جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

خشم مردم شاهرود از تصاویر تلخ موزه / نابودی سرمایه های فرهنگی ملی

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 06 ژوئن 2024 اشتراک:
موزه شاهرود اخبار گوناگون
کشور ما یکی از قدیمی ترین کشورهای دنیاست و در ان اتفاقات تاریخی بسیاری رخ داده است که هر یک برای خود تاریخی کهن دارند. دانشمندان و ادیبان تاریخچه فرهنگی کشورمان گنجی بزرگ برای سرزمین ما هستند.

شاید باورکردنی نباشد اما سهل انگاری در بخش های فرهنگی و تاریخی کشورمان به داخل موزه ها و اثار تاریخی ان رسیده است. کتاب های خطی و ارزشمندی که در شاهرورد و در موزه مشهور این شهر نگه داری می شد بر اثر بی توجهی به اثار خطی تقریبا نابود شده اند . کتاب های نابود شده موزه شاهرود را در پرشین وی ببینید.

موزه شاهرود

تصاویر تلخی از موزه اسناد شاهرود منتشر شده است. این تصاویر نشان می‌دهد که با عدم رسیدگی مسئولین موریانه‌، کتاب‌های تاریخی و خطی ‎موزه اسناد را نابود کرده است.

تصاویر تلخ از یک موزه که مردم را عصبانی کرد

زمانی در تاریخ می خواندیم که حمله مغول ها باعث شد بسیاری از کتاب هایی که قدمت تاریخی داشتند نابود و سوزانده شدند و امروز به چشم می بینیم با همه دانشی که درباره نگهداری اثار تاریخی داریم ولی اثار باستانی و برخی گنجینه های ارزشمند تایخی کشورمان بر اثر سهل انگاری در حال نابودی اند.

تصاویر تلخ از یک موزه که مردم را عصبانی کردتصاویر تلخ از یک موزه که مردم را عصبانی کرد

نابودی کتاب های موزه مشهور شهر شاهرود

موزه ، در خیابان فردوسی شهر شاهرود و در استان سمنان قرارگرفته است. در این موزه مجهز، ۸۳۰ شی‌ء تاریخی و بیش از ۱۲۰ نسخه خطی به نمایش گذاشته‌شده است. همه‌ی اشیا موجود در این موزه، دارای قدمتی طولانی می‌باشند.

نابودی کتاب های موزه مشهور شهر شاهرودنابودی کتاب های موزه مشهور شهر شاهرود

قدیمی‌ترین اشیا موجود در موزه ، ابزار سنگی و استخوانی هستند که هرکدام، بیش از هشت هزار سال قدمت دارند. این اشیا سنگی، از تپه سنگ چخماق کشف‌شده‌اند. موزه شاهرود در دوطبقه و با زیربنای ۴۶۸ مترمربع ساخته‌شده است. این بنا، نمایانگر معماری دوره‌ی قاجار است که نمای بیرونی آن با آجر ساخته‌شده. موزه شاهرود یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین موزه‌های ایران محسوب می شود.

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس