یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

تاثیر سماق در درمان اسهال

تاریخ نشر :دوشنبه 28 مارس 2011 اشتراک:
تاثیر سماق در درمان اسهال اخبار گوناگون
جام جم آنلاین: متخصص داروسازی گیاهی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سماق در درمان بیماری های گوارشی و اسهال ، موثر بوده و حتی خاصیت ضد اسهال دارد. فراز مجاب در گفتگو با ایرنا افزود: هرچند سماق اکنون بیشتر استفاده صنعتی داشته و در تولید چرم استفاده می شود اما […]

جام جم آنلاین: متخصص داروسازی گیاهی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سماق در درمان بیماری های گوارشی و اسهال ، موثر بوده و حتی خاصیت ضد اسهال دارد.

فراز مجاب در گفتگو با ایرنا افزود: هرچند سماق اکنون بیشتر استفاده صنعتی داشته و در تولید چرم استفاده می شود اما در گذشته به عنوان دارو از آن استفاده می شده چرا که می توان برای درمان اسهال ، سماق را به صورت خام مصرف کرد.

وی به تاثیر برخی دیگر از گیاهان دارویی در درمان سایر بیماری های گوارشی مانند نفخ اشاره کرد و گفت: هر گیاه معطری برای درمان نفخ موثر است.

این متخصص داروسازی گیاهی اظهار داشت: رازیانه، زیره، بابونه ، مرزن جوش و نعناع از اصلی ترین گیاهان دارویی برای درمان نفخ به شمار می روند.

مجاب خاطرنشان کرد: مبتلایان به نفخ می توانند از این گیاهان دارویی به صورت دم کرده و جوشانده برای رفع بیماری خود استفاده کنند.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس