بازار خودرو در رکود

تاریخ نشر :سه‌شنبه 13 آوریل 2010 مشاهده : 232
بازار خودرو در رکود اخبار گوناگون
بازار خودرو در رکود در واقع چالش اصلی اینجاست که مشتری ایرانی حق انتخاب چندانی در زمینه خرید خودرویی کم‌مصرف و در عین حال با کیفیت ندارد. جام جم آنلاین: تعطیلات نوروز به پایان رسید، اما ظاهرا بازار خودروی کشور را سر بیدار شدن از خواب نیست و تعطیلی آن، به این زودی‌ها تمام نخواهد […]

بازار خودرو در رکود
در واقع چالش اصلی اینجاست که مشتری ایرانی حق انتخاب چندانی در زمینه خرید خودرویی کم‌مصرف و در عین حال با کیفیت ندارد.

جام جم آنلاین: تعطیلات نوروز به پایان رسید، اما ظاهرا بازار خودروی کشور را سر بیدار شدن از خواب نیست و تعطیلی آن، به این زودی‌ها تمام نخواهد شد.اگرچه طی یکی دو هفته پایانی سال گذشته، نمایشگاه‌داران خودروی کشور با حضور مشتریان روبه‌رو شدند و بازار جانی نسبی گرفت، اما با پایان سال، با رکود مهمان مواجه شد و در حال حاضر نیز آن طور که فعالان بازار می‌گویند، خبر خاصی از خرید و فروش نیست و مشتریان به بازار پشت کرده‌اند.

این موضوع البته با توجه به تجربه‌های مشابه سال‌های گذشته، چندان هم عجیب نیست و معمولا در یکی دو ماه ابتدایی هر سال، بازار خودروی کشور با رکود مواجه می‌شود. این در شرایطی است که تکلیف نهایی قیمت بنزین طی سال جاری و همچنین سرانجام اجرا یا عدم اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها که تاثیر مستقیمی بر تعیین میزان سهمیه سوخت خودروها خواهد داشت، بر تصمیم‌گیری آینده مشتریان در زمینه خرید خودرو تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

به هر حال میزان مصرف سوخت فاکتوری بسیار مهم و تاثیرگذار در خرید خودرو به شمار می‌رود و به همین سبب، وضعیت سهمیه‌بندی و نرخ بنزین طی سال جاری، تعیین‌کننده نوع تقاضا در بازار است.

همگان به یاد دارند که تابستان ۸۶ پس از سهمیه‌بندی بنزین، خودروهای کم‌مصرف و کوچک همچنین دوگانه سوزها، چه رشد تقاضایی را تجربه کردند و قیمت آنها سر به صعود گذاشت و حال اگر مسوولان، رای به کاهش سهمیه بنزین و افزایش قیمت این سوخت بدهند، به طور قطع تقاضا در بازار خودروی کشور بیش از پیش به سمت کم‌مصرف‌ها و دوگانه‌سوزها خواهد رفت.

در این زمینه البته دو چالش مهم پیش روی مشتریان است. اول آن که حدود یک‌سوم از کل تولید سالانه صنعت خودروی کشور را محصولی به نام پراید تشکیل می‌دهد و این خودرو اگرچه کوچک و کم‌مصرف و ارزان به شمار می‌رود، اما کیفیت بالایی ندارد و باقی خودروهای تولید داخل نیز به استثنای خانواده پژو ۲۰۶، اشتهای زیادی در بلعیدن بنزین دارند.

در واقع چالش اصلی اینجاست که مشتری ایرانی حق انتخاب چندانی در زمینه خرید خودرویی کم‌مصرف و در عین حال با کیفیت ندارد.

مشتریان داخلی همچنین اگر به سمت خرید خودروهای دوگانه‌سوز نیز بروند، باز هم با چالش‌هایی روبه‌رو خواهند شد، چراکه اولا دوگانه‌سوزها در مقایسه با مدل بنزین‌سوزشان، حداقل چند صد هزار تومان گران‌تر هستند و دوم این که هنوز هم مشکلات مربوط به جایگاه‌های سوخت گاز حل نشده است.

در حال حاضر تعداد این جایگاه‌ها به حد مطلوب و مورد نیاز نرسیده و اگر تقاضا برای دوگانه‌سوزها افزایش پیدا کند، باز هم شاهد صف‌هایی بسیار طویل برای سوخت‌گیری این خودروها خواهیم بود.

وارداتی‌ها

اما موضوع دیگری که در بازار خودروی کشور نباید از آن چشم‌پوشی کرد، وارداتی‌های این بازار هستند.

اگرچه سهم خودروهای وارداتی در بازار ایران از ۳ درصد تجاوز نمی‌کند، اما به هر حال اوضاع این نوع خودروها نیز برای درصدی از مشتریان ایرانی، مهم به شمار می‌رود.

این در حالی است که هنوز وضعیت نهایی رقم تعرفه واردات خودرو برای سال جاری معلوم نبوده و مشخص نیست در نهایت چه تعرفه‌ای مبنای واردات خودرو طی سال جاری در نظر گرفته خواهد شد.

طبق مصوبه اواخر سال گذشته مجلس شورای اسلامی، تعرفه واردات خودرو از ۹۰ به ۷۰ درصد رسید، اما نه تنها دولت هنوز این موضوع را به گمرک ابلاغ نکرده است بلکه احتمالا در جلسات آینده مجلسی‌ها، رقم تعرفه واردات خودرو به همان ۹۰ درصد قبلی باز خواهد گشت و سرانجام این موضوع، به هر حال بر بازار خودروی کشور تاثیرگذار است. به هر حال فعلا باید منتظر بمانیم تا ببینیم تکلیف نهایی سهمیه‌بندی و نرخ بنزین و رقم تعرفه واردات خودرو چه خواهد شد.

نگاهی به نمودار قیمت‌ها در بازار خودرو

اما نگاهی جزئی‌تر به حال و روز بازار خودروی کشور بیندازیم و ببینیم اوضاع قیمت‌ها به چه شکل است.

از محصولات ایران خودرو و خانواده پژو شروع می‌کنیم.

آن طور که فعالان بازار می‌گویند، بجز پژو ۴۰۵ بنزین‌سوز، باقی اعضای این خانواده تغییر قیمت خاصی را در مقایسه با بازار اواخر سال گذشته تجربه نکرده‌اند. هم‌اکنون پژو ۴۰۵ بنزین‌سوز که ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرده، با نرخ ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و پارس بنزینی نیز قیمتی برابر با ۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دارد. مدل دوگانه‌سوز این خودرو البته یک میلیون تومان گران‌تر است. پارس و ۴۰۵ جزو پرمصرف‌ترین خودروهای بازار کشور به حساب می‌آیند.

اما سری هم به پژو ۲۰۶ در هر دو مدل هاچ بک و صندوقدار آن بزنیم. هم‌اکنون ۲۰۶ تیپ ۲ که تجهیز آن به ترمز ضدقفل (ABS) در اواخر سال گذشته، ۶۰۰ هزار تومان به قیمت آن افزود، نرخی برابر با ۱۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان دارد و ۲۰۶ صندوقدار V9 نیز اتومات است و مجهز به ایربگ و ترمز ضدقفل، با قیمت ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

V8 نیز ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد و V20 هم که ساده‌ترین مدل پژو ۲۰۶ صندوقدار به شمار می‌رود، در حال حاضر نرخی برابر با ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد.

اما پژو روآ نیز که مشتریان تمایل چندانی به خرید آن ندارند و ایران خودرو نیز طی سال گذشته به نحوی چشمگیر از تیراژ آن کاسته، در حال حاضر با نرخ ۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در مدل بنزین‌سوز خود خرید و فروش می‌شود.

از خانواده پژو بگذریم و سری نیز به خاندان سمند بزنیم. در حال حاضر سمند معمولی قیمتی برابر با ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد و LX نیز با قیمت ۱۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین سورن نیز که در مقایسه با بازار اواخر سال گذشته، ۱۰۰ هزار تومان ارزان شده است، هم‌اکنون با قیمت ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

خانواده سایپا

در میان ۳ عضو خانواده سایپا، تنها زانتیا با کاهش قیمت در مقایسه با بازار اواخر سال گذشته روبه‌رو شد و پراید و ریو تغییر قیمت خاصی را تجربه نکردند. زانتیا، مونتاژ فرانسوی سایپا هم‌اکنون با توجه به کاهش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی خود، نرخی برابر با ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دارد.

این محصول که قیمت آن، روزگاری تا ۳۲ میلیون تومان نیز صعود کرد، بنا به گفته سایپایی‌ها تابستان امسال با جاده مخصوص وداع خواهد کرد، چراکه قرارداد ۱۰ ساله تولید زانتیا بین سایپا و سیتروئن به پایان رسیده و طرف فرانسوی، دیگر قطعات این خودرو را تامین نخواهد کرد. ظاهرا قرار است محصولی دیگر از سیتروئن جایگزین زانتیا شود.

اما نگاهی نیز به بازار پراید و ریو بیندازیم. در حال حاضر پراید بنزین سوز معمولی نرخی برابر با ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دارد و نوع دوگانه‌سوز آن نیز یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان گران‌تر به فروش می‌رسد. این در شرایطی است که دو مدل دیگر پراید یعنی ۱۳۲ و ۱۴۱، هر دو با قیمت ۷ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شوند. ریو، مونتاژ کره‌ای سایپا نیز در حال حاضر نرخی برابر با ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دارد.

… و اما تندر

بصرخلاف نامی که دارد، این روزها بازاری آرام را به خود می‌بیند و فعلا از توفان گرانی آن خبری نیست.

تندر ۹۰ جزو خودروهایی است که قیمت حال حاضر آن در مقایسه با روزهای پایانی سال گذشته، کاهش، آن هم کاهشی قابل توجه یافته است. هم اکنون مدل E2 این محصول پرحاشیه فرانسوی، با توجه به افت قیمت
۴۰۰ هزار تومانی خود، نرخی برابر با ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان دارد. این محصول به سیستم ترمز ضدقفل و ایربگ (کیسه هوا) مجهز است. همچنین تندر E1 نیز نرخی معادل ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد و E0 هم که ساده‌ترین مدل تندر به شمار می‌آید، با قیمت ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

بازار وارداتی‌ها

نگاهی نیز به بازار خودروهای وارداتی بیندازیم و ابتدا از هیوندای شروع کنیم. آزرا برند محبوب هیوندای در ایران هم‌اکنون در مدل فول ۲۰۰۹ خود با قیمت ۴۹‌ میلیون و ۸۰۰‌ هزار تومان به فروش می‌رسد و آزرای ۲۰۱۰ نیز ۵۱‌ میلیون و ۳۰۰‌ هزار تومان قیمت دارد.

از سوی دیگر سانتافه نیز که مدل ۲۰۱۰ آن مهمان بازار ایران شده‌، هم‌اکنون در مدل ۲۰۰۹ خود ۵۳‌ میلیون تومان قیمت دارد. این محصول جزو شاسی بلندهای محبوب بین مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. اما نگاهی هم به سایر نمایندگان هیوندای در بازار خودروی کشور بیندازیم.

در حال حاضر سوناتا قیمتی برابر با ۴۲‌ میلیون تومان دارد و هیوندای کوپه نیز با قیمت ۳۶‌ میلیون تومان به فروش می‌رسد. به گفته نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت‌، کوپه مشتری چندانی در بازار ایران نداشته و طی یک سال گذشته قیمت آن رو به کاهش رفته است. نرخ این مدل از هیوندای‌، زمانی بالای ۴۰‌ میلیون تومان بود.

از هیوندای که بگذریم، بد نیست سری هم به نمایندگان دیگر خودروساز بزرگ کره، یعنی کیاموتورز بزنیم. سورنتو‌، سراتو و اسپورتیج‌ را باید معروف‌ترین مدل‌های وارداتی کیا در ایران دانست.

در حال حاضر سورنتو که محصولی شاسی‌بلند است با قیمت ۴۹‌ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و اسپورتیج دیگر میهمان شاسی‌بلند کره‌ای‌ها در بازار خودرو کشور نیز نرخی برابر با ۳۹‌ میلیون تومان دارد.

همچنین سراتو مدل سواری سبک کیا در ایران نیز با قیمت ۲۹‌ میلیون و ۵۰۰‌ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. سایپایی‌ها قصد دارند مجوز مونتاژ سراتو و اسپورتیج را گرفته و طی سال جاری این دو کره‌ای را به کیلومتر ۱۵ جاده مخصوص بیاورند.

اما سری هم به تویوتا بزنیم. هرچند نام تویوتا در مقایسه با سایر خودروسازان شرق آسیایی برای ایرانی‌ها آشناتر به نظر می‌رسد، اما طی یکی دو سال گذشته نمایندگان تویوتا در بازار خودروی ایران تحت تاثیر رقیبان کره‌ای خود یعنی هیوندای و کیا قرار گرفته‌اند. در حال حاضر‌، کمری و کرولا و پرادو جزو برندهای معروف تویوتا بزرگ‌ترین خودروساز دنیا به حساب می‌آیند.

کمری در مدل GLX قیمتی برابر با ۴۸‌ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد. این در شرایطی است که کرولا در حال حاضر با قیمت ۴۰‌ میلیون تومان به فروش می‌رسد، اما مورانو دیگر ژاپنی مهمان بازار ایران که برندی معروف از شرکت نیسان به حساب می‌آید نیز قیمتی برابر با ۷۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد. قرار است دو نماینده دیگر نیسان یعنی تینا و قشقایی نیز مهمان بازار خودروی ایران شوند.

2010-04-13 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
پسر پرویز پورحسینی مرحوم در مراسم خاکسپاری پدرش
عکس دختر دیگو مارادونا با چهره ماتم‌زده و اشکبار
کشف لباس عروس آغشته به مواد مخدر در تهران
استایل شیک و تیپ رضا بهرام در یک روز بارانی استانبول
جدیدترین عکس نسیم ادبی و همسرش ابراهیم اثباتی
فیلمی که محسن تنابنده از مراسم عقد ۲ همکارش منتشر کرد
حضور هنرمندان در مراسم خاکسپاری پرویز پورحسینی
صحبت های بغض آلود مرحوم پرویز پورحسینی درباره کرونا
ناگفته های تلخ کمند امیرسلیمانی از زمان بارداری مادر و تولدش
بهاره رهنما در جشن تولدش در کنار طراح لباسش
آسان‌ترین شیوه خرید و اجاره آپارتمان تنها در سامانه هوشمند کیلید
تیپ پسرانه لیلا اوتادی با موهای کوتاه در نوجوانی
جشن تولد لاکچری آزاده نامداری با کیک ۹۹/۹/۹
آخرین وداع خانواده شهید محسن فخری زاده بر سر مزار وی
گاف تلویزیون درباره شهید فخری‌زاده
توصیه حریرچی به محیا اسناوندی مجری : با بچه ات عروسی بگیر
عکسی از آخرین روزهای زندگی مرتضی پاشایی که برادرش مصطفی گرفت
ماهسون قرمزی ‌گل خواننده مشهور ترک در سریال ایرانی!
لیلا بلوکات در جشن تولد دیبا زاهدی بازیگر بوم و بانو
دختری که بهاره افشاری در تئاتر زیبایی گاهی زن است دوست دارد
اولین سالگرد ازدواج سوگل طهماسبی بازیگر
صحبت های گلوریا هاردی همسر ساعد سهیلی و رضایت از زندگی در ایران
مراسم تشییع پیکر شهید فخری زاده با حضور فرزندانش
لایو نیوشا ضیغمی با دکتر هاشمیان در مورد پیشگیری بیماری کرونا
ازدواج مهرداد میناوند در رندترین تاریخ سال و روز تولدش
دومین سالگرد ازدواج سمانه پاکدل و هادی کاظمی زوج بازیگر
فیلمی که الهام حمیدی به مناسبت جشن تولدش منتشر کرد
نعیمه نظام دوست در جشن تولد بهاره رهنما
چهره جدید مانی رحمانی نوجوانی جواد جوادی در بچه مهندس
۴ بازیگر معروف زن در نقش معتاد از لیلا زارع تا مهتاب کرامتی
هنرمندان فرزند طلاق از بهرام افشاری تا مهرآوه شریفی نیا
مراسم تشییع پیکر مرحوم پرویز پورحسینی با حضور خانواده و هنرمندان
تصویر جدید امیرخسرو عباسی همسر بهاره رهنما در باغ لواسان
عکسی که ساره بیات به مناسبت تولد بهاره رهنما منتشر کرد
جشن تولد آزاده نامداری که به اصرار دخترش برگزار شده
روایت حامد فخری زاده ، فرزند شهید فخری‌زاده درباره جزئیات ترور
مروارید شهریاری همسر اول بابک جهانبخش عکس پسرش را منتشر کرد
عکس های مدلینگ هانا نوه زیبای محمود پاک نیت
شوخی بهاره رهنما در شام ایرانی , کلا ۲ بار شوهر کردم
منوچهر هادی کارگردان سریال عاشقانه در پشت صحنه با خانم های چشم بادومی‌
جمعه گردی بهاره رهنما و همسرش امیرخسرو عباسی در باغ لواسان
گریه های گوهر خیر اندیش به خاطر درگذشت پرویز پورحسینی
آخرین پیام صوتی زنده یاد پرویز پورحسینی برای روشنک گرامی
محمدرضا علیمردانی مجری و بازیگر با همسر و دخترش سارا
صبا راد در کافی شاپ ساحلی استانبول ترکیه
تصاویر جالب از تفریح گلاره عباسی در کوههای پر از برف
بهاره رهنما و دوستانش با چادر گل گلی در حرم امام رضا
هانیه غلامی و مادرش لادن سلیمانی در پاساژ لاکچری تهران
همایون شجریان و یاسمین دخترش به همراه مادرش
زنده یاد کامبوزیا پرتوی و همسرش نسرین مرادی
logo-samandehi