پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱

برترین ساختمان‌های بلند جهان معرفی شدند+تصاویر

تاریخ نشر :دوشنبه 25 ژوئن 2012 اشتراک:
برترین ساختمان‌های بلند جهان معرفی شدند+تصاویر اخبار گوناگون
انجمن‌ ساختمان‌های بلند و سکونتگاه‌های شهری (CTBUH) اسامی آسمان خراش‌هایی از کانادا، قطر، استرالیا و ایتالیا را در لیست برترین ساختمان‌های باند جهان در سال ۲۰۱۲ میلادی قرار داد. به گزارش ایسنا، چهار برج نخست این رده‌بندی شامل برج Absolute در کانادا، برج Blig Street در سیدنی، برج Palazza Lomburdia در میلان و برج دوحه‌ […]

انجمن‌ ساختمان‌های بلند و سکونتگاه‌های شهری (CTBUH) اسامی آسمان خراش‌هایی از کانادا، قطر، استرالیا و ایتالیا را در لیست برترین ساختمان‌های باند جهان در سال ۲۰۱۲ میلادی قرار داد.

به گزارش ایسنا، چهار برج نخست این رده‌بندی شامل برج Absolute در کانادا، برج Blig Street در سیدنی، برج Palazza Lomburdia در میلان و برج دوحه‌ در قطر هستند.

همچنین برج «البهار» در ابوظبی توانست جایزه نخست نوآوری (CTBUH) را به دلیل پروژه نصب سایبان‌هایی که به وسیله کامپیوتر کنترل می‌شوند، بدست آورد.

در ضمن برج Palazza Lomburdia اولین برج در ایتالیاست که در لیست این انجمن نامش ثبت شده است.

به گزارش این انجمن تعداد برج‌هایی که در سال ۲۰۱۱ میلادی بلندی آن‌ها از ۲۰۰ متر گذشته به ۸۸ مورد رسیده‌ که نسبت به سال ۲۰۰۵ میلادی افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل، در این دوره از رقابت‌ها ۷۸ ساختمان نامزد دریافت این عنوان بوده که بیشتر آن‌ها از قاره آسیا و منطقه خاورمیانه بوده است.
گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس