شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

جزئیات خودکشی علیرضا پهلوی در آمریکا

تاریخ نشر :جمعه 07 ژانویه 2011 اشتراک:
جزئیات خودکشی علیرضا پهلوی در آمریکا اخبار گوناگون
علیرضا پهلوی، دومین فرزند پسر محمد رضا پهلوی، آخرین شاه ایران در خانه خود در بوستون خودکشی کرد. به گزارش ایران دیپلماتیک، در بیانیه ای که خانواده پهلوی در وبسایت رسمی رضا پهلوی، برادر بزرگتر او منتشر کرده اند، آمده است که علیرضا پهلوی “در صبحگاه چهاردهم دی ماه ۱۳۸۹ (چهارم ژانویه ۲۰۱۱) در منزل […]

علیرضا پهلوی، دومین فرزند پسر محمد رضا پهلوی، آخرین شاه ایران در خانه خود در بوستون خودکشی کرد.
جزئیات خودکشی علیرضا پهلوی در آمریکا

به گزارش ایران دیپلماتیک، در بیانیه ای که خانواده پهلوی در وبسایت رسمی رضا پهلوی، برادر بزرگتر او منتشر کرده اند، آمده است که علیرضا پهلوی “در صبحگاه چهاردهم دی ماه ۱۳۸۹ (چهارم ژانویه ۲۰۱۱) در منزل مسکونی خود در شهر بوستون آمریکا به زندگی خود خاتمه داد و همه خانواده و دوستدارانش را در غمی عمیق فرو برد.”

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس پلیس بوستون گفت که بعد از ساعت دو صبح به وقت محلی در روز سه شنبه، جسد مردی را در خانه ای در محله “سات اند” پیدا کرد که خود را به ضرب گلوله کشته بود. پلیس هویت این مرد را تایید نکرد، اما یک مقام که نخواست نامش فاش شود به آسوشیتدپرس گفت که جسد متعلق به علیرضا پهلوی است.

جزئیات خودکشی علیرضا پهلوی در آمریکا

در بیانیه وبسایت رضا پهلوی آمده است که “خاطره دردناک مرگ پدر و خواهر عزیزش” هرگز علیرضا پهلوی را رها نکرده بود. نزدیکان خانواده پهلوی گفته اند که علیرضا پهلوی در پی مرگ خواهرش لیلا دچار افسردگی شدیدی شده بود و هرگز از آن رهایی نیافت.

علیرضا پهلوی سومین فرزند آخرین شاه ایران و فرح پهلوی، متولد سال ۱۳۴۵ بود. علیرضا پهلوی که در سال ۱۳۴۵ به دنیا آمده بود فرزند سوم شاه سابق ایران بود.
به نوشته وبسایت فرح پهلوی، علیرضا در تهران متولد شد. او که در جریان انقلاب همراه خانواده اش مجبور به ترک ایران شده بود تحصیلات دبیرستانی را در ایالت ماساچوست آمریکا به پایان برد.

اردشیر زاهدی، داماد سابق شاه ایران و از نزیکان خانواده پهلوی در مصاحبه ای با بی بی سی گفت: “علیرضا پهلوی تحصیلات عالیه ای داشت، به موسیقی کلاسیک بی نهایت علاقمند بود.”

علیرضا پهلوی در سال ۱۹۹۲ در رشته مطالعات ایران باستان از دانشگاه کلمبیا فوق لیسانس گرفت و در رشته ایران شناسی و فلسفه در دانشگاه هاروارد به مطالعه پرداخت. سخنگوی دانشگاه هاروارد سه شنبه گفت که پهلوی در هنگام مرگ مشغول تحصیل در این دانشگاه نبود.

لیلا پهلوی آخرین فرزند محمدرضا پهلوی در سال ۱۳۸۰ در سن ۳۱ سالگی در هتلی در لندن خودکشی کرده بود. او در پاریس دفن شده است. محمدرضا شاه پهلوی که از مدتی پیش از انقلاب سال ۱۳۵۷ گرفتار بیماری سرطان غدد لنفاوی بود، در روز ۲۷ ژوئیه ۱۹۸۰ (۵ مرداد ۱۳۵۹) در بیمارستانی در قاهره در گذشت و در همان شهر دفن شد.

نازی افتخاری که در دفتر رضا پهلوی در واشنگتن کار می کند گفت که رضا پهلوی روز چهارشنبه به بوستون خواهد رفت و انتظار می رود که فرح پهلوی نیز همزمان از پاریس به این شهر برود. دفتر رضا پهلوی در واشنگتن گفت که خانواده پهلوی چند روز برای عزاداری به طور خصوصی وقت می خواهد و هنوز هیچ برنامه ای برای عزاداری عمومی اعلام نشده است.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس