شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

ستاره شناسی هتل / ستاره هایی که بر تابلوهای هتل نقش بسته اند ، یعنی چه ؟

اشتراک:
ستاره شناسی هتل گردشگری
معروف‌ترین معیار برای درجه‌بندی کیفیت هتل‌ها معیار ستاره است که البته در بعضی از کشورها مانند آمریکانماد الماس به‌جای ستاره استفاده می‌شود. با ما همراه باشید .

هتل‌ها از امکانات اقامتی و گردشگری شهرها به حساب می‌آیند و بیشتر مورد استفادهٔ مسافران و گردشگران قرار می‌گیرند. اما چیزی که مهمه ستاره شناسی هتل می باشد . برای اطلاعات بیشتر با ما در پرشین وی همراه باشید .

ستاره شناسی هتل

قبل از سفر و یا بعد از رسیدن به مقصد، دغدغه اسکان در مسافر و گردشگر شکل می گیرد وهتل، یکی از گزینه های محتمل است.اما در برخورد اول، با ستاره هایی که بر تابلوی هتل نقش بسته اند، مواجه می شویم که نشان ازموجودیت داخل هتل دارند. ستاره هااین هتل ها مرتب و تمیز هستند.خانه داری شان بسیار خوب است و تمام اتاق های آن دارای مبلمان، تلویزیون رنگی، تخت هایی با اندازه هایاستاندارد و خوب، حمام و سرویس بهداشتی، قفسه و حوله و صابون در حمام است.
همچنین این هتل ها ورودی خوبی دارند و رستوران آن ها آماده خدمات دهی است.

ستاره شناسی هتلتور آسمان‌گردی

۳  ستاره هاهتل های سه ستاره کیفیت خدمات دهی مطلوب تری نسبت به دو ستاره ها دارند.آنها اتاق های مفروش با مبلمانی عالی و جذاب دارند.تنوع رنگ اتاق ها بهتر از دو ستاره هاست و کنترل دمای آن ها بهتر انجام می شود.این هتل ها به ازای هر تخت، یک دستگاه تلفن دارند و سرویس دهی به اتاق ها در زمان های
بیشتری انجام می شود.اتاق ملاقات، پذیرش ۲۴ ساعته، نور کافی در اتاق ها و دکوراسیون جذاب تر و استخر از ویژگی های دیگراین نوع از هتل هاست.

هتل دو ستارهانواع اقامتگاه در سفر

هتل های چند ستاره

۴ ستاره هاکارکنان این هتل ها آموزش دیده تر هستند و البته امکانات متنوع تری در انتظار شماست.چشم انداز این هتل ها طبیعی و فوق العاده زیباست و ممکن است در فضای عمومی این هتل ها آثارفاخر هنری و دکوراسیون چشم نوازتری ببینید.هال ورودی این هتل ها لوکس است و جعبه کمک های اولیه در اتاق ها دارد.ممکن است به شما لباس راحتی برای استراحت بدهند و سیستم های خودکار در سرویس های بهداشت نظیر خشک کنوجود داشته باشد، روزنامه رایگان بگیرید و خودروی هتل شما را به صورت رایگان به مقصدهای شهری احتمالی برساند.

معیار دادن ستاره به هتل هاهتل های چند ستاره

۵ ستاره هااینجا دیگر آخر راه است! شما بهترین هتل ممکن را در مقصدتان پیدا کرده اید.اینجا همه چیز درجه یک و مرتب است و بیشتر از ۱۰۰ اتاق دارد.پرسنل این هتل نهایت احترام را در برخورد با شما به کار خواهند گرفت و دو بار در روز اتاقشما را تمیز می کنند.سرویس رایگان حمل و نقل شهری، مغازه هایی برای خرید و یخچال هایی پر از خوراکی هم در این هتلخواهید داشت.

نکته:• با اضافه شدن هر ستاره، امکانات و به تبع آن، قیمت اقامت در آن هتل هم بیشتر میشوند.• پول غذا را باید جداگانه بپردازید.• قانون اسکان کودکان در هتل را از مسئول پذیرش هتل بپرسید.• ستاره های هتل با هتل آپارتمان فرق دارد و می توان گفت یک هتل ۵ ستاره یا یک هتلآپارتمان ۳ ستاره برابری می کند و در نوع خود بی نظیرند.• ممکن است همه امکانات در همه هتل ها یکسان نباشد.لغت نامه بین المللی اصطلاحات اتاقی- هتلیهرچند تا ایام تعطیلات عید نوروز زمان زیادی باقی مانده است

 زنجیره هتلهتل های ۵ ستاره

 معرفی نام هتل و تعداد ستاره های آن

، اما بعضی ستاره شناسی هتل را باید از همین الان رزرو کرد.هنگام مراجعه به هتل و با رزرو آن (به خصوص در سفرهای خارجی)، ممکن است با اصطلاحات اتاقی ناآشنایی کهتعریفی از وضعیت اتاق های هتل است، برخورد کنیم.این کلمات اختصاصی، معرف نوع اتاق هستند که تعریف چند اصطلاح اتاقی- هتلی در زیر می آید.• SGL: این اتاق، یک تخته بوده و برای استفاده یک نفر تهیه و تدارک دیده شده است.• DBL: این اتاق ها دو تخت به هم چسبیده یا مجزا دارند و برای استفاده دو نفر آماده شده
اند.

• TPL: این اتاق ها هم سه نفره اند.ممکن است دو تخت آن چسبیده و یکی مجزا و یا هر سه تخت مجزا باشند.• Suite: سوئیت ها شامل اتاق، سرویس های بهداشتی و قسمتی مجزا برای پذیرایی هستند.بعضی سوئیت ها یک آشپزخانه کوچک هم دارند.• Apartment: این قسمت از هتل، آپارتمانی است که شما قصد اقامت موقت در آن دارید و تمام امکانات احتمالییک آپارتمان را دارد.در حقیقت یک واحد آپارتمانی مبله است.

• Studio: این اتاق ها در نگاه اول شبیه یک اتاق پذیرایی هستند، اما مبل ها و کاناپه های آنقابلیت تبدیل به تختخواب را دارند.در واقع شما در روز، اتاق پذیرایی دارید و در شب، اتاق خواب! این اتاق ها سرویس بهداشتی و گاهیآشپزخانه ای کوچک هم دارند.• Connected Room: این مدل از اتاق های هتل برای والدینی که با فرزندان شان به مسافرت رفته اند، کاربرددارد.دو اتاق تودرتو که به وسیله یک حایل در میان اتاق، از هم جدا می شوند و کودکان، بدون رفتنبه راهروی هتل می توانند به اتاق والدین شان بروند.• Cabana: این اتاق در هتل هایی که نزدیک ساحل هستند و یا در حیاط شان استخر دارند، وجود دارد.

ضمیمه روزنامه ایران  –  الیکا پلاس

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس