چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

کارهایی که باید در شب انجام دهید تا وزن کم کنید

اشتراک:
کاهش وزن در شب علمی
کاهش وزن اصولی پایدار و بدون بازگشت است. این نوع کاهش وزن به سلامتی شما آسیب نمی رساند و به شما کمک می کند تا به وزن ایده آل خود برسید و آن را حفظ کنید.

برای کاهش وزن، باید دریافتی خود را کاهش دهید.به جای غذاهای پرچرب، پرشکر و فرآوری شده، غذاهای سالم و کم مصرف سبزیجات، میوه ها، غلات کامل و بدون مصرف را انتخاب کنید.مراقب اندازه های غذایی خود باشید و از پرخوری خودداری کنید.فعالیت بدنی به شما کمک کند تا افزایش بسوزانید و به تناسب اندام برسید. سعی کنید هر روز حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​داشته باشید.

کاهش وزن در شب

هنگامی که در تلاش برای کاهش وزن هستید، خوردن غذاهای سالم و ورزش منظم کارهای مهمی هستند که باید انجام دهید. اما تغییرات کوچکی نیز وجود دارد که می توانید در شب امتحان کنید تا به لاغری شما کمک کند.

۱٫ شام را زودتر میل کنید: سعی کنید شام را از ۲ تا ۳ ساعت قبل از خواب بخورید تا فرصت کافی برای هضم غذا داشته باشید.

۲٫ وعده شام ​​را سبک نگه دارید: از خوردن غذاهای سنگین و پرچرب در شب خودداری کنید. به جای آن، شام خود را با غذاهای سالم و کم‌کالری مانند سبزیجات، میوه‌ها، بدون تغذیه و غلات کامل کنید.

۳٫ از خوردن غذاهای کربوهیدرات در شب خودداری کنید: کربوهیدرات ها به سرعت به قند تبدیل می شوند و قبل از خواب مصرف می شوند، می توانند به ذخیره شدن در بدن می شوند.اگر شام یا میان وعده را خیلی نزدیک به زمان خواب می خورید، ممکن است مانع از کاهش وزن شما شود. اگرچه زمان واقعی واقعاً مهم نیست، بسیاری از افرادی که در اواخر شب غذا می خورند، غذاهای پرکالری را انتخاب می کنند که باعث افزایش وزن می شود. خوردن دیرهنگام و میان وعده ها نیز می تواند خواب شما را سخت تر کند. سعی کنید از چند ساعت قبل از خواب تا صبح روز بعد بیرون از آشپزخانه بمانید.

۴٫ به جای غذا، آب بنوشید: اگر در شب احساس گرسنگی کردید، به جای خوردن غذا، یک لیوان آب بنوشید.

۵٫ از مصرف کافئین و الکل قبل از خواب خودداری کنید: کافئین و الکل می توانند کیفیت خواب شما را مختل و به کاهش آسیب برسانند.

۶٫ اتاق خواب خود را خنک نگه دارید: خنک اتاق خواب می تواند به متابولیسم کمک کند و درمان سوزی را در طول شب افزایش دهد.

۷٫ قبل از خواب، حمام آب گرم یا دوش بگیرید: حمام آب گرم یا دوش می توانید به شما کمک کنید تا آرام شوید و بهتر بخوابید.

۸٫ به طور منظم ورزش کنید:فعالیت بدنی در اوایل عصر می تواند مفید باشد. فقط مطمئن شوید که خیلی قوی نباشد. ورزش های با شدت بالا مانند تمرینات اینتروال می تواند بر کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد. همچنین می تواند خوابیدن را هنگام خواب سخت تر کند. خیلی دیر هم ورزش نکنید. حداقل یک ساعت قبل از خواب توقف کنید.

۹٫ خواب کافی داشته باشید: می توانید خواب را افزایش دهید و هورمون های ذخیره شده را افزایش دهید. سعی کنید هر شب ۷ تا ۸ ساعت خواب با کیفیت داشته باشید.

۱۰٫ استرس خود را انجام دهید: استرس می تواند به افزایش مدیریت کورتیزول منجر شود که می تواند در بدن تاثیرگذار باشد. تکنیک های آرامش بخش مانند یوگا، مدیتیشن یا زیبایی را امتحان کنید تا استرس خود را کاهش دهید.استرس می تواند منجر به افزایش وزن شود. سعی کنید در شب زمانی را به استراحت اختصاص دهید. تکنیک‌های تنفس عمیق و مدیتیشن ذهن‌آگاهی راه‌های خوبی برای آرامش هستند. کاهش سطح استرس نیز می تواند برای کیفیت و میزان خواب شما معجزه کند.

کاهش وزن در شب

نکات مهم:

اگر متوجه شدید که در شب پرخوری می کنید، ممکن است به این دلیل باشد که در طول روز به اندازه کافی غذا نخورده اید. بهترین راه برای مبارزه با آن این است که مطمئن شوید که وعده های غذایی خود را به طور منظم می خورید. به این ترتیب، بدن شما متوجه می شود که چه زمانی باید غذا را پیش بینی کند. خوردن یک میان وعده بین ناهار و شام نیز کاملاً خوب است – فقط سعی کنید در مصرف آن زیاده روی نکنید.

به یاد داشته باشید که کاهش یک روند طولانی است و صبر و حوصله لازم دارد.

در صورت وجود هر گونه مشکلی، قبل از شروع هر برنامه برای کاهش با پزشک خود مشورت کنید.

یک رژیم غذایی سالم و روزانه و برنامه ورزشی منظم را دنبال کنید تا به طور پایدار به وزن ایده آل خود برسید.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس