راز خوش تیپی ایتالیایی‌ ها !!

تاریخ نشر :سه‌شنبه 03 ژانویه 2012 اشتراک:
راز خوش تیپی ایتالیایی‌ ها !! اخبار گوناگون
 همه مردم دنیا روی این موضوع اتفاق نظر دارند که رژیم گرفتن کار سختی است. سخت بودن آن هم ابعاد زیادی دارد؛ از تغییر عاد‌ت‌ها و پیروی از یک دیسیپلین خاص گرفته تا اراده و همت. اما شاید سخت‌ترین بعد آن تحمل گرسنگی ای باشد که به واسطه کم‌خوری و نخوردن‌های طولانی به وجود می […]

 همه مردم دنیا روی این موضوع اتفاق نظر دارند که رژیم گرفتن کار سختی است. سخت بودن آن هم ابعاد زیادی دارد؛ از تغییر عاد‌ت‌ها و پیروی از یک دیسیپلین خاص گرفته تا اراده و همت. اما شاید سخت‌ترین بعد آن تحمل گرسنگی ای باشد که به واسطه کم‌خوری و نخوردن‌های طولانی به وجود می آید. رژیم اتکینز رژیمی است که بدون گرسنگی می تواند اضافه وزن شما را از بین ببرد. سالیان سال است که این رژیم در سراسر دنیا جای خوبی برای خود پیدا کرده است و افراد زیادی صدها و شاید هزاران کیلوگرم از چربی‌های اضافه خود را با آن آب کرده‌اند.

دکتر اتکینز، مخترع این رژیم معتقد است که استفاده زیاد از قند و نشاسته باعث چاقی و دیابت و مشکلات مربوط به آن‌هاست. با مصرف زیاد این مواد، لوزالمعده مجبور به ترشح بیشتر هورمون انسولین شده که در نتیجه آن مشکلاتی در سوخت و ساز بدن ایجاد می‌شود؛ پس برنامه خود را به نحوی تنظیم کرده است که با حذف قند و نشاسته و در واقع انواع کربوهیدرات و تمرکز برنامه رژیم روی پروتئین وزن متقاضیان به سرعت پایین بیاید.

 


 

  رژیم اتکینز چگونه عمل می‌کند؟
 

رژیم غذایی اتکینز یک رژیم کم‌کربوهیدرات است و هدف آن استفاده از گلیکوژن ذخیره در بدن است چون به ازای یک گرم گلیکوژن، ۳ گرم آب از بدن دفع می‌شود. بنابراین در طول پیروی از این رژیم غذایی آب زیادی از بدن دفع می‌شود. این رژیم ۴‌مرحله دارد؛ مرحله اول از این رژیم را مرحله القایی می‌گویند. برای موفقیت در این رژیم حتما این بخش لازم است. در این مرحله که آن را به‌عنوان سخت‌ترین مرحله از این ۴‌مرحله می‌شناسند، بدن وارد مرحله لیپولیز/کتوزیز می‌شود. در این مرحله چون کربوهیدرات کمی وارد بدن می‌شود، بدن به جای کربوهیدرات، چربی می‌سوزاند. به‌طور معمول این مرحله ۲ هفته زمان نیاز دارد و سرعت کم کردن وزن در این مرحله به شرط رعایت تمام موارد، بسیار بالاست. ویژگی دیگر این مرحله آن است که عادت به خوردن شکلات، شیرینی، قند، شکر و کافئین کم‌کم از بین می‌رود.

 


 

    ۳کیلو کاهش وزن در فاز ۲
 

در مرحله دوم که ادامه کاهش وزن (Ongoing weightloss) نام دارد، به‌تدریج کربوهیدرات به برنامه غذایی اضافه می‌شود. این کار تا زمانی که فرد وزن از دست می‌دهد، ادامه دارد. در این مرحله به‌طور معمول روزانه ۵ گرم کربوهیدرات به رژیم اضافه می‌شود. بسته به این‌که با چه سرعتی وزن کم می‌کنید و چطور به طرف وزن دلخواه خود می‌روید، ممکن است به‌طور طبیعی ۳-۲ هفته یا یکی‌، دو ماه روی رژیم ادامه کاهش وزن باشید.

 


 

   فاز سوم برای همه عمر
 

در مرحله سوم با نام پیش نگهدارنده وزن (‌Pre maintenance)، همچنان کربوهیدرات به برنامه غذایی افزوده می‌شود، ضمن آن‌که سبزی‌ها نیز وارد برنامه رژیم می‌شوند. هدف از این مرحله آن است که فرد بیشترین مقدار مصرفی کربوهیدرات روزانه را بدون کاهش یا افزایش وزن پیدا کند. آنچه شما در رژیم پیش نگهدارنده می‌آموزید، همانی است که در رژیم القایی و ادامه کاهش وزن یاد گرفتید ولی در این مرحله روند کاهش وزن کندتر است. در این مرحله شما به برنامه غذایی تمام عمر عادت می‌کنید. افزایش کربوهیدرات به‌صورت تدریجی و خزنده، رژیم نگهدارنده را سالم و قابل اطمینان می‌کند.

 


 

     وزن متناسب را می‌توان نگه‌داشت
 

مرحله چهارم که تثبیت وزن برای همیشه(maintenance) نام دارد، فرد با استفاده از تعادل کربوهیدرات که در مرحله سوم به‌دست آورده است، می‌تواند همچنان از انواع مواد‌غذایی سالم با اندازه‌گیری کربوهیدرات‌های آن‌ها برای تمام عمر استفاده کند. آنچه در این رژیم مهم است اضافه شدن تدریجی مواد‌غذایی مختلف از گروه‌های مختلف است. این رژیم ابتدا با پروتئین زیاد آغاز می‌شود. به این ترتیب که مرغ، ماهی و تخم‌مرغ وارد برنامه می‌شوند سپس سبزی‌هایی مانند کلم بروکلی، کلم پیچ و اسفناج به برنامه اضافه شده و در مرحله بعد میوه‌ها که می‌توانند شامل توت‌فرنگی، آووکادو و هلو باشند در برنامه قرار می‌گیرند. در مراحل پایانی این برنامه لبنیات و غلات در رژیم اتکینز قرار می‌گیرند.

 


 

  معایب این رژیم کدام‌ها هستند؟
 

مانند هر رژیمی، رژیم اتکینز نیز عوارضی دارد که باید به آن‌ها توجه داشت. اغلب منتقدان معتقدند این رژیم ۲عیب بزرگ دارد، اول این‌که پروتئین زیادی را وارد بدن می‌کند. در این حالت بار فراوانی به کلیه‌ها و کبد وارد می‌شود. دوم این‌که کربوهیدرات کافی به بدن نمی‌رساند و با ایجاد کتوزیز کلسیم استخوان‌ها خارج شده و می‌تواند زمینه بروز پوکی استخوان را فراهم کند.عوارض دیگری که می‌توانند در اثر پیروی از این روش کاهش وزن ایجاد شوند عبارتند از: یبوست شدید، هموروئید، بدبویی نفس، ریزش مو، آزردگی کبد و عصبانیت شدید.

 


کدام ستاره‌ها از این رژیم پیروی‌می‌کنند

در میان ستاره‌های سینما که همیشه باید مراقب سلامت خود باشند، رژیم اتکینز طرفداران خاص خود را دارد. از جمله این ستاره‌ها می‌توان به جنیفر آنیستون، گری هالی‌ول و رابی ویلیامز اشاره کرد.

 

 • جنیفر آنیستون در دوره‌ای از رژیم اتکینز استفاده کرده است. او می‌گوید علاقه زیادی به سس مایونز و ساندویچ داشته است اما بعد از اضافه وزنی که پیدا کرده به‌دنبال راهی برای برگشت به وزن طبیعی بوده است. او مدتی از رژیم اتکینز پیروی کرده است.

   

 • یکی دیگر از ستارگان پیرو این رژیم راب ویلیامز است. او می‌گوید بر اثر استفاده از داروهای ضد‌افسردگی دچار چاقی شده اما با رژیم اتکینز سعی در رسیدن به تناسب اندام داشته است.

   

 • وقتی کاترین زتا جونز بعد از تولد فرزندش، دوباره با اندامی متناسب در مجامع حاضر شد، افراد زیادی به‌دنبال یافتن رژیم این هنرپیشه معروف بودند و در نهایت به رژیم کم کربوهیدرات رسیدند. البته این رژیم برای او همراه با ورزش بود و به همین دلیل به او کمک کرد خیلی سریع به وزن مناسب برسد.

   

 • گری هالی ول نیز به کمک این رژیم و حرکات کششی ذهن وجسم (یوگا) توانست به وزن طبیعی خود برسد.

   

 • بن افلک نیز یکی دیگر از پیروان رژیم اتکینز است. او با کمک این رژیم در فیلم PEARL HARBOR توانست خوش بدرخشد.

   

 • این رژیم محدود به ستاره‌های سینما نیست و بسیاری از موسیقی‌دانان و افراد مشهور دیگر نیز پیرو این رژیم هستند.

   

برترین ها

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی
گوهر خیراندیش پس از مراسم خاکسپاری در خانه نسرین مقانلو
استوری بهاره رهنما از چهره بدون آرایش و غمگین این روزهایش
حال و روز صبا راد مجری سابق تلویزیون بعد از آمدنش به ایران
استوری فریبا نادری در قسمتی از خانه شیک و زیبایش
چهره جدید« امیر آتشانی» عمو غلام سریال پس از باران و پسر بزرگش علی
حجله گلباران مرحوم ارشیا پسر نسرین مقانلو بر درب خانه شان
شیک پوشی کیت میدلتون پرنسس ولز در چند راز ساده و قابل اجرا
شباهت بی نظیر «پریچهر قنبری»به مادر جوانش
حال بد «کمال خلیلیان» همسر نسرین مقانلو بر مزار پسرش
شوکه شدن نجم الدین شریعتی از سنگ قبرش در بهشت زهرا
تصویری باورنکردنی از دفن عجیب یک پسر ۱۰ ساله
سلفی سپیده بزمی پور همراه مادرش بعد از بهبودی از بیماری
لباس عجیب پلیس قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲
علت طلاق زوج بازیگر معروف فاش شد
ویو زیبا از حیاط و حیاط خلوت دنج خانه فریبا نادری
تصاویر دوربین مدار بسته از نیکا شاکرمی ۷ ساعت قبل از کشف جسدش
تصاویری نایاب از الناز شاکردوست با لباسی خاص در غسالخانه
ایرینا شایک با زیباترین میکاپ‌ در فستیوال فیلم ونیز
ست لباس صورتی هانا پاک نیت با تاج گل زیبایی بر سرش
دلایل عجیب بازیگرانی که دوست ندارن ازدواج کنند از سلنا گومز تا امیلیا کلارک
لحظه خروج نسرین مقانلو از مسجد پس از مراسم ختم پسرش
ازدواج بازیگران معروف در سینما از بهرام رادان تا لیلا حاتمی
شباهت جالب خاتون دختر «رویا نونهالی» به پدرش رامین حیدری
علی انصاریان و نیکبخت واحدی ۲۱ سال پیش در سریال زیر آسمان شهر
یونیفورم خاص یگان امنیت ویژه بانوان در تهران
«استوری» شروین حاجی‌پور ساعتی پس از آزادی
ماجرای عجیب سربازی ۶ ساله سامان گوران کمدین معروف
تیپ اروپایی مادر شوهر آناهیتا درگاهی در کنار پسرش
دلخوشی مهنوش صادقی همسر دوم مهدی هاشمی به گلدان های خانه اش
رفتار یک دختر دهه نودی در بلوار کشاورز تهران سوژه فضای مجازی شد