دوشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱

وعده جنجالی جواد خیابانی در صورت برد ایران برابر آمریکا

تاریخ نشر :یکشنبه 27 نوامبر 2022 اشتراک:
برد ایران برابر آمریکا اخبار گوناگون
جواد خیابانی مجری و گزارشگر با سابقه صدا و سیماست که همواره به دلیل نوع ادبیاتی که دارد مورد نقد قرار می گیرد در عین حال یکی از محبوب ترین و بی حاشیه ترین گزارشگران فوتبال است.

روز سه شنبه برای بار دوم تیم فوتبال ایران و آمریکا در جام جهانی مقابل هم صف آرایی خواهند کرد و همه منتظر برد ایران هستند تا برای اولین بار از گروه خود صعود کند و به مرحله بعد مسابقات راه یابد. وعده جنجالی جواد خیابانی در صورت برد ایران برابر آمریکا را در پرشین وی ببینید.

برد ایران برابر آمریکا

جواد خیابانی که قرار است دیدار حساس ایران مقابل آمریکا را گزارش کند، وعده‌ای جالب درباره این جدال داد. تیم ملی پس از دستیابی به پیروزی مقابل ولز، اکنون یکی از مدعیان صعود از گروه دوم رقابت‌های جام جهانی محسوب می‌شود. شاگردان کارلوس کی‌روش در آخرین بازی مرحله گروهی، باید برابر آمریکا قرار گیرند و در صورت کسب نتیجه در این جدال، شانس صعود به مرحله بعدی را خواهند داشت.

جواد خیابانی، گزارشگر باسابقه صدا و سیما که خاطره گزارش‌های جالب او در سال‌های اخیر در ذهن‌ها مانده، در شرایطی که قرار است وظیفه گزارش این بازی را بر عهده گیرد، وعده‌ای جالب داده است.

او با اشاره به وضعیت حساس این بازی و احتمال زیاد صعود ایران به مرحله بعدی، وعده داد در صورت برتری شاگردان کارلوس کی‌روش مقابل آمریکا، سبیل خود را بتراشد!

بازی ایران و آمریکا روز سه‌شنبه برگزار می‌شود.

تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب مسابقات جام جهانی ۹۸ در گروه F مسابقات با تیم های یوگسلاوی، آلمان و آمریکا همگروه بود. به دلیل مسائل سیاسی بین دو کشور، بازی ایران و آمریکا حساس ترین بازی تیم ملی ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه به شمار می رفت.

۲۴ سال پیش در ۳۱ خرداد ۱۳۷۷ ، بازی ایران آمریکا در جام جهانی ۹۸، یکی از خاطره انگیز ترین بازی های تاریخ جام جهانی در حضور ۳۹۱۰۰ تماشاچی حاضر در ورزشگاه و میلیون ها طرفدار پای تلویزیون انجام شد. بازی اول ایران در مقابل یوگسلاوی با نتیجه یک بر صفر به سود تیم اروپایی به پایان رسیده بود.

برد ایران برابر آمریکابرد ایران برابر آمریکا

بازی ایران و آمریکا در دومین بازی دو تیم در جام جهانی ۹۸ در ورزشگاه ژرلان در شهر لیون کشور فرانسه برگزار شد و تیم ملی ایران موفق شد با گل های مهدی مهدوی کیا و حمید استیلی، آمریکا را شکست دهد و اولین پیروزی ایران در جام های جهانی را رقم بزند. تک گل تیم ملی آمریکا مقابل ایران را مک براید به ثمر رساند. در سومین بازی تیم فوتبال کشورمان در جام جهانی ۹۸ فرانسه نیز، ایران به مصاف آلمان رفت که با  نتیجه دو بر صفر مغلوب حریف قدرتمند خود شد.

گل های بازی ایران و آمریکا ۹۸

گل های بازی ایران آمریکا را حمید استیلی در دقیقه ۴۱، مهدی مهدوی کیا در دقیقه ۸۳ و برایان مک براید در دقیقه ۸۷ به ثمر رساندند.

گلزن بازی ایران آمریکاگلزن بازی ایران آمریکا

القاب بازی ایران و آمریکا

بازی ایران آمریکا ۹۸ معروف به “سیاسی ترین بازی تاریخ جام جهانی” و “بازی قرن” است و به “مادر تمام بازی ها” نیز شناخته می شود.

مسابقات جام جهانی ۹۸مسابقات جام جهانی ۹۸

حواشی بازی ایران و آمریکا در جام جهانی ۹۸

بازیکنان تیم ملی ایران جام جهانی ۹۸ را بسیار با انگیزه شروع کردند. در دوران بازی ایران آمریکا که اوج اختلاف بین دو کشور بود، کارهای نمادینی برای نمایش صلح انجام گرفت. مثلا در ابتدای بازی ایران آمریکا، بازیکنان ایران، گل های رز سفید را به عنوان سمبل صلح به بازیکنان آمریکا هدیه دادند و در مقابل هم آمریکایی ها برای دست دادن قبل از شروع بازی با بازیکنان ایران پیشقدم شدند.

ایمنا ـ  ورزش سه

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس