تاریخ نشر :پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۹مشاهده : 103سایر خبرهاRSS

شرح دعای امام زین العابدین علیه السلام در وداع ماه مبارک رمضان

شرح دعای امام زین العابدین علیه السلام در وداع ماه مبارک رمضان
من، روزه‌دار عاشقی‌ام امام زین العابدین علیه السلام می فرماید:‌ «اللهم صل علی محمد و آله واجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مرّ علینا و أجلبه لعفو و أمحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن اللهم اسلخنا بانسلاخ هذا الشهر من […]

من، روزه‌دار عاشقی‌ام

امام زین العابدین علیه السلام می فرماید:‌ «اللهم صل علی محمد و آله واجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مرّ علینا و أجلبه لعفو و أمحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن اللهم اسلخنا بانسلاخ هذا الشهر من خطایانا و أخرجنا بخروجه من سیئاتنا و اجعلنا من أسعد أهله به و أجز لهم قسماً فیه و أوفرهم حظاً منه.»

عید و معنای جشن گرفتن

اگر فراق ماه رمضان به خاطر از دست دادن برکات و الطاف الهی مصیبتی برای مؤمنان باشد، عیدی که پس از آن می‌آید به معنای جشن گرفتن انجام وظیفه و برکات آن رضایت و صفای شادمانی معنوی و توجه انسان به عظمت مسؤولیت در طول زمان، آن هم پس یک دوره تمرین ارادی تحمل محرومیت است.

خواست ما ای خدا این است که دشواری‌های ما در این ماه را جبران کنی و از الطاف خودت به ما ببخشی و روز عید و روزه گشایی ما را بر ما مبارک گردانی و فیوضات بسیاری خود را شامل حال ما بگردانی و این روز را بیشتر از روزهای دیگر مایه عفو و بخشش و محو گناهان ما قرار دهی تا ما از تمام گناهان آشکار و نهان خود بخشیده شویم و به سعادت ایمانی در دنیا و اطمینان معنوی در آخرت دست پیدا کنیم و برای ما گناهی نمانده باشد مگر اینکه آن را بخشیده باشی و ما نیز اثری از شقاوت و بدبختی در وجود خویش نیابیم که در سایه عفو و رحمت بیکران تو، این روز ما سراسر فایده و نعمت است.

«اللهم و من رعی هذا الشهر حق رعایته وحفظ حرمته حق حفظها وقام بحدوده حق قیامها والتقی ذنوبه حق تقاتها أو تقرب إلیک بقربه أوجبت رضاک له وعطفت رحمتک علیه فهب لنا مثله من وجدک وأعطنا أضعافه من فضلک فإن فضلک لایغیض وإن خزائنک لاتنقص بل تفیض وإنه معادن إحسانک لاتفنی وإن عطاءک للعطاء المهنا اللهم صل عل محمد وآله واکتب لنا مثل أجور من صامه أو تعبد لک فیه إلی یوم القیامه»

عطا در ترازوی الهی

خدایا هستند انسان‌هایی که ایمان در قلب و دل ایشان جای دارد و حرمت‌های الهی را حفظ کرده‌اند و حدود الهی را رعایت نموده‌اند و از این‌رو آن چنان که سزاوار بود حق تو را در این ماه رعایت نمودند و حرمت روزه‌داری و شب زنده‌داری این ماه را که تو قرار داده‌ای مراعات کردند و حدود حلال و حرام آن را حرمت نگاه داشتند و از گناهان پرهیز داشتند و به خاطر آگاهی از پیامدهای منفی گناه برای سرنوشت بدان‌ها نزدیک نشدند و با گفتار و رفتار و روابط خویش که بندگان را در معرض محبت و رضایت تو قرار می‌دهند به تو تقرب جستند. پس تو نیز از آنان راضی شدی و با شفقت و مهربانی خویش از رحمت خویش بدان‌ها بخشیدی و از عطای خود که برای پرهیزگاران مخلص قرار داده‌ای به ایشان پاداش دادی. اما تمام عطای تو به ایشان از روی فضل و عنایت توست نه سزاواری ایشان. زیرا بندگان هیچ‌گونه حقی ندارند. پروردگارا! از تو می‌خواهیم که مانند اینها را به ما نیز ببخشی و برای ما مضاعف بگردانی. زیرا عطا و بخشش تو تابع حساب و کتاب نیست که از نقصان گنجینه‌های خود بترسی. زیرا گنجینه‌ تو پایانی ندارد و با فضل و عنایت تو از آن چیزی کاسته نمی‌شود. پروردگارا! عطای خود را که بندگانت در سایه رفاه و آسایش آن سعادتمندانه زندگی می کنند ادامه بده.

آیا واژگانی داریم که بتواند حق ستایش تو را ادا کند و آیا می‌توانیم به معنای بلند ستایش که از عهده فضل تو برآید برسیم؟ و آیا در ازاء این همه کرمی که پایانی ندارد، می‌توانیم از تو بخواهیم که پاداش تمام روزه‌داران و شب زنده‌داران تا روز قیامت را به ما ببخشی؟

اما ما از آن اعمال صالحی که بندگان تو انجام می‌دهند تا به تو نزدیک شوند و به پاداش تو نائل گردند و تو به ایشان ثواب می‌دهی چیزی در اختیار نداریم، ولی خواست ما این است که به سزاواری ما نگاه نکنی بلکه به فضل و کرم و رحمت بی‌منتهای خود بنگری. پس این درخواست ما را مورد اجابت قرار ده، ای کریم‌ترین کریمان!

«اللهم إنّا نتوب إلیک فی یوم فطرنا الذی جعلته للمؤمنین عیداً و سروراً ولأهل ملتک مجمعاً ومحتشداً من کل ذنب اذنبناه أو سوء اسفناج أو خاطر شر ضمنا توبه من لاینطوی علی رجوع إلی ذنب و لایعود بعدها فی خطیئه توبه نصوحاً خلصت من الشک و الارتیاب فتقبل‌ها منّا وارض عنّا و ثبتنام علیها»
پروردگارا! از تو می‌خواهیم که به فضل خودت از ما درگذر و گناهان‌مان را بیامرزی. امّا ما این را فقط برای خودمان نمی‌خواهیم بلکه به یاد پدران و مادران خود نیز هستیم. زیرا همان گونه که از ما خواسته‌ای به خاطر احسان و فضل بی‌نهایتت نیز تو را سپاس گوئیم خودت از ما خواسته‌ای که به خاطر نیکی‌هایشان از آنان سپاسگزاری کنیم

و این روزها فطر است که زمان تازه‌‌ای را بدان آغاز کرده‌ایم و در آن از مسؤولیت روزه‌‌داری که تو در ماه رمضان بر ما واجب ساختی سبک شدیم و از طریق آن مثل مؤمنان ملتزم به فضای عید با معنای عمیق آن که به ما الهام کردی، گام نهادیم. زیرا طاعت خداوند در هر جای از حرکت انسان مؤمن عید، آن هم با همه اسرار معنوی عید، می‌باشد. زیرا با رویکرد به سوی خداوند، در چشم‌انداز پاداش الهی عمق تمام مفاهیم شادمانی معنوی را تحقق می‌بخشد. خدایا! خواست من این است که مؤمنان به جهت گردهمایی‌شان برای طاعت، همگی احساس شادمانی کنند و برادری اسلامی خود را درک کنند و با احساس یگانگی در خط ملتی که تو در وحی خود آن را قرار داده‌ای، به سوی قدرتمندی حرکت کنند.

خدایا! می خواهیم که پاکی اندیشه و احساسات و اعمال خود، معنای عید را در زندگی خود درک کنیم تا اندکی به پاکی مواقع الهی مورد نظر تو نزدیک شویم. تو دروازه‌های توبه را به روی ما گشوده‌ای که ما در معرض رحمت و رضایت تو قرار می‌دهد. از این‌رو در این روز – عید فطر – توبه می‌کنیم. آن هم توبه‌ای خالص که از اعماق وجود ما سرچشمه می‌گیرد، برای همه عمر و توبه‌ای نصوح، بدون هیچ‌گونه شک و تردیدی. زیرا این توبه از این ایمان راسخ و باور مطمئن سرچشمه می‌گیرد که ما باید به راه مستقیم تو دست پیدا کنیم تا شیطان ما را از راه خداوند به سمت گمراهی و طغیان خویش منحرف نکند و اشتباهاتی را که هوای نفس روان در خط شیطان ما را بدان انداخته است اصلاح کنیم و پس از رهایی از آن هیچگاه بدان باز نگردیم.

در اینجا ما توبه می کنیم تا خداوندا ! وقتی جانهای با ایمان خود را در معرض پاکی معنوی گشوده بر پاکی مقدس تو قرار می‌دهیم، هدیه عید برای تو باشد.

از تمام گناهان و گفتارها و رفتارهای ناشایست گذشته و افکار بد و منحرف و نیت‌های فساد‌آلود خود به سوی تو توبه می کنیم تا اندیشه خود را از بدی‌ها رها کنیم و بدنهای خود را از ناپاکی اشتباهات پاکیزه سازیم تا با ایمانی ناب و تقوایی گشوده بر طاعت تو در برابرت قرار گیریم. پس این توبه را از ما بپذیر و ما را از جمله توبه‌کنندگان قرار بده. آن کسانی که محبت خود را برایشان واجب گردانیده‌ای و بازگشت به طاعت خودت را از ایشان پذیرفته‌ای. ای عادل‌ترین عادلان!

توبه در عقل و باور
مراحل تقوا

توبه نصوح فقط یک فکر نیست که از عقل ما عبور کند و در تصمیم ما جریان پیدا کند. بلکه منظور ما از توبه آن آگاهی است که در مواقع حساس خود را بر شخصیت ما تحمیل کند تا اندیشه‌ای گرم و دلنشین تمام وجود را در برگیرد و آن را به سوی ثبات سوق دهد و این علاوه بر قدرت در معادلات عقل و توازن در محاسبات آینده و بدست دادن پیامدهای مثبت برای سرانجام انسان است.

ولی ما نمی‌توانیم به این منطقه از آگاهی معنوی درونی برسیم، مگر اینکه تو به ما کمک کنی تا در مفاهیم عبودیتی انسانی، ناب و تابع پروردگاری آفریننده و رحیم غرق شویم.

از تو می‌خواهیم نهال ترس عمیق از مجازاتی که در انتظار بندگان گنهکار است را در جان ما بکاری تا در حال و آینده همیشه آن را احساس کنیم تا اینکه مثل خوف در دنیا، خوف در آخرت نیز به حالتی درونی و پویا در وجود ما تبدیل شود. همین طور از تو می‌خواهیم شوق معنوی به پاداشی را که به بندگان پرهیزگار خود وعده داده‌ای در عواطف ما برانگیزی تا بر اثر ترس از مجازات و شوق به پاداش موعود، این احساس به احساس لذت در دعا تبدیل شود. در این دعا از تو می‌خواهیم که مغفرت و رضوان خودت را شامل حال ما بگردانی و از مجازات و زیان نیز به تو پناه می‌بریم و به تو توسل می‌جوئیم که ما را از جمله توبه کنندگانی قرار دهی که توفیق توبه یافته‌اند و توبه ایشان پذیرفته شده است تا از آن جایی محبت خود را برای توبه‌کنندگان قرار داده‌ای به محبت تو نائل شویم و با پذیرش بازگشت دوباره ما به جایگاه طاعت و بندگی سعادتمند گردیم. چرا که تو در تمام معیارهای عدل خود مبنی بر پاداش دادن نیکوکاران عادل‌ترین عادلان هستی.

«اللهم تجاوز عن آبان و أمهاتنا و اهل دینار جمیعاً من سلف بینهم و من غیر إلی یوم القیامه»

در اینجا ما توبه می کنیم تا خداوندا ! وقتی جانهای با ایمان خود را در معرض پاکی معنوی گشوده بر پاکی مقدس تو قرار می‌دهیم، هدیه عید برای تو باشد

همگان نیازمند رضایت تو هستند

پروردگارا! از تو می‌خواهیم که به فضل خودت از ما درگذر و گناهان‌مان را بیامرزی. امّا ما این را فقط برای خودمان نمی‌خواهیم بلکه به یاد پدران و مادران خود نیز هستیم. زیرا همان گونه که از ما خواسته‌ای به خاطر احسان و فضل بی‌نهایتت نیز تو را سپاس گوئیم خودت از ما خواسته‌ای که به خاطر نیکی‌هایشان از آنان سپاسگزاری کنیم. همین‌طور تمام هم‌کیشان خود را نیز یاد می‌کنیم که از طریق ایمان با ایشان مرتبط شده‌ایم. کسانی که پیامبر خود را برای ایشان فرستادی، ولی اینان مدتهاست که مرده‌اند و به سوی تو آمده‌اند تا در برابر تو با حساب خود مواجه شوند و با حکم عادلانه و رحمت گسترده‌ات منتظر سرنوشت خویش می‌باشند.

ما به یاد ایشان هستیم و می‌دانیم که ایشان باز از دست دادن فرصت عمل و تصحیح و جبران اشتباهات و گناهان خود، نیازمند مغفرت و رضوان تو هستند. لذا از تو می‌خواهیم که از ایشان درگذری و آن گونه که از ما درگذشتی و ما را بخشیدی از آنان نیز درگذر و آنان را بیامرز تا در فردای قیامت در سایه ایمان که راز وحدت و یگانگی ماست همگی گردهم آییم و در بهشت سرشار از نعمت تو یکجا گردیم.

«اللهم صل علی محمد و آله کما صلیت علی ملائکتک المقربین وصل علیه و آله کما صلیت علی انبیائک المرسلین وصل علیه و آله کما صلیت علی عبادک الصالحین و أفضل من ذلک یا رب العالمین صلاه‌ تبلّغنا برکتها و ینال‌ها نفعها و یستجاب لها دعاؤنا إنک أکرم من رغب إلیه وأکفی من توکل علیه وأعطی من سئل من فضله وأنت علی کل شیء قدیر».

التزام به خط پیامبر و آل او

صلوات بر محمد و خاندان او که حاملان رسالت و راهیان راه پیامبر و دارای رویکرد به اهداف آن حضرت هستند نشانه وفاداری و التزام است. این درود نشانه ارتباط با پیامبر و خاندان او در خط رسالت است، درست آن گونه که خداوند از ما خواسته است به فرشتگان مقرب او توجه کنیم. آن فرشتگان که خداوند اجرای فرامین خود را در نظام هستی به ایشان سپرده است و آنان غرق در عبادت پروردگار خود هستند و نیز باید پیامبران دیگر را نیز مدنظر قرار دهیم. آن کسانی که با اخلاص تمام و تحمل رنج‌های فراوان در مسیر رسالت الهی گام نهادند.

این صلوات برکات خاصی برای زندگی انسان دارد و مفاهیم ایمانی و دینی حاصل از این اسامی مبارک را به زندگی انسان ارزانی می‌دارد و احساس وفاداری به خداوند و رسالت را در جان ما بر‌می‌انگیزد. سود برکت معنوی حاصل از دعا به زندگی خود ما باز‌می‌گردد، اما خدایا! ما بسیار بیشتر از این تو می‌‌خواهیم. زیرا تو نسبت به امیدواران بسیار کریم و نسبت به حاجت‌مندان بسیار بخشنده و نسبت به رحمت طلبان بسیار رحیم هستی و این درخواست‌ها تو را به دشواری نمی‌اندازد که تو نسبت به هر چیزی توانایی.

2010-09-09 / گردآوری:

نو عروس

امیرحسین آرمان ؛ از راز و رمز ازدواج تا بازی در سریال ممنوعه| سبک زندگی افراد مشهور (۲۷۳)امیرحسین آرمان ؛ از راز و رمز ازدواج تا بازی در سریال ممنوعه| سبک زندگی افراد مشهور (۲۷۳)
تیپ و استایل چهره های ایرانی | از بهاره رهنمای بنفش پوش تا سادگی علی صادقیتیپ و استایل چهره های ایرانی | از بهاره رهنمای بنفش پوش تا سادگی علی صادقی
اینستاگرام هنرمندان (۱۲۲) از جوگیر شدن مهراوه شریفی نیا را تا خاطره بد بهنوش بختیاری از خانه یک هنرپیشه در کانادا !!!اینستاگرام هنرمندان (۱۲۲) از جوگیر شدن مهراوه شریفی نیا را تا خاطره بد بهنوش بختیاری از خانه یک هنرپیشه در کانادا !!!
رفتارهای عجیب سلبریتی‌ های ایرانی و همسرانشان جلوی دوربین!|از امیرعلی نبویان و دست‌ بوسی همسرش تا مورد عجیب شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی!رفتارهای عجیب سلبریتی‌ های ایرانی و همسرانشان جلوی دوربین!|از امیرعلی نبویان و دست‌ بوسی همسرش تا مورد عجیب شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی!
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۰۷) از لیندا کیانی در یزد تا مصاحبه هانیه توسلی !!!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۰۷) از لیندا کیانی در یزد تا مصاحبه هانیه توسلی !!!
اینستاگرام هنرمندان (۱۲۱) از انگشتری که برای متین ستوده دردسرساز شد تا بهنوش بختیاری در پاییز !!!اینستاگرام هنرمندان (۱۲۱) از انگشتری که برای متین ستوده دردسرساز شد تا بهنوش بختیاری در پاییز !!!
بررسی تیپ و استایل هنرمندان و چهره های مشهور| از سِت ترانه علیدوستی و دخترش تا ویدا جوان و پاچه های شلوارش که تو چکمه نرفته! (۳)بررسی تیپ و استایل هنرمندان و چهره های مشهور| از سِت ترانه علیدوستی و دخترش تا ویدا جوان و پاچه های شلوارش که تو چکمه نرفته! (۳)
همه چیز درباره مسابقه برنده باش | ازشفاف سازی دستمزد محمد رضا گلزار تا تعریف بنیامین از او در پشت صحنه !همه چیز درباره مسابقه برنده باش | ازشفاف سازی دستمزد محمد رضا گلزار تا تعریف بنیامین از او در پشت صحنه !
اینستاگرام هنرمندان (۱۲۰) از خونه جدید گوجه های مهراب قاسمخانی تا بهاره رهنما و خواهرشوهرای دوست داشتنی!!!اینستاگرام هنرمندان (۱۲۰) از خونه جدید گوجه های مهراب قاسمخانی تا بهاره رهنما و خواهرشوهرای دوست داشتنی!!!
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۰۶) از بیزاری ریحانه پارسا از عشق تا سلفی مهناز افشار با سیبیل و موی سعید آقاخانی !!!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۶۰۶) از بیزاری ریحانه پارسا از عشق تا سلفی مهناز افشار با سیبیل و موی سعید آقاخانی !!!
همسر خارجی بازیگران و ورزشکاران ایرانی | از همسر میلیاردر کریم انصاری فرد تا ساعد سهیلی و همسر فرانسوی اش!همسر خارجی بازیگران و ورزشکاران ایرانی | از همسر میلیاردر کریم انصاری فرد تا ساعد سهیلی و همسر فرانسوی اش!
اینستاگرام هنرمندان (۱۱۹) از تلاش فریبا نادری برای لاغری تا پست جدید ترلان پروانه !!!اینستاگرام هنرمندان (۱۱۹) از تلاش فریبا نادری برای لاغری تا پست جدید ترلان پروانه !!!
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
واکنش‌ ها به توهین عجیب کارشناس برنامه دستپخت به شرکت کننده خانم!واکنش‌ ها به توهین عجیب کارشناس برنامه دستپخت به شرکت کننده خانم!
حراج لباس عروسی شارون تیت بازیگر به قتل رسیده!حراج لباس عروسی شارون تیت بازیگر به قتل رسیده!
جنیفر لوپز با استایلی خاص و زیبا در یک جشن در قطر!جنیفر لوپز با استایلی خاص و زیبا در یک جشن در قطر!
سوژه شدن تقلید کیت میدلتون عروس سلطنتی از ایوانکا ترامپ !!سوژه شدن تقلید کیت میدلتون عروس سلطنتی از ایوانکا ترامپ !!
وقتی شاخ‌های اینستاگرام هم بازیگر سینما می‌شوند!!وقتی شاخ‌های اینستاگرام هم بازیگر سینما می‌شوند!!
خنده‌های این روزهای ملانیا ترامپ سوژه عکاسان خبری دنیا!خنده‌های این روزهای ملانیا ترامپ سوژه عکاسان خبری دنیا!
عکسی از بوسه لیلا اوتادی برصورت آن ماری سلامه بازیگر لبنانی!عکسی از بوسه لیلا اوتادی برصورت آن ماری سلامه بازیگر لبنانی!
عکس خاطره‌انگیز و دیدنی ارژنگ امیرفضلی , نصرالله رادش و نادر سلیمانیعکس خاطره‌انگیز و دیدنی ارژنگ امیرفضلی , نصرالله رادش و نادر سلیمانی
خبر بد منوچهر هادی برای طرفداران محمدرضا گلزار!خبر بد منوچهر هادی برای طرفداران محمدرضا گلزار!
تیپ لاکچری میلاد کی مرام در کنار روناک یونسی در تورنتو!تیپ لاکچری میلاد کی مرام در کنار روناک یونسی در تورنتو!
رقص و سورپرایز باراک اوباما در مراسم معرفی کتاب همسرش میشل!!رقص و سورپرایز باراک اوباما در مراسم معرفی کتاب همسرش میشل!!
حاشیه های دیدار ۲۰ دقیقه ای ملانیا ترامپ و شاهزاده هری!حاشیه های دیدار ۲۰ دقیقه ای ملانیا ترامپ و شاهزاده هری!
استیضاح محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کلید خورد!!استیضاح محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کلید خورد!!
ماجرای شوخی جنجالی لاله صبوری با علی ضیا چه بود؟!ماجرای شوخی جنجالی لاله صبوری با علی ضیا چه بود؟!
رها حاجی زینل : بازیگران زن مجرد بیشتر انتخاب می شوند!رها حاجی زینل : بازیگران زن مجرد بیشتر انتخاب می شوند!
مزایده اموال بابک زنجانی از موتور ۸۰۰ میلیونی تا پورشه میلیاردی!مزایده اموال بابک زنجانی از موتور ۸۰۰ میلیونی تا پورشه میلیاردی!
عاشقانه های دنیا مدنی و حیوان خانگی اش!!عاشقانه های دنیا مدنی و حیوان خانگی اش!!
کیم کارداشیان و کانیه وست آتش نشان خصوصی استخدام کردند!کیم کارداشیان و کانیه وست آتش نشان خصوصی استخدام کردند!
شایع‌ترین عامل مرگ و میر ایرانیان اعلام شد!شایع‌ترین عامل مرگ و میر ایرانیان اعلام شد!
اعلام سه مقصر اصلی تصادف مرحوم نوربخش رئیس تامین اجتماعی!اعلام سه مقصر اصلی تصادف مرحوم نوربخش رئیس تامین اجتماعی!
پرداخت بسته حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی دولت به خانواده ها در ۵ نوبتپرداخت بسته حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی دولت به خانواده ها در ۵ نوبت
ماجرای روز خیانت که در فضای مجازی منتشر شده چیست!؟ماجرای روز خیانت که در فضای مجازی منتشر شده چیست!؟
چه کسی جانشین محمد بن سلمان ولیعهد عربستان می شود؟!چه کسی جانشین محمد بن سلمان ولیعهد عربستان می شود؟!
بسته های حمایتی جدید دولت و سردرگمی مردم برای دریافت آن!بسته های حمایتی جدید دولت و سردرگمی مردم برای دریافت آن!
عناوین روزنامه‌های امروز سه شنبه ۹۷/۸/۲۹عناوین روزنامه‌های امروز سه شنبه ۹۷/۸/۲۹
انتشار تصویری از همسر محمد بن‌سلمان در کاخ ولیعهد!انتشار تصویری از همسر محمد بن‌سلمان در کاخ ولیعهد!
ژیلا امیرشاهی مجری تلویزیون به خانه برمیگردیم با پوشش غیر رسمیژیلا امیرشاهی مجری تلویزیون به خانه برمیگردیم با پوشش غیر رسمی
عکس هومن سیدی و همسرش در کنار همایون شجریانعکس هومن سیدی و همسرش در کنار همایون شجریان
شغل جدید ستاره اسکندری و تبریک تینا پاکروان به او!شغل جدید ستاره اسکندری و تبریک تینا پاکروان به او!
قیمت دیه سال ۱۳۹۷ توسط رییس قوه قضاییه اعلام شدقیمت دیه سال ۱۳۹۷ توسط رییس قوه قضاییه اعلام شد
سوژه های روز رو این جا ببینید !
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
خنده‌های این روزهای ملانیا ترامپ سوژه عکاسان خبری دنیا!
عکسی از بوسه لیلا اوتادی برصورت آن ماری سلامه بازیگر لبنانی!
کیم کارداشیان و کانیه وست آتش نشان خصوصی استخدام کردند!
خبر بد منوچهر هادی برای طرفداران محمدرضا گلزار!
رقص و سورپرایز باراک اوباما در مراسم معرفی کتاب همسرش میشل!!
مزایده اموال بابک زنجانی از موتور ۸۰۰ میلیونی تا پورشه میلیاردی!
سوژه شدن تقلید کیت میدلتون عروس سلطنتی از ایوانکا ترامپ !!
ماجرای شوخی جنجالی لاله صبوری با علی ضیا چه بود؟!
اعلام سه مقصر اصلی تصادف مرحوم نوربخش رئیس تامین اجتماعی!
جنیفر لوپز با استایلی خاص و زیبا در یک جشن در قطر!
ماجرای روز خیانت که در فضای مجازی منتشر شده چیست!؟
حاشیه های دیدار ۲۰ دقیقه ای ملانیا ترامپ و شاهزاده هری!
رها حاجی زینل : بازیگران زن مجرد بیشتر انتخاب می شوند!
شایع‌ترین عامل مرگ و میر ایرانیان اعلام شد!
چه کسی جانشین محمد بن سلمان ولیعهد عربستان می شود؟!
عاشقانه های دنیا مدنی و حیوان خانگی اش!!
قلیان با ۴۰۰۰ ماده سمی در هر پک , سرگرمی ۸۰ درصد جوانان ایرانی!
تیپ لاکچری میلاد کی مرام در کنار روناک یونسی در تورنتو!
بسته های حمایتی جدید دولت و سردرگمی مردم برای دریافت آن!
حراج لباس عروسی شارون تیت بازیگر به قتل رسیده!
واکنش‌ ها به توهین عجیب کارشناس برنامه دستپخت به شرکت کننده خانم!
عکس خاطره‌انگیز و دیدنی ارژنگ امیرفضلی , نصرالله رادش و نادر سلیمانی
استیضاح محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کلید خورد!!
وقتی شاخ‌های اینستاگرام هم بازیگر سینما می‌شوند!!
پرداخت بسته حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی دولت به خانواده ها در ۵ نوبت
عناوین روزنامه‌های امروز سه شنبه ۹۷/۸/۲۹
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۷/۸/۲۹
ماجرای ویدئو‌ی جنجالی رقص آن ماری سلامه بازیگر لبنانی حوالی پاییز!
تحویل بنزین تنها با استفاده از کارت سوخت!
درخشش هدیه تهرانی بازیگر ایرانی در جشنواره تورنتو!
مصطفی کواکبیان از مجلس و دانشگاه چقدر حقوق می گیرد؟!
جوانی و زیبایی کریستی برنکلی مدل آمریکایی در ۶۴ سالگی!!
کارگران هم سبد حمایتی دولت را دریافت می کنند؟!
عکس جدید مریم معصومی با چهره ای بدون آرایش!
نوازنده خیابانی کتک خورده‌ رشت: نمی دانستیم شب شهادت است!
تعیین تکلیف هاتگرام و طلاگرام | تلگرام رفع فیلتر می شود؟
کودک همسری، کودکان اسیر در چنگال ازدواج ناخواسته!!
بازگشت پیمان قاسم‌خانی به سینما!
جزئیات نحوه توزیع مرحله دوم بسته حمایتی دولت میان کارمندان!
سرنوشت پول‌های جمع آوری شده نیکی کریمی برای زلزله زدگان!؟
خبری خوش و جدید براى مبتلایان به سرطان!
تصاویری جدید و دیدنی از نمایش موزیکال بینوایان!
از افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی چه خبر!؟
تصاویری از کوهنوردی زنان در مشهد بعد از خبرهای جنجالی اخیر!
بلایی که اسپانسر سر برنامه محله گل و بلبل عموپورنگ آورد!
انتقاد عباس آخوندی از اعدام سلطان سکه و همکارش!
ظاهر متفاوت امیر جعفری در فیلم قانون مورفی رامبد جوان!
جزئیات کاهش قیمت محصولات دیجیتال از آذر ۹۷!
تصاویری از تخریب ویلای لوکس غیرمجاز در اوشان- فشم!
رونمایی از پوستر همه می‌دانند اصغر فرهادی با تصویر پنه‌لوپه کروز!
عناوین روزنامه‌های امروز دوشنبه ۹۷/۸/۲۸
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۷/۸/۲۸
حاشیه‌های جالب مراسم ختم وحید مظلومین (سلطان سکه) در تهران!
شاهزاده هری همسر مگان مارکل در حال انجام تست HIV !!
تولد ۷۸ سالگی فرامرز قریبیان و تبریک پسرش سام قریبیان
تصاویری از مراسم ازدواج عجیب دختر جوان با مدرک دیپلم خود!!
سفر سلمان خان بازیگر معروف هندی به ایران!؟
تصاویری از مراسم ختم مرحوم عبدالرحمن تاج الدین!
از شایعه تا واقعیت تصاویر منتشر شده از لحظه کشته شدن خاشقجی!
پاسخ علی ضیا به حواشی حضور پدر و پسر زنجانی در فرمول یک!
حقوق کارمندان دولت سال ۹۸ چقدر افزایش می‌یابد!؟
خانه این بازیگران هالیوودی در آتش کالیفرنیا سوخت!
ا​طلاعیه جدید وزارت تعاون درباره طرح حمایتی از اقشار کم درآمد
عکس های جدید الهام عرب با چهره بدون آرایش در دبی!
بازیگر شدن سهیل مستجابیان چهره معروف اینستاگرام !
تصاویری از اولین بازدید ترامپ از شهر سوخته پارادایس کالیفرنیا!
گالری آرایش عروس
خرید اینترنتی بلیط هواپیما ( ارزان تر از همه جا )
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
خنده‌های این روزهای ملانیا ترامپ سوژه عکاسان خبری دنیا!
خنده‌های این روزهای ملانیا ترامپ سوژه عکاسان خبری دنیا!
عکسی از بوسه لیلا اوتادی برصورت آن ماری سلامه بازیگر لبنانی!
عکسی از بوسه لیلا اوتادی برصورت آن ماری سلامه بازیگر لبنانی!
کیم کارداشیان و کانیه وست آتش نشان خصوصی استخدام کردند!
کیم کارداشیان و کانیه وست آتش نشان خصوصی استخدام کردند!
خبر بد منوچهر هادی برای طرفداران محمدرضا گلزار!
خبر بد منوچهر هادی برای طرفداران محمدرضا گلزار!
رقص و سورپرایز باراک اوباما در مراسم معرفی کتاب همسرش میشل!!
رقص و سورپرایز باراک اوباما در مراسم معرفی کتاب همسرش میشل!!
مزایده اموال بابک زنجانی از موتور ۸۰۰ میلیونی تا پورشه میلیاردی!
مزایده اموال بابک زنجانی از موتور ۸۰۰ میلیونی تا پورشه میلیاردی!
سوژه شدن تقلید کیت میدلتون عروس سلطنتی از ایوانکا ترامپ !!
سوژه شدن تقلید کیت میدلتون عروس سلطنتی از ایوانکا ترامپ !!
ماجرای شوخی جنجالی لاله صبوری با علی ضیا چه بود؟!
ماجرای شوخی جنجالی لاله صبوری با علی ضیا چه بود؟!
فیلم پرشین ویامیران پرواز