جزیره ای در دل جزیره ای دیگر که بسیار شگفت انگیز است

اشتراک گذاری :
جزیره ای در دل جزیره ای دیگری گردشگری
جزایر یکی از جذاب ترین مناطق دنیا هستند. طبیعتی بکر و زیبا در میان اقیانوس ها و دریاها که همیشه مورد استقبال بریا بازدید قرار می گیرند. جزیره ای در دل جزیره ای دیگری را در ادامه ببینید.

کشور ما جزایر زیادی دارد . اما به طور کلی جزایر مهمی در دنیا وجود دارند که هر یکی می توانند از مهم ترین جاذبه های گردگشگری محسوب شوند. جزیره ای در دل جزیره ای دیگری در جهان وجود دارد که بسیار دیدنی و جذاب است.تصویر آن را در پرشین وی ببینید.

جزیره ای در دل جزیره ای دیگری

دریاچه تال روی جزیره لوزون در انتهای شمالی مجمع الجزایر فیلیپین، یک ویژگی متمایز دارد. تال یکی از دو دریاچه جهان است که در جزیره لوزون قرار دارد و خودش هم یک جزیره (جزیره اتشفشان) دارد و آن جزیره هم یک دریاچه (دریاچه کریتر) دارد و آن هم یک جزیره کوچک به نام ولکان پوینت دارد.

همان قدر که این عجیب به نظر می رسد، ولکان پوینت تنها جزیره در دریاچه ای در جزیره ای در دریاچه ای در جزیره نیست. یک جزیره بی نام دیگر و بزرگتر در جزیره ای بی نام در کانادا وجود درد که در یک دریاچه کوچک بی نام دیگر قرار دارد که خودش توسط یک جزیره بزرگ تر احاطه شده است و آن جزیره در مجموعه ای از دریاچه ها در حدود ۹۰ کیلومتری سواحل جنوبی جزیره ویکتوریا قرار دارد.

دریاچه تال روی جزیره لوزون دریاچه تال روی جزیره لوزون در انتهای شمالی مجمع الجزایر فیلیپین

جزیره بی نام در سال ۲۰۱۲ توسط کن جینگز روی گوگل ارث کشف شد. احتمالا جزیرا زیادی بدین شکل در کانادا که حدود سه میلیون دریاچه دارد، وجود دارند. درواقع کانادا چندین رکورد در ارتباط با جزایر و جزایر بازگشتی در دریاچه ها دارد. از جمله رکورد بزرگترین دریاچه جهان که روی یک جزیره قرار دارد، بزرگترین جزیره جهان که روی یک دریاچه قرار دارد، بزرگترین دریاچه جهان که روی یک جزیره در یک دریاچه قرار دارد و بزرگترین جزیره که در یک دریاچه
روی یک چزیره در یک دریاچه قرار دارد

جزیره ای در دل جزیره ای دیگریجزیره ای در دل جزیره ای دیگر

جزیره چیست؟

جزایر، مناطقی از خشکی ها هستند که به قاره ای متصل نیستند و با آب احاطه شده اند. اغلب به گروهی از جزایر مجمع الجزایر گفته می شوند.

دو نوع اصلی از جزایر وجود دارد. جزایر قاره ای و جزایر اقیانوسی.

جزایر قاره ای بخشی از فلات قاره هستند. (فلات قاره بخشی از بستر دریا در اطراف یک خشکی بزرگ است که در آن دریا نسبتاً کم عمق است.) بریتانیای کبیر نمونه ای از جزایر قاره ای است. این جزیره روی فلات قاره اروپا قرار دارد.

جزایر اقیانوسی جزایری هستند که روی فلات قاره قرار ندارند. بسیاری از جزایر اقیانوسی به وسیله آتشفشان های زیردریایی تشکیل شده اند. مثل هاوایی که در اقیانوس آرام تشکیل شده است.

واقعیت های خواندنی درباره جزایر جهان

↵ جزیره جاوا در اندونزی با بیش از ۱۳۰ میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت ترین جزیره جهان است.

↵ بلندترین کوه موجود در یک جزیره، پانکیک جایا در جزیره گینه نو است.

↵ برخی از جزایر ساخته دست انسانند. فرودگاه کانسای در کشور ژاپن در یک جزیره ساخت دست انسان احداث شده.

↵ اصطلاح جزیره بیابانی در مورد جزیره ای به کار می رود که هیچ انسانی بر روی آن زندگی نمی کند.

↵ ناپلئون بناپارت در جزیره کرس متولد شد.

↵ بزرگ ترین جزیره در دریای مدیترانه، سیسیل نام دارد.

↵ تقریباً از هر ۶ نفر یک نفر در جزیره زندگی می کند.

↵ جزیره قشم بزرگ ترین جزیره ایران، بزرگ ترین جزیره خلیج فارس و یکی از بزرگ ترین جزایر غیر مستقل جهان با موقعیتی استراتژیک است.

لست سکند ـ ایران

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس