دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

بهترین قنادی های استانبول برای خوردن بهترین و با کیفیت ترین دسرها

اشتراک:
بهترین قنادی های استانبول گردشگری
اگر در سفر به استانبول برایتان سوال پیش آمد که در کجا می توان بهترین دسرها و به خصوص دسرهای ترکیه ای را صرف کرد، با لیست ما از بهترین قنادی های استانبول آشنا شوید.

به طور کلی دسرهای ترکیه ای شامل باقلوا، حلوا و کنافه و بسیاری دیگر از شیرینی های منحصربه فرد دیگر است. اگر در سفر به استانبول قصد امتحان کردن دسرهای ترکی و … را داشتید، پیشنهاد می کنیم لیستی که در این مطلب از بهترین قنادی های استانبول گردآوری کردیم را در نظر بگیرد چرا که از بهترین محل ها برای صرف دسرهای ترکی در استانبول است.

بهترین قنادی های استانبول

قنادی شکرجی جافر ارول (Şekerci Cafer Erol)

این قنادی در استانبول از سال ۱۸۰۷ تاکنون مشغول به کار است و تمامی آبنبات هایی که در آن عرضه می شوند دست ساز و بسیار خوشمزه هستند. انواع شکلات ها و شیرینی های این قنادی خوشمزه و دلپذیر هستند و به گزارش پرشین وی حتی دیزاین های ویژه ای برای مراسم های مختلف و جشن تولدها دارند.

پیشنهاد می کنیم اگر سری به این قنادی در استانبول زدید آبنبات های رنگارنگ آنها به نام اکیده (Akide) را امتحان کنید. تنها مشکل آنها این است که باید یکی از آنها را از بین چند مدل انتخاب کنید ولی خوشبختانه این مشکل را هم حل کرده و یک جعبه مخلوط از تمامی مدل ها عرضه کرده اند که برای کسانی که می خواهند همه طعم ها را امتحان کنند، مناسب است.

بهترین قنادی های استانبولشکرجی جافر ارول

قنادی حافظ مصطفی ۱۸۶۴

یکی دیگر از بهترین قنادی های استانبول حافظ مصطفی است که از سال ۱۸۶۴ تاکنون هنوز از دستورالعمل سنتی برای تهیه آبنبات های سنگی استفاده می کند و همین امر باعث می شود تصور کنید در بخشی از تاریخ سفر کرده اید. حافظ مصطفی شعبه های مختلفی در سیرکجی، امینونو، سلطان احمد و تاکسیم دارد و انواع دسرهای سنتی مثل باقلوا، شوبیت و کادایف را سرو می کند. دسرهای شیری این قنادی مثل کاستارد طعم ملایمتری داشته و به خصوص صرف آن در شب ها رایج تر است و بزرگترین تصمیمی که باید بگیرید این است که کدام را انتخاب کنید.

همچنین حافظ مصطفی به عنوان اولین کسی که شیرینی شور ابداع کرد شناخته می شود. علاوه بر این حدود ۵۰ نوع شیرینی رنگارنگ مختلف در این محل عرضه می شود که برای هدیه و سوغات گزینه مناسبی است. پیشنهاد می کنیم هنگام بازدید از این قنادی حتما باقلوا پسته ای آن را امتحان کنید. البته باقلواهای دیگری با مغز آجیل های دیگر در این محل وجود دارد که بسیار خوشمزه هستند.

شیرینی فروشی حافظ مصطفیقنادی حافظ مصطفی

قنادی کاراکوی گولواوغلو (Karaköy Güllüoğlu)

در منطقه های مختلف استانبول می توانید شاهد شعبه های این قنادی باشید که از بهترین قنادی های استانبول به شمار می رود ولی شعبه اصلی آنها در کاراکوی است. کاراکوی گولواوغلو معروف ترین فروشگاه باقلوا ترکی در استانبول است و اگر می خواهید بهترین باقلوا استانبول را بخورید پس باید به این قنادی سری بزنید. باقلوای لوزی شکل این قنادی با ترکیب طعم مغز آجیل و شربت که داخل سینی قرار می دهند یکی از دسرهای پیشنهادی ما در این قنادیست.

با کیفیت ترین و بهترین قنادی های استانبولقنادی کاراکوی گولواوغلو

کافه قنادی جادور (J’adore)

این محل برای خوردن دسرهای خوشمزه در استانبول از مکان های ایده آل است البته به شرط اینکه به دنبال امتحان کردن دسرهای ترکی نباشید. به محض اینکه وارد این قنادی می شوید اولین چیزی که متوجه می شوید بوی دلپذیر شکلات است. این مغازه کمی کوچک به نظر می رسد ولی این موضوع از نظر ساکنان آنجا مشکلی ندارد و نباید برای شما هم آزاردهنده باشد چرا که با صرف اولین جرعه از هات چاکلت چنین مسائلی را از خاطرتان می برد.

این فروشگاه در یکی از شلوغ ترین بخش های خیابان قرار دارد و برای خوردن دسرهایی مثل چیزکیک و یا دسرهای بلژیکی مناسب است ولی به گزارش پرشین وی برای امتحان کردن دسرهای ترکی باید محل دیگری را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم در جادور یک فنجان هات چاکلت را در کنار دسر مد نظرتان سفارش دهید.

کافه قنادی جادورکافه جادور

بهترین قنادی های استانبول : سارای موهالِبیجیسی (Saray Muhallebicisi)

این قنادی اولین بار ۸۵ سال پیش افتتاح شد و نام آن را به طور تحت اللفظی می توانیم “کاخ کاستارد” معنی کنیم. ۲۵ شعبه مختلف در استانبول داشته و به دلیل دیزاین مدرنی که دارد توجه مشتری ها را به خود جلب می کند ولی با این حال به نوعی فضای نوستالژیک خود را حفظ کرده است. علاوه بر این در این قنادی صبحانه نیز سرو می شود و شاید حتی بتوانیم آن را نوعی رستوران نیز در نظر بگیریم چرا که انواع غذاها و دسرها در آنجا سرو می شود. پیشنهاد می کنیم دسر محلبی این قنادی را که انواع مختلفی دارد را امتحان کنید.

قنادی سارای موهالِبیجیسیسارای موهالِبیجیسی

مادو (Mado)

در قنادی مادو که از بهترین قنادی های استانبول محسوب می شود متوجه خواهید شد بستنی چقدر می تواند خوشمزه باشد! در  این محل بستنی های بسیار زیبا تهیه شده از شیر بز و با طعم های مختلف ارائه شده است و دسرهایی مثل کادایف، سمولینا و حلوا ترکی با بستنی سرو می شود. سرو صبحانه نیز از دیگر قابلیت های این قنادیست. اگر هنگام حضور خود در این شهر هوا سرد بود پیشنهاد می کنیم نوشیدنی ثعلب (یا سالپ) را با بستنی امتحان کنید. علاوه بر این سفارش چای ترکی داغ در کنار یک دسر شیرین در روزهای سرد نیز خالی از لطف نیست.

اگر دسر بدون شکر دوست دارید پس باید حتما یکی از مدل بستنی های این قنادی که از عصاره میوه و عسل تهیه شده را بچشید. در روزهای گرم نیز پیشنهاد ما حلوا با بستنی است.

با کیفیت ترین و بهترین قنادی های استانبولقنادی مادو

بایلان (Baylan)

تقریبا همه ساکنان استانبول خاطره ای عاشقانه از شیرینی پزی بایلان دارند. این قنادی که از سال ۱۹۲۳ تاکنون مشغول فعالیت است و علاوه بر اینکه یکی از بهترین قنادی های استانبول به شمار می رود، مکان خوبی برای گپ زدن با دوستان است. هر یکشنبه و چهارشنبه شب اجرای جاز در بایلان برقرار است. شیرینی پزی مذکور دو شعبه دارد که یکی در ببک و دیگری در کادیکوی واقع شده است. بایلان مکانی عالی برای استراحت پس از یک روز خسته کننده با صرف دسر در بشقاب های چینی لیموژ است.

در ماه های گرم تابستانی ما صرف کوپ گیریه (Kup Griye) و در روزهای سرد مونته بیانکو (Montebianco) را پیشنهاد می دهیم.

بایلانقنادی بایلان

مندلز (Mendel’s)

در این کافه قنادی در منطقه بشیکتاش – استانبول می توانید انتظار لذت بردن از شکلات تازه و قهوه های طعم دار را داشته باشید. در حقیقت این قنادی برای شکلات های خود از یک دستورتهیه مخفی استفاده می کند که آن را تاکنون افشا نکرده است. این قنادی در روزهای هفته از ساعت ۱۰ تا ۲۳ و در آخر هفته ها از ساعت ۱۰ تا ۲۴ باز است. ناگفته مشخص است که اصلی ترین خوراکی این قنادی آبنبات های کاکائویی است که در انواع مختلفی عرضه شده اند.

مندلزکافه قنادی مندلز

دکان شکلات (Çikolata Dükkanı)

اگر در حین عبور از خیابان کادیکوی – مودا بوی شکلات به مشام تان خورد تعجب نکنید چرا که احتمالا در نزدیکی شکلات فروشی هستید. به گزارش پرشین وی این دکان شکلات فضایی کوچک ولی در عین حال آرامش بخش و صمیمی دارد و در منو آنها نام هایی مثل آسومان، نریمان، موالا و … به چشم می خورد که نام های سنتی زنانه در ترکیه هستند.

معمولا این فروشگاه همیشه شلوغ است و جای مناسبی برای نشستن و گپ زدن نیست ولی اگر هوا خوب باشد میزهایی در بیرون مغازه قرار دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم هنگام بازدید از این قنادی، شکلات آسومان را سفارش دهید. همچنین می توانید شکلات هایی با طعم هایی همچون نعناع و یا ترافل را نیز امتحان کنید.

شکلات فروشیدکان شکلات

ساوی پاستانیسی (Savoy Pastanesi)

این قنادی یکی از قدیمی ترین و بهترین قنادی های استانبول است و از سال ۱۹۵۰ تاکنون انواع مختلفی از دسرها را سرو می کنند.این شیرینی فروشی برای شیرینی چیلیکلی میلفوی (شیرینی پفکی توت فرنگی) و بوداپشته (Budapeşte) بسیار معروف است و معمولا مردمی که سری به محله تاکسیم استانبول می زنند بدون خرید این نوعی شیرینی آنجا را ترک نمی کنند. شعبه اصلی این قنادی در منطقه جهانگیر (Cihangir) واقع شده ولی اخیرا شعبه دیگری در عثمانبی، نیشانتشی (Osmanbey, Nişantaşı) افتتاح کرده اند.

قنادی ساوی پاستانیسیساوی پاستانیسی

بهترین قنادی های استانبول : کوکیس (Kukis)

این قنادی نیز یکی از پاتوق های همیشگی عاشقان دسر و شیرینی در استانبول است! این کافه قنادی اساسا بیشتر برای دسر پولکا و سپس کروکانلی، پروفیترول و ولکانیک معروف است. ولی مطمئن هستیم که عاشق پولکا تازه و ترد بادامی این قنادی خواهید شد. مطمئنا رفتن داخل این قنادی برایتان تجربه ای بسیار مدهوش کننده خواهد شد. در کنار شعبه اصلی کوکیس، شعبه دیگری تحت عنوان کوکیس باغچه در کنار آن قرار دارد که می توانید از خوردن صبحانه در باغچه لذت ببرید. به گزارش پرشین وی البته لازم به ذکر است نباید فریب این نام را خورده و انتظار یک منطقه سبز واقعی را از این محل داشته باشید!

بهترین قنادی های استانبول برای خوردن بهترین و با کیفیت ترین دسرهاقنادی کوکیس

علی محدین حاجی بکر (Ali Muhiddin Hacı Bekir)

این قنادی در سال ۱۷۷۷ افتتاح شده و از بهترین قنادی های استانبول است و طبق برخی از مورخان اقتصادی، قدیمی ترین قنادی ترکیه است. اینجا مکانیست که از بازدید آن به خود افتخار خواهید کرد چرا که بعد دیدن و چشیدن دسرهای این قنادی می توانید دسر ترکی واقعی را بچشید. علی محدین حاجی بکر برای آبنبات ها و حلوی ترکی و برخی دیگر از شیرینی های ترکی معروف است و عده ای از مردم نیز ژله های این قنادی که از میوه درست شده را دوست دارند.

این محل شانس چشیدن دسرهای عثمانی واقعی را برایتان فراهم می کند و گزینه هایی نیز مناسب افراد دیابتی دارند. قنادی حاجی بکر شعبه های مختلفی در استانبول دارد و به جز شعبه کادیکوی، می توانید از شعبه های آن در فاتح، تاکسیم و پندیک نیز دیدن کنید.

علی محدین حاجی بکرقنادی علی محدین حاجی بکر

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: heytripster

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده