تاریخ نشر :پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۹مشاهده : 89سایر خبرهاRSSاشتراک:

شرح دعای امام زین العابدین علیه السلام در وداع ماه مبارک رمضان

شرح دعای امام زین العابدین علیه السلام در وداع ماه مبارک رمضان
من، روزه‌دار عاشقی‌ام امام زین العابدین علیه السلام می فرماید:‌ «اللهم صل علی محمد و آله واجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مرّ علینا و أجلبه لعفو و أمحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن اللهم اسلخنا بانسلاخ هذا الشهر من […]

من، روزه‌دار عاشقی‌ام

امام زین العابدین علیه السلام می فرماید:‌ «اللهم صل علی محمد و آله واجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مرّ علینا و أجلبه لعفو و أمحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن اللهم اسلخنا بانسلاخ هذا الشهر من خطایانا و أخرجنا بخروجه من سیئاتنا و اجعلنا من أسعد أهله به و أجز لهم قسماً فیه و أوفرهم حظاً منه.»

عید و معنای جشن گرفتن

اگر فراق ماه رمضان به خاطر از دست دادن برکات و الطاف الهی مصیبتی برای مؤمنان باشد، عیدی که پس از آن می‌آید به معنای جشن گرفتن انجام وظیفه و برکات آن رضایت و صفای شادمانی معنوی و توجه انسان به عظمت مسؤولیت در طول زمان، آن هم پس یک دوره تمرین ارادی تحمل محرومیت است.

خواست ما ای خدا این است که دشواری‌های ما در این ماه را جبران کنی و از الطاف خودت به ما ببخشی و روز عید و روزه گشایی ما را بر ما مبارک گردانی و فیوضات بسیاری خود را شامل حال ما بگردانی و این روز را بیشتر از روزهای دیگر مایه عفو و بخشش و محو گناهان ما قرار دهی تا ما از تمام گناهان آشکار و نهان خود بخشیده شویم و به سعادت ایمانی در دنیا و اطمینان معنوی در آخرت دست پیدا کنیم و برای ما گناهی نمانده باشد مگر اینکه آن را بخشیده باشی و ما نیز اثری از شقاوت و بدبختی در وجود خویش نیابیم که در سایه عفو و رحمت بیکران تو، این روز ما سراسر فایده و نعمت است.

«اللهم و من رعی هذا الشهر حق رعایته وحفظ حرمته حق حفظها وقام بحدوده حق قیامها والتقی ذنوبه حق تقاتها أو تقرب إلیک بقربه أوجبت رضاک له وعطفت رحمتک علیه فهب لنا مثله من وجدک وأعطنا أضعافه من فضلک فإن فضلک لایغیض وإن خزائنک لاتنقص بل تفیض وإنه معادن إحسانک لاتفنی وإن عطاءک للعطاء المهنا اللهم صل عل محمد وآله واکتب لنا مثل أجور من صامه أو تعبد لک فیه إلی یوم القیامه»

عطا در ترازوی الهی

خدایا هستند انسان‌هایی که ایمان در قلب و دل ایشان جای دارد و حرمت‌های الهی را حفظ کرده‌اند و حدود الهی را رعایت نموده‌اند و از این‌رو آن چنان که سزاوار بود حق تو را در این ماه رعایت نمودند و حرمت روزه‌داری و شب زنده‌داری این ماه را که تو قرار داده‌ای مراعات کردند و حدود حلال و حرام آن را حرمت نگاه داشتند و از گناهان پرهیز داشتند و به خاطر آگاهی از پیامدهای منفی گناه برای سرنوشت بدان‌ها نزدیک نشدند و با گفتار و رفتار و روابط خویش که بندگان را در معرض محبت و رضایت تو قرار می‌دهند به تو تقرب جستند. پس تو نیز از آنان راضی شدی و با شفقت و مهربانی خویش از رحمت خویش بدان‌ها بخشیدی و از عطای خود که برای پرهیزگاران مخلص قرار داده‌ای به ایشان پاداش دادی. اما تمام عطای تو به ایشان از روی فضل و عنایت توست نه سزاواری ایشان. زیرا بندگان هیچ‌گونه حقی ندارند. پروردگارا! از تو می‌خواهیم که مانند اینها را به ما نیز ببخشی و برای ما مضاعف بگردانی. زیرا عطا و بخشش تو تابع حساب و کتاب نیست که از نقصان گنجینه‌های خود بترسی. زیرا گنجینه‌ تو پایانی ندارد و با فضل و عنایت تو از آن چیزی کاسته نمی‌شود. پروردگارا! عطای خود را که بندگانت در سایه رفاه و آسایش آن سعادتمندانه زندگی می کنند ادامه بده.

آیا واژگانی داریم که بتواند حق ستایش تو را ادا کند و آیا می‌توانیم به معنای بلند ستایش که از عهده فضل تو برآید برسیم؟ و آیا در ازاء این همه کرمی که پایانی ندارد، می‌توانیم از تو بخواهیم که پاداش تمام روزه‌داران و شب زنده‌داران تا روز قیامت را به ما ببخشی؟

اما ما از آن اعمال صالحی که بندگان تو انجام می‌دهند تا به تو نزدیک شوند و به پاداش تو نائل گردند و تو به ایشان ثواب می‌دهی چیزی در اختیار نداریم، ولی خواست ما این است که به سزاواری ما نگاه نکنی بلکه به فضل و کرم و رحمت بی‌منتهای خود بنگری. پس این درخواست ما را مورد اجابت قرار ده، ای کریم‌ترین کریمان!

«اللهم إنّا نتوب إلیک فی یوم فطرنا الذی جعلته للمؤمنین عیداً و سروراً ولأهل ملتک مجمعاً ومحتشداً من کل ذنب اذنبناه أو سوء اسفناج أو خاطر شر ضمنا توبه من لاینطوی علی رجوع إلی ذنب و لایعود بعدها فی خطیئه توبه نصوحاً خلصت من الشک و الارتیاب فتقبل‌ها منّا وارض عنّا و ثبتنام علیها»
پروردگارا! از تو می‌خواهیم که به فضل خودت از ما درگذر و گناهان‌مان را بیامرزی. امّا ما این را فقط برای خودمان نمی‌خواهیم بلکه به یاد پدران و مادران خود نیز هستیم. زیرا همان گونه که از ما خواسته‌ای به خاطر احسان و فضل بی‌نهایتت نیز تو را سپاس گوئیم خودت از ما خواسته‌ای که به خاطر نیکی‌هایشان از آنان سپاسگزاری کنیم

و این روزها فطر است که زمان تازه‌‌ای را بدان آغاز کرده‌ایم و در آن از مسؤولیت روزه‌‌داری که تو در ماه رمضان بر ما واجب ساختی سبک شدیم و از طریق آن مثل مؤمنان ملتزم به فضای عید با معنای عمیق آن که به ما الهام کردی، گام نهادیم. زیرا طاعت خداوند در هر جای از حرکت انسان مؤمن عید، آن هم با همه اسرار معنوی عید، می‌باشد. زیرا با رویکرد به سوی خداوند، در چشم‌انداز پاداش الهی عمق تمام مفاهیم شادمانی معنوی را تحقق می‌بخشد. خدایا! خواست من این است که مؤمنان به جهت گردهمایی‌شان برای طاعت، همگی احساس شادمانی کنند و برادری اسلامی خود را درک کنند و با احساس یگانگی در خط ملتی که تو در وحی خود آن را قرار داده‌ای، به سوی قدرتمندی حرکت کنند.

خدایا! می خواهیم که پاکی اندیشه و احساسات و اعمال خود، معنای عید را در زندگی خود درک کنیم تا اندکی به پاکی مواقع الهی مورد نظر تو نزدیک شویم. تو دروازه‌های توبه را به روی ما گشوده‌ای که ما در معرض رحمت و رضایت تو قرار می‌دهد. از این‌رو در این روز – عید فطر – توبه می‌کنیم. آن هم توبه‌ای خالص که از اعماق وجود ما سرچشمه می‌گیرد، برای همه عمر و توبه‌ای نصوح، بدون هیچ‌گونه شک و تردیدی. زیرا این توبه از این ایمان راسخ و باور مطمئن سرچشمه می‌گیرد که ما باید به راه مستقیم تو دست پیدا کنیم تا شیطان ما را از راه خداوند به سمت گمراهی و طغیان خویش منحرف نکند و اشتباهاتی را که هوای نفس روان در خط شیطان ما را بدان انداخته است اصلاح کنیم و پس از رهایی از آن هیچگاه بدان باز نگردیم.

در اینجا ما توبه می کنیم تا خداوندا ! وقتی جانهای با ایمان خود را در معرض پاکی معنوی گشوده بر پاکی مقدس تو قرار می‌دهیم، هدیه عید برای تو باشد.

از تمام گناهان و گفتارها و رفتارهای ناشایست گذشته و افکار بد و منحرف و نیت‌های فساد‌آلود خود به سوی تو توبه می کنیم تا اندیشه خود را از بدی‌ها رها کنیم و بدنهای خود را از ناپاکی اشتباهات پاکیزه سازیم تا با ایمانی ناب و تقوایی گشوده بر طاعت تو در برابرت قرار گیریم. پس این توبه را از ما بپذیر و ما را از جمله توبه‌کنندگان قرار بده. آن کسانی که محبت خود را برایشان واجب گردانیده‌ای و بازگشت به طاعت خودت را از ایشان پذیرفته‌ای. ای عادل‌ترین عادلان!

توبه در عقل و باور
مراحل تقوا

توبه نصوح فقط یک فکر نیست که از عقل ما عبور کند و در تصمیم ما جریان پیدا کند. بلکه منظور ما از توبه آن آگاهی است که در مواقع حساس خود را بر شخصیت ما تحمیل کند تا اندیشه‌ای گرم و دلنشین تمام وجود را در برگیرد و آن را به سوی ثبات سوق دهد و این علاوه بر قدرت در معادلات عقل و توازن در محاسبات آینده و بدست دادن پیامدهای مثبت برای سرانجام انسان است.

ولی ما نمی‌توانیم به این منطقه از آگاهی معنوی درونی برسیم، مگر اینکه تو به ما کمک کنی تا در مفاهیم عبودیتی انسانی، ناب و تابع پروردگاری آفریننده و رحیم غرق شویم.

از تو می‌خواهیم نهال ترس عمیق از مجازاتی که در انتظار بندگان گنهکار است را در جان ما بکاری تا در حال و آینده همیشه آن را احساس کنیم تا اینکه مثل خوف در دنیا، خوف در آخرت نیز به حالتی درونی و پویا در وجود ما تبدیل شود. همین طور از تو می‌خواهیم شوق معنوی به پاداشی را که به بندگان پرهیزگار خود وعده داده‌ای در عواطف ما برانگیزی تا بر اثر ترس از مجازات و شوق به پاداش موعود، این احساس به احساس لذت در دعا تبدیل شود. در این دعا از تو می‌خواهیم که مغفرت و رضوان خودت را شامل حال ما بگردانی و از مجازات و زیان نیز به تو پناه می‌بریم و به تو توسل می‌جوئیم که ما را از جمله توبه کنندگانی قرار دهی که توفیق توبه یافته‌اند و توبه ایشان پذیرفته شده است تا از آن جایی محبت خود را برای توبه‌کنندگان قرار داده‌ای به محبت تو نائل شویم و با پذیرش بازگشت دوباره ما به جایگاه طاعت و بندگی سعادتمند گردیم. چرا که تو در تمام معیارهای عدل خود مبنی بر پاداش دادن نیکوکاران عادل‌ترین عادلان هستی.

«اللهم تجاوز عن آبان و أمهاتنا و اهل دینار جمیعاً من سلف بینهم و من غیر إلی یوم القیامه»

در اینجا ما توبه می کنیم تا خداوندا ! وقتی جانهای با ایمان خود را در معرض پاکی معنوی گشوده بر پاکی مقدس تو قرار می‌دهیم، هدیه عید برای تو باشد

همگان نیازمند رضایت تو هستند

پروردگارا! از تو می‌خواهیم که به فضل خودت از ما درگذر و گناهان‌مان را بیامرزی. امّا ما این را فقط برای خودمان نمی‌خواهیم بلکه به یاد پدران و مادران خود نیز هستیم. زیرا همان گونه که از ما خواسته‌ای به خاطر احسان و فضل بی‌نهایتت نیز تو را سپاس گوئیم خودت از ما خواسته‌ای که به خاطر نیکی‌هایشان از آنان سپاسگزاری کنیم. همین‌طور تمام هم‌کیشان خود را نیز یاد می‌کنیم که از طریق ایمان با ایشان مرتبط شده‌ایم. کسانی که پیامبر خود را برای ایشان فرستادی، ولی اینان مدتهاست که مرده‌اند و به سوی تو آمده‌اند تا در برابر تو با حساب خود مواجه شوند و با حکم عادلانه و رحمت گسترده‌ات منتظر سرنوشت خویش می‌باشند.

ما به یاد ایشان هستیم و می‌دانیم که ایشان باز از دست دادن فرصت عمل و تصحیح و جبران اشتباهات و گناهان خود، نیازمند مغفرت و رضوان تو هستند. لذا از تو می‌خواهیم که از ایشان درگذری و آن گونه که از ما درگذشتی و ما را بخشیدی از آنان نیز درگذر و آنان را بیامرز تا در فردای قیامت در سایه ایمان که راز وحدت و یگانگی ماست همگی گردهم آییم و در بهشت سرشار از نعمت تو یکجا گردیم.

«اللهم صل علی محمد و آله کما صلیت علی ملائکتک المقربین وصل علیه و آله کما صلیت علی انبیائک المرسلین وصل علیه و آله کما صلیت علی عبادک الصالحین و أفضل من ذلک یا رب العالمین صلاه‌ تبلّغنا برکتها و ینال‌ها نفعها و یستجاب لها دعاؤنا إنک أکرم من رغب إلیه وأکفی من توکل علیه وأعطی من سئل من فضله وأنت علی کل شیء قدیر».

التزام به خط پیامبر و آل او

صلوات بر محمد و خاندان او که حاملان رسالت و راهیان راه پیامبر و دارای رویکرد به اهداف آن حضرت هستند نشانه وفاداری و التزام است. این درود نشانه ارتباط با پیامبر و خاندان او در خط رسالت است، درست آن گونه که خداوند از ما خواسته است به فرشتگان مقرب او توجه کنیم. آن فرشتگان که خداوند اجرای فرامین خود را در نظام هستی به ایشان سپرده است و آنان غرق در عبادت پروردگار خود هستند و نیز باید پیامبران دیگر را نیز مدنظر قرار دهیم. آن کسانی که با اخلاص تمام و تحمل رنج‌های فراوان در مسیر رسالت الهی گام نهادند.

این صلوات برکات خاصی برای زندگی انسان دارد و مفاهیم ایمانی و دینی حاصل از این اسامی مبارک را به زندگی انسان ارزانی می‌دارد و احساس وفاداری به خداوند و رسالت را در جان ما بر‌می‌انگیزد. سود برکت معنوی حاصل از دعا به زندگی خود ما باز‌می‌گردد، اما خدایا! ما بسیار بیشتر از این تو می‌‌خواهیم. زیرا تو نسبت به امیدواران بسیار کریم و نسبت به حاجت‌مندان بسیار بخشنده و نسبت به رحمت طلبان بسیار رحیم هستی و این درخواست‌ها تو را به دشواری نمی‌اندازد که تو نسبت به هر چیزی توانایی.

2010-09-09
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5

نو عروس

هجدهمین جشن حافظ | از پریناز ایزدیار تا ریحانه پارسا و پدرشوهر عزیزش!هجدهمین جشن حافظ | از پریناز ایزدیار تا ریحانه پارسا و پدرشوهر عزیزش!
سحر ولدبیگی ؛ از ازدواج غیابی تا سریال آرماندو!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۵)سحر ولدبیگی ؛ از ازدواج غیابی تا سریال آرماندو!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۵)
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۷) از دلبرانگی بهنوش طباطبایی تا خستگی سحر قریشی در گرما!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۷) از دلبرانگی بهنوش طباطبایی تا خستگی سحر قریشی در گرما!
ساره بیات ؛ زیبا و جذاب اما تکراری!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۴)ساره بیات ؛ زیبا و جذاب اما تکراری!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۴)
اینستاگرام هنرمندان (۸۵) از تولد الناز حبیبی تا تولد مرتضی پاشایی!!!اینستاگرام هنرمندان (۸۵) از تولد الناز حبیبی تا تولد مرتضی پاشایی!!!
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۶) از حیاط باصفای بهنوش طباطبایی تا همینجوری های سحر قریشی!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۶) از حیاط باصفای بهنوش طباطبایی تا همینجوری های سحر قریشی!
نیما کرمی ؛ از بیماری عجیب و غریب تا تولد دومین فرزندش| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۳)نیما کرمی ؛ از بیماری عجیب و غریب تا تولد دومین فرزندش| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۳)
اینستاگرام هنرمندان (۸۴) از آب دوغ خیار خوردن الناز حبیبی در رستوران فریبا نادری تا تیپ رسمی لیلا اوتادی!اینستاگرام هنرمندان (۸۴) از آب دوغ خیار خوردن الناز حبیبی در رستوران فریبا نادری تا تیپ رسمی لیلا اوتادی!
پانته‌ آ بهرام ؛ از زندگی شخصی تا رد کردن پیشنهاد مهران مدیری | سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۲)پانته‌ آ بهرام ؛ از زندگی شخصی تا رد کردن پیشنهاد مهران مدیری | سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۲)
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۵) از طبیعت گردی الناز شاکردوست و سگش تا استایل عجیب مریم معصومی در کنسرت بهنام بانی!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۵) از طبیعت گردی الناز شاکردوست و سگش تا استایل عجیب مریم معصومی در کنسرت بهنام بانی!
کاوه خداشناس ؛ دامادِ پدرسوخته سریال پدر!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۱)کاوه خداشناس ؛ دامادِ پدرسوخته سریال پدر!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۵۱)
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۴) از قهوه خوری بهنوش طباطبایی تا تولد با شکوه مهدی طارمی!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۷۴) از قهوه خوری بهنوش طباطبایی تا تولد با شکوه مهدی طارمی!
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
رایانمهر
توصیه بهنوش بختیاری به ریحانه پارسا بازیگر سریال پدرتوصیه بهنوش بختیاری به ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر
سلفی جواد عزتی با سارا و نیکای پایتختسلفی جواد عزتی با سارا و نیکای پایتخت
چهره متفاوت مهران مدیری با ریش و سبیل در جشن حافظ!چهره متفاوت مهران مدیری با ریش و سبیل در جشن حافظ!
تیپ ژیلا امیرشاهی مجری به خانه برمی گردیم در خارج از تلویزیونتیپ ژیلا امیرشاهی مجری به خانه برمی گردیم در خارج از تلویزیون
لیلا و حامد سریال پدر در کنار مهدی سلطانی در جشن حافظلیلا و حامد سریال پدر در کنار مهدی سلطانی در جشن حافظ
جاسوس شدن الناز شاکردوست در سکوت خبری!!جاسوس شدن الناز شاکردوست در سکوت خبری!!
ماجرای جالب ازدواج امیر کاظمی بازیگر لیسانسه ها از زبان خودشماجرای جالب ازدواج امیر کاظمی بازیگر لیسانسه ها از زبان خودش
تصاویری از افتتاحیه خاله قورباغه با حضور هنرمندان و فرزندانشانتصاویری از افتتاحیه خاله قورباغه با حضور هنرمندان و فرزندانشان
عکس دیدنی از لعیا زنگنه در پشت صحنه سریال پدر!عکس دیدنی از لعیا زنگنه در پشت صحنه سریال پدر!
عکسی جدید و دیدنی از نیوشا ضیغمی و دخترش لناعکسی جدید و دیدنی از نیوشا ضیغمی و دخترش لنا
اسامی ۱۰ خریدار بزرگ سکه اعلام شداسامی ۱۰ خریدار بزرگ سکه اعلام شد
بهترین شهر‌های جهان برای زندگی کدامند؟بهترین شهر‌های جهان برای زندگی کدامند؟
سید میثم خامنه‌ای کوچکترین فرزند رهبر و خانواده اش در رستورانسید میثم خامنه‌ای کوچکترین فرزند رهبر و خانواده اش در رستوران
واکنش یاسمن اشراقی نتیجه امام به شایعه کیف زنانه ۲۵ میلیونی‌اشواکنش یاسمن اشراقی نتیجه امام به شایعه کیف زنانه ۲۵ میلیونی‌اش
قیمت دیه سال ۱۳۹۷ توسط رییس قوه قضاییه اعلام شدقیمت دیه سال ۱۳۹۷ توسط رییس قوه قضاییه اعلام شد
ژیلا امیرشاهی مجری تلویزیون به خانه برمیگردیم با پوشش غیر رسمیژیلا امیرشاهی مجری تلویزیون به خانه برمیگردیم با پوشش غیر رسمی
کشف انبار احتکار مواد اولیه کفش توسط پلیس!کشف انبار احتکار مواد اولیه کفش توسط پلیس!
موضوع سریال پایتخت ۶ از زبان سیروس مقدمموضوع سریال پایتخت ۶ از زبان سیروس مقدم
جزئیات وام ۴ میلیونی بازنشستگان اعلام شدجزئیات وام ۴ میلیونی بازنشستگان اعلام شد
ماجرای عکس پسر سردار عبدالهی و همسر بی‌حجابش در جام جهانی!!ماجرای عکس پسر سردار عبدالهی و همسر بی‌حجابش در جام جهانی!!
ساعد سهیلی در کنار برادرش سینا مهراد (بازیگر سریال پدر)ساعد سهیلی در کنار برادرش سینا مهراد (بازیگر سریال پدر)
تصاویری از بازیگران در اکران مردمی فیلم عصبانی نیستمتصاویری از بازیگران در اکران مردمی فیلم عصبانی نیستم
عکسی از مگان مارکل نوعروس خاندان سلطنتی که جنجالی شد!عکسی از مگان مارکل نوعروس خاندان سلطنتی که جنجالی شد!
تیپ جدید بهاره رهنما و همسرش با لباس مشکی در نوروز ۹۷تیپ جدید بهاره رهنما و همسرش با لباس مشکی در نوروز ۹۷
فرار ملکه زیبایی عراق بعد از عکس سلفی با ملکه اسرائیل!فرار ملکه زیبایی عراق بعد از عکس سلفی با ملکه اسرائیل!
خطرناک‌ترین مراسم عروسی جهان که هرگز ندیده اید!خطرناک‌ترین مراسم عروسی جهان که هرگز ندیده اید!
دختر امیر خسرو عباسی همسر دوم بهاره رهنما!دختر امیر خسرو عباسی همسر دوم بهاره رهنما!
ماجرای فشن‌شوی جنجالی دختر برادر وزیر با حضور بازیگران!ماجرای فشن‌شوی جنجالی دختر برادر وزیر با حضور بازیگران!
خبر دستگیری فرزند محمدباقر نوبخت صحت دارد؟!خبر دستگیری فرزند محمدباقر نوبخت صحت دارد؟!
ژیلا امیرشاهی خانم مجری بر سر مزار مادرشژیلا امیرشاهی خانم مجری بر سر مزار مادرش
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
هدیه ایی ویژه برای خوشحال کردن همسرتان
دیگر جشن عروسی نگیرید، بدون عروسی ساز !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
بازدید ترامپ از ارتش آمریکا و تمرینات نظامیان
اسامی ۱۰ خریدار بزرگ سکه اعلام شد
بهترین شهر‌های جهان برای زندگی کدامند؟
ماجرای جالب ازدواج امیر کاظمی بازیگر لیسانسه ها از زبان خودش
کشف انبار احتکار مواد اولیه کفش توسط پلیس!
لیلا و حامد سریال پدر در کنار مهدی سلطانی در جشن حافظ
توصیه بهنوش بختیاری به ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر
جاسوس شدن الناز شاکردوست در سکوت خبری!!
چهره متفاوت مهران مدیری با ریش و سبیل در جشن حافظ!
سلفی جواد عزتی با سارا و نیکای پایتخت
تیپ ژیلا امیرشاهی مجری به خانه برمی گردیم در خارج از تلویزیون
اکران خصوصی فیلم همه چی عادیه با حضور هنرمندان معروف!
واکنش مهناز افشار به پرونده قضایی همسرش یاسین رامین!
حواشی دیدار هزاران نفر از اقشار مختلف مردم با رهبر انقلاب!
خواستگاری عجیب و جنجالی دختر جوان از بازیگر معروف ترکیه ای!!
انتقاد کیهان از سریال پدر | دانشگاه جای درس است یا عاشق شدن؟!
اینستاپست جنجالی آناهیتا همتی درباره وضعیت ایران!!
حواشی آلبوم ابراهیم محسن چاوشی ادامه دارد!!
مسئولانی که به کمپین #فرزندت_کجاست پیوستند!
کیک تولد ۶۱ سالگی مهرانه مهین‌ ترابی!
اقدام عجیب پسر ترامپ برای بالا بردن محبوبیت پدرش!!
عکس های یادگاری جمشید مشایخی با کارکنان بیمارستان!
ماجراى انتقال موش‌هاى زنده به تهران چیست!؟
واکنش بهنوش بختیاری به کشته شدن کودکان یمنی!
منوچهر عسگری‌ نسب هنرمند سینمای ایران درگذشت!
حمایت پرویز پرستویی از چاوشی بعد از حواشی جنجالی اخیر!
حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق چرا دشمن ایران شد!؟
حمید گودرزی مجری یک مسابقه تلویزیونی شد!
شغل و محل زندگی فرزندان سید عباس صالحی, وزیر ارشاد!
بیژن بنفشه‌خواه و محمدرضا شریفی نیا در کلوپ همسران!!
تصاویری دیدنی از جشن سنتی عروس و دامادهای بندری!
ادامه حملات کیهان علیه خندوانه | آدم شرم می کند این برنامه را ببیند!!
پوشش عجیب و نامتعارف اندیشه فولادوند در یک مراسم!!
عناوین روزنامه‌های امروز دوشنبه ۹۷/۵/۲۲
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۷/۵/۲۲
آیا مهاجرت محسن چاوشی از ایران واقعیت دارد!؟
عذرخواهی سینا مهراد بازیگر نقش حامد از بینندگان سریال پدر!
کنسرت رایگان رضا صادقی با ایده ای متفاوت تر!!
واکنش ده‌ نمکی به کشتار بیرحمانه کودکان یمنی و سکوت جهانیان!
عکسی از تبلیغ الهام عرب برای عینک دودی در ارمنستان!
جزئیات افزایش قیمت خودرو در بازار | پراید ۳۰ میلیون تومان شد!
سلفی های جدید از بازیگران سریال پدر را ببینید!
تصاویری از بلایی که بحران‌ اقتصادی ونزوئلا سر مردم آورد!
عروسک بهنوش بختیاری بازیگر معروف , هم آمد!!
پیوستن محمد جواد ظریف به کمپین فرزندت کجاست!
رفتار عجیب نوید محمدزاده در پشت صحنه فیلم ابد و یک روز!!
کشف دو کیلوگرم مواد مخدر از حجاج ایرانی!!
حمله کیهان ، این بار علیه مهراب قاسم‌ خانی!!
درگذشت شوهر شمس پهلوی , خواهر محمدرضا شاه در ۱۰۱ سالگی!
تصویری از گریم متفاوت شبنم مقدمی در نقش مادرِ مولانا!
دستور رهبر انقلاب درباره مجازات سریع و عادلانه مفسدان اقتصادی!
محسن چاوشی بالاخره تهدیدش را اینگونه عملی کرد!!
اطلاعیه جدید بانک مرکزی درباره آخرین تحولات بازار ارز!
پیشنهاد وسوسه‌انگیز شهرام ناظری برای کنسرت رایگان در آزادی!
عناوین روزنامه‌های امروز یکشنبه ۹۷/۵/۲۱
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۷/۵/۲۱
عکس های جدید ساره رشیدی کمدین خنداننده شو و خانواده اش!
تهدید امیر تتلو خواننده جنجالی در خارج از ایران به افشاگری!
هلاکت ۱۱ تروریست و انهدام یک تیم تروریستی در شمال غرب ایران!
تولد ۷ سالگی امیر علی پسر شهاب حسینی و پریچهر قنبری!
جزئیات ربوده شدن یک هواپیمای مسافربری در آمریکا !!
لیلا حاتمی با ظاهر جدید و متفاوت در اسپانیا!
شباهت جالب توجه یکتا ناصر و دخترش سوفیا ببینید!
جزئیاتی جدید درباره تصمیم عراق درباره تحریم ایران!!
روایت ریحانه پارسا (بازیگر نقش لیلا) از سخت ترین سکانس پدر!
واکنش پزشکیان به حواشی پیش آمده درباره زندگی شخصی اش!
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
بازدید ترامپ از ارتش آمریکا و تمرینات نظامیان
بازدید ترامپ از ارتش آمریکا و تمرینات نظامیان
اسامی ۱۰ خریدار بزرگ سکه اعلام شد
اسامی ۱۰ خریدار بزرگ سکه اعلام شد
بهترین شهر‌های جهان برای زندگی کدامند؟
بهترین شهر‌های جهان برای زندگی کدامند؟
ماجرای جالب ازدواج امیر کاظمی بازیگر لیسانسه ها از زبان خودش
ماجرای جالب ازدواج امیر کاظمی بازیگر لیسانسه ها از زبان خودش
کشف انبار احتکار مواد اولیه کفش توسط پلیس!
کشف انبار احتکار مواد اولیه کفش توسط پلیس!
لیلا و حامد سریال پدر در کنار مهدی سلطانی در جشن حافظ
لیلا و حامد سریال پدر در کنار مهدی سلطانی در جشن حافظ
توصیه بهنوش بختیاری به ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر
توصیه بهنوش بختیاری به ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر
جاسوس شدن الناز شاکردوست در سکوت خبری!!
جاسوس شدن الناز شاکردوست در سکوت خبری!!
رایانمهرامیران پرواز