شیوع ایدز در زندانها

تاریخ نشر :شنبه 10 آوریل 2010 مشاهده : 173
شیوع ایدز در زندانها اخبار گوناگون
شیوع ایدز در زندانها وی، کمبود متخصص را یکی از معضلات جدی بخشهای درمانی زندانها عنوان کرد و افزود: تلاش شده خدمات درمانی در زندانها در حد استاندارد ارائه شود اما با مشکل جدی کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم. مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها گفت: نتایج آمار پایگاههای دیده بر نشان حاکی از […]

شیوع ایدز در زندانها
وی، کمبود متخصص را یکی از معضلات جدی بخشهای درمانی زندانها عنوان کرد و افزود: تلاش شده خدمات درمانی در زندانها در حد استاندارد ارائه شود اما با مشکل جدی کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم.
مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها گفت: نتایج آمار پایگاههای دیده بر نشان حاکی از شیوع ۷٫۱ درصدی HIV در زندانها است که به طور حتم در سالهای آینده روند شیوع آن کاهش خواهد یافت اما قطعا به صفر نمی رسد.

دکتر مرضیه فرنیا در گفتگو با مهر به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان در زندانهای کشور پرداخت و گفت: در طول سال ۸۸ تلاش شد تا موضوع مراقبتهای سلامت به خصوص در بدو ورود زندانی به جد مورد توجه قرار گیرد تا مانع انتقال بیماریهای واگیر دار به خصوص سل به داخل زندان شویم.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها، کنترل بیماریهای پرخطر در زندانیان را از موضوعاتی برشمرد که در سالهای اخیر مورد توجه جدی مسئولان این سازمان بوده است.

به گفته وی، طی چند سال اخیر بحث کنترل بیماریهای پرخطر در میان زندانیان به جد دنبال می شود و در این راه اقدامات و تلاشهایی بسیاری انجام شده چراکه محیط زندان بسته است و شرایط برای انتقال بیماریهای واگیردار بسیار فراهم است و در صورت شیوع با فاجعه بزرگی مواجه می شویم.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها، مدیریت واحد قرنطینه در زندانها را بسیار حساس و سخت عنوان کرد و افزود: در سال گذشته توانستیم در ارتباط با تجهیزات این بخش به خصوص تهویه، شرایط اقامت و پوشاک و محل خواب زندانیان شرایط مناسبی را فراهم آوریم که بنا داریم در سالهای آینده نیز این روند را ادامه دهیم.

فرنیا، به اقدامات انجام شده در برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزا A در زندانها اشاره کرد و گفت: اجرای دقیق برنامه های بهداشتی و اطلاع رسانی به موقع باعث شد تا مانع ورود این بیماری در زندانها شویم و خوشبختانه تنها در دو زندان شاهد مواردی از انتقال این بیماری بودیم که به سرعت مهار و کنترل شد.

بیش از ۵۰ درصد ورودی زندانها معتاد هستند

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها به اهمیت برنامه متادون درمانی در زندانها اشاره کرد و گفت: بررسیها نشان می دهد که بیش از نیمی از ورودی زندانیان معتاد هستند لذا در این خصوص برنامه وسیعی در ارتباط با درمان نگهدارنده با متادون در زندانها آغاز شد.

فرنیا گفت: در حال حاضر بالغ بر ۲۵ هزار نفر تحت پوشش این درمان هستند و سعی شده در کنار این امر روان درمانی نیز در دستور کار قرار گیرد.

اجرای آزمایشی استفاده از شربت تریاک در سه زندان کشور

وی به اجرای آزمایشی درمان با شربت تریاک اشاره کرد و گفت: این شیوه جدید در سه زندان به صورت آزمایشی در حال اجرا است و تاکنون افراد تحت پوشش از اجرای آن راضی بوده اند اما هنوز به صورت دقیق ارزیابی نشده و منتظر نتایج نهایی آن هستیم.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها تصریح کرد: در صورتی که این طرح به صورت کلی نتیجه مثبتی داشته باشد قابلیت اجرا را در زندانهای کشور را دارد.

وی، کمبود متخصص را یکی از معضلات جدی بخشهای درمانی زندانها عنوان کرد و افزود: تلاش شده خدمات درمانی در زندانها در حد استاندارد ارائه شود اما با مشکل جدی کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم.

پزشکان حاضر به خدمت در زندانها نیستند

به گفته فرنیا، پزشکان به دلیل حق الزمه پایین و به دلیل شرایط زندان، حاضر به خدمت در زندانها نیستند اما امیدواریم امسال راهکارهای مناسبی برای جذب نیروی متخصص اتخاذ شود.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها یادآور شد: در برخی زندانها در استانهای محروم فضا و تجهیزات مناسبی برای درمان فراهم شده اما به دلیل کمبود نیروی متخصص این تجهیزات در حال نابودی است و در این حالت مجبور به اعزام زندانیان بیمار به خارج از زندانها می شویم.

وی به کنترل ایدز در زندانها و آخرین آمار شیوع این بیماری در میان زندانیان اشاره کرد و گفت: نتایج آمار پایگاههای دیده بر نشان حاکی از شیوع ۷٫۱ درصدی ایدز “HIV” در زندانها است که به طور حتم در سالهای آینده روند شیوع آن کاهش خواهد یافت اما قطعا به صفر نمی رسد.

فرنیا در مورد نحوه تشخیص معتادان مبتلا به ایدز گفت: هر سال از ۲۰ هزار زندانی به خصوص زندانیانی که سابقه رفتار پر خطر داشته اند به صورت تصادفی تست گرفته می شود.

وی تصریح کرد: مبتلایان به ایدز در کنار سایر زندانیان نگهداری می شوند و سعی شده تجربه ناموفق گذشته در جداسازی این بیماران تکرار نشود.

کاهش معتادان تزریقی در زندانها

وی به عملکرد کلینیکهای مثلثی در زندانها و مراکز مراقبت پس از خروج اشاره کرد و گفت: زندانیان که سابقه رفتار پرخطر همچون، اعتیاد تزریقی، خالکوبی و رفتار جنسی پر خطر دارند به کلینیکهای مثلثی فراخوانده می شوند تا در صورت مثبت بودن، اطلاع رسانی لازم به آنان برای آغاز یک زندگی جدید انجام شود.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها تعداد کلینیکهای مثلثی در کشور را ۱۲۸ مرکز عنوان کرد و افزود: تعدادی از کلینیکهای مثلثی در مراکز مراقبت پس از خروج قرار دارد.

فرنیا به آمار معتادان تزریقی اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه در سالهای گذشته با آمار بالای معتادان تزریقی مواجه بودیم اما این آمار با برنامه هایی همچون درمان نگهدارنده و اطلاع رسانی به موقع به حداقل رسیده است.

توزیع سرنگ در سه زندان کشور

وی در مورد توزیع سرنگ در زندانها گفت: در سه زندان به صورت آزمایشی توزیع سرنگ را آغاز کردیم اما نتایج آن هنوز نهایی نشده است و در مرحله آزمایشی است.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها پیرامون وجود افسردگی در میان زندانیان گفت: شیوع افسردگی در زندانها بسیار بالا است و باید اذعان داشت زمینه روانی در میان اغلب کسانی که مرتکب به جرم می شوند وجود دارد اما سعی شده با توجه به امر مشاوره در زندانها تا حد امکان از استرس و فشارهای عصبی در میان زندانیان جلوگیری شود.

2010-04-10 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
فاطمه معتمدآریا در کنار همسر و پسرش
محمود پاک نیت و نوه اش هانا در کنار همسرش مهوش صبر کن
حمیرا ریاضی با همسرش علی اوسیوند در ترکیه
عکس جالب امیر آقایی و مهدی پاکدل در جوانی
کاوه سماک باشی قبل و بعد از ۴۰ کیلو کاهش وزن
تیپ جدید سیاوش خیرابی در پنت هاوس لاکچری اش
ناصر محمدخانی و همسر جدیدش در جشن تولد پسر ۲ساله اش
بردن آبروی دختر دانشجو در استان فارس توسط همکلاسی شیطانش
تشییع پیکر ‌چنگیز جلیلوند استاد دوبله با حضور تعداد محدودی از هنرمندان
حرکت جالب محمدرضا گلزار در بیلیارد چجوری امکان داره
تصاویر جالب از گذر زمان بازیگران معروف, هومن سیدی و هانیه توسلی
تصاویر جدید سانیا سالاری در پشت صحنه سریال عاشقانه ۲
ویدیو کمتر دیده شده از ساره بیات درباره خیانت به زنان
عکس یهویی آرتا پسر بابک جهانبخش در مسافرت
۷ زوج بازیگر جوان در سینمای حرفه ایی ایران
قرنطینه کرونا در هتل بیمارستان ‌های لاکچری تهران
عکس بدون آرایش آزاده نامداری در میان برگهای پاییزی
جدیدترین سلفی فریبرز عرب نیا برای رد تمام شایعات
ابراهیم اشرفی بر سر مزار مرحوم ماه چهره خلیلی همسرش
خانه شیک و با صفای عاطفه رضوی جاری رعنا آزادی ور
لاغری شدید با تغییر چهره فریبا نادری بازیگر ستایش
حسام منظور بازیگر نجلا در استانبول ترکیه
نیما کرمی مجری صدا و سیما به دنبال کاهش وزن
باران کوثری در آغوش مهدی هاشمی و همسر سابقش گلاب آدینه
ورزش کردن علی کریمی با کت و شلوار
سلفی همسر و‌ امیرعلی پسر کوچک شهاب حسینی
لبخند مادر , دختری بهاره رهنما و پریا قاسم خانی
جشن تولد علی اوسیوند همراه همسرش حمیرا ریاضی و دخترش
مرگ هولناک آیلار دختر ۸ ساله بندرعباسی در هاله ایی از ابهام
تغییر چهره سیاوش خیرابی در لایو با فرزاد فرزین
استاد دوبله چنگیز جلیلوند به همراه نوه محمد علی فردین
محمود فکری مربی استقلال و پسرانش امیرحسین و حمیدرضا
عکس بهاره افشاری و برادرش بابک و همسرش صبا سهیلی
تبریک روز کودک از زبان سوفیا دختر یکتا ناصر بازیگر سریال دل
محمدرضا گلزار بازیگر عاشقانه در کنار مادر و مادربزرگش
عکس قدیمی محسن کیایی در ۲۱ سالگی با موهای بلند
عکس تیارا دختر رضا صادقی در کلاس درس آنلاین و لاکچری
قلیه میگو پختن در لایو آشپزی لیندا کیانی با دوستش در آمریکا
صحبت های سوگل طهماسبی از اولین سفرش با همسرش , خیلی تلخ بود
ویدیویی از مرحوم چنگیز جلیلوند در حال دوبله در کنار همکارانش
اهدای عضو بدن امیر پسر کریم قربانی بازیگر معروف
جشن تولد ۲۸ سالگی سام پسر شقایق فراهانی
تصویر کمیاب از لورل و هاردی و همسرانشان که خواهر بودند
ابراز احساسات حامد بهداد به صدای جاودانه چنگیز جلیلوند
تصویر جدید فرشته حسینی بازیگر افغان تبار سریال قورباغه
تصاویر و فیلم از پشت صحنه جدید سریال گیسو در نمایش خانگی
ایام جوانی و هفده سالگی علی زند وکیلی بدون ریش
جدیدترین سوتی جواد خیابانی درباره کریم باقری
ویدیو دلهره‌آور و لایو رضا رشیدپور از تهران ساعت ۴ صبح!
استایل کت و شلواری و رسمی دارا حیایی بازیگر از سرنوشت
logo-samandehi