من خمینی هستم!، راه رهبرتان را ادامه دهید که پیروزید

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 13 مه 2010 مشاهده : 174
من خمینی هستم!، راه رهبرتان را ادامه دهید که پیروزید اخبار گوناگون
من خمینی هستم!، راه رهبرتان را ادامه دهید که پیروزید بدانید اگر امام خمینی (ره) از دنیا رفت، هزاران خمینی دیگر در همه جای دنیا با فکر و اندیشه او به دنیا آمده‌اند و به عشق او نامشان را خمینی نهاده‌ و بزرگ شده‌اند و راه او را ادامه می‌دهند/خوشا به حال جوانان ایرانی که […]

من خمینی هستم!، راه رهبرتان را ادامه دهید که پیروزید
بدانید اگر امام خمینی (ره) از دنیا رفت، هزاران خمینی دیگر در همه جای دنیا با فکر و اندیشه او به دنیا آمده‌اند و به عشق او نامشان را خمینی نهاده‌ و بزرگ شده‌اند و راه او را ادامه می‌دهند/خوشا به حال جوانان ایرانی که چنین رهبر فرزانه ای همچون آیت‌الله خامنه‌ای ـ حفظه الله- دارند که نام او برای همه انسان‌های آزاده در سرتاسر جهان مایه فخر و مباهات است.
«در آغازین روزهای مأموریتم در کشور سودان، به عنوان رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در خارطوم، سخت مشغول فعالیت و کارهای متراکم روزانه خود بودم که تلفن همراهم زنگ زد. صدای جوانی به گوشم رسید که گفت: من خمینی هستم»!

به گزارش «تابناک»، سید حامد ملکوتی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سودان در گفت‌وگو با خبرنگار ما به ذکر خاطره ای از عمق نفوذ یاد و نام رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) در کشور محل مأموریتش پرداخت که شرح آن در زیر می‌آید:

شاید خوب متوجه نشدم یا باورم نشد یا به فکرم راه نمی‌یافت که در قاره آفریقا کسی به من زنگ بزند و خود را «خمینی» معرفی کند.

از او پرسیدم نامتان را متوجه نشدم، اگر ممکن است دوباره تکرار بفرمائید. او دوباره و با صدای رسا و پر طنین گفت: «من خمینی هستم». با شنیدن این جمله که خیلی برایم جالب بود و تازگی داشت، مشغول صحبت با او شدم و از او خواستم برای دیدار حضوری به رایزنی تشریف بیاورند.

و باز امروز، همانند روزهای دیگر در هوای بسیار داغ سودان، در دفتر کارم مشغول انجام امور و کارهای روزمره خود بودم که همکارم به من خبر داد: خمینی آمده است و می‌خواهد شما را ببیند.

از جایم بلند شدم و برای استقبالش رفتم. جوان ۲۸ ساله، با چهره ای سیاه، اما بسیار بشاش و شاداب و مصمم، در آستانه ورود به اتاقم ظاهر شد. او را در آغوش گرفتم و به گرمی از او استقبال کردم و در همین لحظات که هنوز وارد گفت‌وگو با او نشده بودم، در ذهنم این جملات گذشت که: خدایت رحمت کند خمینی کبیر (ره). ای آقا، ای مولا، ای رهبر عظیم الشأن، چه کرده ای با مردم دنیا و دل‌های آنان که جوانان در دورترین نقاط کره خاکی و در جایی مثل سرزمین آفریقا و سودان، جوانان به عشق تو، نام خود را خمینی می‌گذارند و با افتخار و سربلندی تمام خود را خمینی معرفی می‌کنند.

پس از حال و احوال مرسوم با او گرم گفت‌وگو شدم و از او پرسیدم و علت نامگذاری اش به نام خمینی و آنچه در زیر می‌آید، پرسش و پاسخ‌هایی است که بین ما رد و بدل شد و تقدیم حضورتان می‌شود:

ـ چرا نام شما خمینی است؟ آیا چنین نامی در این منطقه و در آفریقا و سودان مرسوم است؟

من نامم خمینی است و در سال ۱۹۸۲ م (۱۳۶۱ه.ق) در خارطوم متولد شدم. پدرم شغل آزاد داشت، به خاطر علاقه و عشقی که به امام خمینی ـ رحمت‌الله علیه ـ پیدا کرده بود و چند سالی از انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی در ایران گذشته بود و از ایران و انقلاب و امام خمینی خیلی خبرها به این مناطق می رسید. پدرم آنچنان شیفته این شخصیت بزرگ تاریخی شده بود که از شدت علاقه، فرزند تازه متولد شده خود را خمینی نام نهاد و با افتخار تمام اسم مرا با این عنوان به بستگان و اقوام و دوستان خود معرفی کرد.

من با این نام بزرگ شدم تا اینکه کم کم فهمیدم دیگران و اطرافیان وقتی نام من را می‌شنوند، رفتار همراه با احترام نسبت به من دارند و متوجه شدم این تغییر رفتارها به واسطه نام متفاوتی است که من دارم و به تدریج با این نام و مهم بودن آن در بین مردم بیشتر از پیش آشنا می‌شدم.

ـ آیا تاکنون به ایران مسافرت کرده ای؟

بله. پس از اینکه لیسانس گرفتم. خیلی مایل بودم به ایران بروم و از نزدیک با کشور امام خمینی و مردم ایران آشنا شوم که بحمدالله این فرصت فراهم شد. در سال ۷۸ سفری به ایران داشتم که در این سفر از اینکه نتوانستم امام خمینی ـ رحمت‌الله علیه ـ را در زمان حیاتش زیارت کنم ناراحت بودم و به هنگام زیارت مرقد امام خمینی در تهران خیلی متأثر شدم اما از اینکه با ملت شجاع و غیور ایران از نزدیک آشنا شده بودم و در خاک و کشوری حضور داشتم که جای جای آن از خمینی ـ رحمت‌الله علیه ـ و خدمات و اخلاق و عرفان و نفوذ کلام و قدرت رهبری و حکومت بر دل‌های مستضعفین گفت‌وگو می‌شد به خود می‌بالیدم و خوشحال بودم.

ـ آیا کسان دیگری هم هستند که نامشان خمینی باشد؟

بله. هم‌اکنون من سه دوست صمیمی دارم که نامشان خمینی است و با آنها رفت و آمد دارم و بنا بر آمارهایی که شنیده‌ام، در کل کشور سودان بیش از صد نفر هستند که نامشان خمینی است و به عشق خمینی این نام را برگزیده اند.

ـ آیا به خاطر این نام تاکنون با مشکلی هم روبه‌رو بوده‌ای؟

البته در طول عمرم خاطرات بسیار شیرینی از نحوه برخورد مردم با این نام دارم که جالب است و هرگاه در ذهنم مرور می‌کنم، برای خودم بسیار لذت بخش و خوشحال کننده است و همه جا با افتخار تمام و با غرور و سربلندی اعلام می کنم که نام من خمینی است. البته دو سه مورد هم به واسطه این نام با مشکلاتی روبه‌رو شدم و از دست یافتن به امتیازاتی که حق من بود محروم شدم اما اگر اجازه دهید از ذکر آنها خودداری کنم.

ـ اگر افرادی مایل باشند با شما در ارتباط باشند، از چه طریق می توانند؟

ایمیل من khumini2010@gmail.com است و خوشحال می‌شوم با دوستان جدیدی آشنا شوم.

ـ راستی نام کامل خود را نفرمودید؟

نام کامل من «الخمینی ابراهیم احمد» است. ۲۸ سال دارم و مجرد هستم و در شهر امدرمان از توابع خارطوم در کشور سودان زندگی می‌کنم.

ـ در پایان، اگر پیامی برای جوانان هم سن و سال خود دارید بفرمایید؟

به همه جوانان ایران عشق می‌ورزم و به حالشان غبطه می‌خورم که در کشوری به دنیا آمده اند که نام خمینی ـ رحمت‌الله علیه ـ و خدمات او در جای جای آن وجود دارد و خوشا به حال جوانان ایرانی که چنین رهبر فرزانه ای همچون آیت‌الله خامنه‌ای ـ حفظه الله ـ دارند که نام او برای همه انسان‌های آزاده در سرتاسر جهان مایه فخر و مباهات است. راه امام خمینی ـ رحمت‌الله علیه ـ و رهبرتان آیت‌الله خامنه‌ای را ادامه دهید که پیروزید.

ـ چه آرزویی داری؟

آرزو دارم یک بار دیگر به ایران سفر کنم و در آن اگر توفیق داشته باشم به زیارت مرقد امام خمینی ـ رحمت‌الله علیه ـ و دیدار حضرت آیت‌الله خامنه ای ـ حفظه الله ـ بروم و با افتخار به ایشان بگویم: من خمینی هستم. بدانید اگر امام خمینی (ره) از دنیا رفت، هزاران خمینی دیگر در همه جای دنیا با فکر و اندیشه او به دنیا آمده‌اند و به عشق او نامشان را خمینی نهاده و بزرگ شده‌اند و راه او را ادامه می‌دهند.

2010-05-13 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
خاطره شیرین نعیمه نظام دوست از اولین دیدار با امیر خسرو عباسی
حامد بهداد در مراسم خاکسپاری چنگیز جلیلوند
همسر اول و دوم مرحوم کامبوزیا پرتوی در مراسم خاکسپاری
فاطمه معتمدآریا در کنار همسر و پسرش
محمود پاک نیت و نوه اش هانا در کنار همسرش مهوش صبر کن
حمیرا ریاضی با همسرش علی اوسیوند در ترکیه
عکس جالب امیر آقایی و مهدی پاکدل در جوانی
کاوه سماک باشی قبل و بعد از ۴۰ کیلو کاهش وزن
تیپ جدید سیاوش خیرابی در پنت هاوس لاکچری اش
ناصر محمدخانی و همسر جدیدش در جشن تولد پسر ۲ساله اش
بردن آبروی دختر دانشجو در استان فارس توسط همکلاسی شیطانش
تشییع پیکر ‌چنگیز جلیلوند استاد دوبله با حضور تعداد محدودی از هنرمندان
حرکت جالب محمدرضا گلزار در بیلیارد چجوری امکان داره
تصاویر جالب از گذر زمان بازیگران معروف, هومن سیدی و هانیه توسلی
تصاویر جدید سانیا سالاری در پشت صحنه سریال عاشقانه ۲
ویدیو کمتر دیده شده از ساره بیات درباره خیانت به زنان
عکس یهویی آرتا پسر بابک جهانبخش در مسافرت
۷ زوج بازیگر جوان در سینمای حرفه ایی ایران
قرنطینه کرونا در هتل بیمارستان ‌های لاکچری تهران
عکس بدون آرایش آزاده نامداری در میان برگهای پاییزی
جدیدترین سلفی فریبرز عرب نیا برای رد تمام شایعات
ابراهیم اشرفی بر سر مزار مرحوم ماه چهره خلیلی همسرش
خانه شیک و با صفای عاطفه رضوی جاری رعنا آزادی ور
لاغری شدید با تغییر چهره فریبا نادری بازیگر ستایش
حسام منظور بازیگر نجلا در استانبول ترکیه
نیما کرمی مجری صدا و سیما به دنبال کاهش وزن
باران کوثری در آغوش مهدی هاشمی و همسر سابقش گلاب آدینه
ورزش کردن علی کریمی با کت و شلوار
سلفی همسر و‌ امیرعلی پسر کوچک شهاب حسینی
لبخند مادر , دختری بهاره رهنما و پریا قاسم خانی
جشن تولد علی اوسیوند همراه همسرش حمیرا ریاضی و دخترش
مرگ هولناک آیلار دختر ۸ ساله بندرعباسی در هاله ایی از ابهام
تغییر چهره سیاوش خیرابی در لایو با فرزاد فرزین
استاد دوبله چنگیز جلیلوند به همراه نوه محمد علی فردین
محمود فکری مربی استقلال و پسرانش امیرحسین و حمیدرضا
عکس بهاره افشاری و برادرش بابک و همسرش صبا سهیلی
تبریک روز کودک از زبان سوفیا دختر یکتا ناصر بازیگر سریال دل
محمدرضا گلزار بازیگر عاشقانه در کنار مادر و مادربزرگش
عکس قدیمی محسن کیایی در ۲۱ سالگی با موهای بلند
عکس تیارا دختر رضا صادقی در کلاس درس آنلاین و لاکچری
قلیه میگو پختن در لایو آشپزی لیندا کیانی با دوستش در آمریکا
صحبت های سوگل طهماسبی از اولین سفرش با همسرش , خیلی تلخ بود
ویدیویی از مرحوم چنگیز جلیلوند در حال دوبله در کنار همکارانش
اهدای عضو بدن امیر پسر کریم قربانی بازیگر معروف
جشن تولد ۲۸ سالگی سام پسر شقایق فراهانی
تصویر کمیاب از لورل و هاردی و همسرانشان که خواهر بودند
ابراز احساسات حامد بهداد به صدای جاودانه چنگیز جلیلوند
تصویر جدید فرشته حسینی بازیگر افغان تبار سریال قورباغه
تصاویر و فیلم از پشت صحنه جدید سریال گیسو در نمایش خانگی
ایام جوانی و هفده سالگی علی زند وکیلی بدون ریش
logo-samandehi