سه شنبه, ۱۶ خرداد , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

سوالات مصاحبه لاتاری را بیشتر بشناسیم

اشتراک:
سوالات مصاحبه لاتاری گردشگری
سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا را بیشتر بشناسیم که در این مقاله از ایرانیان لاتاری درباره سوالاتی که در روز مصاحبه از برندگان لاتاری پرسیده می شود بیشتر توضیح خواهیم داد تا در روز مصاحبه مشکلی برای پاسخگویی به سوالات نداشته باشید.

سوالات مصاحبه لاتاری آمریکا را بیشتر بشناسیم که در این مقاله از ایرانیان لاتاری درباره سوالاتی که در روز مصاحبه از برندگان لاتاری پرسیده می شود بیشتر توضیح خواهیم داد تا در روز مصاحبه مشکلی برای پاسخگویی به سوالات نداشته باشید.

 

همچنین در این مطلب به مدارک موردنیاز برای شرکت در مصاحبه لاتاری صحبت خواهیم کرد پس تا پایان با ما همراه باشید.

برندگان لاتاری

اولین قدم برندگان لاتاری تنوع نژادی، تکمیل یا سابمیت فرم DS-260 برای برنده اصلی و زیرمجموعه هایی است که قصد گرفتن ویزا دارند.

پس از اینکه مرکز کنسولی کنتاکی یا KCC، فرم DS-260 تکمیل شده شما را بررسی کرد، ممکن است یک ایمیل از KCC دریافت کنید که در آن به شما اطلاع دهد. مصاحبه ای در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در فرم DS-260 خود انتخاب کرده اید، برای شما برنامه ریزی شده است.

این ایمیل از شما می خواهد که با استفاده از کانفرمیشین نامبر خود، برای مشاهده تاریخ، زمان و محل مصاحبه، وارد وب سایت ویزای تنوع نژادی (E-DV) شوید.

از نامه دعوت به مصاحبه خود پرینت بگیرید تا در مصاحبه با خود همراه داشته باشید.

برنده یا کیس اصلی باید در مصاحبه حضور داشته باشد، همچنین همسر و فرزندان او در صورت تمایل برای اخذ ویزای مهاجرتی تنوع نژادی باید در محل مصاحبه حاضر شوند.

زمان اقدام برای شرکت در مصاحبه لاتاری

شاید این طور به نظر بیاید که برندگان لاتاری تا قبل از حضور در مصاحبه سفارت آمریکا، امور مهمی برای انجام دادن نداشته باشند.

این درست است که سرنوشت برندگان لاتاری در جلسه مصاحبه سفارت مشخص می شود اما نکته ای که کمتر به آن توجه شده، اقدامات قبل از حضور در مصاحبه سفارت است!

ما در ایرانیان لاتاری، ابتدا با برگزاری یک جلسه مشاور اولیه دقیق و تخصصی، ابعاد کامل پرونده و شرایط آن را سنجیده و ریسک های احتمالی پرونده لاتاری که می توانند بر مصاحبه سفارت اثرگذار باشند را مشخص می کنیم.

پس از مشاوره اولیه، با توجه به برآیند شرایط پرونده لاتاری، مسیر حرکت پرونده و نقشه راه را برای برنده لاتاری ترسیم می کنیم؛ زیرا طبیعی است که بسیاری از برندگان لاتاری با مراحل کاری و عوامل تاثیرگذار بر شانس دعوت به مصاحبه سفارت و اخذ ویزا، آشنایی نداشته باشند.

از همین گام، برنده با توجه به تحلیلی که از شرایط و پرونده خود به دست می آورد و با راهنمایی های ارائه شده از سوی کارشناسان موسسه ایرانیان لاتاری، خود را برای مصاحبه سفارت آماده می کند.

تکمیل تخصصی فرم DS-260 بر اساس شرایط برنده لاتاری، انتخاب سفارت مناسب، ارائه لیست مدارک مورد نیاز برای ارائه در مصاحبه سفارت، راهنمایی جهت آماده سازی مدارک مدیکال؛

مشاوره ویژه قبل از حضور در مصاحبه سفارت و بررسی دیالوگ ها بر اساس شرایط پرونده و برنامه ریزی یک سفر بهینه جهت حضور در کشور محل مصاحبه لاتاری، همگی در سرنوشت ویزا شدن برنده لاتاری تاثیر دارند.

مدارک برای مصاحبه سفارت

مدارک مورد نیاز باید توسط برنده در زمان مصاحبه ارائه شوند و تا پیش از مصاحبه سفارت، نیاز به ارسال فیزیکی (پست کردن) و یا ایمیل کردن مدارک به سفارت نیست.

مدارک مهمی که در روز مصاحبه باید همراه داشته باشید شامل:

نامه برنده شدن، نامه دعوت به مصاحبه سفارت، اسناد ازدواج و طلاق (در صورت وجود)، عکس، اسناد هویتی و پاسپورت، نامه تمکن مالی، مدارک پزشکی و واکسیناسیون، پاکت مهر و موم نتیجه معاینه پزشکی و مدارک تحصیلی و شغلی است.

برندگان لاتاری باید توجه داشته باشند که در بعضی پرونده ها، به دلیل شرایط خاص برنده و ریسک های موجود، باید مدارکی بیشتر از مواردی که در بالا ذکر شد ارائه شوند.

اما این به بدین معنی نیست که برندگان لاتاری با انبوهی از مدارک مختلف در مصاحبه سفارت حضور یابند! زیرا بردن مدارک اضافی و بی مورد، به راحتی می تواند باعث دردسرهای بزرگی برای برندگان در سفارت شود.

به همین دلیل، برای جلوگیری از ابهامات احتمالی افسر کنسولی و یا ایجاد دردسر برای برندگان لاتاری، مدارک لازم برای بردن به مصاحبه سفارت باید به دقت جمع آوری گردند.

سفارت های منتخب برندگان ایرانی لاتاری گرین کارت

برندگان ایرانی لاتاری گرین کارت آمریکا ، که ساکن ایران هستند، باید یکی از سه سفارت منتخب ایالات متحده را برای برگزاری مصاحبه خود انتخاب کنند.

سفارت های منتخب آمریکا برای ایرانیان شامل سفارت ایروان در ارمنستان، سفارت ابوظبی در امارات متحده عربی و سفارت آنکارا در ترکیه هستند.

با توجه به شرایط برنده، وضعیت کشور محل سفارت و سابقه فعالیت سفارت می توان بهترین سفارت را برای برندگان ایرانی لاتاری انتخاب کرد.

به طور کلی هیچ سفارت بهتر و بدتری وجود ندارد و برای هر برنده لاتاری، با توجه به شرایط پرونده او، باید مناسب ترین سفارت انتخاب شود.

سوالات مصاحبه لاتاری را بیشتر بشناسیم

 

سوالات مصاحبه لاتاری

برای شرکت در مصاحبه برندگان لاتاری در مصاحبه معمولاً در حالت عادی ۵ تا ۱۰ دقیقه به طول می انجامد

و در واقع در صورتی که افسر پرونده شما در رابطه با بخشی از مدارک تان نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشد. از شما سوال میکند. ممکن است این سوال ها در رابطه با گذشته یا آینده شما باشد.

در محل مصاحبه (آنکارا، ابوظبی و یا ایروان برای افرادی که ساکن ایران یا هر یک از این کشورها هستند) افسر مصاحبه معمولاً با ایرانی ها فارسی صحبت میکند.

در واقع از شما سوال میپرسند که آیا میخواهید فارسی صحبت کنید یا انگلیسی که به انتخاب شما با آن زبان با شما مصاحبه انجام میگردد.

بنابراین نیازی به حضور مترجم یا وکیل در روز مصاحبه نیست.

ترفندهای شرکت در مصاحبه لاتاری

اشخاص برای رفتن به مصاحبه استرس این را دارد که چه جوابی به سؤالات بدهند.

پیشنهاد می‌ کنیم به سؤالات در کمال صداقت پاسخ دهید تا به مشکلات احتمالی بر نخورید. در مصاحبه قرار نیست از شما بازجویی نمایند و تنها چند سؤال ساده از شما پرسیده می‌ شود.

افرادی هستند که از قبل جواب سؤالات را آماده می‌ کنند که این کار الزامی ندارد. اولویت اول برای مصاحبه حفظ آرامش می‌ باشد.

معمولاً بعضی افراد در این مصاحبه به اوج هیجان خود می‌ رسند. اصلاً جای هیچ نیست چون سؤالاتی پرسیده می‌ شود بسیار آسان و تعداد محدودی دارد.

مدت زمانی از شما سؤال می‌ شود بسیار کوتاه می‌ باشد. مصاحبه‌ های سفارت اغلب در چند مرحله کوتاه انجام می‌ شود. تعداد این مراحل به طور متوسط ۲ الی ۳ مرحله می‌ باشد.

در مراحل اولیه باید یک سری مدارک اولیه ارائه دهید. این مراحل شامل پاسپورت و مدارک تولد و … می‌ باشد.

در این مرحله باید شما مبلغ ۳۳۰ دلار باید پرداخت کنید تا بقیه مراحل اداری به جریان بیفتد. پس انجام مراحل اداری باید منظر شوید تا شما را برای مصاحبه احضار نمایند. قبل از ورود شما برای مصاحبه واحد CO مدارک شما را بررسی خواهد نمود. در صورت داشتن نواقص در اطلاعات از شما مدارک بیشتری تقاضا می‌ نماید.

سوالات مهم مصاحبه لاتاری آمریکا

در زیر برخی از سوالات مهم مصاحبه برای شرکت کنندگان در لاتاری آمریکا را بررسی می‌کنیم:

  1. آیا شما یک شهروند یا ساکن دائم آمریکا هستید؟
  2. آیا شما یا همسر شما قبلاً در ایالات متحده آمریکا سفر کرده اید؟
  3. آیا شما دارای تحصیلات تحصیلی هستید؟
  4. آیا شما یک کارمند حرفه ای هستید؟
  5. آیا شما در گذشته در ایالات متحده آمریکا کار کرده اید؟
  6. آیا شما دارای سرمایه یا دارایی در ایالات متحده آمریکا هستید؟
  7. آیا شما در گذشته توسط دولت آمریکا محروم شده اید؟
  8. آیا شما یا همسر شما دارای اقوامی هستید که در لیست کشورهای محروم شده آمریکا قرار دارند؟

این سوالات تنها بخشی از سوالاتی هستند که در مصاحبه برای شرکت در لاتاری آمریکا مطرح می‌ شوند و باید به صورت دقیق و صادقانه به آنها پاسخ داد. همچنین ممکن است برخی سوالات به صورت دلخواه از شما پرسیده شود که باید با دقت به آنها پاسخ دهید.

سوالات مصاحبه لاتاری را بیشتر بشناسیم

 

جمع بندی

در این مقاله راجب سوالات مصاحبه، که توسط آفیسر پرسیده می شوند، صحبت کردیم و همچنین گفتیم که در واقع تمرکز آفیسر بر روی ناهماهنگی های اطلاعات وارد شده در فرم DS-260 خواهد بود.

آمادگی جهت شرکت در مصاحبه سفارت، از موارد مهمی است که برندگان باید پیش از شرکت در مصاحبه آن را مدنظر قرار دهند.

هر گونه تناقض، اطلاعات مبهم و یا رفتار نسنجیده در مصاحبه می تواند منجر به ریجکت شدن و یا درگیری با پروسه بررسی های امنیتی FBI یا AP (اِی پی) که زمانبر و پیچیده هستند، خواهد شد.

عموما سوالات مصاحبه سفارت حول پرسش های شغلی، دلایل و هدف مهاجرت، پرسش هایی در مورد آدرس آمریکا، سوال در مورد تحصیلات، پرسش در مورد خدمت سربازی و همچنین پرسش هایی در مورد ازدواج و طلاق (در صورت تاهل) و یا در مورد فرزندان می چرخند.

موسسه ایرانیان لاتاری در تمامی مراحل امور برندگان و آمادگی جهت مصاحبه سفارت، در کنار همه برندگان لاتاری خواهد بود.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فرادرس