احمدی‌نژاد: امید به دولت در حد بالایی است

تاریخ نشر :چهارشنبه 19 مه 2010 مشاهده : 209
احمدی‌نژاد: امید به دولت در حد بالایی است اخبار گوناگون
احمدی‌نژاد: امید به دولت در حد بالایی است احمدی‌نژاد خطاب به حاضرین در این همایش گفت: پافشاری بر ارزش‌ها را مردم در چهره فرمانداران می‌بینند، یادمان باشد دو چشم دائما ما را می‌بینند، اول خدا و دوم چشم مردم. ایسنا: رییس جمهور با بیان اینکه امروز لایه اصلی ارتباط مردم با نظام اسلامی را فرمانداران […]

احمدی‌نژاد: امید به دولت در حد بالایی است
احمدی‌نژاد خطاب به حاضرین در این همایش گفت: پافشاری بر ارزش‌ها را مردم در چهره فرمانداران می‌بینند، یادمان باشد دو چشم دائما ما را می‌بینند، اول خدا و دوم چشم مردم.

ایسنا: رییس جمهور با بیان اینکه امروز لایه اصلی ارتباط مردم با نظام اسلامی را فرمانداران تشکیل می‌دهند، گفت: فرمانداران در اصل نمایندگان دولت هستند آن هم دولت جمهوری اسلامی ایران، دولتی که با سایر دولت‌های جهان تفاوت‌های بسیاری دارد.

دکتر محمود احمدی‌نژاد که پیش از ظهر روز سه‌شنبه در همایش فرمانداران سراسر کشور سخن می‌گفت، اظهار کرد: بنده افتخارم این است که فرماندار بودم، چرا که فرماندار یک مدیر همه جانبه و جامع است.

رییس جمهور گفت: فرمانداران هر چقدر با نشاط، مصمم، پرتحرک و هدفمند حرکت کنند شهرستان‌های تابع خود را نیز می‌توانند به همان نسبت حرکت دهند.

وی ضمن تشکر از زحمات فرمانداران سراسر کشور گفت: کار فرمانداری جزء سنگین‌ترین، گسترده‌ترین و همچنین پیچیده‌ترین کارهاست و از سوی دیگر این کار انسان‌ساز است.

احمدی‌نژاد با تاکید بر این که این دولت، دولت مکتبی، آرمانی و انقلابی است، گفت: امروز نقطه اتکاء بسیاری از ملت‌ها و نقطه آمال آنها ملت ایران است. امروز جمهوری اسلامی ایران دیگر یک کشور معمولی نیست، چرا که تقریبا همه ملت‌ها از وضع موجود جهانی ناراحت هستند و از این که سازمان‌های مدعی را نیز بتوانند اصلاح کنند مایوس هستند.

رییس‌جمهور با اشاره به اجلاس گروه ۱۵ گفت: در این اجلاس سران کشورهای حاضر از وضعیت فعلی جهان ناراحت بودند و از سوی دیگر امیدی به اصلاح وضع موجود نداشتند، اما در مقابل نقطه امید خود را ملت ایران و جمهوری اسلامی می‌دانند، امروز آنان آشکارا اعلام می‌کنند که دو جبهه در جهان صف‌آرایی کرده‌اند، جبهه مستکبران به پرچمداری شیطان بزرگ و جبهه ملت‌های آزاده و عدالت خواه به پرچمداری جمهوری اسلامی ایران.

رییس قوه مجریه ادامه داد: امروز حاصل کار جبهه استکبار جز جنگ، فقر و اختلاف و کینه چیز دیگری نیست. آنها در راستای سقوط انسان‌ها و متلاشی کردن خانواده‌ها، اخلاق و فرهنگ حرکت می‌کنند، اما از سوی دیگر نقطه امیدشان و نقطه اعتمادشان به سمت جمهوری اسلامی ایران است. آنان می‌دانند ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای استقلال، عظمت، پیشرفت و امنیت بشریت گام برمی‌دارد.

رییس جمهوری کشورمان افزود: چند سال گذشته برخی سران کشورها در دیدار و تماس‌های تلفنی به بنده می‌گفتند که در برابر ابرقدرت‌ها کوتاه بیایید، اما امروز در ملاقات‌ها علاقمند‌یشان را برای پیوستن به ملت ایران و جمهوری اسلامی، اعلام می‌کنند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که در داخل کشور امید ملت به دولت در حد بالایی قرار دارد، گفت: مردم، دولت پاک، عادل و خدمتگزار می‌خواهند، دولتی می‌خواهند که بر روی ارزش‌ها بایستد و مشکلات آنان را مشکل خود بداند، حال شما از سوی چنین دولتی انتخاب شده‌اید.

وی خطاب به حاضران گفت: شما فرمانداران سراسر کشور باید قدر خود و جایگاهتان را بدانید.

رییس‌جمهور، مردمداری را رمز موفقیت فرمانداران خواند و گفت: فرماندار بدون مردم معنا ندارد. فرمانداری که بین مردم کوچکترین حائلی را ایجاد کند موفق نخواهد شد. فرمانداران باید حداکثر ارتباط مردم با نظام را برقرار کنند، خود این امر کار بزرگی است که شما فرمانداران باید آن را انجام دهید.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: هر کسی ارتباط خود را با مردم برقرار کند، خود مردم به او می‌گویند که برای حل مشکلات شهرستان چه باید کرد. فرمانداران نباید در اتاق‌های خود بنشینند و از دور شهرستان خود را رصد کنند، باید در محله و کوچه‌ها راه بیفتند و با مردم ارتباط برقرار کنند، نباید بنشینند تا مردم به سراغ آنها بیابند.

وی در ادامه سخنان خود به نوع ارتباط فرمانداران با مردم اشاره کرد و گفت: ارتباط شما با آحاد جامعه باید صمیمی و عاشقانه باشد، چرا که مردم ولی نعمت ما هستند و این سخن برای تبلیغات و یا یک شعار نیست. اگر می‌خواهیم موفق شویم باید دلمان عاشق مردم باشد. باید عاشق باشیم تا بتوانیم به ولی نعمتان خود خدمت کنیم، همچون پیامبر اسلام که عاشق مردم بود.

رییس‌جمهور تصریح کرد: اگر شما عاشق مردم باشید و شنیدید کسی مشکلی دارد، تا مشکل او را برطرف نکنید آرام نخواهید نشست. این روحیه است که باعث خواهد شد عدالت در جامعه برپا شود. شما باید شاخص عدالت در شهرستان‌ها باشید، نباید مردم در نظر شما فرق داشته باشند. البته رسیدگی به حال محرومین در اولویت کارها باید قرار گیرد، اما در تصمیم‌گیری‌های کلی، شاخص باید عدالت باشد.

احمدی‌نژاد خطاب به حاضرین در این همایش گفت: پافشاری بر ارزش‌ها را مردم در چهره فرمانداران می‌بینند، یادمان باشد دو چشم دائما ما را می‌بینند، اول خدا و دوم چشم مردم.

وی با بیان این که شما باید برای مردم و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی کار کنید، گفت: این نگاه یعنی عدالت. شما باید مراقب باشید تا بیت‌المال حیف و میل نشود، باید تلاش کنید تا موضوعات به طور کامل در شهرستان‌ها پیگیری شود.

رییس‌جمهور با بیان اینکه کارهای عمرانی باید از پایین‌ترین سطح دنبال شود، گفت: کار عمرانی باعث رشد و آبادانی در کشور خواهد شد، شما فرمانداران باید تلاش کنید تا پروژ‌ه‌ها بطور کامل در شهرستان‌ها اجرایی شود، البته برخی موانع کوچک وجود دارد که باید هر چه سریع‌تر برطرف شود.

وی ادامه داد: امروز فرمانداران ما به یک معاون عمرانی نیازمندند که بنده از آقای نجار می‌خواهم تا این موضوع را به طور کامل پیگیری کنند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه پیشرفت کشور با کار و تولید و عمران و آبادانی صورت خواهد گرفت، گفت: امروز چند ماموریت از سوی دولت بر دوش شما قرار دارد که اولین این ماموریت‌ها ایجاد اشتغال است.

احمدی‌نژاد با اشاره به تثبیت جمعیت، ساماندهی مهاجرت معکوس را از دیگر کارهای فرمانداران خواند و گفت: امروز بزرگ‌ترین خدمت به کشور اصلاح روند جابجایی است. کسانی که به تهران و یا مراکز استان مهاجرت می‌کنند با مشکل مواجه می‌شوند. شما باید تثبیت جمعیت، مسکن و اشتغال را در شهرستان‌های خود به طور جد پیگیری کنید تا شاهد مهاجرت مردم به مراکز استان و تهران نباشیم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه دولت برای اشتغال، یارانه خوبی را در نظر گرفته است، گفت: شما باید اشتغال را در روستاها برپا کنید، چرا که پیگیری شما می‌تواند مشکلات موجود در این زمینه را حل کند.

احمدی‌نژاد همچنین از وزیر کشور خواست به استانداران سراسر کشور ابلاغ شود تا با فرمانداران برای حل مشکلات جلسات متعدد داشته باشند تا کارهای عمومی و مردمی در آنجا پیگیری شود.

احمدی‌نژاد در ادامه به بهسازی روستایی اشاره کرد و گفت: در چند سال گذشته در زمینه بهسازی روستایی کارهای خوبی صورت گرفته است و با تفاهماتی که صورت گرفته، امیدواریم طی چند سال آینده روستاهای بالای ۲۰ خانوار به طور کامل بهسازی شوند.

رییس‌جمهور رسیدگی ویژه به امر کشاورزی را یکی دیگر از کارهای مهم فرمانداران خواند و گفت: ماندگاری یک کشور به صنعت کشاورزی است. باید به سرعت نوع آبیاری زمین‌های کشاورزی تغییر کند، البته در این راستا دولت بودجه خوبی را در نظر گرفته است که به زودی آن وجوه در اختیار بانک‌ها قرار خواهد گرفت تا به صورت قرض‌الحسنه در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

وی در ادامه سخنان خود به موضوع صنایع تبدیلی اشاره کرد و گفت: دولت مصمم است تا از صنایع کوچک که پشتیبان کشاورزی نیز است، بطور کامل حمایت کند، ما باید تلاش کنیم تا از ظرفیت‌های بومی که در شهرستان‌ها و استان‌ها وجود دارد در این زمینه استفاده کنیم. امروز شما باید در این خصوص از مردم نظر بخواهید و از تجربیات آنان استفاده کنید. چرا که چند هزار سال مردم ایران خود را به خوبی اداره کرده‌اند، پس می‌توان از این تجربیات استفاده کرد.

احمدی‌نژاد در بخش دیگر از سخنان خود به موضوع سهام عدالت اشاره کرد و گفت: در بسیاری از شهرستان‌ها ۸۰ درصد مردم باید سهام عدالت بگیرند، شما باید این کار را به سرعت انجام دهید تا آنان بتوانند سهام خود را دریافت کنند، البته در این زمینه کارهای خوبی تاکنون صورت گرفته است به طوری که برخی از مردم علاوه بر سهام، سود آن را نیز طی سال‌های گذشته دریافت کرده‌اند.

رییس‌جمهور همچنین با اشاره به موضوع هدفمندکردن یارانه‌ها، گفت: فرمانداران باید به دقت افراد را شناسایی کنند، چرا که این کار می‌تواند دولت را در اجرای هر چه بهتر این طرح کمک کند.

وی در ادامه، پرکارترین لایه‌های مدیریتی کشور را فرمانداران خواند و گفت: امیدوارم فرمانداران با شور و نشاط بیشتر دلبستگی بی‌نظیری را که بین ملت و آرمان‌های انقلاب وجود دارد بیشتر از گذشته کنند.

احمدی‌نژاد در پایان گفت: امروزه در خیلی از مواقع فرمانداران یک منطقه وسیعی را به حرکت در می‌آورند، پس باید این موقعیت و فرصت‌های دوجانبه را که هم خدمت و فداکاری و هم اعتلای روحی روانی است قدر بدانیم و خدای بزرگ را در این زمینه شاکر باشیم.

در این مراسم رییس‌جمهور پیش از سخنان خود با اهدای لوح سپاس از زحمات تعدادی از فرمانداران نمونه کشور تقدیر کرد.

2010-05-19 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
۴ بازیگر معروف زن در نقش معتاد از لیلا زارع تا مهتاب کرامتی
هنرمندان فرزند طلاق از بهرام افشاری تا مهرآوه شریفی نیا
مراسم تشییع پیکر مرحوم پرویز پورحسینی با حضور خانواده و هنرمندان
تصویر جدید امیرخسرو عباسی همسر بهاره رهنما در باغ لواسان
عکسی که ساره بیات به مناسبت تولد بهاره رهنما منتشر کرد
چهره جدید مانی رحمانی نوجوانی جواد جوادی در بچه مهندس
نعیمه نظام دوست در جشن تولد بهاره رهنما
جشن تولد آزاده نامداری که به اصرار دخترش برگزار شده
روایت حامد فخری زاده ، فرزند شهید فخری‌زاده درباره جزئیات ترور
مروارید شهریاری همسر اول بابک جهانبخش عکس پسرش را منتشر کرد
عکس های مدلینگ هانا نوه زیبای محمود پاک نیت
فیلمی که الهام حمیدی به مناسبت جشن تولدش منتشر کرد
شوخی بهاره رهنما در شام ایرانی , کلا ۲ بار شوهر کردم
منوچهر هادی کارگردان سریال عاشقانه در پشت صحنه با خانم های چشم بادومی‌
جمعه گردی بهاره رهنما و همسرش امیرخسرو عباسی در باغ لواسان
گریه های گوهر خیر اندیش به خاطر درگذشت پرویز پورحسینی
آخرین پیام صوتی زنده یاد پرویز پورحسینی برای روشنک گرامی
محمدرضا علیمردانی مجری و بازیگر با همسر و دخترش سارا
صبا راد در کافی شاپ ساحلی استانبول ترکیه
تصاویر جالب از تفریح گلاره عباسی در کوههای پر از برف
بهاره رهنما و دوستانش با چادر گل گلی در حرم امام رضا
هانیه غلامی و مادرش لادن سلیمانی در پاساژ لاکچری تهران
همایون شجریان و یاسمین دخترش به همراه مادرش
زنده یاد کامبوزیا پرتوی و همسرش نسرین مرادی
سمیرا حسن پور با همسرش سامان سالور در سفر گرجستان
حضور زنده یاد پرویز پورحسینی در خندوانه رامبد جوان
پریا پرتوی فرد همسر بابک جهانبخش سوار بر پاراسل در کیش
درگذشت پرویز پورحسینی بازیگر مطرح سریال بچه مهندس
جزئیات شهادت محسن فخری زاده از زبان کارشناس مسائل امنیتی
شباهت جالب حسین یاری بازیگر سریال عاشقانه و دخترش
کیک تولد خاص و متفاوت داریوش فرهنگ در ۷۳ سالگی اش
تغییر چهره محمدحسن معینی بازیگر سریال دل
شبنم مقدمی عکس جالبی از شوهر و مادر شوهرش منتشر کرد
چهره پرنسس دایانا و عیوب ظاهری اش از نظر خودش
عکس مرد جنجالی با شش زن باردارش در عروسی یک بازیگر
تصویر جدید مهدی پاکدل بعد از ازدواج با رعنا آزادی ور
عکس جدید دوقلوهای پایتخت سارا و نیکا فرقانی در خارج از کشور
پسر جوان کرجی خواهر ۳۲ ساله اش را با ۲۵ ضربه چاقو کشت
معروف ترین بازیگرانی که کرونا گرفتند از محسن تنابنده تا رضا گلزار
بازیگران معروف آذر ماهی از بهاره رهنما تا الهام حمیدی
بازیگران دهه ۷۰ در گذر زمان از آرش نادی تا مهدی باقر بیگی
محمود پاک نیت با نوه اش هانا به همراه پسر و عروسش
تغییر چهره نیوشا ضیغمی بعد از عمل زیبایی جدید
تبریک تولد ساره بیات و خواهرش سروین برای پدرشان
کمدین خندوانه امیر کربلایی زاده کرونا گرفت
۶ کمدین معروف ایرانی از رضا عطاران تا علیرضا خمسه
عکس های جشن تولد لیلا بلوکات در کنار بازیگران از سرنوشت
تعجب شاهرخ استخری از ژست دخترش نبات موقع عکس گرفتن
خاطره شیرین نعیمه نظام دوست از اولین دیدار با امیر خسرو عباسی
حامد بهداد در مراسم خاکسپاری چنگیز جلیلوند
logo-samandehi