چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

پیشنهاد متفاوت معصومه ابتکار در خصوص زهرا پزشکیان/ دختر اول (First Lady) ایران چه‌کسی می‌شود؟

تاریخ نشر :سه‌شنبه 09 جولای 2024 اشتراک:
زهرا پزشکیان اخبار گوناگون
همزمان با شروع ثبت نام‌ها برای انتخاب ریاست جمهوری مسعود پزشکیان همراه با دختر خود وارد وزارت کشور شد، از همان روز نام زهرا پزشکیان بیشتر از قبل بر سر زبان‌ها افتاد,او به عنوان نماینده خانواده پزشکیان در برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری هم شرکت کرد.

زهرا پزشکیان در تمام روزهای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخاباتی پدرش حضور داشت و بسیاری از سفرها را با پدرش همراهی کرد، تصویر از زیر قرآن رد کردم مسعود پزشکیان توسط او در روز انتخابات ریاست جمهوری در فضای مجازی خیلی مورد توجه قرار گرفت، اقداماتی که سبب شد معصومه ابتکار عنوان دختر اول را برای او انتخاب کند. پیشنهاد معصومه ابتکار در خصوص زهرا پزشکیان را در ادامه در پرشین وی می توانید بخوانید.

زهرا پزشکیان

در عرف بین‌المللی اگر رئیس جمهور کشوری مرد باشد همسر او را با عنوان بانوی اول خطاب می‌کنند، چندسالی هست که در ایران هم به سبک و سیاق برخی کشورها زمزمه‌هایی درباره بانوی اول شنیده می‌شود، اگرچه معمولاً از طرف خود همسر رئیس جمهور یا از سوی مقامات و تشریفات رسمی چنین عنوانی در ایران پذیرفته نمی‌شود اما به‌هرصورت گاهی کارکرد رسانه‌ای دارد و حتی ممکن است مانند دوره‌های گذشته حواشی درست کند.

زهرا پزشکیانپزشکیان و دخترش

بعد از برگزاری چهاردهمین دور انتخابات ریاست جمهوری، نام مسعود پزشکیان از دل صندوق‌های رای بیرون آمد تا او منتخب مردم برای بر عهده گرفتن قوای اجرایی کشور شود، اما از آن‌جایی سال‌ها قبل همسر او فوت شده است و به تعبیری ایشان اولین رئیس جمهور مجرد در ایران هستند، باید پرسید اگر قرار باشد در همان ابعاد رسانه‌ای نامی از بانوی اول آورده شود او کیست؟

پیشنعاد معصومه ابتکار به پزشکیان

معصومه ابتکار، معاون اسبق سازمان حفاظت از محیط زیست و معاونت زنان ریاست جمهوری در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ابتکاری دیگری کرده تا پاسخی به این پرسش داشته باشد، او در شبکه اجتماعی ایکس نوشته که: «با احترام به شخصیت مستقل و حق انتخاب خانم زهرا پزشکیان، نظر به «مادری»‌ای که در این ایام در حق پدر کردند و به یاد مادرش فاطمه، و به پاس وجود دختران و جوانان عزیز ایران، چه خوب است عنوان و مسئولیت دختر اول را بپذیرند و همان وظایف First Lady را داشته باشند.»

زهرا پزشکیانپیشنهاد معصومه ابتکار

خبر آنلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس