یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

آیا در طول روز به اندازه کافی آب می‌نوشید ؟ برای اطمینان این تست ساده را انجام دهید

تاریخ نشر :چهارشنبه 10 جولای 2024 اشتراک:
نوشیدن آب کافی اخبار گوناگون
اگر نگران هستید که در گرمای تابستان به اندازه کافی آب نمی‌نوشید یک آزمایش انگشت ساده می‌تواند در صورت کم آب بودن بدن هشدار دهد. مصرف آب کافی برای سلامت کلیه‌ها و سایر اندام‌های بدن، بهبود عملکرد مغز، پیشگیری از بیماری‌ها و حتی کاهش وزن ضرورت دارد.

حدود ۶۰ درصد از بدن بزرگسالان و ۹۰ درصد خون انسان را آب تشکیل می‌دهد؛ بنابراین مصرف آب کافی برای سلامت، امری حیاتی است. در صورت کم‌آب شدن بدن، پوست افراد در برابر بیماری‌ و چین و چروک‌ها، آسیب پذیر می‌شود، عملکرد سیستم‌های بدن دچار بی‌نظمی شده و فرد با بیماری‌های مختلفی نظیر دیابت، افزایش کلسترول خون، فشار خون بالا، آتریت و حتی کمر درد مواجه می‌شود. تست ساده برای نوشیدن آب کافی را در ادامه در پرشین وی می توانید بخوانید .

نوشیدن آب کافی

به سادگی پوست را با دو انگشت روی شکم، جلوی دست یا پوست قفسه سینه درست زیر استخوان ترقوه به مدت چند ثانیه فشار دهید و در حین نیشگون گرفتن آن را در جای خود نگه دارید. پس از چند ثانیه نیشگون گرفتن پوست خود را رها کنید و اگر پوست فورا به حالت عادی خود بازگردد بدان معناست که شما به اندازه کافی هیدراته شده و دجار کم آبی نیستید.

نوشیدن آب کافی

این روش که Skin Turgor Test نام دارد خاصیت ارتجاعی پوست را اندازه گیری می‌کند. کلینیک مایو توصیه می‌کند که مردان ۱۵.۵ فنجان آب در روز (۳.۷ لیتر) و زنان ۱۱.۵ فنجان آب (۲.۷ لیتر) بنوشند.

وقتی به خوبی هیدراته می‌شوید پوست شما خاصیت ارتجاعی بیش تری پیدا می‌کند و پس از نیشگون گرفتن به سرعت به شکل اولیه خود باز می‌گردد. از سوی دیگر، کم آبی منجر به کاهش خاصیت ارتجاعی پوست و بازگشت کندتر به حالت عادی می‌شود.

فوایذ هیدراته ماندن  برای پوست

هیدراته ماندن به پوست کمک می‌کند کلاژن را حفظ کند پروتئینی که ساختار و قدرت پوست، ماهیچه‌ها و استخوان‌ها را فراهم می‌کند. این کلاژن به پوست خاصیت ارتجاعی می‌دهد. با این وجود، بدون توجه به مقدار آب که می‌نوشید کشش پوست می‌تواند با افزایش سن کاهش یابد. طبق گفته کلینیک مایو علائم دیگر کم آبی بدن شامل تشنگی شدید، تکرر ادرار کمتر، ادرار تیره، خستگی، سرگیجه و گیجی هستند.

فرارو

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس