پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱

ویکتوریا ملکه بریتانیا شد

تاریخ نشر :دوشنبه 20 ژوئن 2011 اشتراک:
ویکتوریا ملکه بریتانیا شد اخبار گوناگون
جام جم آنلاین: ۱۷۴ سال پیش در روز ۲۰ ژوئن سال ۱۸۳۷ میلادی ویکتوریا بر تخت سلطنت بریتانیا نشست. ویکتوریا در پی مرگ عمویش ویلیام چهارم که دارای فرزندی نبود ، به عنوان جانشین بلافصل وی در سن ۱۸ سالگی ملکه بریتانیا شد. دوران سلطنت ویکتوریا طولانی ترین دوران سلطنت در تاریخ محسوب می شود. […]

جام جم آنلاین: ۱۷۴ سال پیش در روز ۲۰ ژوئن سال ۱۸۳۷ میلادی ویکتوریا بر تخت سلطنت بریتانیا نشست. ویکتوریا در پی مرگ عمویش ویلیام چهارم که دارای فرزندی نبود ، به عنوان جانشین بلافصل وی در سن ۱۸ سالگی ملکه بریتانیا شد. دوران سلطنت ویکتوریا طولانی ترین دوران سلطنت در تاریخ محسوب می شود.

ملکه ویکتوریا در روز ۲۸ ژوئن سال ۱۸۳۸ میلادی در کلیسای وست مینستر رسما تاجگذاری کرد.

ویکتوریا در ۲۴ مه سال ۱۸۱۹ میلادی در کاخ کنزینگتون لندن متولد شد. نام نوزاد را الکساندرینا ویکتوریا هانوور نهادند. او تنها فرزند ادوارد، دوک کنت و پرنسس ماریا لوییزا دوساکس – کوبورگ بود.

ملکه ویکتوریا در روز ۱۰ فوریه سال ۱۸۴۰ میلادی با پسردایی اش پرنس آلبرت دوساکس – کوبورگ – گوتا ازدواج کرد. زوج سلطنتی صاحب نه فرزند به اسامی ویکتوریا ، ادوارد ، آلیس ، آلفرد ، هلنا ، لوییز ، آرتور ، لئوپلد و بئاتریس شدند.

۲۱ سال پس از ازدواج آنها پرنس آلبرت در سن ۴۲ سالگی در ۱۴ دسامبر سال ۱۸۶۱ میلادی بر اثر ابتلا به بیماری تیفوئید در گذشت. ویکتوریا در پی مرگ شوهر مدت ۱۰ سال کنج انزوا را برگزید و به ندرت از کاخ خود خارج می شد.

وی بیش از چهل سال پس از مرگ شوهرش همواره سوگوار بود و لباس سیاه را از تن درنیاورد. در دوران سلطنت ویکتوریا ، بریتانیا به ابرقدرت دنیا تبدیل شد و دامنه متصرفات خود را در آفریقا و آسیا گسترش داد.

هندوستان در دوره ویکتوریا به اشغال کامل بریتانیادرآمد و ویکتوریا لقب امپراتریس هندوستان را یافت.

دوره سلطنت ۶۴ ساله ویکتوریا به اندازه ای طولانی و توام با تحولات بود که این دوره از تاریخ جهان به عصر ویکتوریا شهرت یافت. اغلب فرزندان ویکتوریا، با خاندان های سلطنتی اروپا ازدواج کردند و به همین دلیل خاندان های بزرگ سلطنتی اروپا با خاندان سلطنتی بریتانیا پیوند خونی داشتند. ویکتوریا لقب « مادربزرگ» اروپا را داشت.

ملکه ویکتوریا در ۲۲ ژانویه سال ۱۹۰۱ میلادی در سن ۸۲ سالگی در خانه خود اوزبورن در جزیره وایت انگلستان به مرگ طبیعی درگذشت.

 به این ترتیب ویکتوریا  در روز ۲۰ ژوئن سال ۱۸۳۷ میلادی ملکه بریتانیا شد. او پس از ۶۴ سال سلطنت که طولانی ترین دوره سلطنت در تاریخ محسوب می شود ، چشم از جهان فروبست و عصر ویکتوریا به پایان رسید.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس