جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

هووی ۱۷ساله عامل طلاق زن شیرازی امیر قطر

تاریخ نشر :یکشنبه 14 اکتبر 2012 اشتراک:
هووی ۱۷ساله عامل طلاق زن شیرازی امیر قطر اخبار گوناگون
منابع آگاه از تیره‌شدن روابط &quotشیخه موزه بنت ناصر&quot، همسر دردانه امیر قطر که نفوذ بسیاری چه در شخص وی و چه در امور مملکتی این شیخ‌نشین حاشیه جنوب خلیج فارس داشت، خبر می‌دهند. گویا اختلافات شیخ حمد و شیخه موزه به حدی عمیق شده که میانجی‌گری برخی از شیخ‌های حوزه خلیج فارس برای قانع‌کردن […]
منابع آگاه از تیره‌شدن روابط &quotشیخه موزه بنت ناصر&quot، همسر دردانه امیر قطر که نفوذ بسیاری چه در شخص وی و چه در امور مملکتی این شیخ‌نشین حاشیه جنوب خلیج فارس داشت، خبر می‌دهند.

گویا اختلافات شیخ حمد و شیخه موزه به حدی عمیق شده که میانجی‌گری برخی از شیخ‌های حوزه خلیج فارس برای قانع‌کردن شیخه موزه برای بازگشت به کاخ شیخ حمد و رضایت‌دادن به ازدواج امیر قطر با یک زن دیگر راه به جایی نبرده است.

روزنامه لبنانی الدیار نوشت که شیخه موزه تأکید کرده که قصر شیخ حمد باید تنها یک همسر را به خود ببیند و آن هم خود اوست.

شیخه موزه تصمیم گرفته بودجه‌ای بالغ بر هفت میلیارد دلار از امیر قطر دریافت کند که آن را برای انجام کارهای پرورشی و تربیتی در اختیارش گذاشته بود و سپس کاخ امیر را ترک کند تا بدین ترتیب شیخ حمد زندگی مشترک جدید خود را با همسر جدیدی که برای خود انتخاب کرده و گفته می‌شود تنها ۱۷ سال دارد آغاز کند.

شیخه موزه پس از ترک کاخ شیخ حمد، با هواپیمای اختصاصی خود راهی آمریکا خواهد شد تا مدتی را در ایالت کالیفورنیا در کاخ یکی از بازرگانان قطری که از دوستان شیخ حمد است، سپری کند.

گفته می‌شود شیخه موزه بر جدایی از شیخ حمد پافشاری می‌کند و در این ارتباط برای منصرف‌کردن وی از این اقدام حتی فتواهای دینی و مذهبی شیوخ سلفی نیز پای به میان گذاشته‌اند.

&quot«موزه بنت ناصر المسند&quot دومین همسر از سه همسر امیر قطر «شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی» است. او خود را یکی از مدافعان سرسخت حقوق زنان معرفی می‌کند و فارغ التحصیل رشته جامعه شناسی است.

برخی معتقدند که شیخه موزه ایرانی الاصل و اهل شیراز است و اسم واقعی‌اش زهره صادقی است.

شیخه موزه درسال ۱۹۹۹ در لندن با امیر قطر ازدواج کرد و دارای یک پسر و یک دختر می‌باشد. اولین آشنایی او با حاکم قطر به میهمانی افطاری بازمی‌گردد که پدر امیر کنونی قطر در قصر خود تدارک دیده بود.

موزه بنت ناصر المسند اولین زن از خاندان سلطنتی است که مناصب حکومتی دارد، او تابوهایی که در بین عرب‌ها در مورد زنان وجود داشت را شکست به طوری که نماینده ویژه یونسکو در امور آموزش پایه و پیشرفته و رئیس بنیاد آموزش و علوم وتوسعه جامعه قطر شد.

تنها چند سال پس از ورود این زن متفاوت به خانواده سلطنتی برحسب اتفاق! شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی، همسر موزه بنت مسند در یک کودتای آرام و بدون خونریزی پدر از قدرت کنار زده و بر تخت سلطنت می‌نشیند.

برخی معتقدند که برتخت نشستن امیر قطر موجب شد تا ملکه قطر بتواند توانایی‌های خود را به عنوان یک همسر متفاوت درعرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و بین المللی به نمایش بگذارد.

شیخه &quotموزه بنت ناصر المسند&quot نفوذ بسیاری در امیر قطر داشت و اثرگذاری او بر وقایع این کشور بر قطری‌ها پوشیده نبود.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس