دایی:درهیچ کجای دنیا به ریش و موی بازیکن گیر نمی دهند

تاریخ نشر :یکشنبه 25 جولای 2010 مشاهده : 223
دایی:درهیچ کجای دنیا به ریش و موی بازیکن گیر نمی دهند اخبار گوناگون
ظاهرا آقای علیپور چند سال زودتر از من در فوتبال اروپا بازی کرده و از قوانین آنجا باخبر بوده است! من اعتقاد دارم که بهتر است به جای پرداختن به زندگی دیگران به اصلاح خودمان بپردازیم اصرار روی کاری که می خواهد انجام دهد،این ویژگی بارز علی دایی است.به همین دلیل هم است که می […]

ظاهرا آقای علیپور چند سال زودتر از من در فوتبال اروپا بازی کرده و از قوانین آنجا باخبر بوده است! من اعتقاد دارم که بهتر است به جای پرداختن به زندگی دیگران به اصلاح خودمان بپردازیم

اصرار روی کاری که می خواهد انجام دهد،این ویژگی بارز علی دایی است.به همین دلیل هم است که می گوید از موضعی که در قبال فدراسیون فوتبال و شکایتش از این سازمان گرفته کوتاه نمی آید.« متاسفانه پس از کنار گیری من از تیم ملی ،فدراسیون به تعهدش عمل نکرد و من مجبور به شکایت شدم. تا آخر ایستاده‌ام و این شکایت را پیگیری می‌کنم و گذشت هم نمی‌کنم.»
علی دایی که این حرف ها را در نشست خبری پرسپولیس می زد ادامه می دهد« البته باید بگویم که شکایت من از فدراسیون به حیطه کاری ‌ام در پرسپولیس مربوط نمی‌شود. آن مسئله امری جدا است که افراد دیگر آن را پیگیری می‌کنند و روی پرسپولیس تاثیری نخواهد داشت. امیدوارم در مملکت خودم به حقم برسم. تمام مدارک و قرار دادها و متمم‌های قرار داد موجود است و تمامی آنها دال بر حقانیت من دارد. فکر نمی‌کنم کمیته استیناف به نفع من رای صادر کند زیرا این کمیته زیر مجموعه فدراسیون است اما باید توجه داشت که فیفا رای کمیته استیناف را قبول نخواهد کرد. فدراسیون یک طرف این پرونده است. آقایان یا از مسائل بین المللی چیزی نمی‌دانند یا به ضررشان است و خودشان را به راه دیگری می‌‌زنند. من برای کمیته انضباطی و کمیته استیناف احترام قائلم و این پرونده را پیگیری خواهم کرد.»
او که دیگر جوابی به پرسش هایی در این مورد نمی دهد خطاب به خبرنگاران می گوید«در مورد پرسپولیس بپرسید تا جوابتان را بدهم»
سرمربی پرسپولیس وقتی با اولین سوال که در مورد جدایی محسن خلیلی است روبرو می شود در این مورد می گوید« در ابتدا باید از تمام بازیکنانی که فصل گذشته با من در تیم پرسپولیس بودند و اکنون در تیم ما نیستند تشکر کنم. محسن خلیلی نیز در مورد اینکه من سرمربی پرسپولیس نباشم نظرش را گفته و نظرش هم محترم است. همانطور که من نظرم را اعلام کرده‌ام و کادر فنی پرسپولیس را به این شکل بستم.»
دایی که ادعا می کند امسال پرسپولیس در هر سه جام حرف های زیادی برای گفتن دارد حرف هایش را این طورادامه می دهد ومی گوید«در مورد سیستم بازی پرسپولیس باید بگویم ما سیستم‌های مختلفی را در تمرینات مرور کرده‌ایم و بسته به شرایط مسابقه سیستم تیم ما فرق خواهد کرد. مسائل فنی را هم اکنون نمی‌توانم بگویم و در جریان مسابقات شاهد آن خواهید بود اما پرسپولس طوری بسته شده که در هر ۳ جام حرف برای گفتن داشته باشد. ما در هر پست حداقل ۲ بازیکن خوب داریم که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم.»
اما بخشی از مهم ترین صحبت های سرمربی پرسپولیس که مربوط به همکاری با عبدی می شود.دایی ثابت کرده که در انتخاب اعضای کادر فنی و بازیکنان با کسی شوخی ندارد.البته او بر خلاف کاشانی طوری حرف می زند که به نظر همکاری عبدی با پرسپولیس تمام شده است.« دوست داشتم عبدی در این فصل کنار ما باشد زیرا فصل گذشته کاری را با هم شروع کردیم که در کمال تفاهم آن را به سرانجام رساندیم و وظایفمان کاملا مشخص بود. اکنون نیز دوست دارم از عبدی استفاده کنم اما ایشان از نظر مالی با باشگاه به توافق نرسیده است. ۲ روز پیش من با حسین عبدی نیم ساعت حرف زدم تا بتوانم او را بگردانم. عبدی از بچه‌های خوب و با ادب است که شعور فوتبالی بالایی دارد. خوشحال می‌شوم که حسین دوباره به کادر ما برگردد. اگر عبدی بیاید من عبدی، تارتار، یحیوی، مولایی، عالیپور که آنالیزور ما است کادر فنی پرسپولیس را تشکیل می‌دهیم که ۴ نفر از آنها روی نیمکت حاضر می‌شوند و آنهایی که روی نیمکت حضور ندارند معنایش این نیست که کمتر از ما برای تیم زحمت می‌کشند. شاید آنها زحمتشان بیشتر از ما باشد.»

تعطیلی لیگ و اردوی بی موقع تیم ملی موضوع مورد بحث دیگری است که دایی به آن اشاره می کند.او می گوید«تعطیلی لیگ به ضرر تمامی باشگاه‌ها از جمله پرسپولیس خواهد بود. متاسفانه این تعطیلات به لیگ ما صدمه می‌زند. ما زمانی تیم ملی قوی خواهیم داشت که اختلاف در لیگ نباشد. اگر دقت کنیم تیم های آسیایی که در جام جهانی موفق شدند لیگ های قوی‌ داشتند. ژاپن و کره جنوبی لیگ‌های قوی دارند بنابراین تعطیلی بی موقع و اردوی بی موقع تیم ملی به ضرر تمام باشگاه‌ است.»

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه تاکید کرد تیم فوتبال پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات عملکرد خوبی داشته و او بر خلاف سال های قبل در پرسپولیس خودش تیم را بسته است«: ۸۰ درصد از بازیکنانی که من می خواستم به عضویت تیم پرسپولیس درآمدند. تیم پرسپولیس را در فصل نقل و انتقالات را خودم بستم و بهانه ای برای ناکامی های احتمالی نخواهم داشت. اینکه نتوانستیم برخی از بازیکنانی که می خواستیم را نتوانستیم جذب کنیم نباید بهانه ای برای شکست باشد. امسال پرسپولیس دیگر را شاهد خواهید بود و با این تیم حرفهای زیادی برای گفتن خواهیم داشت.»

وی در واکنش به اظهارات علیرضا علیپور دبیر شورای منشور اخلاقی فدراسیون فوتبال که گفته بود دایی فراموش کرده در بایرمونیخ هم منشور اخلاقی رعایت می شد گفت:« من ۵ سال در اروپا و چند سال در کشورهای عربی فوتبال بازی کردم. من در این تیم ها نه چیزی به نام منشور اخلاقی دیدم و نه موردی در این خصوص شنیدم. در تیم هایی که من بازی کردم همه چیز رعایت می شد چرا که بازیکنان قرارداد حرفه ای با باشگاه امضا می کردند شاید اگر بازیکنی به دیسکو می رفت فردا باشگاه جریمه اش می کرد آن هم نه به خاطر اینکه به جاهای غیرمجاز رفته بود بلکه بخاطر اینکه با رفتارش به باشگاه لطمه زده بود.
در باشگاه های اروپایی نه کسی از موی بازیکن ایراد می گیرد نه از ریش او و کسی هم به زندگی شخصی دیگران کاری ندارد. من در لیگ ایران یک سری چیزها می بینم که در هیچ کجای دنیا نمونه آن را ندیدم.»

دایی ادامه می دهد« دین و آیین ما می گوید با آبروی افراد بازی نکنید و تا زمانی که صد درصد از چیزی مطمئن نشدید آن را مطرح نکنید اما در فوتبال ما اگر من مربی یا بازیکن خطایی را مرتکب شوم خیلی راحت با آبرویم بازی می شود. من اعتقاد دارم بازیکن و مربی متخلف باید محروم شود اما نباید جریمه او ممنوعیت از حضور در لیگ برتر باشد بلکه باید فرد متخلف بر اساس قانون محروم شود.»

دایی در پایان با تکذیب شایعاتی که در مورد اردوی این تیم در آلمان مطرح شده است گفت:« متاسفانه ما دوست داریم مسائل کوچک را بزرگنمایی کنیم. در اردوی ما درگیری به این شکلی که عنوان شده بوجود نیامد و این مسائل را که در عنوان شده است به کلی تکذیب می کنم. ما همانند یک خانواده هستیم در خانواده هم گاهی اوقات اتفاقی رخ می دهد.من همین جا از شما می خواهم اگر با دلیل و مدرک می توانید ثابت کنید که در اردوی آلمان درگیری ای بین بازیکنان پرسپولیس بوجود آمده است آن را به باشگاه ارائه کنید.»

2010-07-25 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
عکس جدید دوقلوهای پایتخت سارا و نیکا فرقانی در خارج از کشور
پسر جوان کرجی خواهر ۳۲ ساله اش را با ۲۵ ضربه چاقو کشت
معروف ترین بازیگرانی که کرونا گرفتند از محسن تنابنده تا رضا گلزار
بازیگران معروف آذر ماهی از بهاره رهنما تا الهام حمیدی
بازیگران دهه ۷۰ در گذر زمان از آرش نادی تا مهدی باقر بیگی
محمود پاک نیت با نوه اش هانا به همراه پسر و عروسش
تغییر چهره نیوشا ضیغمی بعد از عمل زیبایی جدید
تبریک تولد ساره بیات و خواهرش سروین برای پدرشان
کمدین خندوانه امیر کربلایی زاده کرونا گرفت
۶ کمدین معروف ایرانی از رضا عطاران تا علیرضا خمسه
عکس های جشن تولد لیلا بلوکات در کنار بازیگران از سرنوشت
تعجب شاهرخ استخری از ژست دخترش نبات موقع عکس گرفتن
خاطره شیرین نعیمه نظام دوست از اولین دیدار با امیر خسرو عباسی
حامد بهداد در مراسم خاکسپاری چنگیز جلیلوند
همسر اول و دوم مرحوم کامبوزیا پرتوی در مراسم خاکسپاری
فاطمه معتمدآریا در کنار همسر و پسرش
محمود پاک نیت و نوه اش هانا در کنار همسرش مهوش صبر کن
حمیرا ریاضی با همسرش علی اوسیوند در ترکیه
عکس جالب امیر آقایی و مهدی پاکدل در جوانی
کاوه سماک باشی قبل و بعد از ۴۰ کیلو کاهش وزن
تیپ جدید سیاوش خیرابی در پنت هاوس لاکچری اش
ناصر محمدخانی و همسر جدیدش در جشن تولد پسر ۲ساله اش
بردن آبروی دختر دانشجو در استان فارس توسط همکلاسی شیطانش
تشییع پیکر ‌چنگیز جلیلوند استاد دوبله با حضور تعداد محدودی از هنرمندان
حرکت جالب محمدرضا گلزار در بیلیارد چجوری امکان داره
تصاویر جالب از گذر زمان بازیگران معروف, هومن سیدی و هانیه توسلی
تصاویر جدید سانیا سالاری در پشت صحنه سریال عاشقانه ۲
ویدیو کمتر دیده شده از ساره بیات درباره خیانت به زنان
عکس یهویی آرتا پسر بابک جهانبخش در مسافرت
۷ زوج بازیگر جوان در سینمای حرفه ایی ایران
قرنطینه کرونا در هتل بیمارستان ‌های لاکچری تهران
عکس بدون آرایش آزاده نامداری در میان برگهای پاییزی
جدیدترین سلفی فریبرز عرب نیا برای رد تمام شایعات
ابراهیم اشرفی بر سر مزار مرحوم ماه چهره خلیلی همسرش
خانه شیک و با صفای عاطفه رضوی جاری رعنا آزادی ور
لاغری شدید با تغییر چهره فریبا نادری بازیگر ستایش
حسام منظور بازیگر نجلا در استانبول ترکیه
نیما کرمی مجری صدا و سیما به دنبال کاهش وزن
باران کوثری در آغوش مهدی هاشمی و همسر سابقش گلاب آدینه
ورزش کردن علی کریمی با کت و شلوار
سلفی همسر و‌ امیرعلی پسر کوچک شهاب حسینی
لبخند مادر , دختری بهاره رهنما و پریا قاسم خانی
جشن تولد علی اوسیوند همراه همسرش حمیرا ریاضی و دخترش
مرگ هولناک آیلار دختر ۸ ساله بندرعباسی در هاله ایی از ابهام
تغییر چهره سیاوش خیرابی در لایو با فرزاد فرزین
استاد دوبله چنگیز جلیلوند به همراه نوه محمد علی فردین
محمود فکری مربی استقلال و پسرانش امیرحسین و حمیدرضا
عکس بهاره افشاری و برادرش بابک و همسرش صبا سهیلی
تبریک روز کودک از زبان سوفیا دختر یکتا ناصر بازیگر سریال دل
محمدرضا گلزار بازیگر عاشقانه در کنار مادر و مادربزرگش
logo-samandehi