چهارشنبه, ۱۲ بهمن , ۱۴۰۱

دریاچه ای که از بزرگترین برکه های داغ جهان است

اشتراک:
دریاچه ماهی گردشگری
علت وجه تسمیه دریاچه ماهی تابه به دلیل شرایط خاص و دمای زیادش میباشد که با فوران آتشفشان در کوه تارورا و ایجاد دهانه بزرگ در منطقه ایجاد گشته است . با ما همراه باشید .

دریاچه ماهی تابه از یک فوران آتشفشانی بزرگ در سال ۱۸۸۶ به وجود آمد، یعنی هنگامی که کوه تاراورا فوران کرد و چندین دهانه بزرگ در منطقه ایجاد کرد. این بزرگترین فوران از زمان ورود اروپاییان بودد. با ما در پرشین وی همراه باشید .

دریاچه ماهی تابه

این دریاچه یکی از بزرگترین برکه های داغ جهان است.آب اسیدی آن در تمام طول سال بین ۵۰-۶۰ درجه سانتیگراد حرارت دارد و سطح آن همیشه پوشیده از بخار،کربن دی اکسید و گاز هیدوژن سولفید جوشان است.

دریاچه ماهی تابهبزرگترین برکه های داغ

در طول ۱۵ سال فوران، چشمه های آب گرم خودشان دائما در دره وایمانگو به وجود می آمدند.بزرگترین چشمه آب گرم جهان، چشمه وایمانگو به مدت چهار سال آب داغ را تا ارتفاع حدود نیم کیلومتره بالا پرتاب می کرد.دانه های پرشده با آب باران و آب های گرم زیرزمینی برکه های گرم را تشکیل دادند.دریاچه ماهی تابه یکی از آن هاست و در دهانه اکو قرار دارد.
اما این دریاچه در فوران بزرگ سال ۱۹۱۷ به اندازه و شکل نهایی خود رسید.

 بزرگترین رودخانه ی حرارتی برکه های داغ جهان

رودخانه مرگ

دریاچه ماهی تابه ۳۸ هزار مترمربع وسعت دارد و میانگین عمق آن ۶ متر است.در سراسر دریاچه ذخایر سازندهای سیلیسی ظریف و مواد معدنی رنگارنگ وجود دارددر طول ۱۵ سال فوران، چشمه های آب گرم خودشان دائما در دره وایمانگو به وجود می آمدند. بزرگترین چشمه آب گرم جهان، چشمه وایمانگو به مدت چهار سال آب داغ را تا ارتفاع حدود نیم کیلومتر به بالا پرتاب می کرد. دانه های پرشده با آب باران و آب های گرم زیرزمینی برکه های گرم را تشکیل دادند. دریاچه ماهی تابه یکی از آن هاست و در دهانه اکو قرار دارد.

بزرگترین منبع آب شیرین جهان دریاچه بایکال

اما این دریاچه در فوران بزرگ سال ۱۹۱۷ به اندازه و شکل نهایی خود رسید. دریاچه ماهی تابه ۳۸ هزار مترمربع وسعت دارد و میانگین عمق آن ۶ متر است. در سراسر دریاچه ذخایر سازندهای سیلیسی ظریف و مواد معدنی رنگارنگ وجود دارد.

برخی قسمت های این رودخانه آنقدر داغ هستند که هر حیوانی که درون آنها بیفتد در لحظه پخته می شود! این حرف ادعای محقق زمین شناسی آندرس روزو می باشد که رودخانه را کشف کرده و پروژه را رهبری می کند.«اولین چیزی که در حرارت این آب های داغ می پزد، چشم ها هستند. چشم ها بعد از پخته شدن به رنگ سفید شیری تبدیل می شوند.» آندرس عنوان می کند.«این حیوانات تلاش می کنند که با شنا کردن خود را نجات دهند اما در همین هنگام گوشت آنها تا مغز استخوان در حال پخته شدن است چرا که آب رودخانه بسیار داغ می باشد. بنابراین آنها کم کم قدرت خود را از دست می دهند تا جایی که آب داغ به داخل دهان آنها رفته و از درون نیز می پزند!»

بزرگترین منبع آب شیرین جهان دریاچه منحصر به فرد

دریاچه بایکال

«همانگونه که خون در رگ های ما جریان دارد، آب داغ نیز از میان شکاف ها و گسستگی های زمین در حرکت است.» وقتی این شریان ها به سطح بیایند با اثرات زمین حرارتی مواجه می شویم که از جمله نمودهای آن می توان به چشمه های داغ، خروج گازهای داغ و در این مورد رودخانه ی جوشان اشاره نمود.»

آندرس به عنوان دانشجوی دکترای ژئوفیزیک در دالاس تگزاس اولین بار درباره ی این رودخانه از پدر خود شنیده است. داستان بدین جا بر می گردد که فاتحان اسپانیایی زمانی که قصد کشتن آخرین امپراطور اینکاها را داشتند با رودخانه ای ترسناک مواجه شدند که از زیر به شکلی رعب آور می جوشید.

بریس فیش  –  اتحاد خبر

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس