سه پیشنهاد ایران در اجلاس دی -۸

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 08 جولای 2010 مشاهده : 281
سه پیشنهاد ایران در اجلاس دی -۸ اخبار گوناگون
سه پیشنهاد ایران در اجلاس دی -۸ هدف اندیشه مادی، منفعت و لذت حداکثری است و حتی اگر مستلزم محروم کردن دیگران از حقوق مسلمشان، جلوگیری از پیشرفت علمی و فنی، تحمیل مقررات یکجانبه، خلق دارایی‌های کاغذی، ایجاد اختلاف و درگیری در مناطق مختلف جهان و توسعه و تولید مواد مخدر باشد. مهر: رئیس جمهور […]

سه پیشنهاد ایران در اجلاس دی -۸
هدف اندیشه مادی، منفعت و لذت حداکثری است و حتی اگر مستلزم محروم کردن دیگران از حقوق مسلمشان، جلوگیری از پیشرفت علمی و فنی، تحمیل مقررات یکجانبه، خلق دارایی‌های کاغذی، ایجاد اختلاف و درگیری در مناطق مختلف جهان و توسعه و تولید مواد مخدر باشد.
مهر: رئیس جمهور با طرح سه پیشنهاد در اجلاس دی ۸ – کشورهای اسلامی در حال توسعه – بر توسعه سرمایه گذاری متقابل و مستقیم کشورهای عضو با هدف تمرکز بر فعالیتهای کشاورزی و صنعتی، تبادل فناوریهای جدید و تولید انرژیهای تجدیدپذیر تاکید کرد.

دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز پنجشنبه در اجلاس سران کشورهای اسلامی در حال توسعه موسوم به “دی هشت” که در ابوجا پایتخت نیجریه در حال برگزاری است، در سخنانی با اشاره به وضعیت پرتلاطم جهان و نارضایتی مردم از این وضع گفت: بیشتر نارضایتی‌ها به عملکرد خودخواهانه بعضی دولتها و ناکارآمدی نظامهای بین‌المللی برمی‌گردد که ریشه آن را باید در اندیشه مادی جستجو کرد.

دکتر احمدی نژاد افزود: اندیشه مادی همان اندیشه‌ استعماری است که بر اثر قیام های استقلال طلبانه ملتها تغییر چهره داده است و با عناوین آزادی، حقوق بشر و دموکراسی همان رفتارها یعنی توسعه‌طلبی، مداخله در امور کشورها، دست اندازی به ثروت ملتها با هر وسیله‌ای اعم از سازوکارهای به ظاهر قانونمند و بین المللی، فشار سیاسی، تبلیغات رسانه‌ای و حتی اگر لازم بدانند، اشغال نظامی و ترور را تجویز می کند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هدف اندیشه مادی، منفعت و لذت حداکثری است و حتی اگر مستلزم محروم کردن دیگران از حقوق مسلمشان، جلوگیری از پیشرفت علمی و فنی، تحمیل مقررات یکجانبه، خلق دارایی‌های کاغذی، ایجاد اختلاف و درگیری در مناطق مختلف جهان و توسعه و تولید مواد مخدر باشد.

وی اوضاع عراق و افغانستان را نشانه بارز مداخله در امور کشورهای منطقه دانست و با اشاره به وضعیت فلسطین گفت: بیش از ۶۰ سال است که نه تنها درخصوص اشغال یک سرزمین و سرنوشت میلیونها نفر آواره فلسطینی بی‌تفاوت هستند و از آشکارترین رفتارها در نقض حقوق انسانی نظیر محاصره سه‌ساله غزه و حمله به غیرنظامیان، استفاده از سلاح‌های ممنوعه، تخریب خانه‌ها و مزارع، مزاحمت روزانه در رفت و آمدها و تخریب عبادتگاهها حمایت مطلق می‌کنند، بلکه رژیم نامشروع حاکم بر این سرزمین را به حداقل ۲۰۰ کلاهک اتمی نیز مجهز کرده‌اند.

احمدی نژاد افزود: مدعیان حقوق بشر و دموکراسی با سکوت در برابر حمله صهیونیست ها به کاروان کمک های انسانی در آبهای آزاد، حقیقت و شرف انسانی را لگدمال کردند.

رئیس جمهور گفت: مداخله در امور دیگران و ایجاد اختلاف و دشمنی برای توجیه حضور نظامی در مناطق گوناگون، نمونه دیگری از عملکرد پیروان اندیشه مادی است.

وی در ادامه با اشاره به بحران اقتصادی در عرصه جهانی گفت: خلق و تحمیل بیش از ۳۰ هزار میلیارد دلار دارایی کاغذی و جعلی که در حقیقت برداشت از جیب ملتها و موجب گسترش فقر ،بیکاری و کاهش رشد اقتصادی ملت ها شد، تنها نمونه ای از عملکرد اندیشه مادی است.

احمدی نژاد تصریح کرد: نظام‌ های حاکم سیاسی واقتصادی کهنه، ناکارآمد و ناعادلانه بین‌المللی مولود تسلط و نفوذ قدرت های مادی بوده است.

وی با بیان اینکه امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد تحت سیطره دولت هایی است که همگی دارای سلاح اتمی هستند و از امتیاز ناعادلانه وِتو برخوردارند گفت: آنها در مجادلات جهانی از مصونیت کامل برخوردارند و هیچ دولتی نمی‌تواند از آنها شکایت کند، اما آنها دولتهای مخالف خود را محکوم می‌کنند.

رئیس جمهور افزود: امروز آمریکا به عنوان مجرم و متهم اصلی در تجاوز به عراق و افغانستان، در حمایت از رژیم صهیونیستی، انفجار بمب‌های هسته‌ای و ایجاد بحران جهانی اقتصادی ، به همراه متحدان خود نظیر انگلیس با امتیاز ظالمانه وتو در شورای امنیت حضور دارد.

احمدی نژاد گفت: در کدام مشرب حقوقی، متهمان، خود دادستان ،قاضی و مجری حکم هستند به همین دلیل است که شورای امنیت نتوانسته است مشکل فلسطین را حل و از استقلال عراق و افغانستان حمایت کند و از مداخلات در امور داخلی ملت ها جلوگیری کرده و بکارگیرندگان سلاح هسته‌ای را مجازات کند، جلو اشاعه را بگیرد و ناامنی‌های منطقه‌ای و جهانی را محدود کند.

وی افزود: کسانی که عامل اصلی همه نابسامانی های موجود در جهان هستند از مصونیت کامل برخوردار بوده و در پیشبرد سیاست های خود از شورای امنیت به عنوان ابزار استفاده می‌کند.

احمدی نژاد گفت: تحمیل یک ارز واحد بدون پشتوانه در تبادلات بین‌المللی ازجانب بانک مرکزی و مؤسسات اصلی سیاستگذاری پولی آمریکا و اعمال مقررات ناعادلانه و یکطرفه، در واقع سپردن ارزش گذاری سرمایه ملت ها به یک دولت خاص فارغ از نظارت نهادهای مستقل است.

وی افزود: روشن است که دولت ناصالحی مانند آمریکا منافع شرکتها و مؤسسات خود را بر دیگران مقدم می‌شمارد و آثار سوءتدبیرهای خود را از محل منابع دیگران جبران می‌کند.

رئیس جمهور گفت: اگر با سازوکار ترویج دلار آمریکا، راه تسلط بر منابع سایر کشورها به روی آمریکا گشوده نمی شد، اقتصاد آنها نه تنها رشد فزاینده ای نداشت، بلکه سیطره و نفوذ سیاسی آمریکا نیز در جهان شکل نمی‌گرفت به عبارت دیگر، هزینه های امپراتوری آمریکا از جیب دیگر ملت ها تامین شده است.

وی افزود: بیشتر سازوکارهای اقتصادی که عموماً از طریق صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی، بانک مرکزی آمریکا و بازارهای پولی این کشور دیکته می‌شود، یکطرفه و تحمیلی است.

احمدی نژاد همه نابسامانی های موجود در جهان را مولود همان تفکر استعماری یعنی اندیشه مادی دانست و گفت: صاحبان این عقیده برای رسیدن به مقاصد خود هر چیزی و هرکسی را که لازم بدانند، قربانی می‌کنند، آنان از عدم اشاعه سلاح‌های هسته ای سخن می گویند، اما دوستان و متحدان خود نظیر رژیم صهیونیستی را مستثنی می دانند.

وی افزود: آنان سلاح هسته ای را برای خود می پسندند اما انرژی صلح آمیز هسته ای را برای دیگران نمی پسندند.

رئیس جمهور با بیان اینکه حق پرستی، عدالت، صداقت، حفظ حقوق دیگران، پاکی و محبت به سایر انسان ها در اندیشه مادی جایگاهی ندارد، گفت: در آرمان شهراندیشه مادی، تبعیض و بی‌عدالتی، تجاوز و چندگانگی در معیارها، پایبند نبودن به اخلاق و معنویت و جاودانگی در زمین، امری عادی است که امروز به نهایت خود یعنی پایان راه خود رسیده و روشن است که جهان نیازمند تدبیر و اندیشه جدیدی است.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه کشورهای عضو دی هشت از فرهنگ‌ های متعالی برخوردار هستند ، گفت: ارزش‌های فرهنگی ملتهای ما در فطرت انسانی و تعلیمات انبیای الهی ریشه دارد. یگانه پرستی، عدالت، پاکی، تکریم انسانها، عشق و محبت، تلاش برای پیشرفت مادی و معنوی، پایبندی به اخلاق انسانی و احترام به حقوق دیگران، از ویژگی‌های ملت‌های ما و عموم جهانیان است.

وی خاطر نشان کرد: کشورهای عضو دی هشت می توانند با اتکاء بر اندیشه های اسلامی و الهی و با همراهی پیروان سایر ادیان توحیدی نسبت به پایه گذاری نظم نوین سیاسی و اقتصادی جهان اقدام کنند.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با ارائه پیشنهادهایی به سران گروه دی هشت برای ارتقاء جایگاه این گروه گفت: کنفرانسی با هدف طراحی نظام مناسب اقتصادی با اتکاء بر اندیشه الهی و با مشارکت وزیران اقتصاد، رؤسای بانک‌های مرکزی و دانشمندان کشورهای عضو تشکیل شود و ایران ابتکارات روشنی در این زمینه دارد و آمادگی خود را برای میزبانی چنین کنفرانسی اعلام می‌کند.

احمدی نژاد با بیان دومین پیشنهاد ایران به دی هشت گفت: با هدف طراحی راههای مناسب تبادلات تجاری و مالی و رهایی از تبعات ارز مسلط، کمیته‌ای از نمایندگان کشورهای عضو موضوع را بررسی کنند و نتیجه را به اطلاع سران برسانند.

سومین پیشنهاد رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز توسعه سرمایه گذاری متقابل و مستقیم کشورهای عضو با هدف تمرکز بر فعالیت‌ای کشاورزی و صنعتی، تبادل فناوری‌های جدید و تولید انرژی‌های تجدیدپذیر بود که می تواند با محوریت همکاری‌های اقتصادی قرار گیرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در علوم و فناوری، کشاورزی، پزشکی و صنعت دستاوردهای چشمگیری دارد و آماده است تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهد و متقابلاً از تجربیات دیگر اعضا بهره‌مند شود.

دکتر احمدی نژاد در پایان گفت: وعده الهی در برپایی عدالت جهانی تخلف ناپذیر است و به لطف و اذن خداوند به زودی شاهد برپایی جهانی مبتنی بر عدالت، صلح و دوستی با رهبری صالحان و صالح کل، بنده خالص خدا و عاشق حقیقی انسان حضرت مهدی (عج) خواهیم بود.

2010-07-08 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
خانه شیک و با صفای عاطفه رضوی جاری رعنا آزادی ور
جشن تولد علی اوسیوند همراه همسرش حمیرا ریاضی و دخترش
مرگ هولناک آیلار دختر ۸ ساله بندرعباسی در هاله ایی از ابهام
تغییر چهره سیاوش خیرابی در لایو با فرزاد فرزین
ابراهیم اشرفی بر سر مزار مرحوم ماه چهره خلیلی همسرش
استاد دوبله چنگیز جلیلوند به همراه نوه محمد علی فردین
محمود فکری مربی استقلال و پسرانش امیرحسین و حمیدرضا
عکس بهاره افشاری و برادرش بابک و همسرش صبا سهیلی
تبریک روز کودک از زبان سوفیا دختر یکتا ناصر بازیگر سریال دل
محمدرضا گلزار بازیگر عاشقانه در کنار مادر و مادربزرگش
عکس قدیمی محسن کیایی در ۲۱ سالگی با موهای بلند
عکس تیارا دختر رضا صادقی در کلاس درس آنلاین و لاکچری
قلیه میگو پختن در لایو آشپزی لیندا کیانی با دوستش در آمریکا
صحبت های سوگل طهماسبی از اولین سفرش با همسرش , خیلی تلخ بود
ویدیویی از مرحوم چنگیز جلیلوند در حال دوبله در کنار همکارانش
اهدای عضو بدن امیر پسر کریم قربانی بازیگر معروف
جشن تولد ۲۸ سالگی سام پسر شقایق فراهانی
تصویر کمیاب از لورل و هاردی و همسرانشان که خواهر بودند
ابراز احساسات حامد بهداد به صدای جاودانه چنگیز جلیلوند
تصویر جدید فرشته حسینی بازیگر افغان تبار سریال قورباغه
تصاویر و فیلم از پشت صحنه جدید سریال گیسو در نمایش خانگی
ایام جوانی و هفده سالگی علی زند وکیلی بدون ریش
جدیدترین سوتی جواد خیابانی درباره کریم باقری
ویدیو دلهره‌آور و لایو رضا رشیدپور از تهران ساعت ۴ صبح!
استایل کت و شلواری و رسمی دارا حیایی بازیگر از سرنوشت
جشن تولد امیرخسرو عباسی همسر بهاره رهنما در ۴۳سالگی
عکس قدیمی محسن تنابنده مربوط به سالهای جنگ
عکس سپیده خداوردی و پسرش در راه باشگاه
چنگیز جلیلوند دوبلور پیشکسوت از دنیا رفت
عکس پاییزی بهرام رادان با استایل و کلاه خاص
زوج اندیمشکی‌ با کارت عروسی عجیب همه را شوکه کردند!
بازیگران معروفی که در آذر متولد شده اند از بهاره رهنما تا الهام حمیدی
خوشگذرانی بابک جهانبخش ‌و ‌پسرش آرتا در کیش
گردش نیلوفر شهیدی در تخت جمشید با ست زیبای کفش و لباسش
بازیگر خانه امن مرجان شیرمحمدی و پسرش در کنار کیان قاسمی
عکس جدید روژین رحیمی طهرانی بازیگر سریال خانه امن
تصویر المیرا شریفی مقدم مجری شبکه خبر با ست مانتو و ماسک
تازه ترین عکس آیدا کیخایی بازیگر پس از شیمی درمانی
تصویر جدید مهشید جوادی بازیگر بچه مهندس ۳
استایل جدید فریبا نادری آذرماهی با چادر و متن زیبا برای این ماه
جشن تولد حمید گودرزی با دسته گل و کادو اهدایی دوستش
نقشه شیطانی زن جوان تهرانی برای رئیس یک خیریه
مهدی پاکدل و همسرش رعنا آزادی ور مقابل دوربین عکاسان
جشن تولد صبا راد در کنار همسرش در ترکیه
عکس لبخند از پشت ماسک الناز شاکردوست
تغییر چهره نگار فروزنده بازیگر ۴۲ ساله فیلم کمدی جوجه تیغی
تولد ۵۴ سالگی فریبا کوثری با یک دنیا لبخند به اتفاقات خوب نیفتاده
جشن پاییزی تولد هما خاکپاش بازیگر خانه نشین این روزها
میزان افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در سال آینده اعلام شد
انتشار ویدئو غم انگیز برای تولد پرستو صالحی
logo-samandehi