موافقت احمدی نژاد با استعفای علی‌آبادی

تاریخ نشر :سه‌شنبه 20 آوریل 2010 مشاهده : 165
موافقت احمدی نژاد با استعفای علی‌آبادی اخبار گوناگون
موافقت احمدی نژاد با استعفای علی‌آبادی وی درمورد اعلام آمادگی علی‌آبادی برای استعفا گفت: احساس کردم علی آبادی این آمادگی را دارد که در این راستا قرار شد بنده با وی جلسه ای در یکی دو روز آینده داشته باشم و در این مورد با هم صحبت کنم. رییس کمیته‌ تربیت‌بدنی و جوانان مجلس از […]

موافقت احمدی نژاد با استعفای علی‌آبادی
وی درمورد اعلام آمادگی علی‌آبادی برای استعفا گفت: احساس کردم علی آبادی این آمادگی را دارد که در این راستا قرار شد بنده با وی جلسه ای در یکی دو روز آینده داشته باشم و در این مورد با هم صحبت کنم.

رییس کمیته‌ تربیت‌بدنی و جوانان مجلس از جلسه‌ مشترک صبح روز سه‌شنبه هیات رئیسه فراکسیون ورزش و علی سعیدلو و محمد علی‌آبادی در مجلس و مسایل مطرح شده در این جلسه خبر داد و تاکید کرد که با توجه به تمایل “علی‌آبادی” به کناره‌گیری از کمیته ملی المپیک رییس جمهور نیز با این استعفا موافق است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید جلال یحیی‌زاده ، با اعلام این خبر گفت: در این جلسه ابتدا برخی نماینده‌ها نسبت به مسایلی که در این ایام در ورزش اهمیت دارد، مطالبی بیان کردند و سعیدلو هم طی سخنان مبسوطی مسایلی را بیان کرد.

وی افزود: در بین صحبت‌های وی بر چند مورد تاکید شد، اول این که نیاز شدیدی به نظارت بیشتر به ورزش به ویژه با توجه به افزایش بودجه ورزش وجود دارد و درخواست کرد که این همکاری‌ها و نشست‌ها منظم و به شکل ماهانه و یا حتی زودتر از آن همواره برگزار شود.

نماینده‌ی مردم تفت و میبد ادامه داد: سعیدلو نسبت به بازی‌های گوانگجو تاکید داشت که مسایل در این رابطه نیاز به این است که طی جلسه مفصلی آخرین تجزیه و تحلیل خود را نسبت به این مسابقات بیان کنند و نیاز به این است که مجلس هر چه زودتر آن گزارش را بشنود.

وی ادامه داد: در مورد بودجه ورزش با وجودی که امسال شاهد افزایش این بودجه هستیم سعیدلو تاکید داشت نیاز به افزایش بیشتر از این هم وجود دارد. معلوم شد سرانه فضای ورزشی ما تاکنون به ‌۶٧سانتی متر رسیده که اگر بخواهیم طبق آن چه در برنامه پنجم پیش بینی شده که تا آخر ‌۵ سال آینده به ‌٢/١ متر برسد نیاز به بودجه بسیار زیادتری است.

به گفته‌ “یحیی زاده” در این جلسه بیان شده که طی ‌۴ الی ‌۵ سال باید حداقل ‌٢ هزار میلیارد تومان بودجه ورزش را داشته باشیم تا بتوانیم به آن فضای ورزشی پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه برسیم.

رئیس کمیته‌ی تربیت بدنی و جوانان مجلس ادامه داد: سعیدلو در خصوص مطالب و محوری مهم هم تاکید داشت که ما اولا باید کاری کنیم که ورزش در جامعه به عنوان یکی از مسایل مهم مطرح باشد و مردم ورزش کردن را یکی از مسایل اصلی بدانند وتاکید داشت در این مورد نگاه مقام معظم رهبری با توجه به سخنرانی نوروزی ایشان و نگاه رئیس جمهور با توجه به برنامه‌ای که در جمع قهرمانان و در جلسه تجلیل از آنها داشتند، مناسب بوده ولی در بسیاری از موارد دیگر خیلی این نگاه وجود نداشته است.

به گفته‌ وی، محور دومی که بر آن تاکید شد و هم چنان نسبت به آن نگاه و عنایت ویژه‌ای باید داشت، افزایش بیشتر اعتبارات ورزشی بود. محور سوم جلسه هم نگاه دقیق به ورزش همگانی با تعریف دقیق آن بود که در این راستا سعیدلو عنوان کرد باید ورزش همگانی درست مشخص شود و ما باید در ارتباط با فرمایش رهبر معظم رهبری در این زمینه فعال تر شویم.

یحیی‌زاده گفت: بعد از سخنان سعیدلو، علی‌آبادی صحبت هایی داشت و تاکید کرد که ‌۴ سال قبل از وی به طور کل ‌٩٣٠ مدال جهانی و آسیایی کسب شده بود ولی در دوره ‌۴ ساله وی ‌١۵٣٠ مدال کسب شده است در بخش ساخت و ساز هم آماری ارایه کرد که در کل ‌٧٠ سال قبل آن ‌٣٧۵٠ فضای ورزشی ساخته شده بود که در ‌۴ سال خدمت وی، ‌٣٠٠٠ فضای دیگر اضافه شده بود و در عین حال ‌٣٢٠٠ فضا هم در دست ساخت است.

عضو فراکسیون ورزش تصریح کرد: علی آبادی در عین حال تاکید داشت در روستاها نیاز به ‌١۴ تا ‌١۵ هزار فضای ورزشی روستایی داریم و اگر بخواهیم از همین ‌۶٧ سانتی متر به ‌٢/١ برسیم نیاز به بودجه بسیار زیادتری داریم. وی تاکید داشت که برخی رشته ها هیچ گاه مدال‌آور نبودند ولی در طول ‌۴ سال ریاست وی این مدال‌ها کسب شده و امکان این وجود دارد بازهم این به تعداد این مدال افزوده شود.

نماینده تفت و میبد خاطرنشان کرد: بعد از این صحبت ها باز نمایندگان نظرات خود را بیان کردند بنده هم درخصوص ضرورت خصوصی سازی ورزش و نیاز به کمک گرفتن از شهرداری تهران در توسعه و تعمیق ورزش همگانی و هم چنین نیاز به ارتباط بیشتر مجلس با مسوولان ورزشی برای فعالیت های موفقیت آمیزتر در ورزش ضمن تشکر از علی آبادی که چند بار قبل از این نزد بنده وسعیدلو آمادگی برای استعفا از کمیته ملی المپیک را اعلام کرده بود، سخنانی عنوان کردم.

وی افزود: عنوان کردم در حال حاضر فرصت مناسبی است که این اعلام آمادگی عملی شود و دکتر سعیدلو هم با این استعفا موافقت کند و تمام مسایل مرتبط با ورزش از جمله مسابقات بسیار مهم آسیایی گوانگجو را از همین حال خودشان مدیریت کند تا بعدا بتوانند پاسخ گو باشند.

وی درمورد اعلام آمادگی علی‌آبادی برای استعفا گفت: احساس کردم علی آبادی این آمادگی را دارد که در این راستا قرار شد بنده با وی جلسه ای در یکی دو روز آینده داشته باشم و در این مورد با هم صحبت کنم.

یحیی‌زاده در خصوص اختلافات ایجاد شده در کمیته ملی المپیک برای ورود و خروج افراد به این کمیته نیز گفت: بنده در متن این مسایل بودم آن چه که در برخی رسانه ها ذکر شده بزرگنمایی شده بود و مقداری هم شاید بر می گشت به این که علی‌آبادی هم همیشه خوف را داشت که اگر این دو نهاد ورزشی به وسیله دو نفر غیر مرتبط با هم اداره شود، ممکن است ناهماهنگی باشد لذا از این حیث با توجه به نگاه علی آبادی بنده یکی از راه های مناسب جهت برطرف شدن این اختلافات و نزاع های پیش آمده را عملی کردن آن تمایل و تصمیم قبلی علی‌آبادی نسبت به استعفا از کمیته ملی المپیک می دانم که امید است در این چند روز اتفاق بیفتد.

یحیی‌زاده از دیدار خود با رییس جمهور خبر داد و گفت: البته بنده همین موضوع را در ملاقاتی که با رییس جمهور داشتم بیان کردم و تاکید داشتم که با توجه به اعلام آمادگی قبلی علی‌آبادی خوب است این موضوع سریعتر اتفاق بیفتد. نگاه رئیس جمهور به موضوع تایید این درخواست بنده بود که وی نیز صراحتا بیان کرد که این مساله در همین چند روز انجام خواهد شد.

وی در پایان از موافقت رئیس جمهور با استعفای محمد علی‌آبادی خبر داد.

2010-04-20 / گردآوری:
گزارش خطا در خبر
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین وی
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
تعبیر خواب
تبریک تولد مادر بهاره رهنما به دخترش بهاره ، با صدایی لطیف
بازیگر سریال عاشقانه حسین یاری با دختر و عروسش
گریم‌ جدید مهراوه شریفی نیا در فیلم جدیدش
تیپ متفاوت متین ستوده با ست سبز رنگ
عکسی از دفتر کار نیکی کریمی بازیگر آقازاده
عکس جدید نانسی عجرم خواننده لبنان در کنار همسر و ۳ دخترش
جواد خیابانی گزارشگر ورزشی در کنار تنها دخترش
حامد کمیلی در کنار زنده یاد کامبوزیا پرتوی
پسر پرویز پورحسینی مرحوم در مراسم خاکسپاری پدرش
عکس دختر دیگو مارادونا با چهره ماتم‌زده و اشکبار
کشف لباس عروس آغشته به مواد مخدر در تهران
استایل شیک و تیپ رضا بهرام در یک روز بارانی استانبول
جدیدترین عکس نسیم ادبی و همسرش ابراهیم اثباتی
فیلمی که محسن تنابنده از مراسم عقد ۲ همکارش منتشر کرد
حضور هنرمندان در مراسم خاکسپاری پرویز پورحسینی
صحبت های بغض آلود مرحوم پرویز پورحسینی درباره کرونا
ناگفته های تلخ کمند امیرسلیمانی از زمان بارداری مادر و تولدش
بهاره رهنما در جشن تولدش در کنار طراح لباسش
آسان‌ترین شیوه خرید و اجاره آپارتمان تنها در سامانه هوشمند کیلید
تیپ پسرانه لیلا اوتادی با موهای کوتاه در نوجوانی
جشن تولد لاکچری آزاده نامداری با کیک ۹۹/۹/۹
آخرین وداع خانواده شهید محسن فخری زاده بر سر مزار وی
گاف تلویزیون درباره شهید فخری‌زاده
توصیه حریرچی به محیا اسناوندی مجری : با بچه ات عروسی بگیر
عکسی از آخرین روزهای زندگی مرتضی پاشایی که برادرش مصطفی گرفت
ماهسون قرمزی ‌گل خواننده مشهور ترک در سریال ایرانی!
لیلا بلوکات در جشن تولد دیبا زاهدی بازیگر بوم و بانو
دختری که بهاره افشاری در تئاتر زیبایی گاهی زن است دوست دارد
اولین سالگرد ازدواج سوگل طهماسبی بازیگر
صحبت های گلوریا هاردی همسر ساعد سهیلی و رضایت از زندگی در ایران
مراسم تشییع پیکر شهید فخری زاده با حضور فرزندانش
لایو نیوشا ضیغمی با دکتر هاشمیان در مورد پیشگیری بیماری کرونا
ازدواج مهرداد میناوند در رندترین تاریخ سال و روز تولدش
دومین سالگرد ازدواج سمانه پاکدل و هادی کاظمی زوج بازیگر
فیلمی که الهام حمیدی به مناسبت جشن تولدش منتشر کرد
نعیمه نظام دوست در جشن تولد بهاره رهنما
چهره جدید مانی رحمانی نوجوانی جواد جوادی در بچه مهندس
۴ بازیگر معروف زن در نقش معتاد از لیلا زارع تا مهتاب کرامتی
هنرمندان فرزند طلاق از بهرام افشاری تا مهرآوه شریفی نیا
مراسم تشییع پیکر مرحوم پرویز پورحسینی با حضور خانواده و هنرمندان
تصویر جدید امیرخسرو عباسی همسر بهاره رهنما در باغ لواسان
عکسی که ساره بیات به مناسبت تولد بهاره رهنما منتشر کرد
جشن تولد آزاده نامداری که به اصرار دخترش برگزار شده
روایت حامد فخری زاده ، فرزند شهید فخری‌زاده درباره جزئیات ترور
مروارید شهریاری همسر اول بابک جهانبخش عکس پسرش را منتشر کرد
عکس های مدلینگ هانا نوه زیبای محمود پاک نیت
شوخی بهاره رهنما در شام ایرانی , کلا ۲ بار شوهر کردم
منوچهر هادی کارگردان سریال عاشقانه در پشت صحنه با خانم های چشم بادومی‌
جمعه گردی بهاره رهنما و همسرش امیرخسرو عباسی در باغ لواسان
گریه های گوهر خیر اندیش به خاطر درگذشت پرویز پورحسینی
logo-samandehi