لاریجانی: بر اجرای به موقع قانون مصریم

تاریخ نشر :چهارشنبه 09 ژوئن 2010 مشاهده : 179
لاریجانی: بر اجرای به موقع قانون مصریم اخبار گوناگون
لاریجانی: بر اجرای به موقع قانون مصریم وی در عین حال یادآور شد: البته به همان میزان که در بررسی همه جانبه لوایح و طرح‌ها با همراهی نخبگان دولتی و غیردولتی، صبور هستیم، بر اجرای درست و به موقع قانون مصریم که توسعه کشور به معنای واقعی با قانون تحقق می پذیرد. خانه ملت: رییس […]

لاریجانی: بر اجرای به موقع قانون مصریم
وی در عین حال یادآور شد: البته به همان میزان که در بررسی همه جانبه لوایح و طرح‌ها با همراهی نخبگان دولتی و غیردولتی، صبور هستیم، بر اجرای درست و به موقع قانون مصریم که توسعه کشور به معنای واقعی با قانون تحقق می پذیرد.

خانه ملت: رییس مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه مجلس به همان میزان که در بررسی طرح‌ها و لوایح صبور است بر اجرای درست و به موقع قانون نیز مصراست، تاکید کرد: توسعه کشور به معنای واقعی با قانون تحقق می‌پذیرد.

“علی لاریجانی” در دیدار روز سه‌شنبه نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب، گزارشی از فعالیت‌های مجلس هشتم در دوسال گذشته و همچنین راهبردهای آینده این قوه ارائه کرد.

رییس قوه مقننه در ابتدا درک محضر شریف رهبر فرزانه انقلاب را در آغازین روزهای سال سوم مجلس، برای نمایندگان ملت بسی ذیقیمت و مایه فخر و مباهات دانست و گفت: بر این باوریم که “امامت و رهبری” به تعبیر امام رضا (ع) «شیرازه دین و مایه نظم مسلمین است». و عقل جمعی جامعه که در آراء مجلس متبلور است غیر از راه پیروی حق و امامت به کمال نمی‌رسد، آن هم ولایت شخصیتی که از سابقون انقلاب و مدافع شجاع و فکور و صادق قلمرو اسلام و حقوق ملت است. که «ملک از ولایت خردمند جمال گیرد و دین از امامت پرهیزکار کمال یابد».

لاریجانی در ادامه اظهار داشت: در این دو سال عمر مجلس که سپری گشت، مجلس با ۴۲۱ فقره لایحه و طرح مواجه بود که ۲۵۶ فقره آن لایحه و ۲۱۵ فقره طرح بوده است و ۱۴۱ فقره به قانون تبدیل شد و به دولت ابلاغ گردید که از این تعداد قانون ابلاغی، ۳۰ فقره از طریق طرح و ۱۰۳ فقره از طریق لایحه محقق گردیده است.

وی از بودجه سالانه، قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، قانون جرائم رایانه‌ای، نظام جامع دامپروری، طرح ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران، قانون مجازات اسلامی، آئین دادرسی، بررسی قانون تجارت، قانون بهره‌وری کشاورزی و دامپروری، قانون ارتقا و بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت، قانون انتشار و دسترسی آزاد اطلاعات، طرح امر به معروف و نهی از منکر و طرح اصلاح الگوی مصرف به عنوان برخی از طرح‌ها و لوایحی که در مجلس هشتم مورد بررسی قرار گرفت، یاد کرد و یادآور شد: در حال حاضر مشغول بررسی قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی هستیم که قانون پراهمیتی از نظر نظم بخشی این امر در کشور می‌باشد.

رییس مجلس با بیان اینکه از ابتدای هفته جاری بررسی لایحه برنامه پنجم در کمیسیون‌های تخصصی آغاز شده، ابراز امیدواری کرد با بهره جستن از پژوهش‌های عمیق مرکز پژوهش‌های مجلس و ارزیابی دیوان محاسبات از عملکرد برنامه چهارم و آراء صاحبنظران و نخبگان، قانون برنامه پنجم مطابق سیاست‌های کلی برنامه و در جهت تحقق سند چشم انداز مصوب گردد.

وی با تاکید بر اینکه مصریم با دقت و تامل کافی این مهم را به سرانجام رسانیم، متذکر شد: تعیین مقدرات کشور در بازه زمانی ۵ ساله، با افکار مستحکم و پایدار منضبط صورت می گیرد «که هر چیز زود برآید، دیر نپاید».

رویکرد مجلس در باب مدل توسعه اسلامی – ایرانی

رییس قوه مقننه در خصوص رویکرد مجلس در باب مدل توسعه اسلامی ـ ایرانی اظهار داشت: این موضوع نیاز به تاملات عمیق و پیوسته مثلث نخبگان، دولت و مجلس دارد تا به مدلی دست یابیم که بتواند امنیت، عدالت، معنویت و توسعه متوازن و فراگیر و پایدار و زندگی با کرامت و قانونمند را در یک سامانه یکدست اجتماعی به سمت جلو هدایت کند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان ساخت: هر چند مجلس مزین به حضور تعداد زیادی از متخصصین دانشگاهی و حوزوی و مدیران باسابقه کشور است، اما با انجام تغییراتی در آیین نامه داخلی، درب‌های مجلس به روی صاحبنظران گشوده شد تا آراء نمایندگان مبتنی بر کار کارشناسی نخبگان باشد و ساماندهی امور نرم افزاری کشور چه در بعد تقنین و چه نظارت با تدبیر صحیح منابع کشور همراه گردد که امام علی (ع) فرمود «تدبیر نیکو سرمایه اندک را بالندگی می بخشد و مدیریت نادرست سرمایه هنگفت را به باد می‌دهد».

وی با بیان اینکه این سیر تکاملی ادامه خواهد یافت، خطاب به رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: سفارش سال گذشته آن مقام معزز در باب تنقیح قوانین، بحمدالله سامان یافت و تشکیلاتی در مجلس برای این موضوع ایجاد گردید و قانون آن نیز به تصویب رسید.

بر اجرای درست و به موقع قانون مصریم

رییس مجلس روحیه غالب مجلس را پرهیز از نزاع‌های وقت گیر یا سخنان بی‌پایه و لاینفع توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: در عوض با تدوین اولویت‌های تقنینی و نظارتی هر کمیسیون، عملا مجلس در سال جاری دارای برنامه مدون در جهت حل مسائل اساسی مردم است.

وی در عین حال یادآور شد: البته به همان میزان که در بررسی همه جانبه لوایح و طرح‌ها با همراهی نخبگان دولتی و غیردولتی، صبور هستیم، بر اجرای درست و به موقع قانون مصریم که توسعه کشور به معنای واقعی با قانون تحقق می پذیرد.

رییس قوه مقننه در بخش دیگری از گزارش خود با اعلام اینکه مجلس، فرهنگ اسلامی و انقلابی و گسترش مظاهر و بواطن آن را در امور دیوانی و مدنی، عامل آراستگی جامعه و نشاط و ابتهاج روحی آحاد ملت می‌داند، یادآور شد: در این دو سال تلاش شد در بودجه فرهنگی، به خصوص قلمرو دین، تفاوت معناداری حاصل گردد و مجلس از غفلت دستگاه‌های مسئول، در این باب گذشت و تلاش کرد، که دیانت و فرهنگ، زیربنای ملک داری است و توسعه کشور در چنین نظم معنوی صورت می پذیرد.

وی در همین راستا گفت: اخیرا نیز مسئولین مربوطه به مجلس طلبیده شدند تا اراده نمایندگان را در تحقق قوانین نظام بخش فرهنگ دینی کشور دریافت نمایند.

لاریجانی در ادامه اظهار داشت: دیده بانی مجلس در مسائل حساس خارجی و امنیت ملی، آن هم در دیپلماسی هزار و یک شب گونه عصر بلاتکلیفی و اضطراب مدیریت استکباری، دقیق و به موقع در مسائل سیاسی، امنیتی داخلی که متاسفانه در سال گذشته و پس از انتخابات با مظاهر فتنه انگیز آن مواجه شدیم، قاطع و روشن بوده و چه در بیانیه های جمعی مجلس و چه سخنرانی ها، اراده نمایندگان ملت، در صیانت از حقوق ملی، ظهور یافت.

وی در ادامه با سپاسگزاری از بیانات رهبر معظم انقلاب در سالگرد رحلت پیشوای بزرگ انقلاب اسلامی، حضرت امام (ره) یادآور شد: این بیانات ویژگی های اصلی صراط مستقیم انقلاب را تبیین نمود.

لاریجانی تصریح کرد: همه علاقه مندان به انقلاب، راه رستگاری انقلابی را یافته اند و دیگر ملت فرصت به فتنه گران داخلی و خارجی نمی دهد تا با سیاست دربهای چرخان، بازی مزورانه با حقوق ملت و نظام اسلامی نمایند.

وی خطاب به فتنه گران متذکر شد: بدانند که این مرکبی راه‌وار نیست که با آن به سوی عاقبتی نیک کوچ نمایند.

وی افزود: به همین جهت بر بام کتابخانه مجلس که از منشورات کثیره برخوردار است نوشته اند که هرکه به تاریخ خود پشت کند، به راه نیست.

رییس مجلس شورای اسلامی از نمایندگان مجلس به خاطر حضور منظم و مسئولانه آنان در مجلس و پیگیری امور کشور تشکر و قدردانی کرد.

وی در پایان یاد حجت الاسلام والمسلمین “محمدرضا فاکر” نماینده مردم مشهد و “محمدعلی حیاتی” نماینده مردم لامرد و مهر را که در دیدار سال گذشته نمایندگان مجلس هشتم با رهبر انقلاب حضور داشتند و امسال بر جوار الهی آرمیده اند، گرامی داشت و از مقام معظم رهبری برای علو درجات ارواح مطهر آنان دعای خیر طلب کرد.

2010-06-09 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
عکس جدید بابک جهانبخش و همسرش بعد از عمل قلب
عکس سالار عقیلی در خارج از کشور در کنار خانواده اش
مولتی‌کافه از توسعه سبد محصولی خود خبر داد
دلیل سقوط مرگبار محمد بزرگی از زبان همسرش پریسا بختیاری
لاکچری ترین جشن تولد همسر مهدی قایدی در کشتی تفریحی
صبا راد مجری مهاجرت کرده در فرودگاه امام خمینی تهران
حضور بازیگران در منزل نسیم ادبی برای عرض تسلیت
جنجال تبلیغ خرید خانه در دبی توسط سید جواد هاشمی
پدر شدن ایمان قیاسی مجری عصر جدید و تبریک احسان علیخانی به او
حیوان خانگی نفیسه روشن با چهره ای ترسناک و اخمالو
عکس جدید از ثریا قاسمی با ظاهری متفاوت و چهره ای شکسته
حرف‌های محمد بزرگی چترباز معروف قبل از پرش مرگبارش ؛ دلیل سقوط از زبان همسرش
آواز خواندن امیررضا دلاوری با آهنگ گیلکی برای دختر شاهرخ استخری
وقتی سینا مهراد ساقدوش برادرش در جشن عروسی ساعد سهیلی می شود
ماجرای خرید آمپول از امارات برای میناوند از زبان سحر زکریا
درگذشت ابراهیم اثباتی همسر نسیم ادبی هنرمند تئاتر و آهنگساز
حرف های جرج کلونی درباره قرنطینه در کنار همسر و فرزندانش
خوانندگان مراسم تحلیف بایدن از جنیفر و لیدی گاگا تا کیتی پری
شباهت اشکان خطیبی با بازیگر ترک تانر اولمز
تفریح گندم دختر زیبای آزاده نامداری در خانه ورزش حرفه ایی
ماجرای اجاره کردن یک خانه مبله در بلژیک از زبان سپیده بزمی پور
خاص ترین تفریحات الناز شاکردوست با لباس های جالب
خوشحالی مجید یاسر از لایو آریسا دخترش با آرات به زبان انگلیسی
سلفی سینا مهراد آقازاده معروف تلویزیون در ماشین شخصی اش
متفاوت ترین استایل ارسلان قاسمی آقای بازیگر با مدل موی جدیدش
نمایی جالب از الهام چرخنده و همسرش در کربلا
علی انصاریان بازیگر و فوتبالیست به کرونا مبتلا شد
مرد تهرانی در اقدامی هولناک زن جوان و خانه اش را به آتش کشید
شیوا خسرومهر تولد مهشید جوادی بازیگر بچه مهندس را تبریک گفت
سینی سبزیجات بازیگر پایتخت ریما رامین فر در رستوران
اشک فرزندان ترامپ همزمان با سخنرانی خداحافظی
حضور بهنام بانی در کنسرت مسعود صادقلو در کیش
تفریح محسن افشانی در نمایشگاه بین المللی تهران در حضور مردم
استایل شیک کتایون ریاحی در کنار سیروان خسروی و مادرش
عکس جدید نگین معتضدی و همسرش در آسانسور
عکسی که حسن معجونی از همسر جوانش منتشر کرد
جشن تولد میلاد میداودی در ۳۷ سالگی با کیک خاصش
استایل جدید مریم مومن در شب های مافیا
عطسه دختر زیبای سینا سرلک وسط آواز خوانی باباش
پشت صحنه سریال نون خ فصل سوم در روزهای پایانی
شایعه مهاجرت محمد اصفهانی به آمریکا و آهنگی که برای رضا شاه خوانده
محسن تنابنده در منزل سفیر استرالیا در ایران که جایزه دریافت کرد
عکس کودکی مه لقا باقری با لباس زیبا که او منتشر کرد
ماجرای خودکشی مهناز افشار که در توییتر فاش کرد
عکسی زیبا از شباهت خواهران اسکندری ، ستاره , لاله و سارا
شباهت جالب الناز حبیبی و خواهرش در کنار هم
دورهمی محسن کیایی بازیگر «هم گناه» و دوستانش در روزهای کرونایی
جزئیات عیدی سال ۱۴۰۰ کارمندان و کارگران +جدول
مهریه عجیب نیوشا ضیغمی از زبان خودش در لایو
چهره جدید نسرین مقانلو بازیگر سریال دل
logo-samandehi