جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

نامگذاری یک روز از تقویم به نام سید ابراهیم رئیسی شهید جمهور به پاس خدماتش

تاریخ نشر :چهارشنبه 12 ژوئن 2024 اشتراک:
روز خدمت مجاهدانه اخبار گوناگون
حادثه تلخ سقوط بالگرد رئیس جمهور وقت ایران شاید تا سال ها هم از خاطرات ما محو نشود. ساعت ها استرس برای پیدا کردن ردی از ایت الله رئیسی و همراهانش با تایید مرگ آن عزیزان بهارمان را تلخ کرد.

در تقویم رسمی ۳۰ اردیبهشت‌ماه روز خدمت مجاهدانه به پاس شهدای خدمت نامگذاری شد. ایت الله رئیسی در این روز همراه با جمعی از مسئولان عالی رتبه در اذربایجان غربی در حالیکه از افتتاحیه یک سد برمی گشت دچار سانحه شد و شهادت او و همراهانش روز بعد با پیدا شدن جنازه هایشان تایید شد. جزییات تصمیم شورای فرهنگ عمومی کشور برای انتخاب این روز را در پرشین وی ببینید.

روز خدمت مجاهدانه

شورای فرهنگ عمومی کشور با نام‌گذاری سی‌ام اردیبهشت به‌ نام روز خدمت مجاهدانه موافقت کرد.

یک روز در تقویم به نام ابراهیم رئیسی شد

اعضای شورای فرهنگ عمومی در جلسه‌ای به ریاست محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، توافق کردند ۳۰ اردیبهشت‌ماه، روز سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور و شهادت ابراهیم رئیسی و هیات همراه ایشان، به‌عنوان روز «خدمت مجاهدانه» در تقویم رسمی ایران نامگذاری شود.

یک روز در تقویم به نام ابراهیم رئیسی شدیک روز در تقویم به نام ابراهیم رئیسی شد

ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به سمت تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و با همراهان خود به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

روزی به پاس شهدای خدمت

روزی به پاس شهدای خدمتروزی به پاس شهدای خدمت
گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس