عرق ترس از سقوط با هواپیما روی پیشانی شطرنج بازان ایران

تاریخ نشر :جمعه 09 جولای 2010 مشاهده : 163
عرق ترس از سقوط با هواپیما روی پیشانی شطرنج بازان ایران اخبار گوناگون
مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر عنوان کرد: پرواز ۸۰۱ به مقصد پکن در شرایط کاملاً عادی پرواز می‏کند. در همان دقایق اولیه پرواز خلبان پرواز متوجه بروز یک مشکل فنی در هواپیما می‏شود که به همین دلیل ضمن توضیح مشکل نقض فنی برای مسافران، به فرودگاه حضرت امام باز می‏گردد و پس از […]

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر عنوان کرد: پرواز ۸۰۱ به مقصد پکن در شرایط کاملاً عادی پرواز می‏کند. در همان دقایق اولیه پرواز خلبان پرواز متوجه بروز یک مشکل فنی در هواپیما می‏شود که به همین دلیل ضمن توضیح مشکل نقض فنی برای مسافران، به فرودگاه حضرت امام باز می‏گردد و پس از رفع مشکل، مسافران را سوار کرده و به پرواز ادامه میدهد. پس از رفع مشکل فنی بیش از ۲۸۰ نفر از مسافران این پرواز سوار هواپیما می‏شوند و در این میان تعداد اندکی بنابر دلایلی که خودشان تشخیص داده بودند، از ادامه پرواز خودداری کرده و انصراف می‏دهند اما سایر مسافران با این پرواز ادامه می‏دهند و عازم فرودگاه پکن می‏شوند.
تیم ملی شطرنج ایران پس از وقایعی که از شب گذشته تا سحرگاه امروز در فرودگاه امام خمینی برای این تیم به وقوع پیوست، با ترس از احتمال وقوع سانحه هوایی به واسطه ساعاتی که بر آنها گذشته بود، برای رقابت با مدعیان قاره کهن، با ترکیب ناقص تهران را به مقصد پکن ترک کرد و برخی ملی پوشان شطرنج به واسطه عملکرد نامناسب هواپیمایی، حاضر به همراهی تیم ملی نشدند که با توجه به شکل حادثه و فشار روحی و روانی که با این نفرات و همچنین سایر مسافران وارده آمده، در زمینه این حادثه پاسخگویی نهادهای مسئول و پیگیری صحیح برای رفع این معضلات دامنه‏دار، یک الزام جدی تلقی می‏شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک؛ کاروان ۴۷ نفره ملی پوشان رده‌های سنی شطرنج دختران و پسران برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا چهارشنبه ساعت ۲۰:۳۰ چهارشنبه شب در فرودگاه امام خمینی در هواپیمای متعلق به شرکت ایران ایر می‏نشینند تا با آرزوی سفر خوب خلبان برای ایشان راهی پکن شوند اما این سفر خوب، پیش از بلند شدن کنسل می‏شود و مسافران که ملی پوشان ایران نیز در میان آنها بودند تا ساعت ۲۲:۳۰ به امید انجام پرواز روی صندلی‏هایشان نشسته بودند، با اعلام اینکه هواپیما پیش از برخواستن دچار نقص فنی است، مجدداً از هواپیما تخلیه شده و راهی سالن انتظار می‏شوند.

در این میان تعدادی از مسافران خواستار لغو کردن پروازشان می‏شوند که برخی مسئولان حاضر از رفع مشکل در سریع ترین زمان ممکن خبر می‏دهند و به دنبال این اتفاقات، مسئولان فدراسیون شطرنج برای پیگیری این مسئله بسیج می‏شوند تا اینکه بالاخره مسافران ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز مجدداً سوار هواپیما شده و این بار هواپیما پرواز کرد اما پس از ۳۰ دقیقه، به دلیل نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شد که این اتفاقات تاسف بار، وحشت طبیعی و غیرقابل تصور جمعی از مسافران را به همراه داشت.

در این مرحله نیز برخی از ملی پوشان شطرنج خواستار عدم انجام این پرواز به دلیل خطرات جانی شدند اما این خواسته ترتیب اثر داده نشد و مجدداً مسافران، ساعت ۵ و ۱۰ دقیقه صبح به سمت پایتخت چین پرواز می‏کنند اما در این حد فاصل، خانواده‏های غزال و رعنا حکیمی فرد، مینو سادات خادم الشریعه، مینو عسگری زاده چهار شطرنجباز ملی پوش دختر ایران که به واسطه وقایع به وقوع پیوسته بیم جان فرزندانشان را داشتند، اجازه اعزام ایشان را نمی‏دهند و بدین ترتیب تیم ملی شطرنج با ترکیب ناقص راهی این رویداد شد که اخبار دریافتی از نشستن این هواپیما با سلامت در پکن خبر می‏دهد.

در حالی عرق ترس از سقوط با هواپیما روی پیشانی شطرنج بازان ایران به عنوان واکنشی کاملاً طبیعی به چنین اتفاق وحشتناکی نقش بسته بود که کمترین انتظار در قبال این اتفاق، لغو کردن کل پرواز برای حفظ جان و مال مسافرانی است که تصور می‏کردند، هواپیمایی دولتی ایران از امنیت بالایی برخوردار است و باور کرده‏ بودند حال آنکه چنین اتفاقاتی می‏تواند نشان ‏دهد، نگرانی مقامات پروازی قاره سبز پیرامون امنیت جانی مسافران این پروازها بی جهت نیست و کاش مقامات ایران نیز به اندازه اروپایی‏ها نگران جان هموطنانمان بودند و هواپیمای دارای عمر بالا را از رده خارج می‏کردند‏.

لازم به توضیح است، کمیسیون حمل و نقل اتحادیه اروپا پیرو بررسی کمیته امنیت هوایی این کمیسیون، چندی پیش اعلام کرد هواپیماهای ایرباس ۳۲۰، بوئینگ ۷۲۷ و ۷۴۷ شرکت هواپیمایی دولتی ایران (ایران ایر) به دلیل ضریب امنیت پایین و کهنه بودن اجازه پرواز بر آسمان ۲۷ عضو این اتحادیه را ندارند تا از ناوگان هوایی موجود که شامل حدود ۵۹ هواپیما خواهد بود، فقط ۳۹ هواپیما بتواند به کشورهای اتحادیه اروپا پرواز کند و طبیعتاً با توجه به آنکه استاندارهای امنیتی اروپا شامل حال مردم ایران نمی‏شود و علی الظاهر وقوع حوادث هوایی در ایران جزو امور طبیعی محسوب می‏شود، این هواپیماها اوراق نشده و در سایر پروازها مورد استفاده قرار می‏گیرند!

در همین خصوص نوش آبادی مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر در گفت و گویی با تابناک عنوان کرد: پرواز ۸۰۱ به مقصد پکن در شرایط کاملاً عادی مسافرانش را سوار می‏کند و پرواز می‏کند. در همان دقایق اولیه پرواز خلبان پرواز متوجه بروز یک مشکل فنی در هواپیما می‏شود که به همین دلیل ضمن توضیح مشکل نقص فنی برای مسافران، به فرودگاه حضرت امام باز می‏گردد و پس از رفع مشکل فنی، مسافران را سوار کرده و به پرواز ادامه میدهد. پس از رفع مشکل فنی بیش از ۲۸۰ نفر از مسافران این پرواز سوار هواپیما می‏شوند و در این میان تعداد اندکی بنابر دلایلی که خودشان تشخیص داده بودند، از ادامه پرواز خودداری کرده و انصراف می‏دهند اما سایر مسافران با این پرواز ادامه می‏دهند و عازم فرودگاه پکن می‏شوند.

وی در خصوص بحث نقص فنی نیز گفت: هر شرکت هواپیمایی نخستین آیتمی که برایش مهم است، ایمنی پرواز و حفظ جان مسافران است و حرکتی که خلبان ایران در پرواز ۸۰۱ انجام داده کاملاً مطابق با اصول ایمنی پرواز بوده است. لذا لازم می‏دانم ضمن عذرخواهی از مسافران هواپیما و خانواده هایشان، از اینکه همکاران بنده را در جهت ارائه خدمات مطلوب و ایمن به مسافران به خصوص در پرواز مورد اشاره همراهی کردند، سپاسگزاری می‏نمایم.

2010-07-09 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
مهتاب جامی مژگان بچه مهندس ۲ همراه با حیوان خانگی سفیدش
چهره جدید و تغییر کرده مهران غفوریان در کنار همسرش
لاغری زیاد رضا گلزار در جوانی کنار ماشین لاکچری اش
ساره بیات بازیگر دل و خواهرش سروین همسر رضا قوچان نژاد
کیسان دیباج و دارا حیایی در جشن تولد ۳۶ سالگی لیلا بلوکات
مصرف اشتباه دارو رشد مو و عوارض عجیبش روی چند کودک
عکس های قبل و بعد لاغری یک خانم برای انتقام از نامزد سابقش
هانیه غلامی و پدرش همراه با همسر و مادر بازیگرش
جدیدترین سلفی هانیه توسلی بازیگر سریال گیسو
چهره جدید نیکی کریمی بسیار جدی و با جذبه
شکلک کودکانه منوچهر هادی به خواسته دخترش سوفیا
چالش جدید فریبا طالبی بازیگر و همسرش امیرحسین صدهزاری
رونمایی ملانیا ترامپ از آخرین دکوراسیون کریسمس در کاخ سفید
فرزندان علی پروین , محمد , لادن و لیدا در رستوران
صحنه وحشتناک خفت گیری و کتک زدن زن تنها در خیابان
تغییر چهره بهاره افشاری بازیگر زن ایرانی با استایل پاییزی
پوشش عجیب هری استایلز بازیگر هالیوودی سوژه شد
پیمان معادی و مادر سرزنده اش در اکران فیلم ناگهان درخت
دلتنگی روزبه حصاری برای یک فنجان قهوه داغ و خنده از ته دل
عکس دو نفره کیسان دیباج و مونا کرمی در پشت صحنه از سرنوشت
چهره جدید سیاوش خیرابی بعد از ۹ ماه قرنطینه خانگی
عکس جالبی که محسن کیایی بازیگر هم گناه ۴ صبح گرفت
تازه ترین استایل سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری
عکس جدید مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور با هوادار
شهرهای قرمز کرونا از روز شنبه ۱۵ آذر
استایل شیک و ساده‌ پانته آ پناهی ها بازیگر کرگدن
عکس جدید نسرین نصرتی و همسرش در پاییز
ماجرای انگشتر حاج قاسم در وسایل یک شهید چه بود؟ 
حرکت زیبای ارسلان قاسمی و نیما شاهرخ شاهی در روزهای کرونایی
خاطره جالب احسان علیخانی با آریا عظیمی نژاد در سرویس بهداشتی
ست لباس قرمز بهنوش طباطبایی بعد از ازدواج همسر سابقش
افراد خیر معروف در کارهای انسان دوستانه از مهتاب کرامتی تا لیلا بلوکات
اگر قصد کاهش وزن دارید این پنج دروغ رایج را هرگز باور نکنید
لایو فلور نظری و واکنشش به دعوای جنجالی با مریم امیرجلالی
نیوشا علیپور بازیگر مژگان در بچه مهندس در کنار مرحوم پورحسینی
تصاویر جدید مهدیس توکلی بازیگر نقش مینو در سریال از سرنوشت
عکس جدید گندم دختر آزاده نامداری با لباس عروس در تولد مادرش
ایرج نوذری و مادرش به همراه خواهرش
تغییر چهره سروش گودرزی بازیگر خط قرمز و مسافری از هند
تبریک تولد مادر بهاره رهنما به دخترش بهاره ، با صدایی لطیف
بازیگر سریال عاشقانه حسین یاری با دختر و عروسش
گریم‌ جدید مهراوه شریفی نیا در فیلم جدیدش
تیپ متفاوت متین ستوده با ست سبز رنگ
عکسی از دفتر کار نیکی کریمی بازیگر آقازاده
عکس جدید نانسی عجرم خواننده لبنان در کنار همسر و ۳ دخترش
جواد خیابانی گزارشگر ورزشی در کنار تنها دخترش
حامد کمیلی در کنار زنده یاد کامبوزیا پرتوی
پسر پرویز پورحسینی مرحوم در مراسم خاکسپاری پدرش
عکس دختر دیگو مارادونا با چهره ماتم‌زده و اشکبار
کشف لباس عروس آغشته به مواد مخدر در تهران
logo-samandehi