شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱

پیشتازی ایران در مبارزه با مواد مخدر در جهان

تاریخ نشر :جمعه 25 ژوئن 2010 اشتراک:
پیشتازی ایران در مبارزه با مواد مخدر در جهان اخبار گوناگون
جام جم آنلاین: سازمان ملل متحد امروز با انتشار گزارشی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در صدر کشورهای جهان در زمینه کشف مواد مخدر و مبارزه با این پدیده شوم قرار دارد. به گزارش مهر ، این آمار که مربوط به حجم قاچاق مواد مخدر در سال ۲۰۰۸ و میزان کشف آن در همین سال […]

جام جم آنلاین: سازمان ملل متحد امروز با انتشار گزارشی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در صدر کشورهای جهان در زمینه کشف مواد مخدر و مبارزه با این پدیده شوم قرار دارد.
به گزارش مهر ، این آمار که مربوط به حجم قاچاق مواد مخدر در سال ۲۰۰۸ و میزان کشف آن در همین سال است، نشان می دهد که بیش از نیمی از هروئین کشف شده در جهان از سوی دستگاه های امنیتی ایران و ترکیه بوده که البته سهم ایران در این میان بیشتر بوده است.

بر همین اساس میزان هروئین کشف و ضبط شده در اروپا ۷٫۶ میلیون تن بوده که این میزان فقط یک پنجم میزان هروئین کشف شده در ایران و ترکیه است.

این آمار البته نکات تامل برانگیزی نیز دارد و آن اینکه دو سوم تریاک تولید شده در افغانستان در سال ۲۰۰۸ در پنج کشور روسیه ، ایران ، افغانستان ، پاکستان و هند مصرف می شود که متاسفانه سهم ایران در میان این پنج کشور بیش از سایرین است.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس