیلومتری مرکز استان کویری، بهشت گم شده بر بام ایرانشناخته می شود.استان سمنان از شمال به دامنه‌های البرز و جنگل‌ای سرسبز مازندران منتهی می‌شود و از جنوب پنجه درسینه کویر مرکزی ایران انداخته است و برای رسیدن به بهشت ناشناخته در استان کویری سمنان و دم زدن درهوای ناب و طبیعت بکرش راه چندان درازی پیش رو نیست.

جاذبه‌ های گردشگری شهمیرزاد دیدنی های شهمیرزاد

شهمیرزاد در شمال شهر سمنان ـ مرکز استان – واقع شده است و پس از ۲۰ دقیقه طی مسیر وبرانداز مناظر سبز و زیبای کوهستانی، این شهر با طبیعت بکر و ناشناخته و البته زیبایش در برابر مسافران قرارمی گیرد. استان سمنان از گرمترین استانهای کشور محسوب می شود و نام استان سمنان بیشتر با کویرعجین شده است و وجود طبیعتی بکر و جنگلی در فاصله ۲۰ دقیقه ای از مرکز سمنان، هر گردشگری را به خود جلب می کند.از گرمای جاده کویری که رها می شوی به ناگاه خود را در میان انبوهی از درختان سبز و گندمزارهای زیبا گم می کنی.
هوایی مطبوع آنچنان صورتت را نوازش می دهد که باور نمی کنی پشت سرت بیابان بوده و هرم داغ آفتاب و جریان آب در جویها، ستگی و تشنگی کویر را از تنت می زداید.

جاهای دیدنی مهدیشهر شهمیرزادبهشت گمشده

جاذبه های توریستی

این شهر از طبیعتی زیبا و پوشش گیاهی سرسبز تشکیل شده است و میانگین دمای سالیانه آن ۱۱ درجه سانتیگراداست که بین ۱۶ درجه زیر صفر سردترین و ۳۴ درجه بالای صفر در گرمترین ماه سال متغیر است.اختلاف ارتفاع سمنان و شهمیرزاد از سطح دریا بیش از هزار متر است و این امر از عجایب طبیعت استانسمنان است که در فاصله ۲۰ کیلومتری تا این اندازه اختلاف دما وجود دارد بر همین اساس بی جهت نیست که شهمیرزاد را بهشت کویر نیز نامیده اند.

جاهای دیدنی شهمیرزاد سمنانشهر بازی و پارک کوهستان

جمعیت ثابت شهمیرزاد بیش از ۱۲ هزار نفر است که در تابستان و ایام نوروز به جهت استقبال زیاد مسافرانو گردشگران به بیش از ۵۰ هزار نفر افزایش می یابد و از این شهر دو راه ارتباطی ۱۷۰ کیلومتری به ساری و ۵۵ کیلومتری به دو آب در استان مازندران وجود دارد.جاده شهمیرزاد – کیاسر – ساری از جاذبه های ویژه ای برخوردار است که کوه های بلند و سترگ البرز
چون دیوارهایی عظیم دو سوی جاده را در آغوش گرفته و گاهی انگار جاده را در دل کوه نشانده اند.دشتهای اطراف با چشم اندازی بی بدیل هر نگاهی را به خود معطوف می کند، شهمیرزاد در امتداد این جاده واقع شده و مسافران و رهگذران را به دیدن و ماندن دعوت می کند.

جاذبه های توریستیگردشگری و کشاورزی

جاهای دیدنی شهمیرزاد

چشمه های بی نظیر این شهر که از دیواره های البرز می جوشد و جاری می شود از بهترین آبهای معدنی به حساب می آید.در بخش شمالی شهر، پیست اسکی جاذبه های زمستانی این شهر را نمایان می سازد و زمستان این شهر نیزگردشگران زیادی را برای ورزشهای مفرح زمستانی به سوی خود می کشد.این شهر به شکل شیبدار با کوچه و خیابان پر از درخت، زیبایی نادری دارد که در کمتر ناحیه ایاز ایران دیده می شود.زبان مردم شهمیرزاد زیرشاخه زبان گیلک به حساب می آید. نان محلی بهشت کویر با صنعت کشاورزی آن رابطه ای مستقیم و جالب دارد.نام نانی که مردم این شهر با گردو می پزند ، «تنبلک» است.

جام جم آنلاین  –  الی گشت

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده