پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱

بازیگران زن با کلاه گیس در تلویزیون از افسانه بایگان تا گلوریا هاردی

تاریخ نشر :شنبه 07 ژانویه 2023 اشتراک:
بازیگران زن با کلاه گیس اخبار گوناگون
بازیگران زن با کلاه گیس

بعد انقلاب شکل و شمایل فیلم ها تغییر کرد و پوشش زنان دستخوش تغییرات زیادی شد. امروز در پرشین وی می خواهیم تصاویری از بازیگران زن با کلاه گیس را برای شما قرار دهیم که بعد از انقلاب در تلویزیون به نمایش در آمد

تصاویر بازیگران زن با کلاه گیس

تکلیف استفاده از کلاه‌گیس برای بازیگران زن در تلویزیون، موضوعی همچنان حل نشده است که گویا وابسته به نام کارگردان و داستان سریالی است که جلوی دوربین می‌رود.

نگاهی انداخته‌ایم به تاریخچه پُر حاشیه و جنجالی استفاده از کلاه‌گیس در سریال‌های تلویزیونی ایران.

افسانه بایگان در «سربداران»

سابقه استفاده از کلاه‌گیس بعد از انقلاب‌ برای اولین‌بار، به سریال «سربداران» با کارگردانی محمدعلی نجفی بر می‌گردد که در سال ۶۲ روی آنتن تلویزیون رفت. این سریال، روایت قیام سربداران خراسان علیه مغول‌ها را به تصویر می‌کشید.

بازیگران زن با کلاه گیسافسانه بایگان

در «سربداران»، در صحنه‌هایی که مربوط به بازی افسانه بایگان در نقش ترکان خاتون بود، این بازیگر با کلاه‌گیس ظاهر می‌شد. اگرچه در برخی صحنه‌ها، افسانه بایگان با این حجاب دیده شد، ولی تنها بخشی کوچک از نقش‌آفرینی این بازیگر بود؛ چرا که بسیاری از سکانس‌ها و پلان‌هایی که ترکان خاتون در آن‌ها حضور داشت، هنگام پخش، بیرون کشیده شد و این شخصیت به شدت در معرض سانسور و حذف قرار گرفت.

کتایون ریاحی در «یوسف پیامبر»

فرجالله سلحشور برای به تصویر کشیدن زلیخا با بازی کتایون ریاحی، چاره‌ای جز استفاده از کلاه گیس نداشت. او البته برای این کار، به طورکامل از موی مصنوعی استفاده کرد تا جلوه‌ای طبیعی پیدا نکند. بسیاری دیگر از زنان دربار فرعون هم با کلاه‌گیس و آرایش‌های خاص مقابل دوبین حاضر شدند تا فضا، طبیعی‌تر و منطقی‌تر دیده شود.

بازیگران زن با کلاه گیسکتایون ریاحی

گلوریا هاردی در «کیمیا»

سریال «کیمیا» با کارگردانی جواد افشار که گلوریا هاردی در آن، نقش آزاده را بازی می‌کرد که بخش عمده زندگی‌اش را در خارج از کشور گذرانده بود. در بسیاری از صحنه‌ها، موهای این شخصیت از زیر شال پیدا بود و حتی در سکانس‌هایی که در خارج از کشور ضبط شده بود، او به مدد کلاه‌گیس، بی‌حجاب بود.

گلوریا هاردیگلوریا هاردی

استفاده از کلاه‌گیس برای این شخصیت در سریال «کیمیا»، نه به‌خاطر مسائل شرعی،
بلکه از یک جهت دیگر حاشیه‌ساز شد. کیفیت این کلاه‌گیس به قدری پایین بود
که انتقاد بسیاری را برانگیخت. هرچند که دلیل اصلی استفاده جواد افشار
از کلاه‌گیسی نامرغوب، به این خاطر بود که با موی طبیعی تفاوت داشته باشد
و مورد اعتراض برخی محافل قرار نگیرد.

اینستاگرام و خبرآنلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس