معرفی سحرآمیزترین مقاصد سفر از نظر گردشگران

مشاهده : 162
معرفی سحرآمیزترین مقاصد سفر از نظر گردشگران گردشگری
سه مقصد عجیب و غریب گردشگری در ایران

در بسیاری از موارد، مسافران مقاصد مشتری را برای سفر انتخاب می‌کنند اما هدف از این انتخاب‌ها فرق دارد! مثلا ممکن است گردشگری دست رد به سینه شمال نزند اما در هرمرتبه سفر به شمال، به غیراز ملاقات دوستانه با دریا و خیره‌شدن به آرامش ساحل کار دیگری نکند.

ممکن است فرد دیگری با هربار سفر به شمال، مرموزانه و پرهیجان، تمام تفریحات شمالی را تجربه کند، از لذت چشیدن طعم غذاهای جدید نترسد و به این فکر نکند که سفر به شمال، می‌تواند تکرار تجربیات گذشته باشد.

وقتی مقاله را با عنوان دیدنی‌های عجیب ایران شروع کردیم، حتما فکر کردید می‌خواهیم اسم مکان‌هایی را بیاوریم که در ناکجاآباد نقشه هستند و تاکنون به آن‌ها بهایی نداده‌اند، اما راستش را بخواهید، مقصودِ این مقاله کشفِ ناشناخته‌هایی است از دلِ شناخته‌شده‌ترین شهرهای ایران، با آن‌ها آشنا هستید.

با اجاره ویلا در شمال یا اجاره روزانه خانه در اصفهان و کرج، می‌توانید به سه مقصد عجیب و غریب گردشگری در ایران سفر کنید.

قبرستان سفید چاه شمال؛ قبرستانی که به جسمِ دفن‌شدگانش رحم‌کند

قبرستان‌های پر رمزوراز معمولا نظر گردشگرانی را جلب می‌کنند که جسارت جویایی دلیلِ این رمزوراز را دارند! در بهشهر مازندران، یکی از پرسروصداترین قبرستان‌های ایران، قرار دارد که اولین قبرستان مسلمانان ایرانی از زمان تیموریان به‌شمار می‌رود.

نکته جالبی که به جلب ‌توجه گردشگران ماجراجو به قبرستان سفیدچاه شمال کمک کرده‌است، ادعای ساکنینِ آنجا است! قبرستان سفیدچاه به‌واسطه خاکی که غرق در میزان زیادی آهک است، اجساد را نسبت به سایر محیط‌ها، به‌مدت طولانی‌تری سالم نگه می‌دارد و از تجزیه زودهنگام آن‌ها جلوگیری می‌کند.

اصلا حکمت نام‌گذاری این قبرستان به همین خاطر است!

آن‌قدر آهک دارد که خاکش رنگی مایل به سفید گرفته است. البته نباید نقش انواع و اقسام سنگ لحدهای استفاده‌شده در قبور این قبرستان را نادیده گرفت؛ استفاده از تخته‌سنگ‌هایی که به لطف کوه‌های اطراف این منطقه وجود دارند، باعث ماندگاری اجسام می‌شود.

البته این مکان محل دفن بزرگان و ریش‌سفیدان دوران خود بوده است و الکی‌الکی همه پیکرهای بی‌جان را راه نمی‌دهند! می‌توانید برای تجربه این لحظه وهم‌انگیز ضمن اجاره ویلا در شمال یا اقامت در کلبه‌های چوبی، از این مکان بازدید کنید.

دیدنی‌های عجیب ایران

قبرستان سفید چاه شمال

 

در قبرستان سفیدچاه، سنگ مزارها هم برای خودشان ماجراهای سحرآمیز دارند که البته از منظر معماری جلوه‌گری می‌کنند! سنگ مزارهایی که در انواع صندوقی و محرابی وجود دارند و نقوش تزئینیِ اسلیمی، نمادین و هندسی را به رخ می‌کشند.

بازدید از قبرستان سفیدچاه برنامه‌ریزی زمانی خاصی ندارد اما توصیه دوستانه می‌کنیم که اگر اهل هیجان نیستید، شب‌هارا در آن‌جا نگذرانید!

آدرس: مازندران، شهرستان بهشهر، روستای سفیدچاه

غار یخ مراد؛ غارنوردی در آغوش یخ‌های قندیل‌بسته کرج

طبیعت‌گردان هرگز لذت تفریحاتی مانند کوه‌نوردی و غارنوردی را با بازدید از جاذبه‌های مدرن تفریحی عوض نمی‌کنند.

غار یخ ‌مراد از خیره‌کننده‌ترین سرزمین‌های یخیِ ایران است. تصور کنید پا در قصری می‌گذارید که به لطف استالاگمیت‌های یخی تزئین شده باشد و قندیل‌های آویزان از سقف رخ نمایی می‌کنند. اینجا جایی است که با هرقدم پیاده روی در تالارِ یخی و عبور از منظره‌هایی با تزئینات آهکی، احساس می‌کنید زمستان در رگ‌های شما است.

قسمت هیجان‌انگیزِ ماجرا این است که غار یخ مراد، تالارها و مسیرهایی دارد که با ورود به هرکدام، یک پیاده‌روی طولانی در انتظار شما است و عکاسان می‌توانند لحظات جذابی را ثبت کنند. برای لذت بیشتر از مناطق گردشگری اطراف تهران، مخصوصا اگر با چاشنی هراس و هیجان باشند، گزینه‌ای مانند اجاره روزانه خانه در کرج، انتخاب خوبی است! مخصوصا که در دامنه کوه‌های البرز، دیدنی‌های بی‌شماری حضور گردشگران را خوش آمد می‌گویند.

آدرس: شهرستان کرج، ۴ کیلومتر مانده به جنوب گچسر

منار جنبان اصفهان؛ رازِ رقص دسته‌جمعیِ مناره‌ها

یکی از هیجان‌انگیزترین جاذبه‌های اصفهان به لحاظ معماری و قدمت، مخصوصا از چشم گردشگران خارجی، همین منارجنبانِ اصیل و تماشایی است.

سحرآمیزیِ این بنا به خاطرِ لرزش هیجان‌انگیز یکی از مناره‌ها است که بدون دلیل خاصی به دیگری هم منتقل می‌شود! کاشی‌کاری‌های ظریف و هنر دست معماران برجسته اصفهانی هم در منارجنبان قابل‌توجه است اما وقتی روبه‌روی این بنا بایستید و لرزش مناره‌ها را یکی پس از دیگری احساس کنید، ناخواداگاه تپش قلبی حاصل از خطر سقوط منارجنبان می‌گیرید! البته این احساس ترس، موقتی است و بعدتر جایش را به هیجان می‌دهد!

دیدنی‌های عجیب ایران

منار جنبان اصفهان

 

لرزاندن اولین مناره منارجنبان توسط شخصی با عنوان جنباننده، در دو نوبت صبح و دو نوبت عصر انجام می‌شود و برای بازدید از این بنای تاریخی سحرآمیز، بهتراست مطابق با برنامه‌ریزی زمانی پیش بروید. البته ممکن است در ایامی از سال، مانند عید نوروز که تعداد گردشگران بیشتر است، این ساعات هم تغییر کنند. برای اقامت در اصفهانِ زیبا، گزینه اجاره روزانه خانه در اصفهان می‌تواند از اقامت در هتل و سوئیت، گزینه جذاب‌تری باشد و بیشتر از موارد دیگر برای آسایشِ شما ارزش قائل باشد.

آدرس: ‌ ۶ کیلومتری غرب اصفهان در مسیر اصفهان به نجف آباد، خیابان آتشگاه

2021-09-12 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی