چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

حنا علیشاه ,مکان دیدنی با طبیعتی عالی و دیدنی که ناشناخته مانده

اشتراک:
منطقه ی دره حنا عالیشاه گردشگری
حنا علیشاه که در زبان عامیانه به نام حنالیچه معروف است، به دلیل داشتن طبیعت شگفت انگیز در میان عاشقان طبیعت، به ویژه کوهنوردان، طرفداران زیادی دارد.با ما همراه باشید .

استان تاریخی و کهن اصفهان مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی فراوانی را در دل خود جای داده است اصفهان مکان های دیدنی فراوان دارد که ما در این پست از مناطق دیدنی و ایرانگردی برای شما منطقه خوش و آب و هوا معرفی میکنیم .منطقه ی دره حنا عالیشاه را در پرشین وی ببینید.

منطقه ی دره حنا عالیشاه

انام این شهر که از درختان هم برگرفته شده است ونک می باشد هرچند خیابان ها و محله های زیادی این روزها به نام ونک در ایران هم زیاد شده است,اما ونک شهریاست در شهرستان سمیرم اصفهان که حدود این شهر با اصفهان ۱۹۰ کیلیومتر فاصله دارد.آب و هوای ونک کوهستانی و مناسب برای سفر و تفریح می باشد ,ونک دیدنی های زیادی دارد که عبارتناز:- امامزاده زیدبن علی در ۱۷ کیلومتری جاده ونک به سمیرم ۲- امامزاده معصومه خاتون در ۲ کیلومتری غرب شهر- چشمه ناز ونک و منطقه شمس‌آباد ۴- سد کمانه ۵- مناطق دیدنی دیگر که شامل مناطق کشاورزی می‌باشد.

وجود گیاهان دارویی خاص در این منطقه باعث شده بعضی از خانواده هم برای همین گیاهان که شده به اینشهر سفر کنند و از طبیعت و این محصولات گیاهی استفاده کنند.یکی از گیاهان دارویی این منطقه آندشت می باشدکه برای این گیاه در کوه رگ اسپید می‌روید و بادبر (بادشکن) است ,مزه این گیاه دارویی تند شبیه پیازدارد و بوته اش شبیه لیزک است و گیاهان دارویی دیگر مانند اوشون ترکی که برای درمان اسهال مناسب میباشد.مکان دیدنی که ناشناخته مانده و برای شما معرفی کنیم ,در شهرستان سمیرم ,َشهر ونک ,منطقه ی بکر حنا علیشاه
می باشد.

منطقه ی دره حنا عالیشاه طبیعت زیبا و دیدنی حنا علیشاه

طبیعت زیبا و دیدنی حنا علیشاه

این منطقه که طبیعتی عالی و دیدنی دارد و خصوصا برای کسانی که قصد کوهنوری دارند مناسب می باشد,این منطقه که حنالیچه معروف در زبان عا میانه مردم این شهر معروف می باشد.آدرس این منطقه دیدنی :مسیر ۱۱ کیلومتری از شهر سمیرم که به دشت و گل می رسید و برای تفریحدر این منطقه که مخصوص پیاده روی و تفریح می باشد .جود گیاهان دارویی خاص در این منطقه باعث شده بعضی از خانواده هم برای همین گیاهان که شده به این شهر سفر کنند و از طبیعت و این محصولات گیاهی استفاده کنند.

 دیدنی های سمیرمطبیعت زیبا و دیدنی حنا علیشاه

یکی از گیاهان دارویی این منطقه آندشت می باشد که برای این گیاه در کوه رگ اسپید می‌روید و بادبر (بادشکن) است ,مزه این گیاه دارویی تند شبیه پیاز دارد و بوته اش شبیه لیزک است و گیاهان دارویی دیگر مانند اوشون ترکی که برای درمان اسهال مناسب می باشد.مکان دیدنی که ناشناخته مانده و برای شما معرفی کنیم ,در شهرستان سمیرم ,َشهر ونک ,منطقه ی بکر حنا علیشاه می باشد.این منطقه که طبیعتی عالی و دیدنی دارد و خصوصا برای کسانی که قصد کوهنوری دارند مناسب می باشد ,این منطقه که حنالیچه معروف در زبان عامیانه مردم این شهر معروف می باشد.

 دیدنی های سمیرم در استان اصفهانمعرفی دره حنا علیشاه

مکان های دیدنی

آب و هوای ونک کوهستانی و مناسب برای سفر و تفریح می باشد ,ونک دیدنی های زیادی دارد که عبارتند از:- امامزاده زیدبن علی در ۱۷ کیلومتری جاده ونک به سمیرم ۲- امامزاده معصومه خاتون در ۲ کیلومتری غرب شهر ۳- چشمه ناز ونک و منطقه شمس‌آباد ۴- سد کمانه ۵- مناطق دیدنی دیگر که شامل مناطق کشاورزی می‌باشد.اینجا یکی از مناطق بکر و چشم نواز در محدوده شهر ونک شهرستان سمیرم و جزو مناطق پایلوت است. حنا علیشاه که در زبان عامیانه به نام حنالیچه معروف است، به دلیل داشتن طبیعت شگفت انگیز در میان عاشقان طبیعت، به ویژه کوهنوردان، طرفداران زیادی دارد.

شهر ونک عاشقان طبیعت به ویژه کوهنوردان

پس از گذراندن مسیر ۱۱ کیلومتری از شهر سمیرم با وسیله نقلیه در ابتدای مسیر پیاده روی به دشتی پرگل در دامنه کوه که اطرافش را مزارع و باغ ها گرفته، می رسید.. ابرده پاییناین روستا در ۲۵ کیلومتری شمال غربی شهر طرقبه، میان دره ای است و پیرامون آن را ارتفاعات دربر گرفته. تنها روخانه ای که از آن می گذرد، «جریان آبی زشک» است. مردم این روستای ییلاقی بیشتر به باغداری یا دامداری اشتغال دارند، آب و هوای این ناحیه از شاندیز معتدل کوهستانی است.این منطقه به دلیل وجود کوه های مستعد در فصل زمستان به پیست اسکی برای علاقه مندان به این روزش تبدیل می شود و گروه های ورزشی بسیاری از گردشگران در این فصل برای بهره بردن از طبیعت برفی این ناحیه از ابرده می آیند.

دالاهو  –  مجله بوم گردی

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس