چرا مستند «خفاش شب» از تلویزیون پخش نشد؟!

تاریخ نشر :چهارشنبه 21 آگوست 2013 اشتراک:
اخبار گوناگون
مجتبی راعی از کارگردانان مطرح نسل انقلاب سینمای ایران است که آخرین ساخته او «ترنج» قرار است پاییز در سینماها اکران شود. ترنج که رضا ناجی بازیگر اصلی آن است از مضمونی مذهبی و خاص برخوردار است. تغییر ترنج نسبت به جشنواره راعی درباره وضعیت این فیلم می‌گوید: ترنج نسبت به نسخه جشنواره تغییرات بسیاری […]

چرا مستند خفاش شب از تلویزیون پخش نشد؟!

مجتبی راعی از کارگردانان مطرح نسل انقلاب سینمای ایران است که آخرین ساخته او «ترنج» قرار است پاییز در سینماها اکران شود. ترنج که رضا ناجی بازیگر اصلی آن است از مضمونی مذهبی و خاص برخوردار است.

تغییر ترنج نسبت به جشنواره
راعی درباره وضعیت این فیلم می‌گوید: ترنج نسبت به نسخه جشنواره تغییرات بسیاری پیدا کرده و نسخه بهتری شده است. او در ادامه می‌گوید: ترنج نسبت به نسخه جشنواره کاملا فرق کرده و نسخه جدیدی محسوب می‌شود.

سفر به هیدالو اکران می‌شود؟
جالب است بدانید مجتبی راعی از سال‌ها قبل یک فیلم توقیفی در کارنامه خود دارد؛ یعنی سفر به هیدالو، فیلمی که به دلیل حضور کوتاه بازیگرش و پخش فیلم غیراخلاقی از او توقیف ماند . در این سال‌ها مسئولان سینمایی از راعی خواسته بودند که این نقش را حذف کند ولی او زیر بار نرفته بود. راعی به بهار می‌گوید که «اگر مدیر جدید سینما بر سر کار بیاید قطعا پیگیر وضعیت اکران و نمایش فیلم سفر به هیدالو خواهد شد. او امیدوار است که در دولت جدید فضای سینما بهتر شود.»

خفاش شب و توقیف توسط تلویزیون
اما در سال‌های اخیر مجتبی راعی مستندی درباره خفاش شب، قاتل معروف دهه ۷۰ ساخته است؛ مستندی که تنها یک‌بار در خانه هنرمندان نمایش داده شد و دیگر امکان نمایش پیدا نکرد. راعی درباره این مستند می‌گوید: «این فیلم فقط همان یک‌بار که در خانه هنرمندان نمایش داده شد به نمایش درآمد و بعد از آن تلویزیون جلویش را گرفت و عنوان کرد که صلاح نیست از تلویزیون نمایش داده شود.»

راعی و فیلم دهلیز
راعی از میان فیلم‌هایی که هم‌اکنون در سینماها اکران شده، تنها فیلم دهلیز بهروز شعیبی را دیده است. او می‌گوید: «فیلم دهلیز شعیبی فیلم خوبی است . امیدوارم فیلم‌های بهتری از او در آینده ببینیم.»

منبع: inn.ir

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس