رهبر انقلاب: در دوران فتنه ، شاخص لازم است

تاریخ نشر :یکشنبه 27 ژوئن 2010 مشاهده : 154
رهبر انقلاب: در دوران فتنه ، شاخص لازم است اخبار گوناگون
مرزبندی شفاف و روشن با دشمنان رهبر انقلاب: در دوران فتنه ، شاخص لازم است جام جم آنلاین: حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار با جمع زیادی از مردم استان بوشهر با اشاره به غبار آلودگی فضا در دوران فتنه تأکید کردند: این شرایط غبار آلود ، گاهی بگونه ای است که برخی نخبگان […]

مرزبندی شفاف و روشن با دشمنان
رهبر انقلاب: در دوران فتنه ، شاخص لازم است
جام جم آنلاین: حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار با جمع زیادی از مردم استان بوشهر با اشاره به غبار آلودگی فضا در دوران فتنه تأکید کردند: این شرایط غبار آلود ، گاهی بگونه ای است که برخی نخبگان نیز دچار خطا و اشتباه می شوند بنابراین در دوران فتنه، شاخص لازم است و شاخص هم همان حق و بینه ای است که حضرت علی (ع)، مردم را به آن ارجاع می دادند و ما نیز امروز نیازمند آن هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ، در خجسته سالروز میلاد حضرت علی علیه السلام، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار جمع زیادی از مردم استان بوشهر، شخصیت امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام را یک شخصیت استثنایی و قله عظمت علمی، معنوی، اخلاقی، انسانی و الهی خواندند و تأکید کردند: مهمترین درس از زندگی آن شخصیت بی نظیرِ تاریخ بشر، برای امروز دنیای اسلام و جامعه، بصیرت بخشی، روشن کردن فضا، و عمق دادن به ایمان و اندیشه کسانی است که نیازمند بصیرت هستند.

رهبر انقلاب اسلامی ضمن تبریک سیزدهم رجب سالروز میلاد مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام، این روز را عید بزرگی دانستند و با اشاره به عظمت شخصیت حضرت علی علیه السلام افزودند: مهمترین عیدی در این روز بزرگ، درس گرفتن از راه و روش، رفتار و گفتار آن حضرت است.

حضرت آیت الله خامنه ای زندگی حضرت علی (ع) را سراسر جهاد، صبر برای خدا، معرفت، بصیرت، و حرکت در راه رضای الهی برشمردند و خاطرنشان کردند: این شخصیت بی نظیر که از دوران کودکی در کنار پیامبر اسلام (ص) رشد و نمو کردند و تربیت یافتند، در مقاطع مختلف حیات شریف خود برای اقامه حق و حفظ اسلام تلاش و پیامبر اسلام (ص)، آن حضرت را میزان حق معرفی کردند.

ایشان برترین خصلت حضرت علی علیه السلام را بصیرت بخشی به افراد نیازمند بصیرت دانستند و تأکید کردند: روشن کردن افکار عمومی و آگاهی بخشی، امروز یکی از نیازهای اصلی دنیای اسلام و جامعه است زیرا دشمنان برای مقابله با اسلام، با ابزارهای دین و اخلاق وارد شده اند که باید کاملاً هوشیار بود.
اقتدار واقعی، حق ملت ایران است و هیچ قدرتی هم نمی تواند این ملت را از راهی که در پیش گرفته است، منصرف کند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آنجایی که می خواهند افکار عمومی مردم غیرمسلمان را فریب دهند، نام حقوق بشر و دموکراسی را می آورند و آنجایی که با افکار عمومی مسلمانان مواجه هستند، نام اسلام و قرآن را می آورند در حالیکه هیچ اعتقادی به اسلام، قرآن و حقوق بشر ندارند.

حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری نمونه تاریخی از فتنه جنگ صفین در دوران حضرت علی علیه السلام و بر سر نیزه کردن قرآن برای فریب افکار عمومی و فشار به آن حضرت، افزودند: امیرالمومنین علی علیه السلام در آن دوران فتنه به یاران خود نهیب می زدند که این راه حق و صادقانه ای را که در پیش گرفته اید، رها نکنید و مبادا سخنان فتنه گران در دلهای شما سستی بوجود آورد.

ایشان با اشاره به غبار آلودگی فضا در دوران فتنه تأکید کردند: این شرایط غبار آلود، گاهی بگونه ای است که برخی نخبگان نیز دچار خطا و اشتباه می شوند، بنابراین در دوران فتنه، شاخص لازم است و شاخص هم همان حق و بینه ای است که حضرت علی (ع)، مردم را به آن ارجاع می دادند و ما نیز امروز نیازمند آن هستیم.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: شاخص و راه روشنی که امیرالمومنین علیه السلام، معرفی می کنند، اداره جامعه اسلامی با دستورات اسلام ، برخورد قاطعانه با دشمنان متعرض، مرزبندی شفاف و روشن با دشمنان و هوشیاری در مقابل فریب دشمنان است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه ملت ایران به برکت انقلاب اسلامی هوشیار است و بسیاری از مشکلات کشور هم با بصیرت مردم حل شده است، خاطرنشان کردند: در موارد متعددی، توده مردم، حقایق را از برخی خواص و نخبگان بهتر متوجه می شوند زیرا تعلقات آنان کمتر است و این، از نعمت های بزرگ است.

ایشان افزودند: ملت ایران در راه حرکت به سمت آرمان های والای اسلامی ثَبات قدم خود را نشان داده است و این ثَبات قدم را نیز به توفیق الهی حفظ خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی پیشرفتها و موفقیت های بزرگ ملت ایران و مسجل شدن شعارهای اصلی انقلاب اسلامی را مرهون توانایی ها و بصیرت مردم دانستند و تأکید کردند: امروز ملت ایران بویژه جوانان اهل بصیرت هستند و آینده متعلق به این ملت است.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: باید ایستادگی و ثَبات قدم، همبستگی ملی و تمسک به شعارهای اسلام و قرآن و سیره اهل بیت را روز به روز بیشتر کرد.

ایشان تأکید کردند: به لطف خداوند، جوانان ایران، آن روز را خواهند دید که دشمنان زورگوی بین المللی، احساس کنند دیگر توانایی زورگویی به ملت ایران را ندارند.

رهبر انقلاب اسلامی با توصیه به قرائت بیش از پیش نهج البلاغه و تدبر در بیانات حضرت علی (ع) و حکمت های نهفته در آن خاطرنشان کردند: نهج البلاغه فقط متعلق به شیعه نیست بلکه علمای بزرگ اهل سنت نیز درخصوص این بیانات و کلمات، تعابیری دارند که انسان، شگفت زده می شود و حتی بسیاری از متفکران و اندیشمندان غیرمسلمان نیز با مطالعه نهج البلاغه، از عظمت آن بهت زده شده اند.
در موارد متعددی، توده مردم، حقایق را از برخی خواص و نخبگان بهتر متوجه می شوند زیرا تعلقات آنان کمتر است.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاریخ افتخارآمیز بوشهر و نقش آفرینی علمای فرزانه و صاحب نام و چهره های مبارز این منطقه افزودند: نام سردار مؤمن و شجاع، شهید رئیس علی دلواری از نام هایی است که همیشه دل های انسان های مؤمن را در سراسر کشور به خود جلب کرده است.

ایشان با یادآوری مظلومیت و تنهایی شهید رئیس علی دلواری در مقابله با قدرت استعماری انگلیس خاطرنشان کردند: البته شرایط کنونی با آن دوران بسیار متفاوت است و امروز در سراسر کشور جوانهای مؤمن، فداکار و بسیجی بیشماری در عرصه نبرد نظامی، فرهنگی، و سیاسی حضور دارند، و یقیناً جوانان بوشهری نیز بخشی از این خیل عظیم هستند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: آن روزگاری که قدرت های استعماری، آزادانه ملتها را تهدید و تحقیر می کردند، سپری شده است و اکنون ملت ایران در دنیا به عنوان ملتی مقتدر شناخته شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به رسوایی روزافزون قدرت های استکباری و در رأس آنها آمریکا و آشکار شدن نتیجه ایستادگی ملتها و ظهور قدرت های ملی افزودند: اقتدار واقعی، حق ملت ایران است و هیچ قدرتی هم نمی تواند این ملت را از راهی که در پیش گرفته است، منصرف کند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت علی علیه السلام با اشاره به نقش علمای برجسته و مبارزان بوشهر در مقابله با استعمارگران متجاوز گفت: مردم بوشهر همچون همیشه که در خط اول مبارزه با دشمنان و متجاوزان بوده اند، اکنون نیز با بصیرت و عشق به ولایت آماده جانفشانی در راه انقلاب اسلامی هستند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به موقعیت حساس و ویژه استان بوشهر در سواحل خلیج فارس و زمینه های ممتاز کشاورزی ، شیلات و صنعت انرژی آن، افزود: با برنامه ریزی که در چارچوب سند چشم انداز برای استان بوشهر شده است، امید می رود با استفاده از ظرفیت های این منطقه، بوشهر به استانی پیشرفته، دینی و الگو در جغرافیای ملی و فراملی تبدیل شود.

2010-06-27 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
تغییر چهره بهاره افشاری بازیگر زن ایرانی با استایل پاییزی
پوشش عجیب هری استایلز بازیگر هالیوودی سوژه شد
پیمان معادی و مادر سرزنده اش در اکران فیلم ناگهان درخت
هانیه غلامی و پدرش همراه با همسر و مادر بازیگرش
دلتنگی روزبه حصاری برای یک فنجان قهوه داغ و خنده از ته دل
عکس دو نفره کیسان دیباج و مونا کرمی در پشت صحنه از سرنوشت
چهره جدید سیاوش خیرابی بعد از ۹ ماه قرنطینه خانگی
عکس جالبی که محسن کیایی بازیگر هم گناه ۴ صبح گرفت
تازه ترین استایل سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری
عکس جدید مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور با هوادار
شهرهای قرمز کرونا از روز شنبه ۱۵ آذر
استایل شیک و ساده‌ پانته آ پناهی ها بازیگر کرگدن
عکس جدید نسرین نصرتی و همسرش در پاییز
ماجرای انگشتر حاج قاسم در وسایل یک شهید چه بود؟ 
حرکت زیبای ارسلان قاسمی و نیما شاهرخ شاهی در روزهای کرونایی
خاطره جالب احسان علیخانی با آریا عظیمی نژاد در سرویس بهداشتی
ست لباس قرمز بهنوش طباطبایی بعد از ازدواج همسر سابقش
افراد خیر معروف در کارهای انسان دوستانه از مهتاب کرامتی تا لیلا بلوکات
اگر قصد کاهش وزن دارید این پنج دروغ رایج را هرگز باور نکنید
لایو فلور نظری و واکنشش به دعوای جنجالی با مریم امیرجلالی
نیوشا علیپور بازیگر مژگان در بچه مهندس در کنار مرحوم پورحسینی
تصاویر جدید مهدیس توکلی بازیگر نقش مینو در سریال از سرنوشت
عکس جدید گندم دختر آزاده نامداری با لباس عروس در تولد مادرش
ایرج نوذری و مادرش به همراه خواهرش
تغییر چهره سروش گودرزی بازیگر خط قرمز و مسافری از هند
تبریک تولد مادر بهاره رهنما به دخترش بهاره ، با صدایی لطیف
بازیگر سریال عاشقانه حسین یاری با دختر و عروسش
گریم‌ جدید مهراوه شریفی نیا در فیلم جدیدش
تیپ متفاوت متین ستوده با ست سبز رنگ
عکسی از دفتر کار نیکی کریمی بازیگر آقازاده
عکس جدید نانسی عجرم خواننده لبنان در کنار همسر و ۳ دخترش
جواد خیابانی گزارشگر ورزشی در کنار تنها دخترش
حامد کمیلی در کنار زنده یاد کامبوزیا پرتوی
پسر پرویز پورحسینی مرحوم در مراسم خاکسپاری پدرش
عکس دختر دیگو مارادونا با چهره ماتم‌زده و اشکبار
کشف لباس عروس آغشته به مواد مخدر در تهران
استایل شیک و تیپ رضا بهرام در یک روز بارانی استانبول
جدیدترین عکس نسیم ادبی و همسرش ابراهیم اثباتی
فیلمی که محسن تنابنده از مراسم عقد ۲ همکارش منتشر کرد
حضور هنرمندان در مراسم خاکسپاری پرویز پورحسینی
صحبت های بغض آلود مرحوم پرویز پورحسینی درباره کرونا
ناگفته های تلخ کمند امیرسلیمانی از زمان بارداری مادر و تولدش
بهاره رهنما در جشن تولدش در کنار طراح لباسش
آسان‌ترین شیوه خرید و اجاره آپارتمان تنها در سامانه هوشمند کیلید
تیپ پسرانه لیلا اوتادی با موهای کوتاه در نوجوانی
جشن تولد لاکچری آزاده نامداری با کیک ۹۹/۹/۹
آخرین وداع خانواده شهید محسن فخری زاده بر سر مزار وی
گاف تلویزیون درباره شهید فخری‌زاده
توصیه حریرچی به محیا اسناوندی مجری : با بچه ات عروسی بگیر
عکسی از آخرین روزهای زندگی مرتضی پاشایی که برادرش مصطفی گرفت
logo-samandehi