بدون مدرک پول پارو می‌کنیم/ کار ما در ایران مجوز ندارد

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 18 آگوست 2011 اشتراک:
بدون مدرک پول پارو می‌کنیم/ کار ما در ایران مجوز ندارد اخبار گوناگون
به گزارش برنا این روزها هر هنری را می‌توان به راحتی و در کمترین زمان یاد گرفت این را مدیر یکی از موسساتی که آموزش آرایشگری می‌دهد می‌گوید و تاکید می‌کند: با کمترین هزینه می‌توانید درآمد بالایی داشته باشید! صفحات آگهی روزنامه‌ها را که ورق بزنید؛ آگهی‌های عجیب و غریبی به چشم می‌خورد و جالب این […]

به گزارش برنا این روزها هر هنری را می‌توان به راحتی و در کمترین زمان یاد گرفت این را مدیر یکی از موسساتی که آموزش آرایشگری می‌دهد می‌گوید و تاکید می‌کند: با کمترین هزینه می‌توانید درآمد بالایی داشته باشید!

صفحات آگهی روزنامه‌ها را که ورق بزنید؛ آگهی‌های عجیب و غریبی به چشم می‌خورد و جالب این جا که برخی از این آگهی ها برای جلب مشتری خدمات ویژه‌ای را هم ارائه می‌کنند!

مدرک خارجی با کلاس و طراحی اضافه!
خزایی مربی کاشت ناخن است و در مورد جلسات آموزشی به خبرنگار برنا توضیح می‌دهد: مانیکور، پدیکور، کاشت نگین و انواع کاشت ناخن را در سه جلسه آموزش می‌دهیم. البته برای کامل بودن پکیج، طراحی روی ساق پا و دست هم داریم!مدرک فنی و حرفه ای تنها مانیکور و پدیکور را شامل می‌شود؛ اما مدرک بین‌المللی هم داریم که به درد کلاس کاری‌ات می‌خورد و هزینه کل دوره هم ۱۵۰ هزار تومان است.

به عنوان مدل دوستانتان را بیاورید تا ذوق کنند!
مدیر یکی از سالن‌های آرایشی بعد از ذکر کلی مدرک برای ثبت‌نام می‌گوید: در چهار جلسه به صورت خصوصی انواع کاشت با پودر و ژل و مرمریت، ناخن‌واره، مانیکور و پدیکور را آموزش می‌دهیم که ۱۰۰هزار تومان هزینه دارد. درباره مدل هم می‌گوید: به دوستانت بگو کلی ذوق می‌کنند که مدل شوند می دانی که این کار چقدر گران است؟

مدرک تنها به شرط پول!
نازنین مربی یکی از سالن‌های زیبایی است که در ۵ جلسه کل مراحل کاشت ناخن، طراحی و دیزاین را آموزش می‌دهد که ۲۵۰ هزار تومان هزینه دارد البته تاکید می‌کند که چون ماه رمضان است قیمت‌ها حراج است و غیر این ماه ۳۵۰ هزار تومان است و موارد آموزش را هم باید خودتان هزینه کنید و برای یک دست کاشت ناخن هم باید ۱۵ هزار تومان پرداخت کنید!

درباره مدرک هم به خبرنگار برنا می‌گوید: برای مدرک باید جداگانه هزینه کنید که چون مدرک ما بین‌المللی است حدود ۸۰ هزار تومان هزینه دارد.

پکیج کامل آموزشی همراه  با آموزش پزشکی و ماساژ دست!

جلسات آموزشی ما چون پکیج کاملی دارد حدود یک هفته طول می‌کشد و علاوه بر آموزش کاشت پودری و ترکیبی، انواع دیزاین، آموزش آناتومی ناخن، بیماری‌ها و اشکالات ناخن و ماساژ دست را هم شامل می‌شود که ۱۱۰ هزار تومان هزینه دارد.

اما اگر مدرک بخواهید باید ۱۳۰ هزار تومان بپردازید! این توضیحات را فتاحی مربی یک موسسه می‌دهد و تاکید می‌کند: برای آموزش روی دست خودتان کار می‌شود اما برای تمرین بهتر است مدل بیاورید!

حراج واقعی؛۱۳ روش کاشت ۸۰هزار تومان!
با کمی پرس‌و جو تازه می فهمید هیچ نرخ ثابتی برای این گونه آموزش‌ها وجود ندارد و هر موسسه سعی می‌کند تا به شیوه خودش جلب مشتری کند!

مدیر یکی از آموزشگاه‌ها درباره قیمت آموزش کاشت ناخن به خبرنگاربرنا می‌‌‌گوید: انواع مانیکور خشک و خیس و ۴۰ نوع طراحی ناخن، کاشت اسیدی، پودری و ترنج تنها با ۸۰ هزار تومان آموزش داده می‌شود، اما تهیه مواد با خود هنرجو است.با این حال چون مواد گران است و تهیه آن حدود ۱۲۰ هزار تومان هزینه دارد می توانید با پرداخت بیست هزار تومان از مواد سالن استفاده کنید!

این درحالی است که تهیه مواد جهت آموزش در بیشتر موسسات به عهده مربی است و هنرجو تنها برای تمرین اضافه باید شخصا مواد تهیه کند.

تخفیف ویژه ماه رمضان؛ اشانتیون یک دوره آموزش اضافه
به ازای هر صد هزار تومان آموزش یک دوره آموزش رایگان هم دارید که هدیه ویژه ماه رمضان است. این را شاه‌پناه مدیر یکی از سالن‌های زیبایی می‌گوید و تاکید می‌کند: طراحی با ساچمه، گل و طراحی برجسته و قالبی هم جزو آموزش است و جمعا ۱۰۰ هزار تومان هزینه دارد.در ایران چون کاشت ناخن مجوز ندارد تنها می‌توانید برای مانیکور و پدیکور مدرک بگیرید! ضمن این که هیچ جا از شما برای کار مدرک نمی‌خواهند با این حال ما مدرک خارجی داریم!

بدون مدرک پول پارو می‌کنیم!
سپاسی مربی یکی از سالن‌های زیبایی است که یک سال سابقه کار دارد و خودش می‌گوید: برای کاشت ناخن مدرک ندارم و این کار را در مدتی که دستیار بودم به صورت تجربی یاد گرفتم!

درباره مدرک هم نظر جالبی دارد و به خبرنگاربرنا می‌گوید: برخی سالن‌ها ادعا می‌کنند که مدرک بین المللی می‌دهند اما در هر حال این مدارک اصلا به کار نمی‌آید و هیچ سالنی برای دادن کار به شما مدرک نمی‌خواهد بلکه فقط نمونه کار را مورد توجه قرار می‌دهد و این به دلیل این است که کاشت ناخن مانند تاتو در ایران مجوز ندارد، بنابر این سازمان فنی و حرفه‌ای اصلا برای این کار مدرکی نمی‌دهد!

برای داشتن درآمد خوب اول باید یک سال خاک این کار را بخورید! اما اگر حرفه‌ای کار کنید درآمد خیلی خویی دارد چون قیمت کاشت ناخن بالاست. ضمن این که من به کیفیت کارم توجه می کنم و چون از مواد خوب استفاده می‌کنم، هزینه بالایی هم دریافت می‌کنم که حدود ۶۰ هزار تومان برای هر ناخن است!

این که کاشت ناخن از لحاظ شرعی مشکلی دارد یا خیر موضوع این گزارش نیست اما سوال این جا است که چرا خدماتی که در ایران مجوز ندارد و بالطبع نظارتی نیز روی آن صورت نمی‌گیرد آنقدر آسان و راحت و البته به وفور در سالن‌های زیبایی به چشم می‌خورد؟

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی
روایت ستاره سادات قطبی مجری از خاطرات تلخ بعد از جدایی از همسر اولش
توصیه معنادار وزیر ارتباطات : به فکر جایگزین پلتفرم جدید برای کسب و کار باشید!
عکس خانوادگی آیت الله طالقانی در کنار همسرش
لباس عروس خیلی خاص ملکه الیزابت دوم در ۷۵ سال پیش
آخرین تصویر از بازیگر خوشتیپ سینمای ایران که در بین ما نیست
توضیح سردار آزمون درباره علت برداشتن استوری تند و انتقادی‌اش
سحر قریشی با استایل جدیدش در یک باشگاه ورزشی لاکچری
قابی زیبا از زهرا رکوعی مجری اخبار و همسرش متفاوت با آنچه در تلویزیون می بیند
مهران مدیری مجری دورهمی به کدام کشور رفته است؟
معروفترین بازیگر زن سینما مجری تلویزیون شد
داریوش سلیمی بازیگر ازدواج غیابی همراه همسر و پسرانش
بازیگران معروف در مجلس ختم امین تارخ از عاطفه رضوی تا لعیا زنگنه
تی‌شرت جنجالی لیونل مسی در یک هتل حاشیه ‌ساز شد
مهدی توتونچی مجری جنجالی و همسر مبینا نصیری مربی فوتبال شد
حرکت زننده مهدی طارمی در دیدار فوتبال ایران با سنگال
استایل غیر سینمایی «مهیار راحت طلب» بازیگر نوجوان دهه هشتادی
افسانه بایگان قبل از عمل های زیبایی در فیلم سینمایی کنعان
بیانیه مهم آیت‌الله مکارم شیرازی درباره اعتراضات اخیر مردمی
نمایی از ویلای بزرگ و زیبای علی کریمی در لواسان
موجوادت زیبا و جدید خانه دریا مرادی دشت عروس فاطمه گودرزی
عکاسی امیرحسین صدیق از همسرش «باران خوش اندام »
عکس بامزه از دوران بچگی سوفیا دختر یکتا ناصر وقتی خیلی کوچولو بود
تصویری خاص از مایکل جکسون قبل از تمام جراحی های زیبایی اش
گریه ها و بی قراری های رضا کیانیان در تشییع مرحوم امین تارخ
فریبا نادری با یک استوری تصویر دومین دخترش را نشان داد
رونمایی الهام اخوان بازیگر آفتاب پرست از پسر نوجوانش
ملیکا شریفی نیا لاغرتر از همیشه در کنار مادر و خواهر بازیگرش
سلفی علی اوجی بازیگر معروف و مادر زنش
حضور خانواده و چهره های هنری در مراسم خاکسپاری پیکر امین تارخ
استوری های ثریا قاسمی و لیلا بلوکات برای زنده یاد امین تارخ